Kaip susikurti internetinę parduotuvę patiems?

Kasmet vis labiau augant elektroninės prekybos poreikiui, vis daugiau verslų nusprendžia keltis į internetą. Jei valdote smulkų verslą, tikėtina, kad elektroninės parduotuvės sukūrimas iš pat pradžių gali pasirodyti sudėtingas. Vis tik turėdami tinkamus įrankius, tą padarysite lengvai net ir neturėdami techninių žinių. Plačiau apie juos pasakoja „Bitės Profai“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • „Weebly“ suteikia visus reikalingus el. komercijos įrankius, kuriais naudojantis el. parduotuvę patogu valdyti tiek per kompiuterį, tiek per išmanųjį telefoną
  • „Wix“ siūlo intuityvų el. parduotuvės kūrimo įrankį, kuriuo labai paprasta naudotis net ir neturintiems techninių žinių
  • „Squarespace“ platformoje integruotas funkcionalus redagavimo įrankis, kuris leis sukurti kūrybiškai atrodančią el. parduotuvę

„Kasmet vis daugiau žmonių išbando apsipirkimą internetu. Tai skatina vis daugiau smulkių verslų, vis dar neturinčių el. parduotuvės, pagaliau ryžtis šiam žingsniui. Nors jos sukūrimas, administravimas ir viešinimas yra sudėtingas ir brangus procesas, šiandien galima rasti daugybę internetinių svetainių, kurios didžiąją dalį darbo atliks už jus. Be to, kainuos mažiau nei kiekvienam iš minėtų darbų samdyti atskirus specialistus“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas ir pristato kelias iš jų.

„Weebly“ – labai mažai priežiūros

Weebly“ („Android“ ir „iOS“) – yra vienas lengviausiai perprantamų ir paprasčiausių elektroninės parduotuvės kūrimo įrankių. Dėl lengvo diegimo proceso ir priežiūros jis puikiai tinka pradedantiesiems, nenorintiems pasiklysti techninėse detalėse.

„Nepriklausomai nuo to, pardavinėjate keramikos gaminius ar siūlote asmenines verslo konsultacijas, svetainę lengvai pritaikysite savo poreikiams. Jums iš pradžių tereikia pasirinkti dizaino šabloną, sukelti produktų nuotraukas ir aprašymus. Norėdami, galėsite pridėti galimybę klientams palikti atsiliepimą apie produktus ar paslaugas. O geriausia tai, kad internetinė parduotuvė optimizuota mobiliesiems įrenginiams, tad profesionaliai atrodys tiek prisijungus per kompiuterio naršyklę, tiek per išmanųjį telefoną“, – pasakoja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Susikūrus internetinę svetainę, labai svarbus lankytojų grįžtamasis ryšys. Kokie įrankiai padės jo greičiau ir lengviau sulaukti iš klientų, pasakoja „Bitės Profai“.

Be to, „Weebly“ leis nemokamai integruoti „Google Analytics“ įrankį. Jis leis pažinti svetainės lankytojų elgseną, analizuoti jų srautus ir reklaminių kampanijų rezultatus, optimizuoti puslapį taip, kad pardavimai internete ar svetainės populiarumas nuolat augtų. Norintiems išsamiau susipažinti su „Google Analytics“ ir kitais „Google“ įrankiais, kurie gali padėti jūsų verslui augti, „Bitės Profai“ parengė išsamų straipsnį.

Norėdami pradėti naudotis šiuo įrankiu, turėsite pasirinkti vieną iš siūlomų planų. Pats paprasčiausias yra visiškai nemokamas ir siūlo pagrindinius el. parduotuvei reikalingus elementus: dizaino šablonus, galimybę įkelti nuotraukas, pridėti aprašymų ir kt. Vis tik tokiu atveju gausite automatiškai priskirtą svetainės adresą ir matysite reklamas.

Planų prenumerata mėnesiui kainuos maždaug nuo 5 iki 20 eurų – priklauso, kokiomis galimybėmis norėsite naudotis. Pavyzdžiui, pasirinkus brangiausią variantą, svetainė galės automatiškai siųsti klientams prašymus įvertinti užsakymą, iššokančiais pranešimais svetainėje informuoti lankytojus apie nuolaidas. Visas kainas rasite https://www.weebly.com/pricing.

