Kaip spręsti 5 dažniausiai pasitaikančias namų interneto problemas?

Turbūt visi sutiktų, kad turėti gerą belaidį internetą namuose, yra svarbu. Interneto problemos ‒ negalėjimas prisijungti, lėtas tinklalapių užkrovimas, nepastovus ryšys ir kt. nėra tai, su kuo mes norime susidurti. „Bitės Profai“ pristato 5 dažniausiai pasitaikančias namų belaidžio interneto problemas ir paaiškina, kaip jas patiems lengvai išspręsti.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Belaidžio namų interneto trikdžiai ‒ daugeliui pasitaikantis reiškinys
  • Jei įrenginys neprisijungia prie tinklo, įsitikinkite, ar teisingai įvedėte slaptažodį. Neprisimenant savo sukurto slaptažodžio, jį galima atstatyti, o gamyklinį slaptažodį galima rasti ant maršrutizatoriaus
  • Jei įrenginys rodo, kad prie belaidžio tinklo yra prijungtas, bet interneto ryšio nėra, pabandykite maršrutizatorių perkrauti
  • Jei namų tam tikrose vietose nėra interneto, pakeiskite maršrutizatoriaus vietą, pašalinkite kliūtis, kurios gali trukdyti ryšiui, o jei tai nepadeda, įsigykite „Wi-Fi“ signalo kartotuvą.

„Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad patiems išspręsti kylančias namų belaidžio interneto problemas yra „misija neįmanoma“. Turiu gerą žinią ‒ dažnu atveju jas pašalinti yra daug paprasčiau nei galvojate. Dėl to neskubėkite iškart ieškoti pagalbos, o atkreipkite dėmesį į kelis aspektus ir veiksmų pabandykite imtis patys“, ‒ sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Ką daryti, kai įrenginys neprisijungia prie namų belaidžio tinklo?

irenginys-neprisijungia

Pasitaiko, kad prie belaidžio namų interneto tinklo prijungti telefoną, kompiuterį ar kitą įrenginį nepavyksta. Jei taip atsitiko, pirmiausia patikrinkite, ar gerai įvedėte slaptažodį.

„Atkreipkite dėmesį, ar netyčia neįjungėte klaviatūros didžiųjų raidžių funkcijos. Dažniausiai prie slaptažodžiui įvesti skirtos vietos yra akies ikona, ją paspaudus galima matyti realiu laiku įrašomas raides ir skaitmenis. Tai jums padės pamatyt, ar tinkamai įvedėte slaptažodį. Visgi jei vedate ne namų, o, pavyzdžiui, darbo belaidžio interneto slaptažodį, įsitikinkite, ar šalia jūsų nėra žmonių, kuriems nenorėtumėte jo atskleisti“, ‒ perspėja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Siekdami įrenginį prijungti prie namų belaidžio tinklo stenkitės būti ne per daug nutolę nuo maršrutizatoriaus. Taip pat galite pabandyti išjungti ir vėl įjungti, t. y. perkrauti, tiek maršrutizatorių, tiek įrenginį, kuriuo bandote prisijungti.

Ką daryti, jei negalite prisiminti belaidžio interneto slaptažodžio?

marsrutizatorius

Visur, kur tik kuriamės asmenines paskyras, turime susikurti slaptažodį. Jų tiek daug, kad visiškai normalu, jei savo namų interneto slaptažodžio nepamename.

„Jei belaidžio interneto slaptažodžio nesate keitę, tada jį galite rasti ant pačio maršrutizatoriaus, prie žodžio „slaptažodis“ (angl. password). Jei slaptažodį esate keitę ir jo nepamenate, galite atstatyti maršrutizatoriaus gamyklinius parametrus, palaikę įspaustą „Reset“ mygtuką, esantį maršrutizatoriaus korpuse. Kaip jau minėjau, po atstatymo slaptažodis bus toks, koks nurodytas ant maršrutizatoriaus“, ‒ aiškina ekspertas.

Jei dažnai pamirštate ir kitų paskyrų slaptažodžius, juos galima išsaugoti skirtingose naršyklėse, kad nereikėtų atsiminti patiems. Kaip juos vėliau rasti sužinosite šiame „Bitės Profų“ straipsnyje.

Taip pat jums gali būti naudinga:

Ką daryti, kai įrenginys prisijungęs prie „Wi-Fi“ tinklo, bet nėra interneto?

internetas-silpnas-arba-nepasiekiamas

Jei telefonas, planšetė, kompiuteris ar kitas įrenginys rodo, kad yra sėkmingai prisijungęs prie tinklo, bet interneto nėra, problema greičiausiai slypi maršrutizatoriuje.

„Pirmiausia patikrinkite, ar visos maršrutizatoriaus lemputės šviečia žaliai. Jei taip ‒ pabandykite jį išjungti ir vėl įjungti, t. y. perkrauti. Jei nedega mobilaus ryšio lemputė, tada patikrinkite, ar SIM kortelė į maršrutizatorių įstatyta teisingai (jei naudojate mobilaus ryšio maršrutizatorių)“, ‒ sako „Bitės Profas“.

Viena iš priežasčių, kodėl gali neveikti interneto ryšys ‒ laiku neapmokėta sąskaita už interneto paslaugas. „Bitės“ klientai savo sąskaitas gali patikrinti „Mano Bitė“ savitarnoje ar atsisiuntę programėlę („Android“, „iOS“).

Jei visi minėti būdai jums nepadėjo, pamėginkite patikrinti įrenginio istoriją šioje interneto svetainėje ‒ https://www.manoimei.lt/. Tai padarysite į svetainėje nurodytą laukelį įvedę IMEI numerį, kuris yra ant maršrutizatoriaus korpuso. Jei maršrutizatorių pirkote dėvėtą ar pamiršote už jį sumokėti, yra tikimybė, kad jis užblokuotas. Daugiau informacijos apie tai rasite nurodytoje svetainėje.

Ką daryti, kai namie daug vietų, kurių nepasiekia „Wi-Fi“ signalas?

Wi-Fi“ signalas

Kartais storos sienos, namo ar buto išplanavimas lemia, kad interneto nėra tam tikrose vietose.

Anot M. Vrubliausko, galite pasitelkti mobiliąją programėlę „Fing - Network Tools“ („Android“ ir „iOS“), kuri leidžia prisijungus prie maršrutizatoriaus ir vaikštant po namus, realiu laiku matyti, kur „Wi-Fi“ ryšys geras, o kur silpnas. Tokiu būdu lengviau nuspręsite, į kurią namų vietą perkelti maršrutizatorių, kad jo „Wi-Fi“ signalas pasiektų net atokiausias vietas. Tam, kad signalas būtų stiprus, maršrutizatoriaus nereikėtų uždengti įvairias daiktais ar laikyti uždaroje vietoje, pavyzdžiui, spintoje ar stalčiuje.

Jei perkėlus maršrutizatorių „Wi-Fi“ signalas vis tiek išlieka prastas tam tikrose namų vietose, naudokite belaidžio ryšio kartotuvą. Prisijungęs prie maršrutizatoriaus, jis leidžia atkartoti „Wi-Fi“ signalą. Tokiu būdu praplėčiamos jo ribos.

Ką daryti, kai interneto ryšys lėtas?

Ką daryti, kai lėtas interneto ryšys?

Sulėtėjusio interneto priežastis gali būti ta, kad vienu metu prie tinklo prijungėte per daug įrenginių. Jei taip nėra, patikrinkite kitus aspektus, dėl kurių galėjo atsirasti ši problema.

„Jei gyvenate ten, kur yra daug kitų „Wi-Fi“ tinklų, pavyzdžiui, bute, pasitikrinkite, ar jūsų belaidžio ryšio signalui sklisti netrukdo kiti aplinkui esantys „Wi-Fi“ tinklai. Tai padaryti galite naudodami anksčiau minėtą „Fing - Network Tools“ programėlę. Jei jūsų Wi-Fi tinklas sklinda užimtu kanalu, jį pagal rekomendacijas programėlėje galite pakeisti maršrutizatoriaus nustatymuose. Tokiu būdu internetas veiks stabiliau, o greitis išliks pastovus“, ‒ sako „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Į maršrutizatoriaus nustatymus pateksite į interneto naršyklės adreso eilutę įvedę IP adresą, kurį rasite ant maršrutizatoriaus korpuso. Jei viską patikrinote ir išbandėte, patikrinkite, ar maršrutizatoriaus nustatymuose nėra paruošto programinės įrangos atnaujinimo, kurį reikėtų įdiegti.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: