Leidžiamės į kelią: kaip išmaniai keliauti Baltijos valstybėse?

Atsivėrusios Baltijos valstybių sienos ir vasariški orai – pats geriausias argumentas aplankyti ir pažinti tiek Lietuvą, tiek jos artimiausias kaimynes. Prieš leisdamiesi į kelią nepamirškite išbandyti ir išmanių sprendimų, kurie palengvina tiek kelionės planavimą, tiek gelbsti kelyje. „Bitės Profai“ pristato svarbiausius iš jų.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Išsirengus į kelionę net ir artimame užsienyje, būtina atlikti „namų darbus“ – maršrutus planuoti padės populiarioji „Google Maps“, o su vertimo programėlėmis šalia visada turėsite patikimą vertėją.
  • Keliaudami po Lietuvą naudokitės ne tik išsamiais lankytinų objektų žemėlapiais, bet ir kiekvienam regionui sukurta programėle.
  • Kelionę Latvijoje ir Estijoje suplanuoti padės mobiliosios programėlės, o informacijos galima rasti ir oficialiose šių šalių turizmo svetainėse.

Kelionėje pravers patys įvairiausi išmanūs sprendimai, todėl „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis siūlo pamiršti popierinius žemėlapius ir planuoti kelionę šiuolaikiškai.

„Išmaniuosiuose telefonuose paprastai rasime itin patogią „Google Maps“ žemėlapių programėlę, o skirtingų gamintojų įrenginiuose taip pat netrūksta sprendimų, realiu laiku verčiančių užrašus iš užsienio kalbų. Turėdami kišenėje išmanųjį įrenginį, visose Baltijos šalyse jausitės kaip namie – jis taps nepamainomu kelionės palydovu“, – pasakoja Andrius.

Rengiamės į kelionę: maršrutą planuokite iš anksto

Kiekviena kelionė prasideda nuo planavimo ir maršruto sudarymo. Žinodami savo kelionės tikslą, mažiau sugaišite ieškodami lankytinų objektų svečioje šalyje ir daugiau laiko galėsite skirti poilsiui.

„Tiek „Android“, tiek „iOS“ įrenginiuose nepamainoma „Google Maps“, dažnai tituluojama geriausia žemėlapių programėle. Ja užsienyje galima naudotis ir neturint interneto ryšio – atsidarę programėlę, pasirinkite meniu punktą „Žemėlapiai neprisijungus“ ir apibrėžkite pageidaujamą teritoriją. Parsiųstu žemėlapiu galėsite naudotis ir be interneto ryšio, todėl nepaklysite nepažįstamose vietovėse“, – pataria „Bitės Profas“.

Jei keliaudami naudosite „Google Maps“ su interneto ryšiu, programėlė realiu laiku parodys keliuose susidariusius kamščius, o įvedus kelionės tikslą apskaičiuos greičiausią kelią link jo. Programėlės algoritmai padės atrasti lankytinas vietas – užteks po paieškos juosta spustelti „Traukos objektai“ ir matysite, ką įdomaus galite nuveikti netoliese.

„Jei naudojatės „Apple“ įrenginiu, keliaudami po Baltijos šalis nepamirškite programėlės „Baltic Way“. Nemokamame kelionių gide rasite lankytinų vietų aprašymus, žemėlapius, pramogų bei nakvynės vietas. Visos jos funkcijos veikia ir be interneto, o mėgstamiausius atradimus galėsite lengvai išsaugoti ateičiai“, – pasakoja Andrius.

Nepaklyskite tarp svetimos kalbos užrašų

Šiuolaikiniams keliautojams nebetrukdo ir kalbos barjeras, nes jį įveikti padeda išmanusis telefonas. Jei užsuksite į nedidelį ar atokiau esantį restoraną, ne visada pavyks gauti valgiaraštį anglų kalba. „Bitės Profas“ sako, kad nepatogumų išvengti padės vertimo programėlės.

„Samsung“ įrenginių savininkai gali naudotis virtualiuoju asistentu „Bixby“, kuris realiu laiku verčia tekstą, atpažįsta lankytinas vietas ir net vyno etiketes. Programėlė unikali tuo, kad apdorojimui naudoja tik tekstą, o ne pačią nuotrauką, todėl ir duomenų sunaudoja mažiau. „Huawei“ naudotojai gali naudoti ne mažiau funkcionalią „HiVision“ programėlę“, – pataria „Bitės Profas“.

Tiek kitų „Android“ įrenginių, tiek „iOS“ vartotojams jis siūlo išbandyti „Google Lens“. Ja galima atlikti panašius veiksmus – programėlė atpažįsta tekstą ir verčia iš visų „Google Translate“ prieinamų kalbų.

Savame krašte: patogioms kelionėms po Lietuvą

Kelionę po Baltijos šalis „Bitės Profas“ Andrius siūlo pradėti mūsų šalyje. Jei pritrūkote idėjų, ką galima aplankyti per savaitgalio išvyką ar ilgesnę kelionę, jis siūlo aplankyti tam skirtas interneto svetaines. „Kelionių entuziastų sukurtoje interneto svetainėje „Lietuvon“ (https://www.lietuvon.lt), rasite pažymėtus lankytinas vietas visoje Lietuvoje – čia yra ne tik istorinių ir architektūrinių objektų, bet ir restoranų, apžvalgos bokštų ar muziejų. Jei jums patogiau naudotis išmaniąja programėle, išbandykite „LT100 maršrutai“ Lietuvos šimtmečio proga sukurtoje programėlėje jus pasitiks ne tik šimtas gamtos, kultūros ir istorijos objektų, bet ir maršrutai bei išsamus kiekvieno objekto aprašymas“, – pasakoja Andrius.

Jis priduria, kad savo kelionių programėles turi ir daugelis Lietuvos regionų. Patogiai keliauti kviečia Dzūkija („Visit Dzūkija“: „Android“, „iOS“), Žemaitija („zemai.lt“: „Android“, „iOS“), Aukštaitija („Visit Aukstaitija“: „Android“, „iOS“) ar pajūris („Švyturių kelias“: „Android“, „iOS“). O išsamiau apie keliones Lietuvoje „Bitės Profai“ yra pasakoję šiame straipsnyje.

Pirmyn pas broliukus!

Nuotykių netrūksta ir pas artimiausius mūsų kaimynus. Apsirūpinę anksčiau minėtais išmaniais sprendimais, atraskite Latviją, kur jūsų laukia ne tik ilga pajūrio juosta, bet ir istoriniai bei kultūros objektai šalie viduje.

„Planuodami savo kelionę, į telefoną atsisiųskite „Latvia.Travel“ programėlę („Android“). Joje pateikiami populiariausi maršrutai, supažindinama su kultūros ir istorijos objektais, siūloma pasimėgauti aktyvaus laisvalaikio pramogomis. Dar daugiau informacijos galite rasti internetinėje svetainėje „Latvia.Travel“. Ji turi ir versiją lietuvių kalba, todėl pažinti kaimyninę valstybę bus itin paprasta“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Jei rinksitės kelionę ne automobiliu arba paliksite jį prie viešbučio, jums pravers Latvijos geležinkelių programėlė „Trains in Latvia“ („Android“, „iOS“). Joje rasite grafikus, traukinių maršrutus, bilietų kainas ir kitą svarbią informaciją. Galėsite pamiršti vairavimo rūpesčius ir kaimyninę šalį pažinti romantiškai.

Kviečia šiaurietiškoji Estija!

Nors estų turizmo svetainė lietuviškai „nekalba“, joje informaciją rasti taip pat paprasta.

„Puslapyje „Visit Estonia“ jūsų laukia oficiali turizmo informacija – lankytini objektai, maršrutai, restoranai, poilsiavietės ir daug kitų įsimintinų dalykų. Pagal savo poreikius galėsite rinktis ir aktyvaus laisvalaikio pramogas, ir kultūrinius renginius. Unikalų maršrutą atrasti padės įvairioms temoms skirti straipsniai, o naudotis svetaine galėsite anglų, rusų, vokiečių ir kitomis kalbomis“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Leisdamiesi į svečius pas šiaurinius kaimynus, įsidiekite „Estonia Travel Guide“ („Android“, „iOS“) programėlę. Su ja po ranka turėsite straipsnius apie populiarius lankytinus objektus, žemėlapius, viešojo transporto schemas ir kitą svarbią informaciją. Jei jūsų tikslas – Estijos sostinė Talinas, telefone būtinai raskite vietos jai skirtai programėlei („Android“). Joje rasite ne tik informaciją apie viešąjį transportą bei istorinius paminklus, bet ir aktualias miesto naujienas. O jei mėgstate stovyklauti gamtoje ir naudojatės „Android“ telefonu, Andrius kviečia išbandyti programėlę „Camp Estonia“ – joje pažymėtos visos šalies stovyklavietės, kuriose galėsite susikurti laužą, pasimėgauti grilio patiekalais ir pasidžiaugti gamta.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: