Inovatyviausi televizoriai

Televizorių gamintojai kasmet kuria vienas už kitą inovatyvesnius televizorius. „Bitės Profai“ apžvelgė didžiausio susidomėjimo sulaukusius televizorius ir atrinko TOP 5, kad galėtumėte patenkinti savo smalsumą.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame su pranešimo turiniu susipažinti lengviau:
  • „Samsung the Wall TV“ gali turėti net iki 16K raiškos ekraną
  • „LG Rollable OLED“ – pirmasis ritininis televizorius, susisukantis į stačiakampio formos spintelę
  • „LG Transparent OLED“ – pirmasis „LG“ sukurtas televizorius, kurio permatomumas siekia 40 proc.
  • „LG SIGNATURE Z1 88 inch 8K OLED TV“ televizorius pasižymi itin dideliu ryškumu ir detalumu net ir priėjus labai arti ekrano
  • „Sony Crystal LED“ yra net 16 m ilgio, o ekranas – 16K raiškos

Daugiau apie inovatyviausius televizorius sužinokite toliau skaitydami šį straipsnį.

„Televizorių gamintojai kasmet vis labiau stengiasi priartinti ekrane matomą vaizdą prie realaus. Todėl šiandieniuose įrenginiuose jau galima rasti tiek 8K raišką, tiek 40 proc. siekiantį permatomumą. Be to, vis dažniau pasirodo ir neįprastų sprendimų, tokių kaip susisukantis ar paveikslą primenantis televizorius. Nors jie ir kelia abejonių dėl praktiškumo, bet sukelia išties didelį įspūdį“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

„Samsung the Wall TV“ – itin aukštos raiškos ekranas

Nors šis televizorius buvo pristatytas dar 2019 m. technologijų parodoje „CES“, tačiau net ir šiandien jis vis dar išskirtinai inovatyvus.

„Vienas didžiausių šio televizoriaus privalumų – net iki 16 K raišką siekiantis ekranas, turintis 16 kartų daugiau pikselių nei 4 K ekranas. Tai garantuos itin ryškias spalvas ir sodrius juodus atspalvius, tad turiniu bus galima mėgautis daug maloniau. Be to, „Samsung the Wall TV“ atkuria vaizdą 120 Hz sparta. Tą, be abejonės, įvertins žaidimų entuziastai, nes galės mėgautis žaidimais iki 120 kadrų per sekundę“, – sako „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Daugiau apie pagrindinius ekrano raiškos skirtumus sužinosite kitame „Bitės Profų“ straipsnyje.

Dar vienas didelis šio televizoriaus privalumas – galimybė keisti formą pagal savo pageidavimą. Dėl šios priežasties televizorius puikiai ras vietą įmonėse, parodose ar prabangių namų svetainėse. Visgi, šio televizoriaus privalumais gali pasinaudoti ne kiekvienas – vienos ekrano dalies kaina siekia daugiau nei 13 tūkst. eurų, o norint turėti 4K raiškos ekraną, prireiks bent keleto. Neskaičiuojantiems, šis televizorius gali būti net virš 1000 colių dydžio.

„LG Rollable OLED“ – susisukantis televizorius

„LG Rollable OLED“ – pirmasis ritininis televizorius, telpantis į stačiakampio formos spintelę.

„Kadangi nė viena spintelė nelieka namuose stovėti tuščia, čia įmontuoti 100 W erdvinio garso technologiją palaikantys „Dolby Atmos“ garsiakalbiai. Dėl jų tiek klausydami muzikos, tiek žiūrėdami filmus girdėsite kino teatro garso kokybei prilygstantį garsą“, – sako A. Archangelskis.

Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad šis televizorius nėra praktiškas pasirinkimas, visgi susisukantis ekranas išties įspūdingas ir inovatyvus. Be to, „LG OLED ekranas taip pat užtikrina puikią vaizdo kokybę, todėl net ir sėdėdami arti ekrano matysite detalų ir ryškų vaizdą.

„LG Transparent OLED“ – didelis permatomumas

Greičiausiai niekas nedrįs ginčytis, kad „LG“ kuria puikius ir visame pasaulyje pripažintus „OLED“ ekranus. Per pastaruosius metus „LG“ pristatė ne vieną permatomą televizorių, tačiau „LG Transparent OLED“ permatomumas siekia 40 proc.

„Šio televizoriaus panaudojimo būdų yra daug ir įvairių. Įsivaizduokite, važiuojate autobusu, pažvelgiate į langą, kuriame matote tiek informaciją apie šios dienos orus, maršruto stoteles, tiek ir realų vaizdą pro langą“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Taip pat svarbu paminėti, kad šių televizorių garsiakalbis įmontuotas ekrane. Tiesa, ši technologija nėra naujiena – ji naudojama netgi kai kurių gamintojų telefonuose, pavyzdžiui, „Huawei P40 Pro“.

„LG SIGNATURE Z1 88 inch 8K OLED“ – milžiniškas ekranas

lg-z1-self-lid
 
Šis televizorius, be abejonės, yra daugelio technologijų entuziastų svajonė. 88 colių OLED ekranas yra pažangiausias ir pirkėjams prieinamas „OLED“ televizorius iš „LG“.

„Tai – 8K raiškos ekranas, turintis keturis kartus daugiau pikselių nei 4K. Todėl net ir žiūrint 8K vaizdo turinį, galima prieiti labai arti televizoriaus, o vaizdas vis tiek išliks labai detalus. Be to, televizorius palaiko visą „HDMI 2.1 funkcijų paketą“, o tai reiškia, kad 8K vaizdą matysite net ir kompiuterio, kurio atsinaujinimo dažnis 60 kps (kadrų per sekundę), ekrane. O 4K vaizdą kompiuterio, kurio atsinaujinimo dažnis 120 kps ekrane“,– aiškina A. Archangelskis.

Tiesa, ne tik šis televizorius, bet ir kaina – labai didelė. Šiandien tai – daugiau nei 20 tūkst. eurų. Jei ieškote geriausio ir daugeliui prieinamo televizoriaus, „Bitės Profai“ išrinko penkis modelius, kad apsispręsti būtų lengviau.

„Sony Crystal LED“ – įspūdingo dydžio ir raiškos ekranas

„Sony Crystal LED“ yra didžiausias 16K ekrano raišką palaikantis televizorius su 19 metrų įstrižaine. Iš skirtingų modulių galima susikurti norimo dydžio įrenginį, o toks ryškus ir erdvus ekranas suteiks išskirtinio žavesio tiek prekybos centrams, tiek biurams ir konferencijų salėms. Tiesa, filmai ir žaidimai jame taip pat atrodytų įspūdingai.

„Televizoriaus ekranui panaudota „MicroLED“ technologija užtikrina 1000000:1 kontrasto lygį, tiksliai atkurtus šviesos atspalvius bei net 1000 nitų siekiantį ryškumą. Kino teatrui prilygstančią patirtį sustiprina ir tai, kad įrenginio ekranas užima 99 proc. viso televizoriaus dydžio. Be to, kalbant apie „Sony Crystal LED“ nereikėtų pamiršti ir 120 Hz vaizdo atkūrimo dažnio, dėl kurio rodomas vaizdas bus itin sklandus“, – televizoriaus privalumus vardina A. Archangelskis.

Ekspertas priduria, kad šio televizoriaus privalumai išties išskirtiniai, tad ir kaina yra išties didžiulė. Vieno modulio su 4K ekrano raiška kainuoja apie 720 tūkst. eurų, o su 16K – daugiau nei 5 mln. eurų. Susidomėję, parduotuvėse šio televizoriaus nerasite, tam turėsite susisiekti su pačia „Sony“.

Kadangi išmaniųjų televizorių pasirinkimas – didžiulis, „Bitės Profai“ parengė išsamią atmintinę, kaip sėkmingai išsirinkti televizorių, geriausiai atitinkantį jūsų poreikius.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią apžvalgą parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.