Kaip tvarkyti bendras komandos išlaidas? 3 išmanūs įrankiai

Darbas komandoje neatsiejamas nuo bendrų išlaidų, nesvarbu, ar tai būtų bendri pietūs, dovana kolegai ar užduotims atlikti būtinos kanceliarinės priemonės. Paskirstyti išlaidas po kiekvieno apsipirkimo gali būti keblu. Laimei, šį darbą šiandien palengvina išmanūs išlaidų tvarkymo įrankiai, kuriuos plačiau apžvelgia „Bitės Profai“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • „Splitwise“ – populiariausias išlaidų planavimo ir paskirstymo įrankis, leidžiantis kurti daugybę skirtingų grupių įvairioms išlaidų kategorijoms
  • Daugiausia pagyrų dėl savo paprasto ir patogaus dizaino susilaukia išlaidų tvarkymo įrankis „Settle Up“
  • Programėlė „Snap & Split Bill“ leis tiesiogiai nufotografuoti pirkinių čekį ir iškart paskirstyti tarp grupės narių

„Didžiosios dalies Lietuvoje prieinamų išlaidų valdymo programėlių negalima susieti su banko sąskaita ir taip tiesiogiai atlikti mokėjimų. Vis tik tos, kurios prieinamos, siūlo daugybę kasdienybę lengvinančių funkcijų. Tarp kurių – galimybė kurti grupes skirtingoms išlaidų kategorijoms, išlaidas nariams paskirstyti pagal procentus ir net tiesiogiai fotografuoti pirkinių čekius, kai į juos įtraukti pirkiniai automatiškai atsiranda programėlėje. Jums belieka pažymėti, kas, kiek ir už ką turėtų mokėti“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

„Splitwise“ – populiariausias įrankis

Finansų planavimo programėlė „Splitwise“ („Android“ ir „iOS“) yra populiariausias ir universaliausias bendrų išlaidų tvarkymo įrankis. Joje lengvai atseksite, kas mokėjo už kanceliarines prekes, o kas už maistą įmonės vakarėliui, ir išlaidas lengvai išskaidysite į lygias dalis.

„Naudodami šią programėlę, su kolegomis lengvai susijungsite į vieną grupę ir galėsite patogiai planuoti išlaidas. Kiekvienas grupės narys galės įvesti į programėlę išleistą pinigų sumą, pasirinkti kategoriją ir kiek žmonių sąskaitą turi pasidalinti. Tą padarę, matysite, kam ir kiek esate skolingi. O geriausia tai, kad skaičiavimai įvyks automatiškai, jums papildomai skaičiuoti nebereikės“, – teigia „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Patogu ir tai, kad „Splitwise“ galėsite sukurti daugiau grupių. Pavyzdžiui, turėti atskiras grupę bendroms įmonėms išlaidoms, dovanoms vadovams ir taip dar patogiau tvarkyti išlaidas. Verta paminėti ir tai, kad mėnesio pabaigoje programėlė siunčia priminimus grupės nariams grąžinti kolegoms skolą. Tiesa, tą galite padaryti tiesiogiai per programėlę (jei naudojatės „PayPal“), taip skola bus panaikinta automatiškai, ar kitais būdais ir anuliuoti skolą rankiniu būdu.

Nors naudotis programėle galite visiškai nemokamai, verta apsvarstyti ir apie „Splitwise“ prenumeratą, suteikiančią papildomų privalumų. Ji kiekvienam naudotojui kainuos 2,99 eurus mėnesiui ar 29,99 eurus per metus. Tiesa, prieš tai galėsite išbandyti paslaugą 7 dienas nemokamai ir įsitikinti, ar ji tenkina jūsų poreikius.

Užsisakius prenumeratą, programėlės kas mėnesį automatiškai nuskaito jūsų pinigus. Nors nedideles įmokas pastebėti sunku, tačiau per mėnesį jos gali gerokai „pratuštinti“ piniginę. Tad jei turite programėlių, už kurių prenumeratą mokate, tačiau jų pačių nebenaudojate, „Bitės Profai“ primena, kaip atšaukti jų prenumeratą.

„Vienas didžiausių prenumeratos privalumų – galimybė užuot įvedus išleistą pinigų sumą ranka, nuskenuoti pirkinių čekį. Jo turinys bus automatiškai išskirstytas, t. y. programėlėje jūs iškart matysite, ką tiksliai pirkote ir kiek už tai mokėjote. Tuomet pirkinius galėsite perkelti į skirtingas kategorijas ir sutaupyti nemažai laiko. Ypač tada, kai apsipirkimas buvo išties didelis ir vienu metu pirkote daug skirtingų prekių“, – sako „Bitės Profas“.

Ekspertas priduria, kad jums turėtų praversti ir galimybė peržiūrėti komandos išlaidų analizę. Programėlė automatiškai sudarys grafikus ir diagramas, kuriuose matysite, kiek ir kam per tam tikrą laiką išleidote daugiausia pinigų ir leis efektyviau planuoti ateities pirkinius.

„Settle Up“ – labai paprastas naudoti

„Settle Up“ („Android“ ir „iOS“) – dar vienas puikus įrankis, kuris padės patogiai tvarkyti bendras komandos išlaidas. Čia, kaip ir anksčiau minėtame „Splitwise“, galėsite kurti grupes, su kurios nariais dalinsitės bendromis išlaidomis. Taip pat nustatyti, kokią išlaidų dalį turės padengti kiekvienas žmogus.

„Daugelis „Settle Up“ naudotojų negaili jai komplimentų dėl paprastumo ir patrauklaus dizaino. Ją lengva pasiekti tiek kompiuteryje. Tiesa, kad galėtumėte naudotis „Settle Up“, iš pradžių turėsite prie jos prisijungti naudojant savo el. paštą, „Facebook“ ar „Google“ paskyrą. Per čia jus vėliau pasieks pranešimai apie grupės narių atliktus mokėjimus, pridėtas išlaidas ir kita“, – pasakoja A. Archangelskis.

Ekspertas priduria, kad labai patogu su kolegomis nusistatyti laikotarpį, per kurį kiekvienas įtrauksite išlaidas ir pažymėsite, kokiomis dalimis bei su kuo jomis dalinatės. Tuomet, pavyzdžiui, mėnesio pabaigoje matysite, kas, kiek ir kam yra skolingas ir galėsite grąžinti skolas ar sulaukti sąskaitos papildymo. Tai leis gerokai sumažinti pervedimų skaičių nei tada, jei išlaidomis dalinsitės po kiekvienų bendrų pietų.

„Naudinga ir tai, kad programėlėje galėsite peržiūrėti pranešimų istoriją: kas ir kokius mokėjimus prie jos pridėjo. Taip pat atsisiųsti duomenis į savo el. paštą ar kurti atsarginę duomenų kopiją, kad niekas nepasimestų. Tai ypač patogu apmokant didelės vertės sąskaitas“, – „Bitės Profas“.

Norint atsiskaityti už pirkinius parduotuvėje ar pietus restorane nebūtina turėti pinginės. Užteks išmaniojo telefono, kuriame išsaugotos jūsų mokėjimo kortelės. O kaip tą padaryti, kitame straipsnyje pasakoja „Bitės Profai“.

Ekspertas taip pat pažymi, kad programėlė palaiko lietuvių kalbą, todėl ja patogiai galės naudotis nemokantys anglų ar kitos užsienio kalbos.

Norintiems gauti daugiau programėlės galimybių, „Settle Up“ siūlo įsigyti paslaugos prenumeratą, kuri kiekvienam žmogui kainuos apie 0,99 eurus per mėnesį ar apie 7,99 eurus metams. Naudingas privalumas – užsakyti ją visai grupei, tokiu atveju programėlės prenumerata kainuos 19,19 eurus visam laikui. Tam, kad įsitikintumėte, kad paslauga visiškai tenkina jūsų poreikius, iš pradžių galite išbandyti ją 7 dienas nemokamai.

Tai leis naudotis programėle be reklamų, pridėti pirkinių čekių nuotraukas ir skirstyti išlaidas pagal kategorijas. Taip pat galėsite pakeisti „Settle Up“ išvaizdą ir sukurti dar patrauklesnį „Settle Up“ dizainą.

„Snap & Split Bill“ – patogiai kelkite čekius

Dar vienas patogus išlaidų tvarkymo įrankis – „Snap & Split Bill“ („Android“). Priešingai nei anksčiau minėtos programėlės, jis leidžia tiesiai fotografuoti pirkinių čekius ir paskirstyti sumą tarp kolegų net ir neturint prenumeratos.

„Šis įrankis automatiškai nuskaito čekyje esančią informaciją ir leidžia paskirstyti išlaidas pagal atskirus pirkinius, procentus ar į lygias dalis. Iškart po to programėlė automatiškai sukurs naują „čekį“ kiekvienam grupės nariui, kuriame kiekvienas matys, kiek, kam ir už ką yra skolingas. Deja, negalėsite atsiskaityti tiesiogiai per programėlę, tad grąžinus skolą, sumą turėsite pakoreguoti rankiniu būdu“, – nurodo „Bitės Profas“.

Turintys išmaniuosius telefonus su „Android“ operacine sistema ar išmaniuosius laikrodžius su „Wear OS“ už pirkinius ar paslaugas gali atsiskaityti naudojant mokėjimų internetu sistemą „Google Pay“. Išsamia instrukcija, kaip pradėti ja naudotis, dalinasi „Bitės Profai“.

Norint gauti daugiau programėlės privalumų, teks įsigyti prenumeratą, kuri kainuos 3,79 eurus metams ar 8,49 eurus neribotam laikui. Taip galėsite pasidalinti jau padalintą sumą, t. y. jei su kolega dalinotės bendra pica, tuomet šią sumą galėsite padalinti į dvi dalis. Neturint programėlės prenumeratos, ši suma bus priskirta tik vienam žmogui. Galėsite peržiūrėti ir mokėjimų istoriją, įkelti anksčiau nufotografuotus čekius iš galerijos bei nebematysite reklamų.

Susiję straipsniai

Dalintis:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: