Elektroninis parašas

Elektroninis parašas

Mobilusis elektroninis parašas leidžia nustatyti pasirašiusio asmens tapatybę ir užtikrina juo pasirašytų elektroninių dokumentų autentiškumą. Naudojantis BITĖS mobiliuoju elektroniniu parašu galima saugiai ir patogiai prisijungti prie trečiųjų šalių informacinių sistemų ir elektroniniu būdu pasirašyti dokumentus, pasitelkus mobilųjį telefoną.

Norint pradėti naudotis šia paslauga, reikia BITĖS salonuose sudaryti elektroninio parašo paslaugos sutartį. Tuomet klientui suteikiama speciali SIM kortelė su įdiegtu saugiu kriptografiniu moduliu bei skaitmeniniu sertifikatu, apsaugotu 4 skaičių sPIN kodu. Jis naudojamas prisijungti prie sistemų internete, pavyzdžiui, elektroninio banko ir leidžia elektroniniu būdu nustatyti pasirašančio asmens tapatybę.

Daugiau informacijos apie BITĖS elektroninio parašo paslaugą rasite BITĖS elektroninio parašo atmintinėje arba apsilankę www.elektroninis.lt .

Klientas, norintis užsisakyti elektroninio parašo paslaugą, turi asmeniškai atvykti į saloną ir pasirašyti BITĖS Elektroninio parašo paslaugos priedą prie mobiliojo ryšio sutarties.

Minimalus Elektroninio parašo paslaugos užsakymo terminas – 2 metai.

Atvykstant į saloną pasirašyti sutartį, reikia turėti Pasą arba ID kortelę.

BITĖS verslo klientai, norėdami sudaryti elektroninio parašo paslaugos sutartį, privalo pateikti įmonės vadovo įgaliojimą Elektroninio parašo sutarčiai sudaryti. Įgaliojimas turi būti patvirtintas įmonės antspaudu ir atspausdintas ant originalaus įmonės blanko.

Sudarius sutartį, sena SIM kortelė Jums bus pakeista į specialią E-parašo SIM kortelė. Iš anksto pasirūpinkite adresų knygelės nukopijavimu iš SIM kortelės į telefono aparatą.

Elektroninio parašo paslaugos sutartį galima sudaryti visuose BITĖS salonuose.

Standartinė mobiliojo el. parašo paslaugos kaina yra 0,2896 € (su PVM) per mėnesį. Ši suma įtraukiama į nurodytą fizinio ar juridinio asmens mobiliojo ryšio sąskaitą. SIM kortelės mokestis, taikomas keičiant ar įsigyjant naują SIM kortelę yra 5 € (su PVM) .

Klientas gali nemokamai atlikti neribotą skaičių transakcijų (tiek prisijungimas, tiek pasirašymas skaičiuojami kaip transakcija) per mėnesį. Paslauga naudojantis užsienyje, kiekvienas prisijungimas ar pasirašymas papildomai apmokestinama kaip SMS žinutė taikant atitinkamą tarptautinio ryšio tarifą.

 

Kur galima naudoti BITĖS mobilų elektroninį parašą?

Registrų centro savitarna. Registrų centro klientų savitarna suteikia galimybę kontroliuoti informaciją apie asmeniškai ar atstovaujamos įmonės / organizacijos valdomą nekilnojamąjį turtą, sužinoti, kas domėjosi Jūsų turimu turtu ar operatyviai gauti Nekilnojamojo turto registro išrašą. Registrų centro savitarnoje taip pat galima elektroniniu būdu įsteigti įmonę ar organizaciją, tvarkyti ir keisti atstovaujamos įmonės ar organizacijos duomenis, laikinai įtraukti į registrą (rezervuoti) steigiamo juridinio asmens pavadinimą ir atlikti dar daug reikalingų darbų neišeinant iš namų ar biuro.

GoSign - tai Registrų centro paslauga, suteikianti galimybę saugiai ir patogiai pasirašyti dokumentus patikimu elektroniniu parašu, kviesti pasirašyti kitus asmenis bei keistis pasirašytais el. dokumentais tiesiog internetu.

iPasas.lt - universali elektroninio identifikavimo sistema, suteikianti galimybę asmenims saugiai ir patikimai prisijungti prie informacinių sistemų, naudojant elektroninį parašą arba elektroninę bankininkystę.

E-bankininkystė

"Swedbank" interneto bankas - tai bankas internete. Čia savo finansinius reikalus sutvarkysite paprastai, saugiai, greitai ir patogiai – namie, darbe – visur, kur yra internetas.

SEB banko internetu paslaugų svetainė. Naudotis banko paslaugų internetu svetaine galite nemokamai, o prie jos prisijungus atliekamos finansinės operacijos paprastai pigesnės už tas pačias operacijas, atliekamas atvykus į banko skyrių.

DNB bankas internete. Internetinė DNB banko klientų aptarnavimo sistema, suteikianti galimybę bet kuriuo momentu tiesiogiai valdyti savo sąskaitos lėšas ir informaciją iš bet kurio kompiuterio, turinčio ryšį su internetu.

Banko „Nordea“ internetinė bankininkystė. Tai banko paslaugos internetu. Jums nereikės eiti į banką, kad atliktumėte kasdienes finansines operacijas. Kone visus finansinius reikalus sutvarkysite patogiai, greitai ir saugiai, bet kuriuo metu – namie, biure ar atostogaujant – visur, kur yra internetas.

„Danske eBankas”. „Danske eBanke” galite sužinoti savo sąskaitų ir banko kortelių likučius, peržiūrėti bei išsispausdinti reikalingus išrašus, sumokėti įvairius mokesčius bei įmokas, atlikti ir daugiau kitų naudingų veiksmų.

Medicinos banko internetinė bankinė sistema (IBS) – sistema, suteikianti galimybę bet kuriuo momentu tiesiogiai valdyti savo finansus Medicinos banke. Prie IBS galima prisijungti ne tik kompiuteriu, bet ir mobiliuoju telefonu, kuriame įdiegta mobilioji naršyklė.

„Citadele“ interneto bankas – Jūsų poreikiams pritaikyta interneto banko programa, kurios pagalba bet kuriuo paros metu saugiai, patikimai ir greitai atliksite kasdienes finansines operacijas naudositės mažesniais mokesčiais nei atlikdami mokėjimus banko padalinyje bei gausite svarbiausius banko pranešimus.

Šiaulių banko internetinės bankininkystės sistema „SB linija“ – tai greitas, patogus ir saugus būdas sužinoti savo sąskaitos balansą, atlikti svarbius mokėjimus ir kitas kasdienes finansines operacijas.

Nuo 2015 metų gruodžio 14 d. Lietuvos centrinė kredito unija suteikė galimybę jungtis prie elektroninės bankininkystės naudojantis mobiliu parašu.

E-valdžios vartai

Elektroniniai valdžios vartai. Portale, kurį administruoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos, galima rasti informaciją ir nuorodas į visas svarbiausias Lietuvoje teikiamas viešąsias ir administracines e. paslaugas.

Valstybinės mokesčių inspekcijos elektroniniės paslaugos:

  • Mano VMI. Prisijungę prie Mano VMI galite: įsigyti naują ar pratęsti verslo liudijimą, susigrąžinti mokesčio permoką ar sumokėti mokesčius, įregistruoti, išregistruoti, keisti duomenis apie Lietuvos bei užsienio juridinių asmenų filialus bei atstovybes mokesčių mokėtojų registre, matyti savo skolą, permoką mokesčių apskaitos kortelėje, ir dar daugiau.
  • Elektroninio deklaravimo sistema. Sistema suteikia mokesčių mokėtojams galimybę elektroniniu būdu pateikti mokesčių deklaracijas ir kitus dokumentus, atlikti kitas su mokesčių deklaravimu susijusias procedūras.

Valstybinio socialinio draudimo fondo valdymos (SODRA) el. paslaugos:

  • Gyventojų portalas. Prisijungus prie Gyventojo srities galima pildyti ir pateikti elektroninius prašymus, gauti su apdraustuoju susijusią informaciją, sužinoti prognozuojamą senatvės pensijos dydį ir kita.
  • Draudėjų portalas. Paslaugos juridiniams asmenims bei jų filialams ir atstovybėms, taip pat fiziniams asmenims.

Daugiau informacijos www.elektroninis.lt

Kitos paslaugos

Išlaidų kontrolė


Kontroliuokite savo sąskaitos dydį patys

Daugiau

Telefonų draudimas


Apsisaugokite nuo nepageidaujamų išlaidų

Daugiau

Elektroninis parašas


Viskas apie mobilųjį elektroninį parašą

Daugiau

Automobilio statymas


Patogiausias būdas atsiskaityti už automobilio stovėjimą

Daugiau

Ryšys užsienyje


Planai keliaujantiems ir tarifai užsienyje

Daugiau

Tarptautiniai pokalbiai


Tarifai, galiojantys skambinant į užsienio šalis

Daugiau

Skambučiai trumpaisiais numeriais


Informacija apie skambučius trumpaisiais numeriais

Daugiau

Balso, SMS ir kitos paslaugos


„Šeima“, HD balsas, SMS ir MMS

Daugiau

Skambučių valdymas


Skambučių registras, nukreipimas, balso paštas ir kt.

Daugiau