Žaidimai online, kuriuos galėsite žaisti kartu su šeima

Nors naudojimąsi išmaniosiomis technologijos laikome individualia veikla, jos gali pasiūlyti ir visą šeimą draugėn suburiančių pramogų. Į planšečių ir mobiliųjų ekranus jau persikėlė ne vienas klasikinis stalo žaidimas, taip pat netrūksta ir specialiai jiems sukurtų pramogų. Populiariausius žaidimus, kuriuos visi kartu galėsite žaisti išmaniuosiuose įrenginiuose, apžvelgia „Bitės Profai“.
 
Susipažinkite lengviau:
  • Didelę dalį klasikinių stalo žaidimų – „Monopolį“, „Uno“ ar šachmatus – šiandien galime žaisti savo išmaniuosiuose įrenginiuose
  • Žaidimai išmaniuosiuose įrenginiuose leidžia varžytis tiek su šeimos nariais, tiek su žaidėjais iš viso pasaulio
  • Žaidžiant namie galima varžytis net piešimo konkursuose ar mėginti pabėgti iš virtualaus pabėgimo kambario

Norite apie geriausius žaidimus visai šeimai sužinoti daugiau? Tuomet tiesiog toliau skaitykite šį „Bitės Profų“ straipsnį.

„Šiandien beveik kiekvienas turi išmanųjį įrenginį, tačiau tai nereiškia, kad visi šeimos nariai turi užsiimti tik sau įdomia veikla ir nebendrauti tarpusavyje. Mobiliuosiuose įrenginiuose klasikinius stalo žaidimus žaisti paprasčiau – nereikia apsikrauti daug vietos užimančiais žaidimo atributais, o žaidimui pabodus, jį lengviau pakeisti nauju. Žinant smagių žaidimų programėles visai šeimai, užtenka tik jas atsisiųsti ir keliais paspaudimais pradėti žaisti“, – visai šeimai skirtų mobiliųjų žaidimų privalumus vardija „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskasir padeda atrasti įdomiausius iš jų.
 
1. Laiko patikrinta ir įtraukianti klasika

Monopolis | BITĖ


Žaidimas: „Monopoly“

Platforma: „Android“

Kaina: 4,49 Eur

Atsisiųsti: čia
 
Šis kiekvienam pažįstamas investavimo ir konkurencijos žaidimas atlaikė visus laiko išbandymus ir išliko populiarus net skaitmeniniame amžiuje.
 
„Nors dažnai juokaujama, kad šis klasikinis žaidimas – dažniausia išsiskyrimų ir pykčių šeimoje priežastis, „Monopolis“ tikrai įtrauks kiekvieną jos narį. Dabar jam nebereikalinga didelė lenta ir gausybė kortelių, nes viskas persikėlė į išmaniuosius įrenginius – būtent jų ekrane galėsite pirkti, parduoti, statyti ir varžytis su kitais žaidėjais“, – sako „Bitės Profas“ Martynas.
 
Jis pabrėžia, kad ši žaidimo versija – universali. Jį galima žaisti tiek vienam, tiek kartu su kitais žaidėjais internete arba sukurti privatų žaidimą savo artimiesiems. Jei ne visi šeimoje turi išmaniuosius įrenginius, „Monopolį“ galima žaisti perduodant telefoną ar planšetę kitiems iš rankų į rankas.
 
2. Pabėgimo kambarys jūsų svetainėje

Žaidimas: „Escape Team“

Platforma: „Android“ ir „iOS“

Kaina: „Android“ ir „iOS“ – nemokamai

Atsisiųsti: čia („Android“) ir čia („iOS“)
 
Itin populiarūs pabėgimo kambariai ir kitos panašios pramogos persikėlė ir į skaitmeninę erdvę. Iššūkį jūsų šeimai ir draugams meta „Escape Team“. Šiame žaidime jums teks dirbti kaip darniai komandai ir varžytis su nenumaldomai tiksinčiu laiku.
 
„Šis žaidimas sukurtas žaisti 2-4 asmenų grupei, todėl puikiai tinka šeimai. Tiesa – jam reikės spausdintuvo, nes ant popieriaus lapo teks atsispausdinti ir užduoties formuluotę, ir kelis galvosūkius. Visa kita vyks išmaniojo įrenginio ekrane – turėsite nukenksminti bombas, išgelbėti lėktuvą nuo sudužimo ar sustabdyti programišių atakas“, – intriguoja „Bitės Profas“.
 
3. Dinamiškas, spalvingas ir greitas

Uno | BITĖ


Žaidimas: „Uno“

Platforma: „Android“

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia
 
Pramogauti kviečia ir dar vienas puikiai žinomas, spalvingas žaidimas. „Uno“ patiks ir mėgstantiems strateguoti, ir norintiems rizikuoti – dinamiškame žaidime viskas gali akimirksniu apvirsti aukštyn kojomis.
 
„Mobilioji „Uno“ versija turi ne vieną suasmeninimo galimybę – galėsite žaisti tiek pagal klasikines taisykles, tiek įtraukti savo. Žaidimas siūlo galimybę varžytis su kitais žaidėjais internete arba sukurti žaidimą šeimos nariams, kuriame rungtyniauti galima ir „du prieš du“ režimu. Jei kiti šeimos nariai nenusiteikę žaisti, „Uno“ siūlo ir vieno žaidėjo galimybę“, – pasakoja Martynas.
 
4. Konkurencija Viduramžių Europoje

Žaidimas: „Castles of Burgundy“

Platforma: „Android“

Kaina: 9,99 Eur

Atsisiųsti: čia.
 
Įsijungę „Castles of Burgundy“ su oponentais varžysitės XV a. Burgundijoje ir plėsite savo įtaką Luaros slėnyje.
 
„Šis strateginis žaidimas įvairiapusis, nes čia jūsų rankose – žemės ūkis, moksliniai atradimai, ekonominis klestėjimas ir konkurencija su kitais žaidėjais. Pergalė „Castles of Burgundy“ pasiekiama taikant įvairias strategijas, tačiau žaidimas reikalauja nuoseklaus planavimo, o kiekvienas raundas baigiasi vis kitaip. Jei ieškote iššūkių, šis žaidimas skirtas jums“, – įsitikinęs „Bitės Profas“ Martynas.
 
Su pagrindinėmis „Castles of Burgundy“ funkcijomis supažindins išsamus vadovas, o žaidimą galėsite žaisti tiek vienas, tiek kelių žaidėju režimu. Be to, jis prieinamas ne tik anglų, bet ir rusų, vokiečių bei kitomis kalbomis, todėl į nuotykius tikrai galės įsitraukti kiekvienas šeimos narys.
 
5. Naujas klasikinio laivų mūšio veidas

Laivai | BITĖ


Žaidimas: „Battleship“

Platforma: „Android“ ir „iOS“

Kaina: „Android“ – 4,99 Eur, „iOS“ – 3,99 $

Atsisiųsti: čia („Android“) ir čia („iOS“)
 
„Battleship“ – tai šiuolaikiška populiaraus žaidimo versija su skirtingais mūšio laukais, laivų įvairove ir gražiu, spalvingu apipavidalinimu.
 
„Sutikite – išmaniojo telefono ekrane net ir klasikinis laivų mūšis atrodo kitaip. Interaktyvus žaidimas įtraukia kur kas labiau nei lapas ir pieštukas. Be to, „Battleship“ atrakinsite papildomas puolimo ir gynybos galimybes, dėl kurių jūs būsite saugesnis, o jūsų oponentas – labiau pažeidžiamas. Dėl to šis žaidimas išmaniajame telefone yra kur kas dinamiškesnis nei jo klasikinis pirmtakas popieriaus lape“, – sako Martynas.
 
„Battleship“ žaidžiamas klasikiniu ir „Vado“ (angl. „Commander“) režimais. Lanksčiame žaidime galėsite varžytis su dirbtiniu intelektu, savo draugais, šeimos nariais ar kitais žaidėjais internete.
 
6. Civilizacijos kūrimas nuo pamatų

Žaidimas: „Catan“

Platforma: „Android“

Kaina: nemokama, 5,49 Eur.

Atsisiųsti: čia (nemokama) ir čia (mokama)
 
„Catan“ – tai klasikinis, strateginis, ėjimais pagrįstas žaidimas, kuriame žaidėjai turi nugalėti oponentus ir pirmieji kolonizuoti salą. Galėsite kurti savo civilizaciją: statyti miestus ir kelius, mainytis ar varžytis su oponentais.
 
„Šis žaidimas savo struktūra ir galimybėmis primena klasikinį „Civilization“, tačiau yra kiek paprastesnis. Nemokama jo versija leidžia kartu žaisti trise, tačiau prieš tai teks įveikti „Atyvkimo į Cataną“ scenarijų, kuris yra tarsi apmokymams skirtas lygis. Ieškantys platesnių galimybių, turėtų rinktis mokamą versiją – joje visas žaidimas ir jo funkcijos prieinamos iškart“, – sako „Bitės Profas“.
 
Kad pagrindinė „Catan“ kampanija nepabostų, kūrėjai žaidėjams siūlo ne vieną plėtinį. Jie leidžia rinktis daugiau žaidimo scenarijų, įveda naujas teritorijas ir galimybes.
 
7. Išmanūs šachmatai

Šachmatai | BITĖ


Žaidimas: „Chess“

Platforma: „Android“ ir „iOS“

Kaina: „Android“ ir „iOS“ – nemokamai

Atsisiųsti: čia („Android“) ir čia („iOS“)
 
Pabodus visiems šiuolaikiniams žaidimams, kartais norisi prisiminti tūkstantmečius menančias pramogas, palaužyti galvą ir mesti savo šeimos nariams intelektualų iššūkį. Šachmatų lentą ne visada turėsite po ranka, tačiau jei namuose yra du išmanieji ar planšetės, problemų tikrai nekils.
 
„Šis žaidimas siūlo žaidėjams laiko skaičiavimo galimybę ir „Blitz“ režimą, tačiau galėsite rinktis ir partiją be nuolat tiksinčių sekundžių. Žaiskite jį su savo draugais ar šeimos nariais, o jei panorėsite mesti iššūkį žaidėjams internete, taip pat galėsite tą padaryti“, – sako „Bitės Profas“.
 
Ši šachmatų programėlė išskirtinė tuo, kad joje bet kada galite tobulinti savo įgūdžius. Joje siūloma per 50 tūkst. įvairaus lygio galvosūkių, o pamokos rodomos tūkstančiuose didmeistrių parengtų vaizdo įrašų. Tad nenusiminkite, jei jūsų šeimos narys jus įveikė – pasitreniravę galėsite iškviesti jį ar ją revanšui.
 
8. Kovingų sliekų sugrįžimas

Žaidimas: „Worms 3“

Platforma: „Android“, „iOS“

Kaina: „Android“ – 4,49 Eur, „iOS“ – 5,49 Eur

Atsisiųsti: čia („Android“) ir čia („iOS“)
 
Norintiems greitesnio veiksmo ar smagaus žaismo, verta išbandyti „Worms“. Tie, kas vaikystėje žaidė šį žaidimą, patvirtins, kad šių pasiutusių sliekų karas ne tik įtraukiantis, bet ir labai juokingas.
 
„Viena geriausių šio žaidimo savybių ta, kad jis sukurtas kaip vakarėlio žaidimas – visi jo dalyviai pasidalina į komandas ir paeiliui atlieka ėjimą. Ši galimybė išlieka ir mobiliojoje „Worms“ versijoje, tačiau kartu galėsite žaisti ir įtraukiančią vieno žaidėjo kampaniją“, – žaidimą pristato „Bitės Profas“ Martynas.
 
Viena įdomiausių „Worms 3“ funkcijų – galimybė suburti savo sliekų armiją, ją tobulinti ir rinktis skirtingą kiekvieno kario klasę. Jie galės būti ne tik paprastais pėstininkais, bet ir mokslininkais ar žvalgais.
 
9. Geriausio šeimos dailininko rinkimai

Piešinys | BITĖ


Žaidimas: „Draw Something“

Platforma: „Android“ ir „iOS“

Kaina: „Android“ ir „iOS“ – nemokamai

Atsisiųsti: čia („Android“) ir čia („iOS“)
 
Nesvarbu, ar jūsų piešimo įgūdžiai nenusileidžia Dali, ar su piešimu susidūrėte tik mokyklos sąsiuvinių paraštėse, „Draw Something“ įtrauks kiekvieną šeimos narį. Jo tikslas – piešti daiktus pagal aprašymus ir tarpusavyje varžytis, kurio menas įspūdingesnis.
 
„Šis žaidimas patiks visai šeimai, nes jį nesunku perprasti. Be to, jis subalansuotas ir patiems mažiausiems, ir vyriausiems šeimos nariams. Kiekvienas savo ėjimo metu turi nupiešti reikalaujamą objektą, o kiti jį vertina – žaidėjai varžosi, kuris surinks daugiau taškų“, – pasakoja Martynas.
 
Jei vieningą nuomonę rasti sunku, savo darbais šeimos nariai galės pasidalinti internete. Beje, žaidimas palaiko ir vieno asmens žaidimo galimybę – galėsite varžytis su naujais bičiuliais iš viso pasaulio.
 
Pinigų už mokamas programėles susigrąžinimas
 
Nors kai kurie iš čia aprašytų žaidimų mokami, „Bitės Profas“ Martynas pasakoja, kad „Android“ vartotojai dėl to neturėtų jaudintis – jei žaidimas nepatiks, „Google“ suteikia pinigų grąžinimo galimybę.
 
„Jei įsigyta „Android“ programėlė ar žaidimas jūsų netenkina, per dvi valandas galite atgauti visą sumokėtą sumą be jokių papildomų sąlygų. Jei pavėlavote, per 48 valandas galite pateikti prašymą su priežastimi „Google“ – tada programėlės kūrėjas nuspręs, ar grąžinti jums pinigus“, – pasakoja „Bitės Profas“.
 
Norėdami atgauti pinigus per dvi valandas po įsigijimo, atidarykite „Play Store“ programėlę, pasirinkite meniu ir ieškokite „Užsakymų istorijos“. Pasirinkite norimą grąžinti programėlę, spauskite „Pranešti apie problemą“ ir pasirinkite jums tinkamą priežastį.
 
„Bitės“ klientai visus norimus žaidimus gali pirkti ar už jų paslaugas sumokėti dar lengviau – be kredito kortelės ar banko pavedimo. Sužinokite, kaip tai galite padaryti ir jūs: instrukcija „Android“ vartotojams; instrukcija „iOS“ vartotojams.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šį straipsnį parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.