Ryšio technologijos: kas mūsų laukia ateityje? (I dalis)

Pažangios ryšio technologijos vis labiau įsitvirtina, o nauji technologiniai sprendimai keičia įvairių sektorių kasdienybę. Viena sparčiausiai atsinaujinančių sričių – mobiliojo ryšio technologijos. Apie tai, kokiomis technologinėmis naujovėmis dabar gyvena pasaulis ir kas laukia ateityje, kalba „Bitės Profai“ ir „Bitė Lietuva“ technologijų vadovas Gintas Butėnas.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Kaip teigia „Bitė Lietuva“ technologijų vadovas Gintas Butėnas, telekomunikacijoje šiuo metu vyksta technologinis virsmas, kai 4G ryšio technologiją keičia 5G
  • Pavadinime esanti G raide nurodo ryšio kartą (angl. generation), o ši mobiliojo ryšio technologija plačiosioms masėms startavo su 1G ir pirmąja komunikacijos priemone – judriuoju telefonu
  • 5G technologija leidžia prijungti didelį kiekį įrenginių prie tinklo, taip pat turi mažą suvėlinimą, kuris ypač naudingas mėgstantiems žaisti realaus laiko žaidimus (real-time games)

„Dabar žmonės itin daug dėmesio skiria interneto greičiui. Todėl tokia ryšio technologija kaip 5G tikrai padės užtikrinti greitį, kuris žmonėms padės gyventi lengviau. Pavyzdžiui, turint tokio greičio technologiją, aukštos raiškos turinį, kaip 4K ar 8K, galėsime žiūrėti be trikdžių. Taip pat, pirkdami naują įrenginį, kaip kad išmanusis telefonas ar nešiojamasis kompiuteris, galėsime nebekreipti daug dėmesio į vidinės atminties kiekį, kadangi visi failai akimirksniu bus pasiekiami arba perkeliami į „debesis“. Žinoma, žaidimų mėgėjai tikrai galės mėgautis aukščiausios klasės grafikomis net ir telefone dėka “Cloud Gaming“, – privalumus vardija „Bitės Profas“ Mantvydas.

Kalbant apie technologijų pokyčius, galima prisiminti ir legendą, nuo kurios prasidėjo daugelio pažintis su technologijomis – „Nokia 3310“. Būtent dėl šių įrenginių „Nokia“ ir išgarsėjo 21-ojo amžiaus pradžioje. Tačiau šiandien ši bendrovė persiorientavo į kitų produktų gamybą ir sėkmingai plėtoja 5G infrastruktūrą, o apie tai pasakoja „Bitės Profai“.

5G pamažu ruošiasi žengti į mūsų gyvenimus – jau dabar galime įsigyti aukščiausios klasės telefonus-flagmanus, palaikančius 5G technologiją. „Bitės Profai“ sudarė geriausių flagmanų sąrašą, kad išsirinkti labiausiai atitinkantį jūsų poreikius taptų lengviau.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: