„Minecraft Earth“ – kova su zombiais miesto parke ir Eifelio bokštas namų kieme
„Kompiuterinis žaidimas, kuris gali paskatinti vaikus išeiti į lauką ir bendrauti su bendraamžiais jau neskamba neįtikėtinai. Tuo jau prieš keletą metų leido įsitikinti neeilinio populiarumo sulaukęs „Pokemon Go“. Išmaniaisiais įrenginiais gaudomi pokemonai dabar gali tapti net priežastimi susitikti su draugais, nes užsidegimas pagauti kuo daugiau fantastinių gyvūnėlių priverčia nueiti ne vieną tūkstantį žingsnių“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.
O į papildytos realybės rinką žengianti kompanija „Microsoft“ jaunajai auditorijai jau netrukus pasiūlys gerokai atsinaujinusį žaidimą „Minecraft“. Prieš dešimtmetį pasirodžiusį žaidimą žaidžia ir vaikai, ir suaugusieji, o galimybė suderinti veiksmo bei kūrybiškumo elementus padėjo jam įsitvirtinti net mokyklų klasėse. Per 10 jo gyvavimo metų parduota daugiau nei 175 mln. šio žaidimo kopijų. Bet jubiliejaus proga bus žengtas dar vienas žingsnis – žaidimas persikels ir į papildytos realybės sferą.
„Naujasis „Minecraft Earth“ leis kartu su draugais ar kitais žaidėjais naudojant išmanųjį telefoną kurti tikro mastelio struktūras. 2019 metų pabaigoje pasirodysiantis žaidimas bus prieinamas visiems nemokamai – tereikės turėti „Xbox Live“ paskyrą. Visa kita bus įprasta: žaidėjai galės rinkti išteklius, kovoti su keistomis būtybėmis, susitikti su kitais žaidėjais. Taip pat liks galimybė kelti savo lygį – kas penkis lygius pasaulyje atsivers nauji resursai bei būtybės“, – pasakoja M. Vrubliauskas.
Kaip atrodys „Minecraft Earth“ žaidėjo diena?
„Atsikėlęs ryte, žaidėjas (pavadinkime jį Mantu) susiruošia į nuotykius: įkrovęs savo išmanųjį, jis išeina į miestą ir tikrina žaidimo žemėlapį, kuriame pažymėtos įvairių resursų vietos. Radęs vieną jų, Mantas ekrane pasirenka reikalingą įnagį ir ima rinkti virtualią medieną, akmenis ar metalus“, – pasakoja M. Vrubliauskas.
Surinkęs užtektinai resursų, žaidėjas gali ieškoti įdomios veiklos, kuria galėtų užsiimti su kitais žaidimo entuziastais: „Netoli esančiame parke jis mato „Nuotykių“ ikonėlę, kur susirinkę kiti žaidėjai kovoja su būtybėmis. Prie jų prisijungia ir Mantas – pabaisas nugalėję žaidėjai apdovanojami resursais ir patirties taškais. Mantas sužino, kad parkas netoli jų namų yra reguliari „Nuotykių“ vieta – vadinasi, čia kasdien galima interaktyviai leisti laiką su kitais, o veiksmo pobūdis kasdien kinta. Šiandien čia jis rado pilį, o rytoj jo gali laukti katakombos ar zoologijos sodas – įprastas parkas dėl „Minecraft Earth“ dabar bus vis kitokių atrakcijų vieta“, – sako M. Vrubliauskas,
Naudodamas anksčiau surinktus išteklius, žaidėjas gali sukurti įvairius pastatus ar struktūras. Tai vadinamasis „Stalo režimas“, sako L. Štrafėlaitė: „Sakykime, Mantas surinko pakankamai medžiagų, kad galėtų savo virtuvėje atkurti Valdovų rūmus. Jis imasi šio darbo, o prie jo gali prisijungti šeimos nariai ar užsukę bičiuliai. Kai Valdovų rūmai baigiami statyti, „Minecraft Earth“ suteikia galimybę juos perkelti į Manto namų sodą – tai, kas buvo stalo dydžio konstrukcija, dabar tampa realaus mastelio statiniu, po kurį gali vaikščioti pats Mantas ir jo šeimos nariai. Mantas nusprendžia pasigirti savo statiniu ir padaro jį prieinamu visiems žaidėjams – jie gali slampinėti po Valdovų rūmus, kovoti su čia esančiais priešais ar netgi juos nugriauti. Mantas dėl to nesisielos, nes jo sukurtas šedevras išsaugotas jo išmaniajame telefone ir bet kada gali būti atkurtas. Tiesa, suvesti sąskaitų su kitais žaidėjais nepavyks – kovos apsiriboja tik kompiuterio kontroliuojamais priešais.“
Ko prireiks, norint leistis į „Minecraft Earth“ kelionę?
„Pagrindinė žaidimo priemonė, kurios prireiks norint išnaudoti visas šio neeilinio žaidimo galimybes – išmanusis telefonas, turintis papildytos realybės funkciją. O ją turi didžioji dalis naujesnių išmaniųjų, tad jei per pastaruosius kelis metus žaidėte „Pokemon GO“, esate pasiruošę ir „Minecraft“ kvadratėliams. Telefonas taip pat turi palaikyti GPS ir turėti interneto prieigą, kad galėtų atkurti tikslų vietovės žemėlapį“, – teigia M. Vrubliauskas.
Kol kas galima išbandyti tik bandomąją žaidimo versiją. Norintiems tai padaryti reikia užsiregistruoti šiame tinklalapyje: https://earth.minecraft.net/en-us/sign-up. Tiesa, iš visų užsiregistravusiųjų „Microsoft“ atrenka žaidėjus, kuriems suteikia prieiga prie bandomosios versijos. Tačiau neabejojama, kad žaidimo prieinamumas tik didės ir metų pabaigoje juo mėgautis galės visi.
Išlieka neatsakytas tik vienas klausimas – ar šis žaidimas pasieks „Pokemon GO“ sėkmę?
Paveikslėlio šaltinis: „Minecraft“ oficiali „Youtube“ paskyra.