Rankų higiena išmaniai: jas plauti primins „Samsung“ išmanieji laikrodžiai

Užsitęsusios pandemijos metu susiformavo ne vienas naujas įprotis, tarp kurių ir atidumas rankų higienai. Anksčiau į instrukcijas, kaip tinkamai plauti rankas, nekreipdavome dėmesio, o šiandien jos ypač svarbios. Išmokti taisyklingai plauti rankas padės išmanieji „Samsung“ laikrodžiai, o „Bitės Profai“ pataria, kaip pradėti naudotis šia funkcija.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja rankas plauti bent 6 kartus per dieną po 20 sekundžių – to nepamiršti nuo šiol padės „Samsung“ išmanieji laikrodžiai;
  • Parsisiuntę programėlę „Hand Wash“, gausite priminimus nusiplauti rankas, o kiekvienos dienos plovimo dažnį galėsite matyti kalendoriuje;
  • „Samsung“ primena, kad vien pakišti rankas po vandeniu ir ištrinti jas muilu nepakanka – būtina laikytis tam tikros rankų plovimo technikos.

„Prasidėjus pasaulinei pandemijai, išmaniųjų laikrodžių gamintojai suskubo ieškoti sprendimų, kaip šie įrenginiai galėtų padėti savo savininkams. „Apple“ savo naujausiame išmaniajame laikrodyje „Watch Series 6“ rankų plovimą stebinčią funkciją įdiegė gamykliškai, kiti laikrodžių gamintojai irgi siūlo panašius sprendimus savo naujausiuose įrenginiuose arba bent jau kuria juos. O „Samsung“ išleido specialią programėlę savo didžiajai daliai laikrodžių, net ir ne pačių naujausių. Kadangi šio gamintojo laikrodžiai Lietuvoje vieni iš populiariausių, toks sprendimas gali daugeliui padėti laikytis rankų plovimo higienos reikalavimų“, – pasakoja Martynas Vrubliauskas.

Kaip gali padėti „Samsung“ išmanusis laikrodis?

„Tyrimai rodo, kad per valandą žmonės savo veidą paliečia iki 23 kartų, beveik pusė prisilietimų susiję su akimis, nosimi ar burna – vietomis, kurios jautriausios virusams bei kitiems užkratams. Dėl to rankų švara yra itin svarbi prevencinė priemonė saugantis nuo ligų plitimo, o išmanusis laikrodis – idealus aksesuaras ugdant šiuos higienos įpročius“, – įsitikinęs „Bitės Profas“ M. Vrubliauskas.

Anot jo, ant riešo nešiojami išmanieji laikrodžiai „Samsung Galaxy“ nuolat yra su vartotoju, nebijo drėgmės ir visada gali atsiųsti priminimą dezinfekuoti rankas. Tiesa, kad rankų plovimas būtų efektyvus, jas plauti reikia taisyklingai ir tam tikrą laiką. Tą padaryti padės „Samsung“ įrenginiams skirta programėlė „Hand Wash“.

Ji veikia įrenginiuose „Gear 3“, „Gear Sports“, „Galaxy Watch“, „Galaxy Watch Active“ ir „Galaxy Watch Active2“. Tad jei turite vieną iš šių išmaniųjų laikrodžių ir rūpinatės savo sveikata bei aplinkinių saugumu, iš „Galaxy Store“ verta parsisiųsti programėlę „Hand Wash“.

„Atidarę „Galaxy Store“ savo išmaniajame telefone, į paiešką įveskite pavadinimą „Hand Wash“ ir spauskite „Įdiegti“. Kai programėlė bus įdiegta jūsų išmaniajame laikrodyje, galėsite nustatyti priminimą nusiplauti rankas. Pasirinkite „Priminimų“ (angl. „Reminders“) nustatymą ir pasirinkite tikslų laiką. Jam atėjus, gausite pranešimą ir nepamiršite pasirūpinti rankų higiena“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Skaičiuoja sekundes ir leidžia sekti plovimo dažnį

Daugelis rankas plauna „formaliai“ – pakiša jas po tekančio vandens srove, ištrina muilu ir jį nuplauna. Vis dėlto Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja muiluotas rankas plauti bent 20 sekundžių. Maždaug tiek trunka sudainuoti dainelę „Su gimimo diena!“ du kartus – jei kartais po ranka neturėtumėte „Samsung“ laikrodžio su programėle „Hand Wash“.

„Kad kiekvieną kartą plaunant rankas nereikėtų niūniuoti šios melodijos, „Samsung“ išmaniajame laikrodyje tiksės 25 sekundės – būtent tiek laiko reikia rankoms nusiplauti, nepraleidžiant nė vieno žingsnio. Kai tik gausite priminimą, spustelėkite ir braukite laikrodžio ekraną – laikmatis įsijungs automatiškai“, – pataria „Bitės Profas“.

Visus duomenis apie rankų plovimo dažnį ir kitą informaciją vartotojai patogiai ras programėlės „Hand Wash“ skydelyje. Jeigu norėsite nusiplauti rankas palietę kokį nors paviršių, prieš ruošdami maistą, grįžę namo ar kitomis aplinkybėmis, programėlėje užteks spustelėti mygtuką „Wash now“ ir rankų plovimas bus įtrauktas į dienos statistiką.

Rekomenduojama rankas plauti bent 6–10 kartų per dieną, tačiau įpročiai formuojasi per ilgą laiką. Programėlė „Hand Wash“ padės sekti pažangą ir matyti, kiek kartų rankas plovėte kiekvieną savaitės dieną. M. Vrubliauskas pabrėžia, kad vien dažnio ir laiko nepakanka – būtina ir tinkama technika.

Todėl rankas reikėtų plauti pagal šiuos šešis žingsnius:

  • Sudrėkinę rankas ir užpylę muilo, trinkite delną į delną;
  • Vienos rankos delnu trinkite kitos plaštakos viršų ir atvirkščiai;
  • Sunerkite pirštus ir trinkite tarpupirščius;
  • Kiekvienos rankos delnu patrinkite suglaustus kitos rankos pirštus;
  • Delnu apimkite nykštį ir jį trinkite – tą patį pakartokite sukeitę rankas;
  • Suėmę pirštus, jų galiukais trinkite kitos rankos delną.
 

Laikydamiesi šių instrukcijų, plaukite rankas bent 20 sekundžių. Jas suskaičiuoti padės jūsų „Samsung Galaxy“ išmanusis laikrodis su programėle „Hand Wash“.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: