Kur semtis idėjų margučių dažymui?

Nors šiemet Velykas sutiksime kitaip, šventinės tradicijos niekur nedingo. Jas išsaugoti padeda ir išmaniosios technologijos, kurios į kiaušinių marginimą, neatsiejamą šios šventės veiklą, kviečia pažvelgti visiškai kitaip. „Bitės Profai“ dalinasi programėlėmis, „YouTube“ kanalais ir kitais sprendimais, skirtais šiai visos šeimos pramogai.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Margučių dažymas – neatsiejamas pasiruošimo Velykoms ritualas, todėl išmaniosios technologijos likusiems namuose padeda atrasti naujus dekoravimo būdus.
  • Idėjų semtis galite tiek interneto enciklopedijose, tiek socialiniuose tinkluose, tiek vaizdo turinio kanaluose.
  • Jei dažydami kiaušinius jūsų vaikai pavargo, išsaugoti šventinę nuotaiką padės įvairūs Velykoms skirti mobilieji žaidimai.

„Margučių dažymas – tradicinė Velykų veikla, suburianti visus šeimos narius. Todėl neatsisakykite jos, net jei šiemet liksite švęsti tik su pačiais artimiausiais žmonėmis. Be to, tai puiki proga išbandyti kažką nauja, nes internete tikrai netrūksta pačių įvairiausių idėjų, tinkamų tiek pažengusiems rankdarbių gerbėjams, tiek patiems mažiausiems vaikams“, – pasakoja „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Pradėti paiešką jis pataria nuo „WikiHow“ svetainės. Joje – ne tik gausybė patarimų, kaip sukurti įsimintiniausių spalvų ir tipų margučius, bet ir aiškios iliustruotos instrukcijos, kaip tą padaryti.

„Šiame puslapyje rasite pačius įvairiausius kiaušinių dekoravimo būdus – dažymą natūraliais produktais, skutimosi putomis ar kiaušinių puošimą įvairiais ornamentais. Puslapyje išsamiai aprašytas ir suprantamais paveikslėliais paaiškintas kiekvienas metodas, todėl nuosekliai laikydamiesi instrukcijų, išskirtiniais margučiais tikrai nustebinsite kiekvieną namiškį“, – sako Andrius.

Interneto idėjų kalve vadinamas ir socialinis tinklas „Pinterest“. Čia taip pat galite pasižvalgyti pačių įvairiausių kiaušinių dekoravimo idėjų. Jame talpinami tinklaraštininkų ir kitų kūrėjų darbai, su kuriais lengvai susipažinti gali kiekvienas. O jei kuri idėja pasirodys verta dėmesio, ją galėsite išsaugoti savo kolekcijoje.

Padės ir turtingas „YouTube“ lobynas

Kai kurie kiaušinių dažymo metodai ypač subtilūs, todėl paprastų paveikslėlių gali nepakakti. Jei mieliau su jais susipažintumėte stebėdami vaizdo įrašą, Andrius dalijasi keliais populiariais „YouTube“ kanalais, kuriuose visas dėmesys – margučiams.

„Viename jų, „PAAS Easter Eggs“, išmoksite pagaminti tuščiavidurius kiaušinius ar margučius dažyti skirtingų tonų „ombre“ metodu. Šie klipai išsamūs, tačiau trumpi ir jų žiūrėjimas neužima daug laiko, todėl galėsite greičiau kūryba užsiimti ir patys“, – sako „Bitės Profas“.

Jei ieškote įkvėpimo ne tik kiaušinių puošimui, bet ir jų virimui, patiekimui ar kitoms Velykų šventės dalims, „YouTube“ kanale rasite net atskirą tam skirtą temą. Šie vaizdo įrašai padės sukurti įsimintiną šventinę atmosferą namuose.

„Dažymui skirti margučiai turi būti kietai išvirę, kad juos dekoruoti būtų patogu ir jie ilgiau nesugestų. Kad visada išvirtumėte tobulą, nesuskilusį kiaušinį, naudokitės nemokamomis laikmačio programėlėmis (jos skirtos ir „Android“, ir „iOS“ vartotojams). O jei mėgstate ne iki galo išvirusius kiaušinius, šios programėlės pravers ruošiant pusryčius po švenčių“, – pasakoja Andrius.

Margučių dekoravimas – ir skaitmeniniu būdu

Velykų šventei šiemet persikėlus į skaitmeninę erdvę, ir kiaušiniai gali būti marginami virtualiai. Jei planuojate dengti kuklesnį vaišių stalą, patirti spalvinimo ir dekoravimo malonumą leis išmaniosios programėlės, tinkamos abejų operacinių sistemų mobiliesiems. Juolab, kad savo kūriniais galėsite pasidalinti ir su kitur švenčiančiais artimaisiais.

„Programėlė „Easter Egg Coloring Game“, skirta „Android“ įrenginių savininkams, leis pasirinkti kiaušinio trafaretą ir užpildyti jį margiausiomis spalvomis. Joje – per trisdešimt atspalvių, daugybė skirtingo dizaino margučių ir galimybė dalintis savo kūriniais. Užuot sumušę kiaušiniais prie Velykų stalo, galėsite vienas kitam nusiųsti savo kūrinius“, – sako Andrius. Programėlę „Android“ vartotojai gali parsisiųsti čia – ji visiškai nemokama ir saugi vaikams.

Panašioms pramogoms „iPhone“ ir „iPad“ savininkus kviečia programėlė „Easter Egg Coloring Pages“. Joje rasite per 18 skirtingų kiaušinių modelių, kuriuos galėsite spalvinti pasirinkę skirtingų spalvų bei dydžių pieštukus. Nemokamą programėlę galite parsisiųsti čia.

„Spalvinimo programėlių yra ir daugiau. Pavyzdžiui, „Android“ vartotojai su „Easter Coloring Pages“ gali ne tik marginti kiaušinius, bet ir spalvinti įvairius velykinius atvirukus, o „iOS“ skirta „Easter Egg Maker“ – ne tik spalvinimo knygelė, bet ir ištisas žaidimas“, – sako „Bitės Profas“.

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: