Naujasis „PlayStation 5“: kodėl verta jo laukti ir kas stebina labiausiai?

Kompiuterinių žaidimų ar naujų technologijų entuziastams šie metai – ypatingi. Technologijų gigantė „Sony“ jau oficialiai pranešė apie tai, kad žiemą, prieš šventes, pagaliau startuos būsimos kartos konsolė „PlayStation 5“. Kadangi apie naująją konsolę jau paaiškėjo beveik visos ilgai lauktos detalės, natūraliai kyla klausimas – ar verta jos laukti bei ką naujo ji pasiūlys? „Bitės Profai“ ne tik išsamiai atsako į šį klausimą, bet ir dalinasi visa svarbiausia informacija, kurią reikėtų žinoti apie būsimą konsolę.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame su pranešimo turiniu susipažinti lengviau:
  • Su nauja konsole pagaliau galėsime atsisveikinti su ilgu laukimu, kol galėsime pradėti žaisti;
  • „Sony“ žada nustebinti visus su atspindžių technologija „Ray tracing“ ir įspūdingu 3D garsu;
  • „PlayStation 5“ bus parduodamas ir be diskų skaitytuvo, o vienas įdomesnių konsolės priedų – distancinis valdymo pultelis skaitmeniniam turiniui.

Jeigu norite daugiau sužinoti apie tai, kodėl verta laukti naujojo „PlayStation 5“, kviečiame tiesiog toliau skaityti šį „Bitės Profų“ straipsnį.

„Sony PlayStation®5" naujienos

Registruokitės ir sužinokite pirmieji apie PS5 naujienas BITĖJE!

Registruotis

„Pagaliau oficialiai buvo pristatyta ir pademonstruota tai, kaip atrodys, veiks bei ką galės naujoji konsolė „PlayStation 5“. Šiuo metu apie ją jau žinome viską, išskyrus kainą. Taigi, mėgstantys žaidimus jau gali svarstyti, ar pirks ją vos prasidės oficiali prekyba, ar kiek palauks. Jeigu jūs dar nieko per daug nežinote apie „PlayStation 5“, bet ieškote informacijos, tuomet šis tekstas – būtent jums. Peržiūrėję kiekvieną mūsų apžvelgtą būsimos „Sony“ konsolės aspektą, galėsite lengviau nuspręsti, ar norite ją įsigyti“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis, dirbantis Kauno „Akropolyje“ esančiame „Bitės“ salone, apžvelgia, kodėl verta laukti „PlayStation 5“ konsolės ir ką ji mums pasiūlys.

1. Nebereikės laukti, kol užsikraus žaidimai

Ekranas | BITĖ
 
„Kiekvienas, mėgstantis žaidimus, pasakys, kad vienas labiausiai varginančių dalykų yra jų krovimosi langas. Šiandien žaidimuose jis vis dar dažnas reiškinys, nes pereinant iš vieno lygio į kitą arba norint žaidėjui leisti naršyti didelį atvirą pasaulį, žaidimui reikia jį užkrauti. Panašu, kad „Sony“ su naująja savo konsole skelbia rimtą karą žaidimų krovimuisi. Tai liudija ir itin greitas, naujos kartos „PlayStation 5“ SSD diskas. Be to, „Sony“ stengiasi, kad visa būsimos konsolės architektūra būtų pritaikyta tokio didelio greičio išnaudojimui. Žaidėjams tai – pačios geriausios žinios, nes tikėtina, kad krovimosi langų žaidimuose beveik nebeliks. Tie, kas su dabartinės kartos konsolėmis žaidė populiarų žaidimą „GTA 5“ žino, kad pradinis krovimosi langas kraunasi ilgiau nei minutę. Dabar tam užteks vos kelių sekundžių“, – sako „Bitės Profas“.
 
„Sony“ savo konferencijos metu pademonstravo, kaip atrodys žaidimai, kurie užsikrauna itin greitai. Tai pavaizduota žaidimo „Ratchet & Clank: Rift Apart“ pristatyme. Jame matome, kaip žaidimo veikėjai greitai per portalus krenta iš vieno didelio spalvingo pasaulio į kitą, o veikėją visą laiką valdo žaidėjas ir žaidimas beveik niekada nesustoja. Pažiūrėti, kaip atrodo minėta scena, galite čia. Tai senojoje konsolėje nebuvo įmanoma, nes, kaip teigia A. Archangelskis, „PlayStation 4“ per 20 sekundžių gali nuskaityti 1 GB duomenų, o „PlayStation 5“, kaip skelbiama, per vieną sekundę galės nuskaityti net iki 5,5 GB.
 
2. „Ray tracing“ technologija atkeliauja į konsoles

Televizorius | BITĖ

 
„Žaidžiantys asmeniniais kompiuteriais jau nuo 2018 metų galėjo grožėtis „Ray tracing“ technologija, o dabar, pirmą kartą, ją žadame perkelti ir į konsoles. Kuo ši technologija ypatinga? Kalbant paprastai, ji stipriai pagražina visus žaidimuose matomus atspindžius. Jie atrodo daug tikroviškiau ir labiau atvaizduoja tiek šviesą, tiek aplinką. Žaidimų kūrėjai jau trina rankomis, nes „Ray tracing“ gali pagerinti ir šešėlius, ir net visą apšvietimą žaidime, tačiau tikroviškiausiai žaidimuose nuo šiol atrodys būtent atspindžiai. Svarbu paminėti tai, kad, pavyzdžiui, automobilio atspindžiai konsolėje „PlayStation 5“ galės bus matomi pačiam automobiliui ir nesant kadre. Tai – gana revoliucingas žingsnis į priekį, nes iki šiol atspindžiai žaidimuose galėjo būti matomi jei ir pats atspindimas daiktas ar objektas būdavo kadre“, – pabrėžia ekspertas. Pamatyti, kaip atrodo „Ray tracing“ technologija galima šiame būsimo žaidimo „Gran Turismo 7“ pristatyme.
 
3. Naujos kartos 3D garsas

Žaidimas | BITĖ

 
„Jau aišku, kad „Sony“ daug dėmesio skirs ir „PlayStation 5“ garsui. Garsioji technologijų kūrėja pristatė specialų 3D garso palaikymą, vadinamą „Tempest 3D audio“. Kai kurie žaidimų kūrėjai jau dabar kalba, kad ši technologija leis ne tik girdėti, pavyzdžiui, kiekvieną lietaus lašą, bet ir išgirsti, kurioje konkrečiai vietoje jis nukrito. Taip pat šios technologijos išskirtinumas yra tai, kad ši garso sistema bus paprastai pritaikoma, tad žaidimų kūrėjai galės ją lengviau naudoti ir nebijoti, jog neliks konsolės resursų kitiems jų suplanuotiems dalykams žaidime“, – išskiria „Bitės Profas“.
 
4. Dvi konsolės versijos ir įdomūs priedai

Pultelis | BITĖ

 
„Pirmas ir tikrai svarbus dalykas kalbant apie būsimos konsolės išskirtinumus yra tas, kad pardavime pasirodys dvi jos versijos. Viena bus įprasta, o kita – „Digital edition“. Tai reiškia, kad pastaroji konsolė neturės diskų skaitytuvo ir visus žaidimus bus galima įsigyti bei atsisiųsti skaitmeniniu būdu. Spėjama, jog „PlayStation 5“ „Digital edition“ versija bus pigesnė, tačiau kompanija „Sony“ kol kas nepaskelbė būsimų konsolių kainų.
 
Kaip teigia A. Archangelskis, „Sony“ daug dėmesio susilaukė ir pristačiusi būsimos konsolės priedus bei atnaujinimus. Vienas jų – gerokai pasikeitęs konsolės pultelis.
 
„Bene daugiausiai pokyčių matome būsimame konsolės pultelyje. Nuo šiol jis vadinsis „DualSense“, turės naują „Type-C“ jungtį, o nebe „micro-USB“ ir bus juntamai pasikeitusio dizaino. Viena didžiausių naujovių, kuria stebins „PlayStation 5“ pultelis – jutiminiai sprendimai. Jai pultelis reaguos į žaidimo aplinką: pavyzdžiui, lenktynių žaidime važiuojant per žvyrą sunkiau spausis akseleratoriaus mygtukas, o veiksmo žaidime tempiant lanko templę jausime pasipriešinimą. Kalbant apie įdomesnius priedus, buvo pristatytas „Pulse 3D headset“. Tai – oficialios „Sony“ ausinės, kurios bus jau pritaikytos kiek aukščiau tekste pristatytai jų 3D garso technologijai. Taip pat priedų sąrašą papildo HD kamera, apie kurią kol kas dar nėra daug informacijos, ir atskiras valdymo pultelis. Jis leis naudotis konsole lyg televizoriumi ir palengvins įvairaus skaitmeninio turinio žiūrėjimą“, – vardina ekspertas.
 
Pasak „Bitės Profo“, norintys pamatyti, kaip atrodys vis įranga, galima tai padaryti pasižiūrėjus šį oficialų pristatymą.
 
5. Įspūdingos vaizdo atkūrimo galimybės

Televizorius | BITĖ

 
A. Archangelskio teigimu, naujoji „Sony“ konsolė turėtų palepinti ir gero vaizdo gerbėjus.
 
„Konsolės „PlayStation 5“ vaizdo atkūrimo galimybės atrodo išties įspūdingai. Būsimoji konsolė, žaidžiant ja su 4K rezoliucija, palaikys net 120 kadrų per sekundę (fps) dažnį. Palyginimui, dabartinis „PlayStation 4“ palaiko dvigubai mažiau – 60 kadrų per sekundę dažnį. Taip pat „PlayStation 5“ galės išnaudoti net 8K rezoliucijos televizorių galimybes“, – pabrėžia „Bitės Profas“.
 
6. Virtuali realybė ir esama žaidimų bazė

Virtualios realybės žaidimas | BITĖ

 
„Vienas labiausiai rūpimų klausimų, kuriuos užduoda žaidėjai, yra susijęs su dabartine konsole „PlayStation 4“. Ar būsimoji, penktoji konsolė palaikys pastarosios žaidimus? „Sony“ oficialiai patvirtino, kad naujos konsolės išleidimo dieną didžioji dalis daugiau nei 4 tūkst. skirtingų „PlayStation 4“ konsolės žaidimų galės būti žaidžiami ir su „PlayStation 5“. Vėliau, tikėtina, šis skaičius bus dar labiau praplėstas. Taip pat kompanija patvirtino, kad virtualios realybės priedai – „PlayStation VR“ šalmas ir specialūs judesio valdikliai „Move“ – veiks ir su naująja konsole. Ar jau pasirodžius konsolei „PlayStation 5“ sulauksime ir naujos kartos „Sony VR“ įrenginio, kompanija kol kas neatskleidžia“, – teigia A. Archangelskis.
 
Jeigu jau nekantriai laukiate naujosios konsolės „PlayStation 5“, bet namuose turite senesnės kartos „PlayStation 4“, kad laukimas neprailgtų siūlome sužinoti, kaip galite išnaudoti visas pastarosios konsolės galimybes. Plačiau apie tai galite paskaityti mūsų straipsnyje.
 

BITĖ | PROFAI salonuose

Šį straipsnį parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.