Kas yra PDF?

PDF terminas kone dažniausiai vartojamas kalbant apie dokumentų formatus, nes yra vienas iš jų. Tiesa, jis pasižymi išskirtinėmis savybėmis. Viską, ką apie PDF turi žinoti kiekvienas naudotojas, pristato išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame susipažinti lengviau:
  • PDF – atviro standarto formatas, kurį 1991 m. sukūrė bendrovė „Adobe“.
  • Norint peržiūrėti tokio formato failą telefone reikės programėlės, o kompiuteryje – tik interneto naršyklės.
  • PDF formas užtikrina, kad tiek dokumento gavėjas, tiek siuntėjas matytų tokį patį jo vaizdą.
 

„PDF formatas šiandien plačiai naudojamas siekiant patikimai keistis dokumentais, nepriklausomai nuo turimo įrenginio. Jis užtikrina, kad gavėjas savo įrenginio ekrane matytų tokį patį vaizdą, kaip ir dokumento siuntėjas. Tiesa, norint atidaryti ir peržiūrėti PDF dokumentus telefone, reikia turėti programėlę, pavyzdžiui, „Adobe Acrobat Reader“. Tuo metu kompiuteryje užtenka turėti tik interneto naršyklę“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Kostas Abromavičius.

Ką reikia žinoti apie PDF?

pdf-telefone
 
PDF (angl. portable document format) yra atviro standarto formatas, sukurtas dar 1991 m. tarptautinės programinės įrangos kūrimo bendrovės „Adobe“. Iš pradžių jis vadinosi „The Camelot Project“, tačiau 1992 m. buvo pervadintas į PDF formatą, kuriuo šiandien naudojasi žmonės visame pasaulyje.

„Lyginant su kitu populiariu dokumentų formatu – DOCX („Word“), PDF pranašumas yra tas, kad jo negalima lengvai paredaguoti. Tai reiškia, kad failo gavėjas galės jį tik perskaityti. Dėl šios priežasties PDF formatas puikiai tinka sąskaitoms faktūroms, dokumentams ar svarbioms sutartims. Vis tik žinant tinkamus įrankius, šiuos failus taip pat įmanoma redaguoti“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šį straipsnį parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams – nemokamai.