Motinos diena: kaip išmaniai pasveikinti savo mamą?

Kiekvieną pirmąjį gegužės sekmadienį minima Motinos diena. Natūralu, kad šią dieną visi vaikai ne tik nori pasveikinti savo mamas, bet ir stengiasi jas nustebinti. Siekiant šio tikslo, tikriausiai, išbandyta jau viskas – nuo atvirukų ar pyragų iki dainų bei šokių. Kuo savo mamą galima nustebinti šiemet? „Bitės Profai“ skuba į pagalbą ir dalinasi patarimais, kaip savo mamą pasveikinti išmaniai.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Staigmena mamai, kuri niekada neliks nepastebėta – namų sutvarkymas ar skaniausi pačių pagaminti pusryčiai.
  • Šiandien programėlės leidžia itin paprastai sukurti įsimintinus vaizdo įrašus, tad sukurkite tokį mamai.
  • Padarykite specialų grojaraštį Motinos dienos proga ar smagų testą visai šeimai apie mamą.

„Norint nustebinti savo mamą ir padaryti taip, kad ji kiekvieną Motinos dieną prisimintų ilgai, reikia pasistengti. Daugelis mūsų šią šventę švenčia jau nuo vaikystės, todėl didelė tikimybė, kad sveikindami mamą su staigmenomis jau pradedame kartotis. Kita vertus, mūsų galimybės ir būdai nustebinti mamą gerokai prasiplečia, kai pasitelkiame išmaniuosius įrenginius ar programėles“, – sako „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas ir plačiau pasakoja, kaip savo mamą galime pasveikinti ne tik originaliai, bet ir išmaniai.

1. Palengvinkite savo mamos dieną

K. Špiliauskas išskiria, kad šiandien geriausia dovana mamai, ypatingai, jei gyvenate vienuose namuose, gali tapti jos dienos palengvinimas.

„Mūsų tėvams, o ypač mamai, tenka daug namų ūkio krūvio. Kokia galėtų būti su tuo susijusi dovana ar staigmena Motinos dienos proga? Atsikelti anksčiau ir iki blizgesio sutvarkyti namus ar pagaminti netikėtus ir „Instagram“ nuotraukos vertus pusryčius. Nežinote, nuo ko pradėti? Pasitelkite programėles. Susitvarkyti namus lengviau jums padės programėlės „Clean My House“ („Android“) arba „OurHome“ („iOS“). Paruošti mamos svajonių pusryčius galėsite pasisėmę įkvėpimo televizijos BBC sukurtoje maisto gaminimo programėlėje „Good Food“ („Android“, „iOS“). Be to, galbūt šios programėlės jums padės mamą nustebinti ir dažniau, ne tik Motinos dienos proga“, – pataria „Bitės Profas“.

2. Sukurkite netikėtą vaizdo įrašą

Šiuolaikiniai telefonai ir jiems pritaikytos programėlės, kaip išskiria K. Špiliauskas, leidžia sukurti įspūdingus filmukus netgi su mūsų darytomis nuotraukomis ar vaizdo įrašais.

„Sukurti sveikinimą vaizdo įrašu yra tarsi staigmenų klasika. Kas neapsidžiaugtų gavęs vaizdo įrašą, kuriame, skambant muzikai, gražiai sumontuotos įsimintinos nuotraukos ar juokingi vaizdo įrašai? Toks sprendimas tikrai sukels mamos šypseną, bet dažnas numoja ranka į vaizdo įrašus, nes atrodo, kad juos padaryti yra per sunku ar užtrunka daug laiko. Šią situaciją gali pataisyti programėlės, kuriose iš nuotraukų ar turimų vaizdo įrašų sumontuoti įspūdingą filmuką – itin paprasta. „Android“ savininkams lengvai pagelbės programėlė „PowerDirector“, o „iOS“ turėtojams – „iMovies“. Toks filmukas Motinos dienos proga gali tapti ir gražia kasmetine tradicija“, – pataria ekspertas.

3. Kaip kūrybiškai išnaudoti platformą „Zoom“?

Būdami namuose daugelis jau išmoko neblogai naudotis vaizdo konferencijų ir pokalbių platforma „Zoom“. K. Špiliausko teigimu, Motinos diena – puiki proga į šią platformą pažvelgti kūrybiškai.

„Jeigu su mama jau ne kartą teko kalbėtis naudojant platformą „Zoom“, paskambinkite jai ir šį kartą, tik prieš tai pasiruoškite kelias staigmenas. Pavyzdžiui, sukvieskite prie „Zoom“ prisijungti mamos seniai matytus giminaičius ar bičiulius ir nustebinkite ją. Arba pokalbio metu ištraukite netikėtai gėlių, kurias vėliau įteiksite jai gyvai. Taip pat platforma „Zoom“ leidžia su pašnekovu dalintis savo ekranu, todėl pokalbio metu galite netikėtai parodyti savo sukurtą atviruką ar juokingą savo nuotrauką iš vaikystės. Galiausiai, galima paskambinti mamai per „Zoom“, o tada, skambučio metu, nustebinti gyvai“, – išskiria „Bitės Profas“.

4. Motinos dienos grojaraštis

„Šiandien daugelis klausomės muzikos naudodamiesi programėle „Spotify“. Dažnas susikuriame ir savo grojaraščius, kuriuos beveik kasdien papildome naujomis patinkančiomis dainomis. Tokį grojaraštį sukurti yra labai lengva, todėl kodėl nesukūrus specialaus grojaraščio mamai? Jame galime atrinkti tas dainas, kurias mama labiausiai mėgsta, o galima parinkti ir tokių, kurių dainos žodžiai skirti būtent pasveikinti ar apdainuoti mamas. Grojaraštyje galima palikti ir kelias staigmenėles – juokingas ar netikėtas dainas. Toks grojaraštis – labai lengvai ir greitai padaroma staigmena mamai, o sukeltu įspūdžiu gali pranokti visas kitas“ – pataria ekspertas.

5. Sukurkite smagų testą apie savo mamą visai šeimai

„Norite į Motinos dienos šventimą įtraukti ne tik mamą, bet ir visą šeimą? Lengvas būdas tai padaryti – internetinis testas. Galima rasti nemažai platformų, kurios leidžia patiems susikurti savo testus. Pavyzdžiui, „Quiz Maker“. Čia galite sukurti nuotaikingą testą apie mamą, apie kitus šeimos narius ar juokingas situacijas iš šeimos gyvenimo. Tada per Motinos diena spręsti šį testą kartu su visa šeima ir stebėti, kiek šeimos narių teisingai atsakys į klausimus ir ar atsakymus į juos žinos pati mama“, – siūlo „Bitės Profas“.

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: