Į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis televizorių žaidimams?

Televizorių pasiūla ‒ kaip niekad plati. Kriterijų, pagal kuriuos galime rinktis televizorius, taip pat daugybė: jungtys, kaina, gamintojas, ekrano įstrižainė, raiška, ekrano tipas ir t.t. Į ką tiksliai atkreipti dėmesį vaizdo žaidimus mėgstantiems žaisti žmonėms pataria „Bitės Profai“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Vaizdo žaidimus mėgstantys žmonės įsigydami televizorių turėtų įvertinti kelis aspektus
  • Vaizdas sklandesnis, kai palaikomas didelis ekrano atnaujinimo dažnis
  • Svarbus HDMI 2.1 jungties palaikymas bei didelis ekrano šviesumas
  • Ekrano technologijos OLED ir LCD viena nuo kitos skiriasi bei turi savitų privalumų ir trūkumų

„Tam, kad patirtumėte didžiausią vaizdo žaidimų teikiamą malonumą yra būtina turėti gerą monitorių ar televizorių. Kadangi šiuo atveju televizorius atlieka aiškią funkciją, prieš jį įsigyjant vertėtų atkreipti dėmesį į 4 specifinius aspektus: ekrano atnaujinimo dažnį, HDR palaikymą ir šviesumą, ekrano technologijas: OLED ir LCD, bei tai, ar televizoriuje yra HDMI 2.1 jungtis“, ‒ sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Kuo svarbus ekrano atnaujinimo dažnis?

Įprasti televizoriai palaiko 60 Hz atnaujinimo dažnį. Juose naujas kadras pasirodo 60 kartų per sekundę, tačiau taip pat yra televizorių, kurie palaiko ir 120 Hz atnaujinimo dažnį.

„Būtent naujausioms žaidimų konsolėms ‒ „PlayStation 5“, „Xbox Series X“ ar „Xbox Series S“ ‒ pritaikyti žaidimai gali būti atvaizduojami 120 Hz dažniu. Didesnis ekrano atnaujinimo dažnis leidžia greičiau reaguoti į kiekvieną įvykį ir būti tikslesniems žaidimuose. Ši savybė aktuali konkurencingiems žaidėjams“, ‒ sako „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Ką suteikia HDR palaikymas ir ekrano šviesumas?

Įspūdingą vaizdą ekrane įprastai sukuria HDR turinys. Vis dėlto, ne visi televizoriai jį vienodai atvaizduoja.

„Tam, kad HDR kurtų gerą efektą, reikia kelių aspektų – didelio televizoriaus kontrasto, didžiausio šviesumo ir plačios spalvų gamos atvaizdavimo. Visgi, didžiausią HDR įspūdžio efektą palieka didelis kontrastas kartu su didžiausiu šviesumu, o jį sukuria televizoriai, kurie gali pasiekti 1000 nitų arba net dar didesnį šviesumą“, ‒ sako A. Archangelskis.

Kodėl verta atkreipti dėmesį į ekrano technologija?

Šiuo metu dvi pagrindinės ekrano technologijos televizoriuose – OLED ir LCD.

„OLED televizoriai sukuria tobulus juodus atspalvius, kurie efektyviai padidina ekrane matomą kontrastą. Dėl šio kontrasto HDR turinys juose atrodo puikiai“, ‒ teigia „Bitės Profas“.

Ekspertas pastebi ir šių televizorių trūkumą ‒ mažesnį ekrano šviesumą. Įprastai OLED televizoriai gali pasiekti 600-1000 nitų didžiausią ekrano šviesumą, kai jau yra tokių LCD televizorių, kurie gali pasiekti 3000 ar net dar daugiau.

Nors LCD televizoriai dažnai negali pateikti tokių tamsių juodų atspalvių kaip OLED televizoriai, tačiau jie turi didesnį ekrano šviesumą. Dėl šios priežasties HDR akcentai juose išsiryškina kiek kitaip. Be to, dėl didesnio šviesumo ekranas tampa geriau matomas šviesioje aplinkoje.

„Brangesni LCD televizoriai turi ekraną tamsinančias zonas tam, kad pateiktų juodesnius atspalvius, kurie būtų panašūs į OLED. Tokia technologija gali patamsinti atskiras ekrano dalis, o kuo daugiau tamsinimo zonų – tuo didesnis įmanomas kontrastas ekrane. Tamsinimo zonas dažniausiai turi brangesni LCD LED televizoriai, pavyzdžiui „Samsung QLED“ modeliai. Taip pat šiuo metu yra naujų televizorių, kurie turi „MiniLED“ ekrano apšvietimą, pavyzdžiui, „Samsung Neo QLED“ modeliai. Jie turi dar daugiau tamsinimo zonų, tad gali atvaizduoti itin tamsius atspalvius ir mažesnėse ekrano zonose“, ‒ pasakoja A. Archangelskis.

Jo teigimu, LCD, kaip ir OLED, televizoriai turi savitų trūkumų. Pirma, šviesūs objektai, kurie turi tamsų foną aplink save, kartais gali pašviesinti šalia esantį plotą. Antra, kartais tamsinimo zonos nespėja „pagauti“ greitai judančių objektų ir taip prarandamas detalumas. Galiausiai, naudojant žaidimų režimą, tamsinimo zonos veikia prasčiau ir kontrastas sumažėja.

Kuo išskirtinė HDMI 2.1 jungtis?

Naujausios žaidimų konsolės gali išnaudoti daugelį šios jungties savybių. Nuo didesnės ekrano raiškos iki geresnio garso perdavimo palaikymo. Tam, kad matytumėte būtent 120 Hz atnaujinimo dažnio vaizdą su 4K ekrano raiška, jums reikės televizoriaus, palaikančio šią jungtį.

Plačiau apie HDMI 2.1 jungties savybes skaitykite straipsnyje čia. Jeigu šiuo metu nežinote, kokį vaizdo žaidimą pasirinkti, „Bitės Profas” pristato ir rekomenduoja išbandyti TOP 5 žaidimus, skirtus „XBox Series X/S” ir „PlayStation 5”.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: