Kaip išmaniosios technologijos gali padėti mesti rūkyti ir atsikratyti kitų žalingų įpročių?

Metų pradžioje žmonės dažnai ryžtasi keisti žalingus įpročius – mesti rūkyti, vartoti mažiau alkoholio ar pradėti sveikiau maitintis. Deja, entuziazmas keistis laikui bėgant gali lengvai „išgaruoti“. Čia į pagalbą atskuba išmaniosios programėlės apie kurias pasakoja „Bitės Profai“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Norint atsisakyti žalingų įpročių svarbus postūmis iš šalies ir nuolatinis palaikymas procese
  • Motyvaciją mesti rūkyti sustiprina programėlės, rodančios, kiek pinigų sutaupėte atsisakę cigaretės
  • Padėti atsisveikinti su alkoholiu gali sėkmėmis ir iššūkiais besidalinančių bendraminčių bendruomenė
  • Programėlė „Sugarfree“ yra puikus pagalbininkas kovoje su cukraus priklausomybe

„Žalingo įpročio atsikratymas yra ilgas ir dažnai varginantis procesas, kuriame gausu pakilimų ir nuosmukių. Daugelis gali pritrūkti motyvacijos toliau siekti tikslų. Tokiomis akimirkomis išlaikyti stiprią valią gali padėti visuomet šalia esantis išmanusis telefonas, kuris rodo jūsų nuolatinį progresą, gerėjančią sveikatą ar nuolat pasiūlo naudingų patarimų“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Kaip mesti rūkyti lengviau?

Net ir niekuomet rankose nelaikę cigaretės žino – rūkymas brangus malonumas. Ar kada bandėte paskaičiuoti, kiek pinigų cigaretėms išleidžiate per savaitę, mėnesį ar penkerius metus? Jei ne, paprašykite programėlės „Smoke Free“ („Android“ ir „iOS“) pagalbos.

„Ši programėlė nuolat fiksuoja jūsų daromą pažangą, rodo, kaip laikui bėgant gerėja sveikatos rodikliai ar mažėja rizika susirgti širdies ligomis. Čia taip pat galima pasitikrinti, kiek cigarečių jau atsispyrėte ir kiek pinigų pavyko sutaupyti. Naudinga ir tai, kad „Smoke Free“ duoda patarimų, kaip lengviau mesti rūkyti ir siūlo atšvęsti net ir mažiausią pergalę, o tai sustiprina motyvaciją“, – pasakoja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Nors programėlė nemokama, už mėnesinį mokestį, kuris prasideda nuo 0,99 Eur, kasdien gausite po užduotį ir apie tai, kaip sekėsi, turėsite papasakoti virtualiam mentoriui. Iš to kilęs atsakomybės jausmas, tikėtina, padės dar lengviau mesti rūkyti. Kita naudinga programėlė – „QuitNow“ („Android“ ir „iOS“). Be to, kad joje taip pat galėsite stebėti savo pažangą, sutaupytus pinigus, už 3,99 Eur vienkartinį mokestį prisijungsite prie bendraminčių bendruomenės, kuri dalinasi, su kokiais sunkumais susiduria mesdami rūkyti, ir vieni kitus palaiko.

Metant rūkyti, rekomenduojama rasti mėgstamą veiklą, kuri padėtų nukreipti mintis, o kartu būtų ir naudingas laisvalaikio praleidimo būdas. Pavyzdžiui, tai galėtų būti mažesnio intensyvumo treniruotės. Kaip jomis užsiimti namuose, pasakoja „Bitės Profai“.

Kaip atsisakyti alkoholio?

Dažnas sveikiau gyventi nusprendęs žmogus iškart pasižada vartoti mažiau alkoholio ar jo visam laikui atsisakyti. Jei vos pabandžius, iškart traukia grįžti prie senų įpročių, padėti gali programėlės, pavyzdžiui, „I am Sober“ („Android“ ir „iOS“).

„Šioje programėlė kasdien galėsite pasitikrinti, kada paskutinį kartą gėrėte alkoholio, ir kiek pinigų pavyko sutaupyti. Ji taip pat leis pasižymėti priežastis, kodėl nusprendėte atsikratyti šio įpročio, ir sugrįžti prie jų tada, kai pritrūksite motyvacijos. Naudinga ir tai, kas kiekvienos dienos pabaigoje „I am Sober“ galėsite pasižymėti, kas tądien kėlė daugiausia iššūkių, o kas priešingai – leido atitraukti mintis nuo noro išgerti“, – aiškina M. Vrubliauskas.

Ekspertas priduria, kad ši programėlė kartu yra ir virtualus anoniminių alkoholikų klubas, nes daug dėmesio skiriama bendruomenei. Dalinantis savo progresu, patiriamais iššūkiais ir jaučiant bendraminčių palaikymą, atsisakyti alkoholio turėtų būti kur kas lengviau. Panašiu principu veikia ir programėlės „Sober Time“ („Android“ ir „iOS“) ir „SoberTool“ („iOS“), kur be anksčiau minėtų privalumų kasdien gausite ir po įkvepiančią frazę.

Tiesa, šios programėlės padeda atsisakyti ne tik alkoholio, bet ir pasveikti nuo vaizdo žaidimų ar kitų priklausomybių. Nors pagrindinės jų funkcijos yra nemokamos, norint daugiau privalumų, reikės įsigyti prenumeratą.

Keisti gyvenimo būdą gali padėti ir išmanusis laikrodis, kuris padeda gyventi aktyviau ir net leidžia pritaikyti jo išvaizdą pagal savo asmeninį stilių ir pomėgius. Daugiau apie šio įrenginio galimybes skaitykite kitame „Bitės Profų“ straipsnyje.

Jei nuspręsite įsigyti išmanųjį laikrodį, peržvelkite „Bitės Profų“ sudarytą geriausių įrenginių topą, kuris padės greičiau ir lengviau išsirinkti sau tinkamiausią laikrodį.

Kaip suvartoti mažiau cukraus?

Atsikratyti priklausomybės nuo cukraus yra ne mažiau sunku nei nuo rūkymo ar alkoholio. Juk jis atsakingas tiek už energiją, tiek už laimės ir malonumo pojūčius, kurie gelbsti sunkesniais gyvenimo momentais.

„Programėlė „Sugarfree“ („iOS“) yra puikus pagalbininkas šioje kovoje. Pirmiausia čia galėsite išsikelti asmeninį tikslą, pavyzdžiui, nevartoti pridėtinio cukraus 30 ar 90 dienų. Tuomet gausite naudingų patarimų, kaip tą lengviau padaryti. Čia taip pat galėsite žymėti ir laikui bėgant stebėti, kaip keičiasi jūsų sveikata ar svoris, jei ketinate jo numesti. Matant kasdienę savo pažangą, bus lengviau nepasiduoti ir tęsti asmeninę kelionę sveikesnio gyvenimo link“, – sako „Bitės Profas“.

Dar vienas naudingas įrankis norintiems ne tik atsikratyti cukraus priklausomybės, bet apskritai sveikiau maitintis – „Lifesum: Healthy Eating“ („Android“ ir „iOS“). Čia sužinosite, kokiomis sveikesnėmis alternatyvomis pakeisti savo mėgstamus maisto produktus, kiek ir kokių maisto medžiagų turi jūsų valgomas maistas bei rasite naujų receptų. Taip pat galėsite išsikelti iššūkių, nuolat sekti jų progresą ir gauti patarimų, kai juos lengviau įveikti.

Nors pagrindinės anksčiau minėtų programėlių funkcijos yra nemokamos, norint daugiau privalumų, reikės įsigyti prenumeratą.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: