Nuo tikslesnių žemėlapių iki spartaus rašymo: ar jau išbandėte visus „iOS 13“ privalumus?

Naujausią „iPhone“ telefonų operacinės sistemos versiją – „iOS 13“ – turi jau daugelis. Vis tik po pastarojo atnaujinimo praėjus net ir keliems mėnesiams, gali būti, kad dar neišbandėte ar neatradote visų pasikeitimų ar naujų privalumų. Todėl „Bitės Profai“ pristato penkias naudingas naujoves, kurios į vartotojų telefonus atkeliavo su naująja „iOS“ operacine sistema, bet kurių dar tikriausiai nebuvote atradę ar pastebėję.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • „Siri“ dabar dar funkcionalesnis – automatiškai gali paleisti ir radijo stotis
  • Prie programėlių jau galite prisijungti ne tik su „Facebook“, bet ir „Apple ID“ paskyra
  • Tobulėjantys „Apple Maps“ pristatė alternatyvą „Google Streetview“ – funkciją „Look Around“

„Operacinių sistemų kovose „Apple“ turi ypatingą pranašumą – visus įrenginius vienijančią bendrą sistemą, kuri veikia itin sklandžiai ir leidžia reikalingą informaciją visada turėti su savimi. Tačiau su pastaruoju operacinės sistemos atnaujinimu „Apple“ rimtai pareiškė, kad dar labiau plės savo funkcijų arsenalą ir toliau siūlys vis funkcionalesnius bei intuityvesnius produktus, atitinkančius naujausias rinkos tendencijas“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas ir plačiau pasakoja apie atsinaujinusią „iOS“ operacinę sistemą.

1. Dar didesnės išmanaus asistento galimybės

Ar žinojote, kad naujoje operacinės sistemos versijoje išmanusis asistentas „Siri“ tapo dar funkcionalesnis? Dabar jis turi atskirą programėlę – „Shortcuts“. Joje galite nustatyti daugybę personalizavimo ar automatizavimo galimybių. Pavyzdžiui, jums grįžus namo, „Siri“ automatiškai gali įjungti mėgstamiausią jūsų dainą arba pasidalinti jūsų buvimo vieta su namiškiais vos tik pajudėsite iš darbo.

„Vienas iš naujų dalykų, kurių „išmoko“ jūsų asistentas – groti ne tik atskiras dainas, bet ir įjungti mėgstamiausias radijo stotis. Iškvietus „Siri“, galite paprašyti įjungti vieną ar kitą radijo stotį ir nepajudinę nei piršto klausytis muzikos. Šis sprendimas paremtas internetine radijo transliacija – daugelis lietuviškų stočių taip pat transliuojamos tokiu būdu, todėl ir čia turėtumėte rasti savo mėgstamiausią“, – sako M. Vrubliauskas.

Deja, „Apple“ virtualus asistentas nemoka lietuvių kalbos ir neatpažįsta lietuviškai diktuojamų komandų. Kita vertus, „Siri“ puikiai supranta angliškas komandas, todėl angliškai kalbantys vartotojai šia funkciją tikrai galės išnaudoti.

2. Išskirtinis dėmesys jūsų akims ir sveikatai

Tamsiosios vartotojo sąsajų temos, tausojančios jūsų regą, yra viena populiariausių pastarųjų metų funkcijų. Ją aktyviai atnaujina bei diegia ir „Apple“.

„Tryliktoje „iOS“ versijoje tamsioji tema aktyvuojama kur kas paprasčiau nei iki šiol. Ją galima nesunkiai pasirinkti telefono ekrano nustatymuose. Be to, šis režimas – visiškai automatizuotas. Tai reiškia, kad galite pasirinkti, kuriuo paros metu matysite šviesią, o kuriuo – tamsią telefono aplinką. Taip skatinama vartotojus naudoti akis saugančias telefono funkcijas“, – sako „Bitės Profė“.

Vis dėlto net ir moderniausi technologiniai sprendimai sveikatos neapsaugos, jei prie įrenginio praleisite per daug laiko. Šį aspektą naujojoje operacinėje sistemoje taip pat galėsite kontroliuoti. Tai padaryti leidžia „Screen Time“ funkcija, sekanti prie ekrano praleidžiamą laiką. Dabar jos pagalba galėsite ne tik stebėti, bet ir riboti visų kategorijų programėlių naudojimo laiką. Pavyzdžiui, „Screen Time“ leis nustatyti, kad prie pramogų tipo programėlių praleistumėte ne ilgiau nei valandą per dieną.

