Mobilusis parašas –
patogu ir saugu

Kas yra BITĖS mobilusis parašas?

Nuo dabar naudotis interneto banku Jums gali tapti šiek tiek painu, nes taikomi papildomi naudojimo reikalavimai kodų kortelėms. Pasirinkus BITĖS mobilųjį parašą, interneto banku galima naudotis lengvai, greitai ir saugiai.

Mobilusis parašas – įprasto parašo ir asmens tapatybės dokumento (pvz., paso) elektroninis atitikmuo. Jis leidžia nustatyti pasirašiusiojo asmens tapatybę ir užtikrina juo pasirašytų elektroninių dokumentų autentiškumą. Naudojantis BITĖS mobiliuoju parašu galima saugiai ir patogiai prisijungti prie interneto bankų ar kitų trečiųjų šalių informacinių sistemų bei elektroniniu būdu pasirašyti juridinę galią turinčius dokumentus, pasitelkus mobilųjį telefoną.

Kuo naudingas mobilusis parašas:

 • Patogu ir mobilu. Prisijungti prie elektroninės bankininkystės bei jų mobiliųjų programėlių ar pasirašyti juridinę galią turinčius dokumentus (pvz., pranešimus „Sodrai“) galite visur, kur tik yra mobilusis ryšys. Tam nereikia kodų kortelių ar kodų generatorių, net jei naudojatės kelių bankų paslaugomis. Pakanka turėti tik išmanųjį telefoną.
 • Paprasta. Pakanka prisiminti 4 skaitmenų pasirašymo kodą ir įvesti jį telefone.
 • Saugu. Jūsų mobilųjį parašą apsaugo specialus 4 skaitmenų pasirašymo sPIN kodas, kurį žinote tik Jūs. Jį vedate telefone, o tai yra saugiau negu vesti slaptažodį interneto svetainėje. Papildomai telefonas apsaugotas įprastu PIN kodu. Jei pamestumėte telefoną, reikėtų tik užblokuoti SIM kortelę.
 
 

Kas gali naudotis mobiliuoju parašu?

Bet kuris fizinis pilnametis asmuo, turintis Lietuvos Respublikos pilietybę, gali naudotis mobiliuoju parašu nepriklausomai nuo to, ar BITĖS SIM kortelė yra įmonės, ar kito privataus asmens nuosavybė. Mobilusis parašas gali priklausyti tik fiziniam asmeniui.

Mobiliuoju parašu taip pat gali naudotis ir ne Lietuvos Respublikos pilietybę turintys asmenys, pateikę galiojantį leidimą laikinai arba nuolat gyventi Lietuvoje, kuriame nurodytas lietuviškas asmens kodas (ne ES šalių narių piliečiams).

Ko prireiks norint užsisakyti mobilųjį parašą:

 • Būtina turėti pasą arba ID kortelę.
 • Sudarius sutartį, senoji SIM kortelė Jums bus pakeista į specialią mobiliojo parašo SIM kortelę. Iš anksto pasirūpinkite adresų knygelės nukopijavimu iš SIM kortelės į telefono aparatą.

 

Daugiau informacijos apie paslaugą  www.elektroninis.lt.

BITĖS mobiliojo parašo paslaugos užsakymas ir atsisakymas

Klientas, norintis užsisakyti mobiliojo parašo paslaugą, turi asmeniškai atvykti į bet kurį BITĖS saloną ir pasirašyti BITĖS mobiliojo parašo paslaugos priedą prie mobiliojo ryšio sutarties. Tuomet klientui suteikiama speciali SIM kortelė su įdiegtu saugiu kriptografiniu moduliu bei skaitmeniniu sertifikatu, apsaugotu 4 skaitmenų sPIN kodu. Jis naudojamas prisijungti prie sistemų internete, pavyzdžiui, elektroninio banko, ir leidžia elektroniniu būdu nustatyti pasirašančiojo asmens tapatybę.

Kaip aktyvinti BITĖS mobilųjį parašą rasite BITĖS mobiliojo parašo atmintinėje.

Kaip atsisakyti mobiliojo parašo?

Jei norite nutraukti mobiliojo parašo sutartį su Jūsų turima SIM kortele, kreipkitės į bet kurį BITĖS saloną arba Jūsų įmonę aptarnaujantį BITĖS vadybininką. Būtina pateikti asmens tapatybę liudijantį dokumentą.

Jei praradote SIM kortelę, būtina ją užblokuoti paskambinus BITĖS klientų aptarnavimo centro numeriu 1501 (nemokamai).

Mobiliojo parašo paslaugos kaina

 • Užsisakant naują BITĖS planą, paslauga suteikiama nemokamai iki 6 mėnesių laikotarpiui priklausomai nuo Jūsų pasirinkto plano:
  • su planais „Euro GB MAX“, „Euro GB 12“, „Euro GB 7“ – 6 mėn. nuo plano aktyvinimo dienos,
  • su planais „Euro GB 3“, „Euro GB 1“ – 3 mėn. nuo plano aktyvinimo dienos.
 • Pasibaigus nemokamam laikotarpiui, standartinė paslaugos kaina 0,72 Eur/mėn. be PVM. Ši suma įtraukiama į nurodytą fizinio ar juridinio asmens mobiliojo ryšio paslaugų sąskaitą.
 • SIM kortelės mokestis, taikomas keičiant ar įsigyjant naują SIM kortelę, yra 5 Eur (su PVM).

Klientas gali nemokamai atlikti neribotą skaičių transakcijų per mėnesį (tiek prisijungimas, tiek pasirašymas skaičiuojama kaip transakcija). Paslauga naudojantis užsienyje, kiekvienas prisijungimas ar pasirašymas papildomai apmokestinama kaip SMS žinutė taikant atitinkamą tarptautinio ryšio tarifą.