Aplinkai draugiška gyvensena: kaip išmaniosios technologijos gali mums padėti gyventi tvariau?

Kasdienės mūsų veiklos įtaka aplinkai – didžiulė. Pasitelkę savo išradingumą, išmaniųjų technologijų kūrėjai nuolat tobulina sumanius sprendimus, padedančius kasdien gyventi tvariau: paprasčiau rūšiuoti ar išvengti maisto švaistymo.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame su pranešimo turiniu susipažinti lengviau:
  • Išmaniosios technologijos gali padėti gyventi ne tik lengviau, bet ir tvariau.
  • Mobiliosios programėlės – sumanus būdas, padedantis išvengti besaikio maisto švaistymo.
  • Siekiant palengvinti atliekų rūšiavimą, kuriamos įvairios mobiliosios programėlės.

Jei apie programėles, padedančias gyventi tvariau, norite sužinoti daugiau, tiesiog toliau skaitykite šį „Bitės Profų“ straipsnį.

„Šiandien išmanieji sprendimai jau yra lengvai prieinami kiekvienam. Pavyzdžiui, naudojant mobiliąją programėlę, padedančią rūšiuoti, bus daug paprasčiau patiems tvarkyti atliekas, žinant kokias šiukšles į kurį konteinerį mesti. Įsidiegus dalintis skatinančią programėlę – sunaudoti šaldytuve užsilikusius produktus ar pigiau nusipirkti maisto prekių“, – sako Karolis Špiliauskas, „Bitės Profas“.
 
Technologijos prieš maisto švaistymą

Telefonas | BITĖ


Statistika rodo – kasmet iššvaistoma apie trečdalis vartoti tinkamo maisto. Tuo pat metu net 820 mln. mūsų planetos gyventojų priversti kasdien jausti alkį, nes gyvena žemiau skurdo ribos. Tikėtina, kad dėl COVID-19 šis skaičius iki metų pabaigos išaugs dar keliais milijonais. Kol pasaulinės organizacijos ieško globalių sprendimų, galinčių padėti sumažinti maisto trūkumą, mes kiekvienas jau dabar galime prie to prisidėti.

„Mobilioji programėlė „Too Good To Go“ („iOS“ ir „Android“) šią problemą padeda spręsti išmaniai. Tai su maistu dirbantiems verslams: kavinėms, restoranams, prekybos centrams sukurta platforma, leidžianti parduoti besibaigiančio galiojimo produktus arba dienos metu neparduotus patiekalus. Ne mažiau nei aplinkai ir verslams tai naudinga žmonėms, nes naudodamiesi programėle, jie gali nemažai sutaupyti – maistas parduodamas daug mažesnėmis kainomis“, – sako K. Špiliauskas.

Kita populiari programėlė „Olio“ („iOS“ ir „Android“) leidžia ieškoti netoliese esančių žmonių, kuriems trūksta maisto produktų. Programėlėje matysite vietas ir žmones, kuriems stinga maisto ir galėsite jiems savo namuose esančius produktus atiduoti. Lygiai tokiu pat principu maisto produktų galėsite ieškoti ir patys.
 
Lengvesnis atliekų rūšiavimas

Šiukšledėžės | BITĖ


Atliekų rūšiavimas neatsiejamas nuo aplinką tausojančio gyvenimo būdo. Nemaža dalis žmonių nori išmokti teisingai rūšiuoti, tačiau nežino, kaip ir nuo ko pradėti. Siekiant suteikti daugiau žinių ir paskatinti jų elgesio pokyčius, kuriamos įvairios mobiliosios programėlės.

„Mobilioji programėlė „Gimme 5“ iOS sukurta norintiems sužinoti daugiau apie plastiko perdirbimą. Atsirandant vis daugiau plastikinių pakuočių rūšių, gyventojai turi suprasti, kad ne visas jas galima rūšiuoti. Kurios plastiko rūšys gali būti perdirbamos, o kurios ne, parodo specialus pakuotės žymėjimas. Išmaniojoje programėlėje galėsite patikrinti, ar plastikas, kurį rengiatės mesti į konteinerį, gali būti perdirbtas ar ne“, – sako „Bitės Profas“.

Kita mobilioji programėlė – „iRecycle“ („iOS“ ir „Android“) turi vieną didžiausių duomenų bazių pasaulyje. Ji leidžia rasti netoliese esančias atliekų perdirbimo įmones, kur galima pristatyti įvairius daiktus. Panašią funkciją atlieka ir mobilioji programėlė „RecycleNation“. Ji pateikia netoliese esančių daiktų perdirbimo vietų žemėlapį. Joje yra ir naujienų skiltis, leidžianti žmonėms atnaujinti žinias apie aplinkosaugą ir stebėti savo poveikį aplinkai.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šį straipsnį parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.