3. Pirmiausia – saugumas

Vartotojai dažnai nuogąstauja, kad atsiminti visų paskyrų slaptažodžius – neįmanoma. Jei galvojate taip pat ir iš padėties sukatės visiems slaptažodžiams naudodami tą pačią frazę ar skaičius, kyla pavojus jūsų paskyrų saugumui. „Apple“ turi šios problemos sprendimo būdą.

„Daugelis programėlių leidžia užsiregistruoti naudojant itin patogų būdų – savo „Facebook“ paskyrą. Tuo tarpu „Apple“ siekia pakeisti nusistovėjusias normas ir siūlo „Sign in With Apple“ paslaugą. Jei jūsų pasirinkta programėlė turės galimybę prisijungti su ja, tereikės atsiminti savo „Apple ID“ paskyros duomenis ir suteikti teisę pasiekti tam tikras išmaniojo funkcijas. Be to, šiuo atveju tikruoju savo elektroninio pašto adresu dalintis neprivalėsite – „Apple“ registracijai sukurs atskirą dėžutę, iš kurios peradresuos laiškus į tikrąją“, – aiškina M. Vrubliauskas.

Kaip ir ankstesnėje „iOS“ versijoje, visus savo slaptažodžius galėsite saugoti naudodami „iCloud Keychain“. Užteks prisiminti vieną „Apple“ slaptažodį, o su juo pasieksite visų paskyrų prisijungimus. Atnaujinta ir „Find My iPhone“ programėlė – pavadinimą pakeitusi paslauga dabar gali padėti rasti ne tik telefoną, bet ir bet kurį „Apple“ įrenginį.

Kaip užtikrinti dar didesnį paskyrų saugumą su dvigubu tapatybės identifikavimu, žiūrėkite čia.

4. Atsinaujinę žemėlapiai lipa „Google“ ant kulnų

Iki šiol „Google Maps“ nesulaukė rimtesnio konkurento – daugeliui kitų gamintojų žemėlapių programėlių stigo tikslumo ir funkcionalumo. Nepaisant to, „Apple Maps“ funkcionalumas ir kokybė lėtai, bet užtikrintai auga.

„Naujoje operacinės sistemos versijoje žemėlapiai kur kas tikslesni, o programėlė – funkcionalesnė. Dabar galėsite išsaugoti svarbiausias vietas ir patogiai jas grupuoti į sąrašus. Pasirinkę norimą tašką, spauskite „Add to Favorites“ ir pridėsite jį į vietovių rinkinį“, – aiškina M. Vrubliauskas.

Viena didžiausių „Google“ žemėlapių stiprybė – „Streetview“ funkcija, leidžianti nuotoliniu būdu paklaidžioti bet kuriomis pasaulio gatvėmis. Anot M. Vrubliauskas, šioje srityje „Google“ tvirtai išlaiko savo pozicijas, tačiau siurprizą ruošia ir „Apple“– ji pristatė „Look Around“ funkciją: „Kol kas ši funkcija ribota, tačiau „Apple“ planuoja iki šių metų pabaigos turėti pilną JAV gatvių vaizdą, o netrukus pradės fiksuoti vaizdus ir kitose šalyse“.

Daugiau apie "Google Maps" galimybes ir įdomybes skaitykite čia.

5. Kad nieko nepamirštumėte

„iPhone“ naudotojai puikiai žino „Apple“ priminimų programėlę „Reminders“. Kita vertus, ji jau senokai buvo atnaujinta, bet dabar joje atsirado naujų funkcijų.

„Dažnai užrašai ir priminimai „Reminders“ programėlėje išsidėliodavo gana chaotiškai, todėl „Apple“ nusprendė gerokai praplėsti šios programėlės funkcionalumą. Dabar patogiai matysite bendrą priminimų skaičių, galite sekti jų atlikimo terminus, priskirti juos kategorijoms ar vietoms. Todėl jei senokai naudojotės šia programėle, įsijunkite „Reminders“ po „iOS 13“ atnaujinimo – galite maloniai nustebti!“ – atkreipia dėmesį A. Adomaitytė.

Kad nieko nepamirštume, kartais svarbus ne pats užsirašymo faktas, bet greitis. Tam pravers nauja „Swipe Typing“ klaviatūros funkcija, kurią anksčiau galėjome sutikti tik „Android“ telefonuose. Užuot spaudę atskirus klavišus, pirštu galėsite tiesiog braukti per norimas raides, kol suformuosite reikiamą žodį. Prie šio rašymo būdo reikia priprasti, tačiau tyrimai rodo, kad tai – greičiausias būdas rašyti tekstą telefonu.

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: