Žinių apie „PlayStation 5“ daugėja: ko galime tikėtis iš naujosios konsolės?

Kompiuterinių žaidimų gerbėjai sulaikę kvapą laukia gerų naujienų – savo kūrinius pristatys du didžiausi žaidimų konsolių gamintojai. Naujasis „Playstation 5“ dėl savo parametrų jau dabar laikomas ateities šaukliu, tačiau ne tik stulbinantys parametrai, bet ir kiti sprendimai pakylės žaidimus į naują lygį. Kokios naujovės laukia netrukus dienos šviesą išvysiančiame „Sony“ kūrinyje, pasakoja „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.
 
Susipažinkite lengviau:
  • Apie metų pabaigoje pasirodysiantį „Playstation 5“ žaidimų kompiuterį kasdien sužinome vis daugiau – aiškėja jo parametrai, išvydome ir atnaujintą pultelį.
  • Keisis ne tik pultelio pavadinimas – „DualSense“ pakrikštytas valdiklis bus naujo, ergonomiško dizaino, o mygtukai reaguos į žaidimo aplinką ir perteiks jutiminius įspūdžius.
  • Varomoji „Playstation 5“ jėga – greitis: žaidimo duomenis konsolė iš itin spartaus SSD disko kraus 2 GB/s greičiu, tad krovimo užsklandos ar žaidimo trikdžiai bus praeitis.
  • Į „Sony“ akiratį sugrįžta primiršti garso sprendimai – japonai susitelkė į itin tikrovišką erdvinio garso atkūrimą, todėl žaidimo patirtis bus nepamirštama.

O jeigu apie tai, ko galima tikėtis iš „PlayStation 5“ norite sužinot daugiau, tai padaryti galite tiesiog toliau skaitydami šį „Bitės Profų“ straipsnį.

Nors naująją žaidimų konsolę aptarinėja visas pasaulis, šiandien parduotuvių lentynose jos dar nėra. Kol atliekami paskutiniai bandymai, „Playstation 5“ pamažu pristatomas technologijų entuziastams, žaidimų kūrėjams ir plačiajai visuomenei.
 
„Japonų technologijų gigantas informaciją apie naująjį produktą dozuoja pamažu – iš pradžių išgirdome apie aparatinės „Playstation 5“ įrangos galimybes, vėliau stebėjomės atnaujinto dizaino pulteliu, o dabar jau aiškėja ir konsolės pasirodymo data. Nors jos teks palaukti iki metų pabaigos, tačiau jau aišku, ko milijonai pasaulio kompiuterinių žaidimų entuziastų tikėsis po Kalėdų eglute“, – sako „Bitės Profas“.
 
Pultelis atkartos žaidimo jutimus

Pultelis | BITĖ

 
Daugiausiai šurmulio „Sony“ sukėlė pristačiusi naująjį „DualSense“ pultelį. Bene labiausiai žaidėjams ir kritikams užkliuvo pakitusi jo išvaizda, nutolusi nuo klasikinio „DualShock“ pultelių dizaino.
 
„Pultelio pokyčiai prasidėjo nuo pavadinimo – naujasis žaidimų valdymo įrenginys vadinsis „DualSense“. Kaip ir ketvirtosios „Playstation“ kartos pultelis, jis bus bevielis, tačiau dėl atnaujinto dizaino jis turėtų būti kur kas patogesnis. Viena didžiausių naujovių – jutiminiai sprendimai, kuriais pultelis reaguos į žaidimo aplinką. Pavyzdžiui, lenktynių žaidime važiuojant per purvą sunkiau spausis akseleratoriaus mygtukas, o vaidmenų žaidime tempiant lanko templę, bus justi pasipriešinimas“, – sako A. Archangelskis.
 
Anot jo, „DualSense“ turės ir 3,5 mm ausinių jungtį, todėl žaidėjai vis dar galės naudotis klasikinėmis ausinėmis. Kita vertus, pultelyje bus įmontuotas mikrofonas ir kalbantis su kitais žaidėjais jos bei atskiras mikrofonas bus nereikalingi.
 
Per sekundę apdoros per 2 GB duomenų

Procesorius | BITĖ

 
Vienas svarbiausių parametrų, į kuriuos orientavosi „Playstation 5“ kūrėjai – sklandų pažangiausių žaidimų veikimą lemiantis greitis. Jį konsolėje garantuos ne tik operatyvinė atmintis, galingas procesorius ir vaizdo plokštė – daugiausia dėmesio skirta kietojo disko spartai.
 
„Šiuolaikiniuose žaidimuose kūrėjai palieka siaurus praėjimus ir klaustrofobiškas erdves vien tam, kad konsolė spėtų užkrauti tolesnę žaidimo aplinką. „Sony“ naujame įrenginyje naudos itin sparčius SSD technologijos kietuosius diskus, kurie per sekundę galės nuskaityti 2 GB duomenų. Palyginimui, „Playstation 4“ HDD diskas gigabaitą nuskaito per 20 sekundžių“, – pasakoja „Bitės Profas“.
 
Jo teigimu, sklinda gandai, kad kol žaidimo „prieangyje“ patvirtinsite draugo pakvietimą žaisti, žaidimas jau bus pilnai užkrautas ir paruoštas. Dėl didelės kietojo disko spartos jo talpa nenukentės – „Sony“ žaidėjams žada 825 GB atminties.
 
„Su naujaja konsole galėsite žaisti itin didelius žaidimus, kurie krausis per kelias sekundes. Numatoma, kad konsolės atmintį bus galima išplėsti, tačiau jai tiks ne bet koks kietasis diskas – jis turės atitikti spartos standartus. Konsolės kūrėjai patys testuos kietuosius diskus ir dalinsis informacija, kurie iš jų tinkami naujajam kompiuteriui“, – sako A. Archangelskis.
 
Kartu su šiemet pasirodysiančia konsole žaidėjus pasieks ir pirmieji jai skirti žaidimai. Be to, jos kūrėjai sako, kad vos išleistas žaidimų kompiuteris iškart palaikys ir daugelį „Playstation 4“ žaidimų – kol kas naująja konsole išbandyta per 4000 jų. Juos bus galima žaisti „PS4“ ir „PS4 PRO“ režimais – kalbama, kad kai kurie senieji žaidimai bus patobulinti ir turės geresnę grafiką. Prie „Playstation 5“ bus galima prijungti ir senosios konsolės HDD kietąjį diską, tačiau taip veiks tik jame esantys „Playstation 4“ žaidimai.
 
Dėmesys garsui

Futbolas | BITĖ
 
Kuriant ankstesnes „Xbox“ ir „Playstation“ žaidimų konsoles, garsas ir jo savybės buvo užmiršti. Su „Playstation 5“ mūsų laukia daugybė šios srities atnaujinimų, didžiausias jų – erdvinė 3D garso sistema.
 
„Sony“ stengiasi, kad naujieji „Playstation 5“ žaidimai turėtų tikrovišką, realistinį garsą. Norima, kad žaidėjas girdėtų garsą erdviškai – lyg kažkas vyktų šalia ar už jo. Tam pasitelkiami itin sudėtingi algoritmai, tačiau žmonių ausys ir garso suvokimas skiriasi ir sunku rasti visiems tinkamą receptą. Dėl šio priežasties naujoji konsolė pradžioje taikys kelis skirtingus algoritmus ir parinks kiekvienam žaidėjui tinkamiausią garso aplinką“, – pasakoja „Bitės Profas“.
 
A. Archangelskio manymu, tai susiję su tobulėjančiomis virtualios realybės technologijomis. Atsiranda vis daugiau ja grįstų žaidimų, todėl realistiškas garsas yra neatsiejama virtualios patirties dalis.Tiesa, nors kol kas erdviniu garsu bus galima mėgautis tik ausinėse, „Sony“ užmojai kur kas platesni. Ji tikisi, kad tobulindama algoritmus ir tirdama garso savybes, itin tikrovišką garsą galės pasiūlyti ir 5.1 ar 7.1 garso sistemoms.
 

BITĖ | PROFAI salonuose

Šį straipsnį parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.