Kalėdų belaukiant: 5 kalėdinės programėlės jūsų „Android“ telefonui

Artėjančios Kalėdos praskaidrina kasdienybę – žmonės puošia namus, renka dovanas artimiesiems, grojaraščiuose klausosi šventinių melodijų, o namuose žiūri klasika tapusius filmus. Laukti Kalėdų gali padėti ir jūsų telefonas – kai kurios jam skirtos kalėdinės programėlės sukurs šventinę atmosferą, o kitos padės nepaklysti tarp daugybės malonių prieššventinių atsakomybių. „Bitės Profai“ pristato programėles, su kuriomis Kalėdų laukimas bus jaukus ir nerūpestingas.
 
„Turbūt sutiksite, kad šventinę nuotaiką kuria ne pats šventės faktas, bet viskas, kas sukasi aplink ją – puošiami namai, kalėdinė muzika, malonūs prieššventiniai rūpesčiai. Kad Kalėdų laukti būtų dar smagiau, šventinę atmosferą sukurti galime pasitelkę ir išmaniuosius telefonus“, – sako „Bitės Profė“ Lina Štrafėlaitė, dirbanti Klaipėdos prekybos centro BIG „Bitės“ salone ir dalinasi šešiomis programėlėmis, kurias verta išbandyti, norint švenčių laukti lengviau.
 
1. Skaitmeninis Advento kalendorius
 
Programėlė: „Christmas Countdown“
Platforma: „Android“
Kaina: nemokama
Atsisiųsti: čia
 
Pagrindinė šios programėlės funkcija – padėti skaičiuoti iki Kalėdų likusį laiką. Kasdien atsidarę programėlę, dovanų gausite po vieną staigmeną. Taip pat turėsite galimybę kasdien atsisiųsti po naują aukštos kokybės paveikslėlį savo telefono ekrano užsklandai. Čia rasite ir patarimų, kaip susikurti kalėdinę nuotaiką.
 
„Programėlė suteikia ne vieną suasmeninimo galimybę – leidžia keisti programėlės aplinką, klausytis šventinių melodijų, stebėti ekrane krentančias snaiges. Smagiausia, kad programėlė neturi jokių iššokančių reklamų, kurias turite peržiūrėti, norėdami aktyvuoti tam tikras funkcijas. Tiesa, už papildomą kainą gausite ir papildomų naudų – daugiau kalėdinių melodijų, įskiepių savo telefonui, daugiau ekrano užsklandų ir personalizacijos galimybių“, – sako „Bitės Profė“.

Kalėdos | BITĖ
 
2. Sekite Kalėdų Senelio kelionę
 
Programėlė: „Google Santa Tracker“
Platforma: „Android“
Kaina: nemokama
Atsisiųsti: čia
 
Vaikams dažnai iškyla klausimas, kaip Kalėdų Senelis suspėja aplankyti visus pasaulio namus vos per vieną naktį. Nuo šiol tėvams nebereikės laužyti galvos ieškant įtikinamo atsakymo – užteks vaikų telefonuose ar planšetėse įrašyti šią programėlę.
 
„Joje mažieji Kūčių vakarą galės stebėti Kalėdų Senelio kelionę aplink planetą ir kartu žaisti šventiškus žaidimus: kurti elfus, skraidyti skraidyklėmis, ridenti gumos rutuliukus, važinėti rogėmis su raketiniais varikliais ir daug kitų atrakcijų. Programėlė palaiko „Google Cardboard“ virtualios realybės galimybę ir yra suderinama su dėvimais įrenginiais, todėl linksmas patirtis galėsite perkelti į kitą lygį“, – teigia L. Štrafėlaitė.

Kalėdos | BITĖ
 
3. Kad nenukentėtų piniginė
 
Programėlė: „Money Manager“
Platforma: „Android“
Kaina: nemokama
Atsisiųsti: čia
 
Gaila, tačiau kartais nerūpestingą pasimėgavimą šventėmis užgožia galvosūkis, kaip nudžiuginti visus artimuosius ir kartu neištuštinti visų savo taupyklių. Daugelis finansų ekspertų pataria, kad norėdami išleisti mažiau arba finansus naudoti tikslingiau, turite sekti savo išlaidas. Tą lengvai padarysite su programėle „Money Manager“.
 
„Joje galėsite matyti, kokios kategorijos išlaidoms teko didžiausia jūsų pinigų dalis. Tačiau skirtingai nei kitose programėlėse, čia viskas kiek labiau orientuota į laiko perspektyvą – vienu paspaudimu galite matyti savo savaitės, mėnesio, ar viso laiko išlaidas bei tai, kaip jos kito. Tai leis atskirti, kiek pinigų išleidote konkrečiai didžiosioms metų šventėms“, – pasakoja „Bitės Profė“.

Kalėdos | BITĖ
 
4. Kalėdinių dovanų sąrašas – po devyniais užraktais
 
Programėlė: „Safe Notes“
Platforma: „Android“
Kaina: nemokama
Atsisiųsti: čia
 
Esminis kalėdinis klausimas ir didžiausia metų mįslė – ką padovanoti artimiesiems, kolegoms bei draugams. Radus atsakymą, būtų labai nesmagu, jei tą vienintelę dėmesio vertą idėją kas nors sužinotų ir dovaną tektų galvoti iš naujo. To išvengti lengvai padės programėlė „Safe Notes“.
 
„Skirtingai nei kitos užrašų ir priminimų programėlės, ši užrašus leidžia apsaugoti PIN kodu ar slaptažodžiu. Net jei telefonas netyčia patektų į jūsų draugo ar antrosios pusės rankas, be slapto kodo jie niekaip nesužinos, kuo juos ketinate nustebinti šiemet“, – sako L. Štrafėlaitė.

Kalėdos | BITĖ
 
5. Kiekviena telefono smulkmena – apie Kalėdas
 
Programėlė: „Zedge“
Platforma: „Android“
Kaina: nemokama
Atsisiųsti: čia
 
Seniau telefonuose galėdavome pakeisti tik du pagrindinius garsus – skambučių ir pranešimų. Dabar skirtingai apie save praneša beveik kiekviena programėlė. Kodėl gi kalėdiniu laikotarpiu neprakalbinus įrenginio šventiškai?
 
„Programėlėje „Zedge“ tikrai netrūksta plataus pranešimų ir skambėjimo tonų pasirinkimo. Geriausia jos savybė ta, jog čia jie rikiuojami ir pagal temas, todėl lengvai galima rasti kiekvienam metų laikui ar šventėms tinkamų garsų. Ji leidžia paprastai sukurti unikalią ir šventišką jūsų telefono atmosferą, nes čia rasite ir temomis suskirstytas ekrano užsklandas. Tokiu būdu šventėms paruošite visą telefono aplinką“, – pataria „Bitės Profė“.

Kalėdos | BITĖ
 

BITĖ | PROFAI salonuose

Šį straipsnį parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.