„Wix“ – intuityvus kūrimo įrankis

 

Kitas el. parduotuvės kūrimo įrankis – „Wix“ („Android“ ir „iOS“) Juo naudotis labai paprasta, nes pati sistema ir redagavimo įrankiai labai intuityvūs.

„Pirmiausia išsirinkite šabloną ir sukelkite norimus produktus. O tai pavyks net ir neturint jokių techninių įgūdžių. Labai naudinga, kad prie kiekvieno produkto galėsite pridėti išskleidžiamą informacijos skiltį su išsamiu aprašymu, dydžių lentele, vaizdo įrašu ir kt. Taip pat prie pagrindinės produkto nuotraukos nurodyti, kad tai nauja ar geriausiai perkama prekė“, – aiškina M. Vrubliauskas.

Ekspertas pratęsia, kad dvejojančius klientus visuomet galėsite paskatinti nuolaidos kodu, kuris automatiškai bus apskaičiuotas kiekvienai prekei. Taip pat lengvai integruosite minėtą „Google Analytics“ platformą, kuri leis tinkamai sekti svetainės srautą, lankytojų elgseną ir lengviau priimti rinkodaros sprendimus.

Dar vienas „Wix“ privalumas yra galimybė internetinę parduotuvę susieti su „Facebook“ ir „Instagram“ platformose esančiomis parduotuvėmis. Tai reiškia, kad žmogus, spustelėjęs ant jūsų prekės viename iš socialinių tinklų, iškart pateks į svetainę, kur galės ją įsigyti.

Tam, kad galėtumėte susikurti el. parduotuvę, turėsite įsigyti paslaugos prenumeratą. Visų planų kainas rasite https://www.wix.com/upgrade/website. Nepriklausomai nuo to, kurį pasirinksite, galėsite susikurti individualų svetainės adresą, pašalinti reklamas bei gausite visus el. parduotuvės valdymui reikalingus el. komercijos ir SEO įrankius.

„Squarespace“ – patiems kūrybiškiausiems

Squarespace“ („Android“ ir „iOS“) taip pat puikiai tiks pradedantiesiems, turintiems mažai techninių įgūdžių. Vienas didžiausių šio įrankio privalumų – funkcionalus redagavimo įrankis, kuris leis susikurti ne tik profesionaliai, bet ir kūrybiškai atrodančią el. parduotuvę.

„Pasirinkę vieną iš siūlomų „Squarespace“ dizaino šablonų, galėsite keisti spalvas, teksto dydį ir šriftą, išdėstymą, pridėti vaizdų ir taip sukurti jūsų prekės ženklą geriausiai atspindinčią el. parduotuvę. Verta paminėti ir tai, kad prekių aprašymuose lengvai patalpinsite vaizdo įrašus, „Instagram“ paskyros nuotraukas ar panašius produktus. Taip sukurdami dar labiau individualizuotą el. parduotuvę“, – tikina M. Vrubliauskas.

Jei esate masažistas, kosmetologas ar verslo konsultantas jums turėtų patikti, kad „Squarespace“ suteikia leidimą el. parduotuvėje integruoti galimybę lankytojams rezervuoti paslaugos laiką internetu.

„Verta paminėti, kad šis įrankis turi ir kitus el. parduotuvėms svarbius atributus: galimybę pasirinktiems produktams automatiškai pritaikyti nuolaidų, svetainės lankytojų duomenų apsaugą (SVV). O atsiskaitymui priimamos visos populiariausios kredito ir debeto kortelės: „Visa“, „Mastercard“ ir kt. Be to, mokėjimus galima priimti su „PayPal“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Norint susikurti el. parduotuvę naudojant „Squarespace“, teks įsigyti prenumeratą, kuri kainuos maždaug nuo 10 iki 35 eurų per mėnesį. Tikslias paslaugos kainas rasite https://www.squarespace.com/pricing. Gera žinia ta, kad prieš tai galėsite išbandyti paslaugą 14 dienų nemokamai ir įsitikinti, ar ji tenkina jūsų poreikius.

Jei kuriant svetainę dar neturite įmonės logotipo, kuris čia labai svarbus, „Bitės Profai“ pasakoja, kaip tą padaryti lengvai ir greitai patiems.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: