Gaminame kieme. Kokias programėles turi išbandyti kiekvienas grilio entuziastas?

Atšilus orams, kiemuose vis dažniau rūksta dūmai, kvepiantys skrudinamais kepsniais, žuvimi ar daržovėmis. Kad idėjų užtektų visam grilio sezonui, į pagalbą pasitelkite savo išmaniuosius. „Bitės Profai“ pristato programėles, su kuriomis ne tik lengviau paruošite barbekiu patiekalus savo bičiuliams, bet ir nustebinsite juos anksčiau neregėtais receptais.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Prasidėjęs grilio sezonas ne vieną vilioja į kiemą ar stovyklavietę – pasiėmę su savimi išmanųjį, galėsite atrasti anksčiau neragautus patiekalus.
  • Grilio receptams skirtos programėlės pasiūlys ne tik mėsos patiekalus – paragaukite keptų daržovių, vaisių ar net desertų.
  • Kad pietūs ar iškyla neapkarstų, programėlės patars, kaip lengvai įkurti ugnį, ir padės apskaičiuoti idealią mėsos kepimo trukmę.

Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad grilio patiekalų gamybai didelės išmonės nereikia, „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas sako, jog kaip ir kiekvienoje veikloje, čia netrūksta įvairių svarbių niuansų.

„Tikri grilio profesionalais renkasi skirtingą medieną, turi slaptą mėsos marinatą, o išradingesni kepa ne tik ją, bet ir daržoves ar vaisius. Be to, skiriasi įvairių produktų kepimo laiką – jo nesilaikant, mėsa bus kieta, o daržovės – sausos ar sudegusios“, – pasakoja jis.

Martynas siūlo išbandyti įvairias skirtas programėles, kurios padės tapti tikru grilio meistru. Jose – ir populiariausi receptai, ir anksčiau nebandyti deriniai, ir įvairių produktų kepimo laikmatis.

Ką kepsite šiandien?

Net skaniausi patiekalai ilgainiui pabosta, todėl kiekvieną savaitgalį kurdami grilių mėgaukitės vis naujais skoniais ir atraskite anksčiau nemėgintus receptus. Pradėti paiešką galite su programėle „Grill Recipes Free“ – jos pavadinimas kalba pats už save.

„Programėlė kviečia pasimėgauti sočiais pietumis, kuriuose – ne tik pagrindinis patiekalas, bet ir užkandžiai ar net grilyje ruoštas desertas. Čia rasite receptų įvairovę ir galėsite rinktis iš mėsos, paukštienos, daržovių ar jūros gėrybių patiekalų. Šiems receptams nebūtinas interneto ryšys, todėl programėle galėsite patogiai naudotis ir atokesnėje sodyboje ar gamtoje“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Panašias galimybes siūlo ir programėlė „Barbecue Grill Recipes“ („Android“), kurioje rasite įvairių patarimų, kaip ruošti skirtingus patiekalus, ir galėsite susipažinti su įvairiomis grilio technikomis.

„Nors laužo dūmas suteikia maistui ypatingą skonį, kartu jis sausina mėsą, o daržovės ar vaisiai gali akimirksniu sudegti. Kad patiekalai nebūtų sprangūs, grilio meistrai mėsą ir kitus produktus marinuoja. Gausybę marinato idėjų galite rasti programėlėje „Marinade Recipes“ („Android“) – kai kuriems jų pakaks ir namie turimų produktų“, – tikina Martynas. Jis primena, kad „Bitės Profai“ jau anksčiau kalbėjo apie maistui skirtas programėles, kuriose taip pat galima rasti patarimų ir receptų griliui – apie jas skaitykite šiame straipsnyje.

Apskaičiuoja už jus

Mėsa, žuvis ir daržovės jau marinuotos ir paruoštos kepimui, tad pats metas kurti grilį. Jei turite keblumų kuriant ugnį tiek kepsninėje, tiek lauže, išbandykite „Fire Starting Hacks“ („Android“) programėlę, kurioje rasite įvairių patarimų ir gudrybių, kaip tą padaryti lengviau. O kol degs malkos ar anglys, pasidomėkite, kiek laiko kepa vienas ar kitas produktas.

„Paprasta ir patogi programėlė „Grill Guide“ („Android“) siūlo susipažinti, kiek trunka iškepti skirtingos rūšies mėsą, jūros gėrybes ir daržoves. Jei ruošiate steiką, rasite išsamią instrukciją, kiek kepti vieną kepsnio pusę, kada patiekalą barstyti prieskoniais ir kitą svarbią informaciją“, – sako Martynas.

Nepamainoma grilio gerbėjams bus ir „Grill and Barbecue Timer“ („Android“) programėlė. Pasirinkite kepamą mėsą, norimą iškepimo lygį, matavimo vienetus ir programa jums pasiūlys tinkamiausią kepimo trukmę. Ji priklausys ir nuo mėsos kiekio, ir nuo kepsnio storio, todėl visada galėsite mėgautis tinkamai paruoštu patiekalu. „Apple“ savininkai turėtų išbandyti „GrillTime“ („iOS“), siūlančią analogiškas galimybes.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: