Išmanūs patarimai naminių keturkojų augintojams: nuo dresūros įrankių iki meditacijos

Pandemijos metu, laisvalaikiui, darbui persikėlus į namus, pastebimai išaugo įsigyjamų šunų ir kačių skaičius. Nuo pernai metų pavasario iki dabar augintinių skaičius Lietuvoje išaugo beveik penktadaliu, rodo Gyvūnų augintinių registro duomenys. Norint, kad naujieji šeimos nariai išliktų sveiki, aktyvūs bei laimingi, būtina tinkamai jais pasirūpinti. Padėti gali ir išmanieji sprendimai, su kuriais jus supažindins „Bitės Profai“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Lietuvių sukurta programėlė „Dogo“ leis augintinį išmokyti gerų manierų
  • „Youtube“ platformoje rasite keturkojų poilsiui ir meditacijai skirtų vaizdo įrašų
  • Prablaškyti gyvūnus padės išmanūs žaislai – judantis kaulas, automatiškai kamuoliukus mėtantis žaislas ir skanėstus dalinantis robotas
  • „11pets“ pateiks svarbiausią informaciją apie jūsų augintinį vienoje vietoje
  • Išmanusis antkaklis leis sekti jūsų katės buvimo vietą

„Technologijų kompanijos jau ne vienerius metus kuria išmanius sprendimus, dėl kurių šiandien galime išmokyti savo augintinius nešti pavadėlį, po ranka turėti visą jų sveikatos informaciją ar visuomet žinoti, kur jis yra. Todėl šiandien prižiūrėti augintinį yra daug paprasčiau nei bet kada anksčiau“, – sako „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas ir dalinasi 5 išmaniais sprendimais, kurie padės lengviau pasirūpinti mylimais keturkojais.

Išmanūs patarimai šunų augintojams:

Kaip tapti dresūros ekspertu?

Viena svarbiausių ir sunkiausių užduočių šunų šeimininkams – nuolatinė šuns dresūra. Juk norite, kad jūsų augintinis mokėtų daugiau komandų nei tik paduoti leteną ar sėdėti, o išvestas į lauką, žinotų, ką gali daryti, o ko ne.

„Su lietuvių sukurta programėle „Dogo“ dresūra taps gerokai lengvesnė. Čia rasite visus tam reikalingus įrankius bei daugiau nei 100 pamokų, todėl augintinį sėkmingai ugdyti galėsite patys. Pradėti verta nuo bendro paklusnumo komandų, išmokančių gulėti, sėdėti, neloti, ateiti pakviestam. Vėliau galima pereiti prie sudėtingesnių užduočių, pavyzdžiui, „ėjimo į tualetą“, miegojimo paskirtoje vietoje, pavadėlio nešiojimo. Galiausiai, augintinį galėsite išmokyti ir kelių nuotaikingų triukų“, – sako „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Kaip užtikrinti gerą emocinę būklę?

Šunys geba puikiai prisitaikyti prie savo šeimininkų gyvenimo būdo, tačiau karantino metu, kai augintiniai jau įprato visą dieną leisti kartu, net ir trumpam palikus keturkojį vieną namuose, šis laikas jam gali tapti rimtu iššūkiu.

„Nuraminti šunį gali padėti specialiai jam sukurti muzikiniai takeliai ar meditacijai skirti vaizdo įrašai. Visus juos rasite „Youtube“ platformoje. Jei nenorite naudotis jau sukurtais muzikos takeliais, galite tokį sukurti patys. Užsukite į „Spotify“ puslapį gyvūnams https://pets.byspotify.com ir nurodykite, kokiam augintiniui skirtas šis grojaraštis. Tuomet pridėkite norimos muzikos, kuri nuramins ar kaip tik paskatins aktyviau judėti jūsų gyvūną“, – pasakoja K. Špiliauskas.

Kaip pralinksminti augintinį?

Ilgai nuobodžiaujantys ar vienišumą jaučiantys šunys gali pasidaryti baikštūs, pikti ar visiškai nekontroliuojami. Jų kasdienybę praskaidrinti padės išmanieji žaislai – judantys kaulai, automatiškai skraidantys kamuoliukai ir net skanėstus dalinantys robotai.

„Wickedbone“ šiandien yra vienas populiariausių interaktyvių žaislų gyvūnams. Šis išmanusis kaulas rieda, šokinėja, sukasi ir kitaip juda erdvėje, linksmindamas jūsų šunytį ir priversdamas jį gaudyti nepailstantį kaulą. Tingiomis dienomis pagelbės ir nepavargstantis automatinis kamuoliukų mėtytojas „iFetch“. Žaislas ne tik skatina šuniukus aktyviai judėti ir smagiai praleisti laiką, bet ir lavina jų kognityvinius gebėjimus – šuo turi išmokti sėkmingai įmesti kamuolį į viršutinę prietaiso dalį, kad vėliau kamuoliukas galėtų iššauti atgal“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Technologijoms sparčiai tobulėjant, sukurtas ir dar vienas prietaisas, galintis žaisti ir bendrauti su jūsų augintiniu – tai „Varaam“. Jis panašus į išmanųjį kaulą „Wickedbone“, tačiau yra gerokai funkcionalesnis – gali ne tik pagainioti jūsų augintinį, bet ir palepinti skanėstais. Be to, veikia nuotoliniu būdu, tad yra puikus pagalbininkas jums nesant namuose.

Išmanūs patarimai kačių augintojams:

Kaip pasirūpinti kačių sveikata?

Katė namuose yra svarbus įsipareigojimas visai šeimai, todėl būtina kruopščiai rūpintis jų sveikata. Rekomenduojame atsisiųsti išmanią programėlę „11pets“ („Android“ ir „iOS“) – ji leis visą svarbiausią informaciją apie savo augintinį turėti po ranka.

„11pets“ jus informuos apie apsilankymus veterinarijos klinikoje, kirpyklą ar medikamentų davimą. Kaip ir telefono kalendoriuje, taip ir čia nustatytu laiku gausite priminimus apie tai, ką turite atlikti. Taip pat svarbių darbų ir duomenų žymėjimas naudingas siekiant žinoti katės istoriją, stebint gijimą ar paliekant augintinį prižiūrėti kitiems žmonėms“, – sako „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Kaip sekti augintinio buvimo vietą?

Dažnas katės šeimininkas leidžia savo katei išeiti ir į lauką. Būkite tikri, kad jei ji pasimes –pavyks ją surasti. Į pagalbą ateina išmaniosios technologijos, o tiksliau – GPS sekikliai, pavyzdžiui, „Smart Bluetooth Tracker“, arba papildomų funkcijų turinčios išmaniosios apykaklės, tokios kaip „Weenet Cats 2“.

„Išmaniosios apyrankės įvairią informaciją apie jūsų augintinį realiu laiku perduoda į išmanųjį telefoną. Toks sprendimas leis visuomet žinoti, kur yra jūsų augintinis, ir net užbėgti nemaloniems įvykiams už akių. Augintiniui kirtus jūsų nustatytas ribas, į telefoną gausite pranešimą ir galėsite atitinkamai reaguoti į situaciją“, – pasakoja K. Špiliauskas.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: