Būtinai atsisiųskite: programėlės, užtikrinančios didesnį jūsų saugumą
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Išmaniosios programėlės gali padėti apsisaugoti nuo įvairių pavojų
- Programėlė „My SOS Family Emergency Alerts“ veikia kaip išmanus pagalbos mygtukas telefone
- „bSafe“ funkcija „Netikras skambutis“ sukurs įspūdį, kad jums tuo metu skambina – tai gali padėti sutrikdyti galimai pavojų keliančius žmones
- Matyti, kur yra vaikas galima per „Family Link“ programėlę „Android“ išmaniesiems arba „Family Sharing“ funkciją „iOS“ mobiliuosiuose
„Išmanieji telefonai gali apsaugoti kritinėje situacijoje, nes leidžia staigiai pranešti apie užpuolimą, avariją, susižalojimą ar kitą nelaimę. Kadangi išmaniuosius telefonus nuolat turime kartu su savimi, būtina iš anksto susipažinti su naudingomis programėlėmis, kurios gali padėti lengviau iškviesti pagalbą“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.
Kaip naudotis SOS mygtuku telefone?
Programėlė „My SOS Family Emergency Alerts“ („Android“ ir „iOS“) yra išmanus pagalbos mygtukas telefone. Sutrikus sveikatai ar nutikus nelaimei, jums tereikės jį nuspausti ir įrenginys išsiųs žinutes su vietos nuoroda iš anksto pasirinktais numeriais.
„Pagalbos žinutes programėlė išsiunčia itin greitai, o tai leidžia adresatams suteikti reikalingą pagalbą kol dar nevėlu. SOS mygtukas – didelis ir puikiai įžiūrimas ekrane, todėl juo patogu naudotis senjorams“, – teigia „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Programėlėje galima nustatyti ir reguliarius pranešimus, kuriais pasirinkti adresatai bus informuoti apie tai, kad žmogui viskas gerai. Žinoma, tik po to, kai jis pats tai patvirtins. Priklausomai nuo pasirinkto plano, „My SOS Family Emergency Alerts“ kainuos nuo iki 5 eurų per mėnesį, tačiau norėdami sužinoti, ar ji atitinka jūsų poreikius, galėsite ją 30 dienų išbandyti nemokamai.
Turbūt nedaugelis žino, kad išmaniuosiuose telefonuose – net ir be papildomų programėlių –galima aktyvuoti SOS žinutės (nelaimės pranešimo) siuntimą. Tam būtina vieną kartą aktyvuoti SOS nustatymus. Tuomet nelaimės atveju galėsite pranešti apie pavojų pagalbos tarnyboms arba artimiesiems net nežvilgtelėję į ekraną. Kaip tai padaryti – pasakoja „Bitės Profai“.
Kaip aktyvuoti pagalbą balsu?
Išmaniesiems telefonams skirta programėlė „bSafe“ („Android“ ir „iOS“) sukurta amerikietės Charlen Larsen, kuri pati nukentėjo nuo užpuoliko būdama vos 16 m. Programėlė leidžia SOS funkciją aktyvuoti balsu, tiesiog pasakius jūsų pasirinktą frazę – tada artimieji iškart matys ne tik lokaciją, bet ir tiesiogiai telefono kamera fiksuojamą vaizdą ir garsą aplink jus.
„Taip pat galite aktyvuoti funkciją „Follow me“, kuri leis jūsų pasirinktiems žmonėms stebėti jūsų buvimo vietą, kol, pavyzdžiui, vyksite namo. Naudinga funkcija „Netikras skambutis“ (angl. Fake call) sukurs įspūdį, kad jums tuo metu skambina – tai gali padėti sutrikdyti galimai pavojų keliančius žmones“, – sako „Bitės Profas“.
Programėlė kainuoja apie 22 eurus metams, o 30 dienų ją išbandyti galėsite nemokamai.
Kaip užtikrinti vaikų saugumą?
Minėti pagalbos iškvietimo būdai gali būti tinkami ir vaikams, jei jūsų atžala jau pakankamai pažengęs išmaniųjų įrenginių naudotojas. Jei norima, kad vaikas ne tik turėtų galimybę išsikviesti pagalbą, bet tėvai taip pat visada matytų jo buvimo vietą – tereikia aktyvuoti keletą funkcijų.
„Matyti, kur yra vaikas galima per „Family Link“ programėlę „Android“ išmaniesiems arba „Family Sharing“ funkciją „iOS“ mobiliuosiuose. Pastaroji netgi leidžia nustatyti, kad tėvai gautų pranešimus kai vaikai, pavyzdžiui, palieka mokyklą arba sugrįžta namo“, – pastebi „Bitės Profas“.
Jei nusprendėte pradėti naudotis „Family Link“ programėle, kviečiame apsilankyti kitame „Bitės Profų“ straipsnyje ir apie ją sužinoti daugiau.
Užtikrinti savo vaikų saugumą gali padėti ir išmanusis laikrodis-telefonas „Gudrutis Super-G Active“. Jis turi specialių SOS mygtuką, kurį paspaudus ir palaikius, įrenginys automatiškai paskambins trims pirmiems numeriams iš adresatų knygutės. Daugiau apie „Gudrutis Super G-Active“ bei jo funkcijas sužinosite „Bitės Profų“ parengtoje vaizdo apžvalgoje.
Susiję straipsniai
Kaip pradėti naudotis „Instagram“ programėle telefone?
Naudingos „Apple“ kompiuterių funkcijos ir mygtukų kombinacijos
Kaip efektyviai naudotis balso asistentais?
4 būtini žingsniai po duomenų perkėlimo į naują telefoną
Kaip apsaugoti išmaniuosius telefonus nuo šalčio?
Kada ir kur galima pamatyti Šiaurės pašvaistę ir kaip ją užfiksuoti?
Kaip atkurti ištrintas „Messenger“ žinutes?
Išmanusis ėmė veikti lėčiau: kaip jį paspartinti?
Kaip išvalyti telefono garsiakalbį?