Nuo karate iki muzikos pamokų: kuo pakeisti vaikų būrelius?

Po mokyklos vaikai yra įpratę leisti laiką būreliuose, kur gali lavinti įgūdžius darydami tai, kas jiems patinka. Būnant namuose tikrai galima sugalvoti ne vieną pramogą, bet kaip išlaikyti būrelių teikiamą naudą, kai vaikai gauna ir užimtumą, ir lavėja? Išeitis tikrai yra. „Bitės Profai“ atrinko ir dalinasi tokiomis programėlėmis, kurios padės jūsų vaikams pasijausti taip, tarsi ir toliau lankytų savo pamėgtus būrelius neišeinant iš namų.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Jeigu mėgstate jogą, galite specialią jogos programėlę pasiūlyti ir savo vaikams
  • Mėgstantiems krepšinio būrelius NBA iki balandžio 22 dienos turi ypatingą pasiūlymą
  • Namų sąlygomis galima mokytis tiek groti pianinu ar gitara, tiek mokytis kung fu ar šokti

„Būreliai yra itin mėgstami vaikų ir jų staiga nelikus tai gali tapti būtent jūsų galvos skausmu. Ir nors rasti pakaitalą tikriems būreliams sudėtinga, tai tikrai nėra neįmanoma. Net jeigu vaikai lanko tokius fiziniu aktyvumu grįstus būrelius kaip krepšinis, jiems namuose galime pasiūlyti alternatyvą. Viskas, ko tam reikės, tai išmanusis telefonas ir prieiga prie interneto“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas ir dalinasi patarimais, kaip būnant namuose vaikams atstoti būrelius.

1. Jogos pamokos vaikams

Kaip teigia „Bitės Profas“, jogos pamokos ir užsiėmimai šiuo metu labai populiarūs ir galime rinktis iš daugybės pamokų. Kita vertus, galima rasti jogos užsiėmimus, kurie specialiai pritaikyti vaikams.

„Jeigu namuose mėgstate daryti jogą, o vaikai vis nori ją išbandyti su jumis, atsisiųskite programėlę „Super Stretch Yoga“ („iOS“, „Android“). Ši programėlė – lyg specialus jogos būrelis jūsų vaikams. Joje joga pateikiama per įvairias supergalias, o visi pratimai pavaizduojami vaizdo įrašuose. Vaikus turėtų įtraukti nuotaikingas programėlės stilius, sužaidybintas mokymosi procesas bei noras pasiekti naujus lygius. Be to, galėsite pasidaryti smagių nuotraukų, kaip jogą darote drauge su savo vaikais ir perduoti šį iššūkį draugams ar pažįstamiems“, – teigia M. Vrubliauskas.

2. Šachmatų būrelis telefono ekrane

„Šachmatai – vienas populiariausių žaidimų visame pasaulyje. Norite užrašyti savo vaiką į šachmatų būrelį? Galite lengvai tai padaryti ir išmaniuoju būdu: atsisiųskite programėlę „Chess for Kids“ („iOS“, „Android“). Jos privalumai du – programėlė visiškai pritaikyta vaikams, todėl jie tikrai joje susigaudys ir programėlėje mokoma ne tik pačių pagrindų, bet ir įvairios strategijos pažengusiems. Mokytis žaisti vaikams padės smagūs mokomieji vaizdo įrašai, o savo įgūdžius jie galės pasitikrinti žaisdami prieš kitus vaikus iš viso pasaulio. Beje, kai vaikai darys pažangą ir vis geriau žais šachmatais, tai gali būti puiki proga susirasti namie tikrų šachmatų lentą ir surengti turnyrą namuose“, – rekomenduoja „Bitės Profas“.

3. Kuo pakeisti krepšinio būrelį sėdint namuose?

Pasak M. Vrubliausko, didžiausias iššūkis tėvams gali tapti krepšinio būrelį pamėgę vaikai, bet šiuo metu NBA tiesia jiems pagalbos ranką.

„Ar jaunieji krepšinio entuziastai taip pat turi savo programėlę? Taip, ir ji vadinasi „NBA: Live Games & Scores“ („iOS“, „Android“). Gera žinia ta, kad dabar ši programėlė iki pat balandžio 22 dienos yra nemokama, todėl ją gali naudotis visi. Norint ja naudotis reikia susikurti savo vartotoją svetainėje www.nba.com. Krepšinio mokyklose tarp treniruočių dažnai yra stebimos įvairios senos varžybos bei jos analizuojamos, tad geriausiai šį laiką namuose traktuoti kaip vieną ilgą pertrauką tarp treniruočių bei nagrinėti NBA varžybas. O minėta programėlė yra labai patogi naudotis, todėl krepšinio varžybas žiūrėti bei aptarinėti galėsite kartu su vaikais“, – sako ekspertas.

4. Pianino ar gitaros būrelis tiesiog namuose

„Nereikėtų nusiminti ir tiems, kurių vaikai vaikšto į gitaros ar pianino būrelius. Pianino pamokas, bent kol būname namie, pakeis programėlė „Simply Piano“ („iOS“, „Android“). Ši programėlė ne tik lengvai suprantama vaikams, bet ir veikia su skirtingais klavišiniais instrumentais, kuriuos turite namie. Tiems, kas namuose klavišinių instrumentų ar pianino neturi, programėlė siūlo mokytis groti tiesiog išmaniuoju telefonu. Tuo metu norintys mokytis groti gitara turėtų atsisiųsti programėles „Monster Chords“ („iOS“) arba „Guitar 3D“ („Android“). Abi programėlės skirtos lengviau ir paprasčiau išmokti akordus“, – teigia ekspertas.

5. Kuo ir kaip pakeisti karatė būrelius?

„Jeigu jūsų vaikai lanko karatė ar kitų kovos menų būrelius, juos taip pat būnant namie galite pradžiuginti. Pasiūlykite jiems išbandyti išmanų kung fu. Tam reikės atsisiųsti programėles „Wing Chun Trainer“ („Android“) arba „Shaolin Kung Fu Fundamental“ („iOS“). Abi programėlės leis išmokti kung fu judesius, stovėsenas ar apšilimus. Kol būname namuose, ši programėlė padės vaikams treniruotis, o vėl grįžus į būrelius jie galės nustebinti visus parodydami, ką išmoko namų sąlygomis“, – pataria M. Vrubliauskas.

6. Kaip telefonas gali pakeisti net šokių būrelį?

M. Vrubliauskas pastebi, kad pakeisti vaikams šokių būrelį gali atrodyti neįmanoma, bet šiandien telefonai leidžia padaryti netgi tai.

„Mėgstantiems šokius šiuo metu galima atsisiųsti daugybę programėlių, bet kaip alternatyva šokių būreliams bene geriausiai tinka „Just Dance Now“ („iOS“, „Android“). Ji sukurta labai garsaus žaidimo „Just Dance“ pagrindu ir yra skirta labai įvairių šokių mėgėjams bei ja gali naudotis skirtingo lygio šokėjai. Be to, programėlėje galima šokti klausantis populiariausių dainų, o jos yra nuolat papildomos. Telefono ekrane šokių mokina profesionalių šokėjų figūros, tad galima siekti pranokti jas pasirenkant vis aukštesnius sudėtingumo lygius“, – apibendrina „Bitės Profas“.

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: