TOP 5 populiariausi 2022-ųjų išmanieji telefonai (kol kas)

Populiariausi telefonai – įdomi kategorija. Jie nebūtinai patys geriausi ir netgi nebūtinai pasiūlo naudingiausią kainos ir kokybės santykį. Tačiau kažkokiomis savybėmis vartotojus jie pritraukia labiausiai. Kokias tendencijas atskleidžia pirmųjų 2022-ųjų mėnesių perkamiausieji išmanieji? Visuomenės išrinktuosius telefonus atskleidžia ir komentuoja „Bitės Profai“.
 
Taip lengviau: greitojo skaitymo faktai apie TOP 5 populiariausius 2022-ųjų telefonus
  • „Samsung Galaxy A22 5G“ – vienas pigiausių „Galaxy“ serijos išmaniųjų.
  • „Samsung Galaxy A52s 5G“ – kainos ir kokybės kreivių susikirtimas.
  • „Apple iPhone 13“ – „Apple“ telefonai neišeina iš mados, o su ja keičiasi.
  • „Apple iPhone 13 Pro“ – taip pat, tik dar geriau.
  • „Poco X3 Pro“ – mažiau žinomas, bet pelnytai prasibrovęs į penketą.

Jei norite daugiau sužinoti apie tai kurie išmanieji telefonai kol kas yra populiariausi, kviečiame toliau skaityti šį „Bitės Profų“ tekstą.

„Kaip visuomet, šįkart populiariausių telefonų penketas neapsieina be staigmenų, tačiau jos nėra šokiruojančios. Svarbu pabrėžti tendenciją, kad vyrauja ne patys galingiausi ir ne patys pigiausi, bet vidutinės klasės telefonai. O tarp jų naudotojai tikrai randa vienus naudingiausių pasiūlymų“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Perkamiausių penketas sudarytas pagal „Bitė Lietuva“ išmaniųjų telefonų pardavimų statistiką.

„Samsung Galaxy A22 5G“ – nedidelė suma, plačios galimybės

Kol kas populiariausias šių metų išmanusis aukščiausioje pozicijoje atsiduria ne veltui. Jam ne itin gerai tinka apibūdinimas „geriausios kainos ir kokybės santykis“ (apie tai – žemiau). Gal tiksliau būtų teigti taip – už tokią žemą kainą tai yra vienas geriausių vidinių savybių telefonų.

„Vienas pigiausių „Galaxy A“ klasės telefonų siūlo ekraną su padidinto atnaujinimo ekranu dažniu, siekiančiu 90Hz. Šis skaičius reiškia, kad vaizdas išmaniojo ekrane bus sklandesnis, ir su juo žaisti bus kur kas smagiau. Dar visai neseniai tokie ekranai buvo prieinami tik brangesniuose telefonuose. O „Galaxy A22 5G“ jį siūlo už kur kas mažesnę kainą. Tiesa, sąraše yra ir telefonų, kurių atnaujinimo dažnis yra dar aukštesnis“, – pastebi A. Archangelskis.

Ekspertas pastebi, kad paminėjimo verta ir talpi, 5000mAh baterija, ir 5G ryšio technologijos, su kuriomis išmanusis greitu metu nepasens. Tačiau pakanka reziumuoti, jog įrenginys – vertas būti populiariausiu.

Samsung-Galaxy-A22-5G-TOP5

„Samsung Galaxy A52s 5G“ – kainos ir kokybės pusiausvyra

Kaip ką tik žadėta – štai ir tikras kainos bei kokybės santykio viduriukas. Nors aukščiau esantis „Samsung“ serijos telefonas kiek pigesnis, šis pasiūlo dar daugiau funkcijų. Tai, kad jis atsiduria antroje populiariausių pozicijoje, reiškia, kad vartotojai sėkmingai pastebi telefonus, kurie atperka kiekvieną investuotą eurą.

„Tiesa pasakius, tai, kad „Galaxy A52s 5G“ liko antroje pozicijoje, nustebino ir mus pačius. Žinant, kad įprastai laimi ne pigiausi, bet būtent vidutinės klasės telefonai, tikėjomės būtent šio išmaniojo triumfo“, – komentuoja „Bitės Profas“.

Jo teigimu, „Galaxy A52s 5G“ gerokai patobulino ankstesnių metų modelį. Padidinta baterijos talpa – 5000mAh, tad rečiau prašoma jos įkrovimo. Kokybiškame ir kontrastingame „Super AMOLED“ ekrane pritaikytas 120Hz atnaujinimo dažnis, taigi puikiai atrodo ir žaidimai, ir kasdienis naudojimas. Be to, rasite keturių kamerų komplektą, apsaugą nuo vandens ir žaidimams puikiausiai tinkantį galingą procesorių.

Samsung-Galaxy-A52s-5G-TOP5

„Apple iPhone 13“ – kokybė, kuri neturėtų stebinti

Peržvelgiant perkamiausius telefonus greičiausiai nekyla klausimo „ar“ sąraše bus „iPhone“. Nebent: kurioje pozicijoje? Klientai „Apple“ išmaniuosius mėgsta ir, svarbiausia, dažnai yra labai ištikimi – jei turėjo vieną „iPhone“, tai nusprendę jį kuo nors pakeisti, greičiausiai tiesiog rinksis naujesnę versiją.

„Kaip jau įprasta šiam gamintojui, „iPhone 13“ yra visapusiškai puikus telefonas. Dviejų kamerų komplektas yra vienas kokybiškiausių šiandienos išmaniųjų rinkoje. „Super Retina XDR OLED“ ekranas yra itin ryškus, atvaizduoja kone begalinį spalvų kontrastą ir yra sukurtas taip, kad puikiai matytųsi net labai šviesioje aplinkoje. Stereotipas, kad „iPhone“ yra labiau grožiu bei estetika besirūpinančių žmonių telefonai. Ir šiuo atveju tas stereotipas visiškai teisus“, – sako A. Archangelskis.

Ilgai pristatinėti „iPhone“ greičiausiai nereikia. „Apple“ reklamos visuomet skamba garsiai ir žinią apie kiekvieną naują išmanųjį pasklinda plačiai. Bet tai neturėtų prasmės, jei patys telefonai nebūtų pakankamai kokybiški.

Apple-iPhone-13-TOP5

„Apple iPhone 13 Pro“ – tarp populiariausių patenka ir vienas brangesnių

Truputėlį keisčiau čia matyti ankstesnę šio sąrašo telefono „Pro“ versiją, kuri, žinoma, yra ir brangesnė. Akivaizdu, kad Lietuvos gyventojai vertina kokybę ir kartais prioritetą teikia nebūtinai kainai.

„Palyginus su „iPhone 13“, „Pro“ modelis gali pasigirti vienu dideliu patobulinimu. Šis modelis yra pirmasis „Apple“ telefonas, siūlantis 120Hz ekrano atnaujinimo dažnį. „Bitės Profų“ tarpe parametras itin vertinamas bei pagyros skiriamos kiekvienam gamintojui, kuris ryžtasi savo telefonuose naudoti tokį ekraną. Praktiškai vartotojui tai reiškia dar sklandesnį naudojimą, nes prisilietimai skaitomi itin tiksliai, o įrenginio veikimas beveik netrūkčioja. Net jei jums atrodo, kad dabartinio jūsų „iPhone” telefono ekranas veikia sklandžiai, pabandę 120Hz pajustumėte skirtumą“, – komentuoja išmaniųjų technologijų ekspertas.

Verta atkreipti dėmesį ir į tai, kad nuo „iPhone 13“ šis modelis skiriasi ir kiek didesne talpa (net iki 1TB). Be to, net ir ne „Pro“ versijos „iPhone“ yra puikus, tad patobulintas modelis – tik dar pažangesnis.

Apple-iPhone-13-Pro-TOP5

„Poco X3 Pro“ – mažiau žinomas gamintojas kopia į viršūnę

Pabaigoje – didžiausia sąrašo staigmena. Kai tik pasirodė pirmieji „Poco“ modeliai, neatrodė, kad jie labai išpopuliarės, nes nesitaikys į plačiausią pirkėjų auditoriją. Visgi pastaruoju metu gamintojas pirkėjų lūpose pasigirsta vis dažniau ir ne be reikalo – jis sugeba už ganėtinai kuklias sumas į vieną įrenginį sudėti galingus techninius parametrus.

„Kažkokiu būdu „Poco X3 Pro“ pavyksta sujungti į krūvą nemažai labai naudingų techninių savybių kartu neišpučiant bendros visumos kainos. Pavyzdžiui, telefono ekranas turi jau minėtą įspūdingą 120Hz ekrano atnaujinimo dažnį. Taip pat – galingą „Snapdragon 860“ lustą. Kadangi ir ekranas, ir telefono „smegenys“ yra pakankamai greiti, „Poco X3 Pro“ galima būtų laikyti net ir žaidimų telefonu.“, – vertina „Bitės Profas“.

Penktoji sąrašo vieta – šioks toks netikėtumas, nes „Poco” prekės ženklas šiemet skaičiuoja vos ketvirtus veikimo metus. Bet tai rodo ir teigiamą tendenciją – pirkėjai nepasitenkina žinomu vardu, o padaro namų darbus.

Poco-X3-Pro-TOP5

„Pirkdami bet kokį įrenginį labiausiai turėtume vertinti ne madas, bet jo vidų. Kadangi populiariausių penkete nėra nei vieno išmaniojo, kuris yra nenusipelnęs savo vietos, galima pasidžiaugti, kad Lietuvos pirkėjai renkasi atsakingai ir protingai“, – reziumuoja A. Archangelskis.

Ieškote naujo išmanaus telefono? Išbandykite kitus „Bitės Profų“ topus:

geriausi-telefonai-iki-150-top5
 
geriausi-biudzetiniai-telefonai
 
geriaus-zaidimu-telefonai-top5


BITĖ | PROFAI salonuose

Šią apžvalgą parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.