„Air Actions“: kaip įgalinti „Samsung“ telefono valdymą gestais?

„Samsung Note“ serijos telefonai turi išorinį įvesties įrenginį – rašiklį „S-Pen“. Pastaraisiais metais šie rašikliai stipriai patobulėjo ir dabar vartotojams leidžia įrenginius valdyti net nuotoliniu būdu bei naudojant gestus. „Bitės Profai“ išsamiau aptaria šią funkciją ir pasakoja, kaip „Note“ įrenginį valdyti dar patogiau.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Rašiklį „S-Pen“ galime paversti nuotolinio valdymo pulteliu, kuriuo atliekamus gestus atpažins telefonas;
  • Tai, kokius veiksmus telefone reikš skirtingi gestai, galime nuspręsti patys;
  • Telefono valdymo gestais funkcija veikia net jei rašiklis „S-Pen“ nėra nukreiptas į telefoną ar yra toliau nuo jo.

„Išmanusis rašiklis yra neatsiejamas nuo „Note“ serijos telefonų – jį rasti buvo galima jau pirmuosiuose modeliuose. O štai nuotolinio valdymo galimybė atsirado visai neseniai ir įrenginio valdymas gestais pristatytas tik naujausiems serijos telefonams. Dėl šios priežasties vartotojai dar nespėjo prisijaukinti visų išmaniojo rašiklio galimybių, kurios gali ženkliai pagerinti vartojimo patirtį“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas, dirbanti Klaipėdos prekybos centro BIG „Bitės“ salone ir pasakoja apie telefono valdymą gestais įgalinančią funkciją „Air Actions“.

Rašiklis – kaip nuotolinio valdymo pultelis

„Air Command“ – tai „Samsung“ vartotojams jau pažįstamas po ekrano bakstelėjimo atsirandantis meniu, kuriame vartotojai gali fiksuoti ekrano vaizdą, pažymėti svarbius dalykus ir kitaip valdyti įrenginį. Funkcija debiutavo „Note 3“ serijos įrenginiuose, o tiek „Note 9“, tiek „Note 10“ serijos flagmanuose šią funkciją papildė „Air Actions“.
Pastaroji rašiklį paverčia nuotolinio valdymo pulteliu, įrenginį leidžiančiu valdyti gestais ir veikiančiu su beveik visomis išmaniosiomis programėlėmis“, – sako M. Vrubliauskas.

„Air Actions“ leidžia telefono naudotojui pačiam nustatyti, ką reikš vienas ar kitas rašiklio „S-Pen“ gestas. Anot M. Vrubliauskas, tai padaryti – nesunku: „Nuspaudę „S-Pen“ mygtuką, atlikite norimą veiksmą ir atleiskite mygtuką. Viską būtina daryti sklandžiai – priešingu atveju įrenginys gali neužfiksuoti atlikto judesio.“

Judesių reikšmes pasirinkite patys

„Air Actions“ veiksmus fiksuoja šešių krypčių sensoriumi, todėl yra ir tiek pat judesio galimybių – keturios kryptys ir sukamieji judesiai pagal ir prieš laikrodžio rodyklę. Ką kiekvienas iš jų reikš, priklauso nuo programėlės ir jūsų pageidavimų.

„Jei norite nustatyti atskirų judesių reikšmes, savo telefone atidarykite nustatymus ir spustelėkite parinktį „Papildomos galimybės“ (angl. „Advanced Features“). Čia spauskite „S-Pen“ ir „Air Actions“. Matysite visas programėles, kurios palaiko šią funkciją. Pasirinkę jums aktualią, rinkitės „Judesiai“ (angl. „Gestures“) ir nustatykite, kas nutiks atlikus judesį viena ar kita kryptimi“, – aiškina M. Vrubliauskas.

„Air Actions“ funkciją ypač patogi naudojantis įvairiomis multimedijos, vaizdo ir garso atkūrimo programomis. Tiesa, visų jų nustatymai keičiami bendrai. „Air Actions“ nustatymuose pasirinkite „Bendrus nustatymus“ (angl. „General settings“), kuriuose rasite ir „Medijų“ parinktis.

Funkcija – stebėtina, tačiau ne tobula

„Su „Air Actions“ telefonu naudotis kur kas patogiau. Ši funkcija veikia net jei rašiklis yra toliau nuo telefono ar nėra nukreiptas į jo ekraną. Taip galite patogiai fiksuoti nuotraukas, taip pat kontroliuoti grojamą muziką“, – sako M. Vrubliauskas.

Visų, šią funkciją palaikančių, programėlių išvardinti neįmanoma, tačiau ji tikrai puikiai veiks „Google Chrome“, „YouTube“, „Netflix“, „Snapchat“, „Spotify“ ir kitose populiariausiose programėlėse.

Ekspertė vis tik pabrėžia, kad „Air Actions“ dar turi kur tobulėti. Didžiausias jos trūkumas tas, kad vienu paspaudimu galite atlikti tik vieną veiksmą. Pavyzdžiui, reguliuodami garsą vienu judesiu padidinsite arba sumažinsite jį vos vienu punktu. Taip pat kartu negalėsite didinti ir mažinti garso, kol rasite tinkamiausią – teks tai daryti po vieną žingsnį. Tokia pat schema galioja ir slenkant interneto svetaine ar naudojant kameros priartinimo funkciją. Nepaisant šio nesklandumo, daugelį įprastų funkcijų „Air Actions“ tikrai palengvina.

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: