„Samsung Galaxy S22 Ultra“ prieš „Sony Xperia 1 IV“ – lyginame kameras

Du visiems puikiai žinomi gamintojai ir du jų pažangiausi telefonai, flagmanai. Populiarioji „Samsung Galaxy S“ serija susiremia su fotografavimo ir vaizdo įrašų ekspertų „Sony“ flagmanu. Kitaip tariant, palyginsime, kuo skiriasi „Galaxy S22 Ultra“ ir „Sony Xperia 1 IV“ kamerų užfiksuoti vaizdai.
 
Taip lengviau: greitojo skaitymo faktai apie „Galaxy S22 Ultra“ ir „Xperia 1 IV“ kamerų komplektus
  • Geresnį rezultatą virš 10 kartų priartindami itin tolimus objektus gausime pasirinkę „Galaxy S22 Ultra“, o turėdami tikslą priartinti 5 kartus geresnį rezultatą gausime su „Xperia 1 IV“.
  • „Xperia 1 IV“ įamžina spalvas, artimesnes toms, kurias matome, o „Galaxy S22 Ultra“ nuotraukas paryškina ir padaro labiau traukiančias akį.
  • „Galaxy S22 Ultra“ kameromis naudotis lengviau dėl intuityviai valdomo meniu, o su „Xperia 1 IV“ rankiniu būdu galėsite keisti daug įvairių fotografavimo ir filmavimo parametrų.

Daugiau apie „S22 Ultra“ ir „Xperia 1 IV“ kamerų skirtumus, sužinokite toliau skaitydami šią apžvalgą.

„S22 Ultra“ turi šiuo metu pažangiausią kamerų rinkinį, kokį tik galima rasti „Samsung“ telefonuose. Negana to, jis vieną didžiausių, net 108 MP, jutiklį. Kita vertus, „Xperia 1 IV“ buvo išleistas vėliau nei minėtas „S22 Ultra“ ir išsiskiria inovatyviu optiniu priartinimu bei išskirtinėmis funkcijomis, skirtomis fotografams ir vaizdo operatoriams. Taigi nieko nelaukę pereikime šių telefonų kamerų palyginimo“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

„S22 Ultra“ ir „Xperia 1 IV kamerų techninės charakteristikos

S22-Ultra-vs-Sony-1-IV-kameros-specifikacijos

„S22 Ultra“ ir „Xperia 1 IV“ teoriniai skirtumai

Abu telefonai turi keturis skirtingus objektyvus nugarėlėje, tačiau jų kamerų parametrai skiriasi daug. „Galaxy S22 Ultra“ ketvirto objektyvo vietoje turi papildomą priartinimo objektyvą, o „Xperia 1 IV“ – gylio objektyvą.

Anot „Bitės Profo“, atkreipę dėmesį į šių telefonų techninius duomenis galime pastebėti, kad priartinus vaizdą daugiau nei 10 kartų rezultatas turėtų būti geresnis „S22 Ultra“ kadre, tačiau priartinus būtent 5 kartus geresnis kadras turėtų gautis su „Xperia 1 IV“.

„Taip yra todėl, nes „S22 Ultra“ 3x ir 10x priartinimui naudoja skirtingas kameras, o visi tarpiniai atstumai bus atlikti skaitmeniniu arba hibridiniu būdu. Tai reiškia, kad bus prarasta kokybė. Tuo metu „Xperia 1 IV“ nuo 3,5x iki 5,2x artina optiniu būdu. Taip pat ir visi tarpiniai artinimo lygiai yra artinami optiniu būdu“, – aiškina A. Archangelskis.

„S22 Ultra“ ir „Xperia 1 IV“ telefonų pagrindiniai objektyvai skiriasi nemažu megapikselių kiekiu (108 MP prieš 12 MP), visgi, fotografuojant automatiniu režimu, abiejų telefonų galutiniai kadrai yra 12 MP raiškos. Taip yra todėl, nes „S22 Ultra“ sujungia 9 pikselius į vieną ir taip išgauna efektyvų 2,4 µm pikselio dydį, kai „Xperia 1 IV“ nejungia pikselių ir iškart išgauna 1,8 µm pikselio dydį. Be to, „S22 Ultra“ turi didesnį pagrindinį jutiklį (1/1,33“ prieš 1/1,7“). Dėl šių dviejų skirtumų teoriškai „S22 Ultra“ turėtų geriau tvarkytis prastesniame apšvietime.

„Papildomas gylio objektyvas „Sony“ telefone turėtų padėti fokusuoti ir sulieti foną už objektų. Šis jutiklis telefonui leidžia realiu laiku sekti žmonių ir gyvūnų akis, kad galėtų juos išlaikyti sufokusuotus. Tą tikrai išbandysime šiame palyginime“, – prižada išmaniųjų technologijų ekspertas.

Abu telefonai yra savo gamintojų flagmanai, tad pažiūrėkime, kaip skirtingi kamerų komplektai veiks įvairiomis fotografavimo sąlygomis. Pereikime prie praktinių pavyzdžių.

„S22 Ultra“ ir „Xperia 1 IV“ praktiniai skirtumai

Verta paminėti, kad „Sony Xperia 1 IV“ išsiskiria rankinio kameros valdymo galimybėmis. Net pati telefono fotografavimo programėlė vadinama „Photo Pro“. Žinoma, nereikia išsigąsti tokio pavadinimo, nes įprastai įjungus fotoaparatą pradeda veikti automatinis režimas „Basic“, kuris visus kameros nustatymus parenka pats.

Kameros valdymas

sony-kamera-basic

„Vis dėlto, fotografavimo profesionalai, išjungę „Basic“ režimą, apsidžiaugs pamatę tokį išsamų meniu išdėstymą, kuris primena profesionalių „Sony Alpha“ kamerų išdėstymus. Čia galime keisti tokius nustatymus kaip fokusavimo režimas, baltos spalvos balansas, ISO, užrakto greitis, nuotraukos failo formatas ir kt.“, – sako „Bitės Profas“.

sony-kamera-pro

Tuo metu „Galaxy S22 Ultra“ telefone fotoaparato valdymo programėlė ir vadinasi „Fotoaparatas“. Kaip paprasta! Jį atsidarę rasite kiek labiau įprastą meniu išdėstymą, kur šiek tiek nustatymų pateikiama kairėje pusėje, o dešinėje – objektyvų ir režimų keitimai.

samsung-kamera-basic

Anot A. Archangelskio, „Galaxy S22 Ultra“ taip pat siūlo profesionalų režimą kuris vėlgi vadinasi „Profesionalus“. Čia galima keisti baltos spalvos balansą, fokusavimą, užrakto greitį ir ISO.

samsung-kamera-pro

„Esant skirtingoms situacijoms abiejuose telefonuose naudosime automatinius režimus, nes juos vartotojai naudoja dažniausiai. „Sony Xperia IV“ atveju tai bus „Basic“ arba „Auto“. Pradėkime nuo pagrindinio objektyvo nuotraukų gerame apšvietime“, – sako išmaniųjų technologijų ekspertas.

Pagrindinis objektyvas gerame apšvietime

Norėdami pamatyti originalios raiškos nuotraukų palyginimą spauskite čia

Bene svarbiausias skirtumas šiuose kadruose – spalvos. Gėlės atspalvis kadruose stipriai skiriasi. Kyla klausimas, kuris rožės atspalvis yra panašesnis į tą, kurį matome savo akimis? Atsakymas – „Xperia 1 IV“ kadre. „Galaxy S22 Ultra“ su dirbtiniu intelektu spalvas padaro ryškesnes, kurios dažnu atveju akims atrodo maloniau, tačiau jos „netikros“.

„Abu telefonai turi portretinį režimą, kuris „S22 Ultra“ telefone vadinasi... Niekaip neatspėsite, ogi – „Portretinis“. Tuo metu „Xperia 1 IV“ šis režimas vadinasi „Bokeh“. Pažiūrėkime, kaip šis režimas veikia su negyvu objektu, nes visgi abu telefonai leidžia naudoti šį režimą ir su negyvais objektais“, – tikina „Bitės Profas“.
 
Norėdami pamatyti originalios raiškos nuotraukų palyginimą spauskite čia

Šiuose kadruose pirmiausia matome atstumo skirtumą. Su abiem telefonais buvo fotografuota iš mažiausio leidžiamo atstumo. Galime pastebėti, kad „S22 Ultra“ leido šį režimą naudoti iš gerokai arčiau. Kitas svarbus skirtumas – vėlgi, gėlės atspalvis. „S22 Ultra“ rožę padarė sodresnę nei mato mūsų akys, o „Xperia 1 IV“ užfiksavo tikresnes spalvas.

„Vis dėlto, „Sony“ kadras čia taip pat gavosi kiek išblukęs, nes naudojant „Bokeh“ režimą stipriai suprastėjo didelio diapazono (HDR) apdirbimas. Dėl šios priežasties gėlės paviršius yra per daug baltas ir išblukęs. Paskutinis skirtumas yra fono suliejimo tikslumas. Matome, kad „S22 Ultra“ foną suliejo aplink gėlę tiksliau. Taip pat derėtų paminėti, kad su „S22 Ultra“ suliejimo stiprumą galima keisti net ir po fotografavimo, o „Xperia 1 IV“ kadras visam laikui lieka toks, koks gavosi“, – sako A. Archangelskis.

Toliau pažiūrėkime į priartinimo objektyvų kadrus šviesiu paros metu. 

Priartinimo galimybės

Norėdami pamatyti originalios raiškos nuotraukų palyginimą spauskite čia

Vos pažiūrėję į automobilio žibintą matome, kad „S22 Ultra“ kadras yra ryškesnis. Taip ir turėtų būti, nes „S22 Ultra“ čia naudoja 3x optinio priartinimo objektyvą, o „Xperia 1 IV“ tokiam priartinimo lygiui naudoja pagrindinį objektyvą. Taip pat viršutinėje kairėje žibinto dalyje matome, kad „Samsung“ telefone vėl geriau suveikė didelio diapazono apdirbimas, todėl ši vieta kadre mažiau išblukus.

Pabandykime tą patį kadrą priartinti 5 kartus.
 
Norėdami pamatyti originalios raiškos nuotraukų palyginimą spauskite čia

„Šiuos kadrus palyginti yra gana sudėtinga. Objektyviai žiūrint „Xperia“ kadras turi daugiau detalumo, tačiau „Samsung“ kadre matomas didesnis ryškumas. Taip yra todėl, nes „Samsung“ tokiuose kadruose papildomai juos paryškina naudojant dirbtinį intelektą. Tuo metu „Sony“ palieka kadrą tokį, koks jis yra“, – sako „Bitės Profas“.

Išbandykime 10 kartų priartinimą.
 
Norėdami pamatyti originalios raiškos nuotraukų palyginimą spauskite čia

Žinant, kad „Xperia 1 IV“ optiniu būdu artina iki 5,2 karto neturėtume nustebti, kad „S22 Ultra“ kadras yra ryškesnis ir kontrastingesnis. Taip pat optiniu būdu priartintas kadras turi daugiau spalvų informacijos, todėl jis neatrodo toks išblukęs.

Pažiūrėkime, kaip atrodo itin plataus objektyvo užfiksuoti kadrai.

Itin plataus kampo objektyvai

Norėdami pamatyti originalios raiškos nuotraukų palyginimą spauskite čia

„Neskaitant spalvos skirtumų – „Samsung“ kadre spalvos vėl sodresnės, tačiau nebūtinai tokios, kaip realybėje – kone didžiausias skirtumas šiose nuotraukose yra kadro apimtis. „S22 Ultra“ kadre telpa daugiau. Ir patys šių telefonų atstovai taip teigia, nes atsidarius kameros aplikacijas „Samsung“ telefone matome įvardintą 0,6x atitolinimą, o „Sony“ telefone – 0,7x“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Tačiau pažiūrėkime į šias nuotraukas iš arčiau.
 
Norėdami pamatyti originalios raiškos nuotraukų palyginimą spauskite čia

Iš arčiau matome, kad „Xperia 1 IV“ kadrai yra ryškesni ir turi daugiau detalumo. Jeigu pažiūrėsime į eglės viršutinę dešinę dalį, ten aiškiausiai galime pastebėti, kad „S22 Ultra“ kadras ne toks ryškus.

108 MP „Galaxy S22 Ultra“ prieš „Xperia 1 IV“ 12 MP

Žvelgdami į šią eglę šiek tiek sugrįžkime prie pagrindinių objektyvų. „S22 Ultra“ leidžia fotografuoti 108 MP režimu. Tada pikseliai yra nejungiami ir gaunamos itin aukštos raiškos nuotrauka. Pažiūrėkime kaip atrodo 108 MP „Samsung“ ir 12 MP „Sony“ kadrai.
 
Norėdami pamatyti originalios raiškos nuotraukų palyginimą spauskite čia

„Iš pirmo žvilgsnio šie kadrai yra gana panašūs. Žinoma, dar kartą matome skirtingų gamintojų spalvų atvaizdavimo skirtumus. „Samsung“ kadras akiai atrodo gražiau, tačiau „Sony“ kadre spalvos yra realistiškesnės“, – sako „Bitės Profas“.

Pažiūrėkime į šiuos kadrus iš arčiau.
 
Norėdami pamatyti originalios raiškos nuotraukų palyginimą spauskite čia

Stipriai priartintose nuotraukose matome, kad „S22 Ultra“ kadre yra daugiau detalumo. „Samsung“ kadre aiškiai matome voratinklį eglės viršuje. To ir galima tikėtis iš nuotraukos, kurioje gausu pikselių. Verta turėti omenyje, kad 108 MP „Samsung“ kadras užima 29,6 MB, kai 12 MP „Sony“ kadras užima 4,87 MB. Įdomu tai, kad „Sony“ su žymiai mažiau pikselių nei „Samsung“ su užduotimi susitvarkė neprastai. Tiesa, dažnai ir kitų 12 MG flagmanų užfiksuoti vaizdai atrodo gerai.

Naktinės fotografijos

Norėdami pamatyti originalios raiškos nuotraukų palyginimą spauskite čia

„S22 Ultra“ šiam kadrui pasiūlė naudoti naktinį režimą – jį ir įsijungiau. Tuo metu „Xperia 1 IV“ atskiro naktinio režimo neturi, tačiau fotografuojant tamsesniu paros metu įvyksta kelių kadrų sujungimas. Kitaip tariant, fotografuojant tamsoje telefonas prašo jį palaikyti ilgiau. Šių nuotraukų pagrindinis skirtumas – spalvos. „Xperia 1 IV“ kepsninės, kaip ir kitų objektų, atspalvį įamžino tikslesnį“, – tikina A. Archangelskis.

Panagrinėkime pavyzdį, kuriame mažiau šviesos.
 
Norėdami pamatyti originalios raiškos nuotraukų palyginimą spauskite čia

Šiose nuotraukose iškart matome, kad „Samsung“ kadras yra šviesesnis ir jame galime matyti daugiau. Visgi „Xperia 1 IV“ kadras, kaip ir anksčiau, spalvas atvaizduoja tiksliau.

Pažiūrėkime į šį kadrą iš arčiau.
 
Norėdami pamatyti originalios raiškos nuotraukų palyginimą spauskite čia

„Nors „Samsung“ kadras šviesesnis, čia matome tą patį aspektą – kadras vėl dirbtinai paryškintas tam, kad atrodytų geriau. Jeigu žiūrėsime į gėlės dešinę pusę, matysime, kad „Sony“ kadre jos geriau išlaiko savo spalvą, kai „Samsung“ kadre jos atrodo lyg su baltu filtru“, – sako ekspertas.

Galiausiai pažvelkime į kadrą, darytą visiškoje tamsoje, t. y. be jokio papildomo apšvietimo.
 
Norėdami pamatyti originalios raiškos nuotraukų palyginimą spauskite čia

„S22 Ultra“ kadras yra gerokai šviesesnis ir jame lengvai galima įžiūrėti, kad krepšinio lankas yra raudonas. Verta paminėti, kad abu telefonai padarė kadrą, kuris yra šviesesnis nei tai, ką mato žmogaus akys. Vis dėlto, norint matyti kuo daugiau tamsoje, naudinga rinktis „S22 Ultra“, o norintiems vaizdo, kuris būtų kuo labiau panašus į tą, kurį matome savo akimis, verta pasirinkti „Xperia 1 IV“.

Vaizdo įrašų palyginimas

„Kalbant apie technines galimybes, „Xperia 1 IV“ iš esmės gali filmuoti visomis kameromis 4K raiška, 120 kadrų per sekundę. Tuo metu „S22 Ultra“ privalumas tas, kad 4K raiška gali filmuoti iki 60 kadrų per sekundę arba 8K raiška dėl 108 MP objektyvo“, – sako „Bitės Profas“.
 
Galaxy S22 Ultra pagrindinis objektyvas (4K 30 FPS vaizdo įrašas)
 
Xperia 1 IV pagrindinis objektyvas (4K 30 FPS vaizdo įrašas, „Video Pro“)
 
Anot A. Archangelskio, pažiūrėjus į šių vaizdo įrašų technines charakteristikas galima teigti, kad „Xperia 1 IV“ įrašas turėjo didesnį pralaidumą (angl. bitrate), todėl jis galėjo pasirodyti ryškesnis. Kitas pastebėjimas – skirtingas fontano garsas vaizdo įrašuose. Jis pakankamai prislopintas „Sony“ telefone, tuo metu „Samsung“ telefone jis girdimas kiek garsiau nei norėtųsi darant tokį įrašą.
 
Galaxy S22 Ultra 3x priartinimo objektyvas (4K 30 FPS vaizdo įrašas)
 
Xperia 1 IV priartinimo objektyvas (3.5x, 4K 30 FPS vaizdo įrašas, „Video Pro“)
 
„Čia yra šiek tiek skirtingas nuotolis, nes abiem telefonais naudojant priartinimo kameras norėjau išgauti optinį priartinimą („S22 Ultra“ – 3x, o „Xperia 1 IV“ – 3.5x). Iš karto pastebime, kad „Samsung“ įrašas yra kontrastingesnis ir labiau perteikiantis tai, ką mato žmogaus akis“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Išbandykime ir pradžioje minėtą „Sony“ realaus laiko akių sekimo funkciją filmuodami vaikštantį katiną. Ši funkcija turėtų padėti išlaikyti katiną sufokusuotą.
 
Galaxy S22 Ultra pagrindinis objektyvas (4K 30 FPS vaizdo įrašas)
 
Xperia 1 IV pagrindinis objektyvas (4K 30 FPS vaizdo įrašas, „Video Pro“)

Pasak eksperto, filmuojant su „Xperia 1 IV“ ekrane matosi kvadratėlis, kuris visą laiką sekė katiną, o kai jis atsisukdavo – dar mažesnis kvadratėlis sekdavo jo akis. Įraše matosi, kad „Sony“ telefonas vos sufokusavęs katiną, jį išlaikė net ir katinui nueinant. Tuo metu „Samsung“ vėl šiek tiek suliejo katiną, kai jis pradėjo eiti į šalį. Reikia paminėti, kad šio vaizdo įrašo trukmė buvo virš minutės abiejuose telefonuose, todėl su tais pačiais telefonais ekspertas įrašus apkirpo. Įdomu tai, kad „Sony“ įrašą eksportavo vos per 2-3 sekundes, kai „Samsung“ užtruko virš 10 sekundžių.

Išvados

„Palyginę dviejų skirtingų gamintojų flagmanus susidarėme šiokį tokį įspūdį apie jų fotografavimo galimybes. Įprastai fotografuodami panašias į realybėje esančias spalvas matysime „Sony“ kadruose, tačiau fotografuodami tamsoje su „Samsung“ telefonu galime matyti daugiau dėl puikaus naktinio režimo, kurį nuo „S10“ serijos gamintojas patobulino“, – sako „Bitės Profas“.

Abudu telefonai gali artinti skirtingus atstumus. Fotografuojant pasirinkus vidutinį nuotolį (nuo 4 iki 5 kartų priartinimą) „Xperia 1 IV“ gali pasiūlyti detalesnes nuotraukas, tačiau jeigu norite fotografuoti itin tolimus objektus (priartinant virš 10 kartų), tada „S22 Ultra“ būtų geresnis pasirinkimas. Tamsoje fotografuojant galite rinktis – šviesesnį kadrą „S22 Ultra“ arba tikslesnį, realistiškesnį „Xperia 1 IV“ telefone.

Ekspertas priduria, kad jeigu norite nuotraukų, kurios visada būtų spalvingos, išryškintos, akį traukiančios, nors nebūtinai atitinkančios realybę, tada rinkitės „S22 Ultra“. Atvirkščiai, jeigu norite kuo tikslesnių spalvų, t. y. labiau panašių į tas, kurias mato žmogaus akys, rinkitės „Xperia 1 IV“.

„Filmavimo galimybės telefonuose šiek tiek skiriasi, tad norintiems paprasto naudojimo ir malonių akiai spalvų tinkamiausias pasirinkimas – „S22 Ultra“, o norintiems įamžinti judantį gyvūną, žmogų sufokusuotą ar filmuoti 4K 120 kadrų per sekundę – „Xperia 1 IV“. Be to, „Xperia 1 IV“ patiks tiems, kurie reguliariai užsiima fotografija ir filmavimu, nes šiame telefone nustatymų bei tam skirtų programų rinkiniai yra įspūdingi“ – sako A. Archangelskis.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią apžvalgą parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.