Rengiamės į vasaros žygį: su kokiomis programėlėmis pažinti vasaros dangų?

Ilgos dienos ir šilti vakarai kviečia kartu su bičiuliais ar šeimos nariais daugiau laiko praleisti lauke. Pabėgti nuo darbų, pasivaikščioti gryname ore ir maloniai praleisti laiką su artimais žmonėmis galite iškylaudami ir stebėdami žvaigždes. „Bitės Profai“ pataria, kokias programėles verta turėti savo išmaniajame, kad gamtoje vakarotumėte be rūpesčių, o praleistas laikas įsimintų ilgam.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Šilti vakarai ir prasidėjusi vasara kviečia daugiau laiko praleisti lauke, todėl apsirūpinę išmaniais sprendimais, leiskitės į žygį su bičiuliais.
  • Išmaniojo telefono programėlės padės sekti nueitus žingsnius, rasti stovyklavietę ir net patars, kaip įkurti laužą.
  • Kad laikas prie laužo būtų dar įdomesnis, pažvelkite į vasaros dangų – astronomijai skirtos programėlės padės pažinti žvaigždes ir susipažinti su kitais kosmoso reiškiniais.

„Išsirengus į gamtą, kiekvienam pravers žemėlapių programėlė ir išmanaus telefono žibintuvėlis, tačiau tai – ne vienintelės naudingos jo funkcijos. „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis pastebi, kad su mobiliuoju iškyla gali būti dar patogesnė.

„Išmaniojo telefono programėlės padeda rasti jaukią stovyklavietę ir pataria, kaip sukurti laužą. O šiam rusenant, žvilgtelėkite į viršų – giedrą nakties dangų pažinti padės tam sukurti žvaigždėlapiai. Susipažinsite su nakties šviesuliais, identifikuosite skirtingus žvaigždynus ir nustebinsite draugus savo žiniomis bei pasakojimais“, – įsitikinęs Andrius.

Jei kuprinė žygiui jau paruošta, belieka perskaityti šį straipsnį ir į išmanųjį parsisiųsti „Bitės Profo“ rekomenduojamas programėles.

Ieškokite lobių ir vakarokite prie laužo

Nors pasivaikščiojimas gamtoje nuramina ir padeda pailsėti mintims, dar įdomiau į žygį leistis ieškant įvairių kitų žmonių paliktų smulkmenų. Būtent tą siūlo populiarusis „Geocaching“ („iOS“, „Android“). Kol dar nesutemo, įsijunkite šią programėlę ir su draugais leiskitės į lobių medžioklę.

„Ši programėlė – tai atskira bendruomenė, kuri vieni kitiems netikėčiausiose vietose palieka daiktus, galvosūkius ir kitas smulkmenas. Parsisiuntę ją, matysite žemėlapį su netoliese paslėptais lobiais, galėsite dalyvauti bendruomenės renginiuose ar paprašyti užuominų. Atradę daiktą, galėsite jį pažymėti savo radinių bibliotekoje. Tiesa, lobio vertė nemateriali, todėl visus radinius reikėtų palikti ten, kur radote – kad atradimais galėtų džiaugtis kiti“, – pasakoja „Bitės Profas“ A. Archangelskis. Jis pažymi, kad programėlė turi ir „Premium“ versiją, kainuojančią nuo 5,99 Eur/mėn.

Baigus lobių medžioklę ir temstant, pats metas įsikurti stovyklavietę. Ją atrasti padės „iOverlander“ („iOS“, „Android“) – žemėlapyje patogiai matysite daugybę stovyklaviečių, kempingų, viešbučių ir vietų, kuriose atsiveria gražūs gamtos vaizdai. Programėlė veikia ir be interneto ryšio, o jei atrasite stovyklavimui tinkamą vietą, galėsite ją pažymėti programėlėje ir padėti kitiems keliautojams.

„Jei stovyklavietėje yra saugi laužavietė, praleiskite laiką vakarodami ir šildydamiesi prie ugnies. Ją įkurti padės „Fire Starting Hacks“ („Android“) programėlė. Čia rasite patarimų, kaip tą padaryti net be degtukų ar esant prastesnėms oro sąlygoms, todėl galėsite stovyklauti be rūpesčių“, – sako Andrius.

Pažinkite visus dangaus objektus

Apsistoję stovyklavietėje, pakelkite akis į dangų – jei esate atokiau nuo miesto, temstantį dangų nusėja žvaigždės. Netrūksta programėlių, kurios padeda pažinti tiek jas, tiek planetas, žmogaus sukurtus palydovus ar kitus astronominius reiškinius. Viena populiariausių – „Star Walk 2“, prieinama tiek („iOS“, tiek „Android“) įrenginių savininkams.

„Ši programėlė nėra tiesiog dangaus kūnų ir reiškinių enciklopedija, nes veikia naudojant papildytos realybės (AR) funkciją. Nukreipkite savo įrenginį į dangų ir ji aptiks įvairias žvaigždes, identifikuos planetas, atpažins ir tolimojo kosmoso dujų debesis ar galaktikas. Įvairūs žvaigždynai atgyja kaip animacijos, o paspaudę ant dominančio objekto, gausite apie jį papildomos informacijos. Programėlėje taip pat galėsite susipažinti su naujausiomis astronomijos žiniomis bei atradimais“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Panašias galimybes vartotojams siūlo ir „SkyView® Lite“ („iOS“, „Android“) programėlė, kurią daugelis giria dėl glaustos, aiškios informacijos apie žvaigždes bei kitus dangaus kūnus. Nukreipę savo įrenginio kamerą į dangų, pamatysite interaktyvų žvaigždėlapį, galėsite susipažinti su žvaigždynais ar sekti įvairių astronominių objektų judėjimo trajektoriją laiko juostoje. Tiesa, programėlė turi ir funkcionalesnę, išsamesnę mokamą versiją („iOS“, „Android“), kuri kainuoja 1,5 Eur – jei esate astronomijos entuziastas, galbūt ji verta šios investicijos?

„Prieš baigiant žygį, turbūt ne vienam bus įdomu sužinoti, kiek žingsnių nueita, kalorijų atsikratyta ir kilometrų įveikta. Tą sekti padės „Strava“ („iOS“, „Android“), kurioje jūsų veiklą fiksuos GPS navigacija – o jei programėlę parsisiųs ir draugai, galėsite palyginti savo pasiekimus. „Strava“ lengvai sinchronizuojama su įvairiomis sveikatingumo programėlėmis, tokiomis kaip „Samsung Health“, todėl į ją duomenis galėsite patogiai perkelti ir iš savo išmanaus laikrodžio“, – sako Andrius.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: