Artėja „Windows“ pristatymas: vienuolika įdomiausių operacinės sistemos naujovių

Po šešerių metų pertraukos „Microsoft“ kompanija, tikėtina, kad išleis naują operacinę sistemą. Manoma, kad ji vadinsis „Windows 11“ ir bus oficialiai pristatyta jau šį ketvirtadienį. Įvertinus viešai jau prieinamą informaciją, akivaizdu, jog naujoje programinėje įrangoje netrūksta pasikeitimų – nuo naujų animacijų, piktogramų ir garsų iki patogesnio valdymo ar didesnio intuityvumo. „Bitės Profai“ pristato vienuolika, tikėtina, įdomiausių „Windows 11“ naujovių.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • „Microsoft“ po šešerių metų pertraukos, tikėtina, kad pristatys naują operacinę sistemą kompiuteriams
  • Naujasis „Start“ meniu ir programos perkelti iš užduočių juostos kairės pusės į centrą
  • „Windows 11“ pasižymės naujų piktogramų gausa, pavyzdžiui, atsisiuntimų ar paveikslėlių aplankams
  • Užduočių juostoje spustelėję mygtuką matysite valdiklius – orų ar eismo informaciją, įvairias naujienas
  • „Windows 11“ leidžia patogiau slinkti per skirtingus darbalaukius ir net kiekvienam pakeisti paveikslėlį

„Šiuo metu žinoma, kad visi „Windows“ naudotojai veikiausiai galės nemokamai atnaujinti programinę įrangą į „Windows 11“. Tiesa, manoma, kad tam reikės turėti kompiuterius su 64 bitų procesoriais. Internautai jau pasinaudojo nutekinta ir galimai bandomąją versija. Pagal tai matome, kad naujoji programinė įranga įgavo savybių, kurių itin trūko „Windows 10“. Vartotojus turėtų nustebinti dar patogesnis valdymas, kuris padės tiek dirbant, tiek kompiuteriu naudojantis laisvalaikiu“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

1. Patogesnis „Start“ meniu

Vienas įdomiausių pokyčių „Windows 11“ operacinėje sistemoje – naujasis „Start“ meniu.

„Jis perkeltas į užduočių juostos centrą, kai nuo „Windows 95“ atsiradimo – net 21-erius metus buvo kairėje juostos pusėje, neskaitant nestandartinio „Start“ meniu sprendimo „Windows 8“ versijoje. Visgi šio pasikeitimo nenorintys vartotojai galės grąžinti „Start“ mygtuką į ekrano kairę pusę. Be to, „Microsoft“ pakeitė gana dideles „Start“ meniu „Live Tiles“ piktogramas į prisegtas programas ir rekomenduojamų failų sąrašą. Naujasis meniu neblaškys dėmesio ir leis lengviau pasiekti programas, patogiau naudotis paieška“, – įsitikinęs „Bitės Profas“.

 

Net ir užduočių juosta sukurta taip, kad programos būtų rodomos ekrano viduryje – ten, kur natūraliai krypsta akys.

 

2. Atlikite daug užduočių vienu metu

Viena mėgstamiausių „Windows“ vartotojų funkcijų yra padalintas ekranas, kai vienoje jo pusėje galite, pavyzdžiui, skaityti užsienio kalba parašytą straipsnį, o kitoje versti nežinomus žodžius. Tai itin patogu, kadangi nereikia atidarinėti ir uždarinėti langų.

„Microsoft“ atnaujino šią savybę ir pridėjo intuityvią grupių funkciją. Užvedus pelės žymeklį ant maksimizuojančio mygtuko galima pamatyti šešis būdus, kaip dar vienu metu galite naudoti vienus aktyvius langus su kitais ir „multitaskinti“. Galėsite sukurti ir jums reikalingų langų grupę, o „Windows 11“ ateityje šį derinį atsimins“, – pasakoja išmaniųjų įrenginių ekspertas.

3. Stebina naujų piktogramų gausa

„Windows 10“ programinėje įrangoje vis dar buvo nemažai piktogramų iš senesnių versijų – „Windows 8“, „Windows Vista“ ir net „Windows 98“. Pagaliau „Microsoft“ sukūrė ne viena naują piktogramą, pavyzdžiui, dokumentų, atsisiuntimų, paveikslėlių, muzikos, vaizdo įrašų aplankams ar jau klasiką tapusioms programėlėms „Paint“ ir „Notepad“. Naršydami po naują operacinę sistemą turėtumėte greitai pastebėti šiuos pokyčius.

4. Tikslesnis tamsusis režimas

„Microsoft“ kompanijai nepavyko sukurti patrauklaus tamsiojo režimo „Windows 10“ operacinėje sistemoje. Kai kurių programų ir nustatymų puslapiai likdavo šviesūs, kai su įjungtu tamsiuoju režimu turėdavo būti atvaizduojami juoda spalva.

„Naujoje programinėje įrangoje žengtas žingsnis į priekį, tačiau vis dar pasitaikys sričių, kurios nebus suderinamos su tamsiuoju režimu. Vis dėlto antraščių atvaizdavimas užduočių ir kitose juostose, valdymo centro ir kitų langų išvaizda išties atgaivins akis“, – pastebi M. Vrubliauskas.

5. Sukurti valdikliai, jog neieškotumėte telefono

Į „Windows 11“ sistemą sugrįš programų valdikliai, kurie praeityje jau buvo pristatyti „Windows Vista“ versijoje. Tai itin tinkamas laikas, kadangi išmaniuosiuose įrenginiuose jie dar niekada nebuvo tokie populiarūs, kokie yra šiandien. Praėjusiais metais telefonų ir kompiuterių operacinėse sistemose valdiklius atnaujino ir „Apple“, tad „Microsoft“ nenori atsilikti nuo konkurentų.

„Galėsite iškviesti valdiklius spustelėję mygtuką užduočių juostoje ir atsidursite naujoje vartotojo sąsajoje. Čia matysite laiką ir jums reikalingus valdiklius tam, kad nereikėtų ieškoti telefono norint atlikti paprastas užduotis – patikrinti orus, naujienas ar eismo sąlygas. Šiuo atveju kompiuteryje viskas bus po ranka“, – pabrėžia „Bitės Profas“.

6. Naujų garsų paletė

Kai 2015-aisiais įvyko „Windows 10“ pristatymas, operacinės sistemos garsai buvo praktiškai nepakeisti. Buvo išlikę vienodi garsai, pavyzdžiui, prie kompiuterio prijungiant USB raktą ar iššokus klaidos pranešimui.

„Windows 11“ maloniai džiugins nauju garsų rinkiniu. Jis apims daugybę kasdien atliekamų užduočių ir tai bus viena smagiausių naujovių, kadangi senieji garsai daugumai vartotojų jau buvo gerokai atsibodę“, – neabejoja M. Vrubliauskas.

7. Daugybė skirtingų animacijų

Ar prisimenate „Aero“ animacijų efektą „Windows Vista“ ir „Windows 7“ programinėse įrangose? Šis stiklinis efektas leisdavo už vienų programų pamatyti kitas. „Aero“ efektas sugrįžo ir į „Windows 10“, tačiau šioje operacinėje sistemoje jis buvo gerokai subtilesnis.

„Naujausioje „Windows“ versijoje bus daugybė skirtingų animacijų. Perkeldami langus ekrane matysite neryškų permatomą efektą, tačiau kai, pavyzdžiui, per planšetę paliesite lango viršų pirštu, bus parodytas naujas lango kontūras, padedantis suprasti, kur langas gali keliauti. Programų atidarymas ir uždarymas, langų padidinimas ir sumažinimas taip pat išsiskirs naujomis animacijomis, o tai vartotojams leis patogiau naudotis „Windows“ kompiuteriais “, – tikina technologijų ekspertas.

8. Slinkite per skirtingus darbalaukius

Įdomų bei naudingą pokytį pastebėsite ir „Windows 11“ virtualiuose darbalaukiuose. Jų valdymas persikels į specialią sritį ekrano apačioje. Patobulintas funkcionalumas leis kiekvienam darbalaukiui pakeisti paveikslėlį ir slinkti darbalaukius į kairę arba dešinę pele arba pirštu. Tai kur kas efektyvesnis darbalaukių valdymo būdas už buvusį iki šiol.

9. Greičiau reaguoja į ekrano lietimą

Planšetiniuose kompiuteriuose vienas pagrindinių „Windows 10“ nesklandumų buvo prastas reagavimas į lietimus pirštais, lyginant su „Chrome OS“, „iPad OS“ ir kitomis operacinėmis sistemomis. Dėl nepatogios vartotojo sąsajos naudotojai pastebėdavo ženklų atsilikimą. „Windows 11“ versijoje bus visiškai pašalintas planšetinio kompiuterio režimas ir įdiegta svarbių naujovių.

„Nuo šiol pirštu palietę langą pamatysite didesnį vaizdą, kur jis gali judėti. Tai ypač palengvins „Windows“ naudojimą planšetėse. Šioje sistemos versijoje atsiras ir nauja klaviatūra su GIF vaizdų įterpimu bei aiškesniais garsais, kuriuos girdėsite rašydami klaviatūra“, – priduria specialistas.

10. Plokščius kampus keičia suapvalinti

„Windows 10“ langai turėjo daug plokščių briaunų, kurios keisis „Windows 11“ programinėje įrangoje. Nuo šiol langų kampai atrodys suapvalinti ir tai yra vienas labiausiai pastebimų pasikeitimų pradėjus naudotis „Windows 11“.

„Dabar langų ir programų kraštai atrodys kiek panašūs į „Apple“ sprendimus „MacOS Big Sur“ operacinėje sistemoje. Su „Windows 11“ programine įranga įvairių langų spalvos labiau prisiderins pagal nustatytus darbalaukio fonus“, – pažymi M. Vrubliauskas.

11. Patobulintas veiksmų centras

Nuo šiol patogiau bus galima naudotis ir „Windows 11“ veiksmų centru. Jame matysite didesnius slankiklius, galėsite žymiai lengviau paspausti mygtukus. Naujasis veiksmų centras bus tiksliau valdomas pirštais per planšetinį kompiuterį, todėl panašu, kad šia funkcija naudositės gerokai dažniau nei iki šiol.

Kurie iš šių spėjimų virs tikrove sužinosime birželio 24 d., 21 val. Lietuvos laiku vyksiančiame oficialiame pristatyme. Jį galėsite stebėti „Microsoft“ svetainėje paspaudę šią nuorodą.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: