„Bitės Profai“ rekomenduoja: naujas TOP 5 „PlayStation 5“ žaidimų sąrašas (birželis)

„PlayStation 5“ ‒ žaibišku greičiu išpopuliarėjusi žaidimų konsolė. Šis reiškinys nekelia nuostabos, nes jai pritaikytų kokybiškų ir dėmesį pritraukiančių žaidimų pasiūla itin didelė. „Bitės Profai“ dalinasi nauju TOP 5 žaidimų, skirtų „PS5“, sąrašu ir detaliu jų aprašymu tam, kad jūs be vargo atrastumėte kokybiškus žaidimus.
 
Taip lengviau: greitasis skaitymas
  • „Horizon Forbidden West“ – „Horizon Zero Dawn“ tęsinys, kuriame yra tiek senų, tiek naujų veikėjų, įspūdingai pateikiamos naujos vietovės
  • „Elden Ring“ reikalauja daugiau laiko resursų lyginant su standartinio tipo žaidimu, pateikia daug netikėtumų, daug ką išsiaiškinti turi pats žaidėjas
  • „Genshin Impact“ ‒ vis atnaujinamas ir nemokamas žaidimas, kuriame animacija primena japonišką animė stilių, o į visus objektus galima užeiti ar įlipti
  • „Final Fantasy 7 Remake Intergrade“ yra perdaryta „Final Fantasy 7“ versija, pasiekiamas papildomas turinys „Episode intermission“, kuriame pristatomi nauji veikėjai ir kovos elementai
  • „Gran Turismo“ automobilių serijos naujausias kūrinys ‒ „Gran Turismo 7“, kuriame ne tik lenktynės, bet ir daug istorijų apie automobilius, jų gamintojus

Daugiau apie „PlayStation 5“ žaidimus, sužinokite skaitydami šį straipsnį.

„PlayStation 5“ žaidimų konsolė, pasirodžiusi 2020 metų gale, yra nuolat tobulinama programiniais atnaujinimais. Visai neseniai buvo pristatyta funkcija ‒ pridėti papildomą SSD diską, skirtą saugoti žaidimus. Tam, kad turėtume, ką įsirašyti į papildomą atmintį, „Bitės Profai“ rekomenduoja dar 5 žaidimus iš įvairių studijų“, ‒ sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.
 

„Horizon Forbidden West“ – neužmirštamas nuotykis

Tiems, kurie turėjo „PlayStation 4“ konsolę, turbūt tikrai yra tekę girdėti apie šio žaidimo pirmtaką „Horizon Zero Dawn“. Naujoji „Horizon“ frančizė greitai tapo itin populiari ir ne veltui. Dabar sulaukėme istorijos tęsinio – „Horizon Forbidden West“.

„Šio žaidimo istorija tęsiasi iškart nuo ten, kur baigėsi pirmasis žaidimas. Žaidime ir toliau valdysime pagrindinę heroję „Aloy“, tačiau vaikščiosime po naujas vietas. Šį kartą matysime didžiausių Amerikos miestų, tokių kaip San Fransiskas ar Las Vegasas, griuvėsius“, ‒ tikina A. Archangelskis.

Anot jo, sutiksime daug tiek naujų, tiek žaidėjų jau pamėgtų veikėjų, pavyzdžiui, „Sylens“ ar „Varl“. Šie veikėjai naujoje vietoje turės savų motyvų, kuriuos sužinoti itin įdomu.

„Visos naujos vietovės ir veikėjai šį kartą vaizduojami aukščiausiu detalumu. Grafikos atžvilgiu, šis žaidimas turbūt yra vienas įspūdingiausių „PlayStation 5“ kūrinių. Nuo begalės augmenijos iki patobulintų veido išraiškų vaizdavimo – čia viskas aukščiausios klasės“, ‒ sako „Bitės Profas“.

Žiūrint į žaidimą vaizdo įraše neįmanoma pamatyt viso detalumo, kurį „Guerilla Games“ sudėjo į šį šedevrą. Visas grožis atsiskleidžia vos paspaudus „New Game“, o naujojoje konsolėje žaidimas užsikrauna vos per keletą sekundžių.

„Elden Ring“ – žaidimas, kuris taps klasika

Daugelis galvoja, kad „From Software“ kūrėjo žaidimai yra nišiniai ir labiausiai skirti tiems žaidėjams, kurie liko sužavėti šios studijos nuo pat „Dark Souls“ pirmosios dalies. Visgi „Elden Ring“ sėkmė parodo, kad jie gali patikti daugeliui.

„Elden Ring“ ‒ kol kas didžiausias „From Software“ studijos darbas. Iš tiesų norint pereiti įprastą šiuolaikinį žaidimą vidutiniškai užtrunkama iki 20 valandų. Šis skaičius „Elden Ring“ atveju kyla iki bent 40 valandų, bet jokiu būdu nepasakyčiau, kad tai nuobodžios valandos“ “, ‒ teigia A. Archangelskis.

„Elden Ring“ yra atviro pasaulio žaidimas, kuriame vaikščioti ir tyrinėti yra itin įdomu. Įvairūs galingi ginklai arba burtai būna paslėpti netikėčiausiose vietose. Už kiekvieno kampo slypi nežinomybė. Tai žaidimas, kuris neveda jūsų už rankos ir nenurodo, kur eiti bei ką nugalėti. Jame rasite tik lengvų patarimų, kaip žaidimą valdyti, o toliau viską išsiaiškinti ir suprasti teks patiems.

A. Archangelskis aptardamas grafiką teigia, kad žaidimas negriauna jokių standartų, tačiau tikrai neatrodo prastai. Taigi, žaidimo grafika nėra pati įspūdingiausia, tačiau pats žaidimas tikrai vertas dėmesio. Įvairių ginklų, šarvų ir magijų kombinacijų bei variacijų yra itin daug, o viską išbandyti su įvairiais priešais ‒ itin džiuginantis procesas.

„Naujiems žaidėjams patariu neišsigąsti pirmojo boso ant žirgo, kurį sutiksite per pirmąsias 15 žaidimo minučių. Taip, jis sunkiai įveikiamas ir tikėtina, kad iškart ar net po kelių bandymų jo nugalėt nepavyks. Vis dėlto, šiame žaidime nebūtina iškart nugalėti visko, ką tik pamatote. Išeikite, apsižvalgykite, tyrinėkite ir atrasite naują ginklą, pasikelsite lygį, išmoksite naują ataką ir tik tada tas „neįveikiamas“ bosas taps paprastu priešu“, ‒ patirtimi dalinasi „Bitės Profas“.

„Genshin Impact“ – neišsemiamas Kinijos kūrėjų vaisius

Šis žaidimas apibūdintas kaip neišsemiamas vaisius todėl, nes pasirodė dar 2020 metais, o būtent „PlayStation 5“ konsolėje jį išvydome 2021 metais. Vis dėlto, žaidimas nuolat atnaujinamas ‒ jame vis atsiranda naujo turinio.

„Šis žaidimas sąraše išsiskiria tuo, kad yra nemokamas. Jei kiek atversite piniginę, kai kuriuos žaidimo elementus pasieksite greičiau, tačiau tikrai galima beveik viską pasiekti ir mėgautis žaidžiant nemokamai“, ‒ sako ekspertas.

Pasak jo, „Genshin Impact“ taip pat išsiskiria animaciniu stiliumi ir atviruoju pasauliu. Visi veikėjai atrodo gražiai, itin kruopščiai sukurta animacija primena japonišką stilių ‒ animė. Kiekvienas kalnas ar pastatas, kurį matote, nėra tik dekoracija, tad visur galite įlipti ar užeiti. Dėl šios priežasties šiame žaidime tyrinėti ir vaikščioti yra itin įdomu.

„Prieš tai minėjau, kad „PlayStation 5“ versija pasirodė kiek vėliau nei pats žaidimas. Sulaukti oficialios versijos, skirtos naujai konsolei, buvo verta, nes čia šis žaidimas veikia pilna 4K raiška ir 60 kadrų per sekundę. Be to, žaidimas nuostabiai išryškina detales HDR režime, tik, žinoma, tam reikia tinkamo televizoriaus“, ‒ sako A. Archangelskis.

Jis priduria, kad HDR režimą „Genshin Impact“ palaiko tik „PlayStation“ konsolėse, tad net žaidžiant prabangiausiu kompiuteriu nepamatysite to, ką matytumėte naudodami „PlayStation 5“. Krovimo laikas šiame žaidime yra neįtikėtinai trumpas. Pasirinkus vietą žemėlapyje ir į ją teleportuojant veikėją gana dažnai nereikės laukti nei sekundės. Daugiau apie šį žaidimą sužinoti ir patarimų, kaip jį žaisti, galima gauti čia.

„Final Fantasy 7 Remake Intergrade“ – nostalgiška istorija, prikelta naujam gyvenimui

Šis žaidimas taip apibūdintas, nes į „Google“ paieškos sistemą suvedę „Final Fantasy 7“ surasite „PlayStation 1“ žaidimą, kuris buvo išleistas dar 1997 metais.

Anot A. Archangelskio, istorija šiame žaidime yra beveik tokia pati kaip ir senesnėje versijoje, tačiau yra pakeitimų, skirtų šiuolaikinei auditorijai. Vadinasi, kūrėjai įdėjo pastangų, kad viskas atrodytų naujai. Grafika palieka gerą įspūdį.

„Remake“ versija pasirodė „PlayStation 4“ konsolei, tačiau kalbame apie „Remake Intergrade“ žaidimo versiją. Ji buvo atnaujinta ir skirta „PlayStation 5“ konsolei. Kartu su atnaujinimais pasiekiamas papildomas turinys, pavadinimu „Episode intermission“. Papildytoje versijoje žaisime su kitais veikėjais ir išbandysime naujų kovos elementų, kurių galimai sulauksime ir kitoje žaidimo dalyje“, ‒ spėja „Bitės Profas“.

Atnaujinimus sudaro tokie patobulinimai kaip didesnė raiška ‒ dabar gali veikti 4K, padidintas kadrų per sekundę dažnis, kuris siekia iki 60, aukštesnės raiškos paviršiai ir itin sutrumpintas krovimo laikas. Anksčiau žaidžiant su „PlayStation 4“ tekdavo laukti 30 ar dar daugiau sekundžių, o dabar tas pats turinys užsikrauna per 1 sekundę.

„Gran Turismo 7“ – populiarioji automobilių serija sugrįžta

„Gran Turismo“ ‒ viena ilgiausiai gyvuojančių žaidimų serijų. Pirmasis žaidimas pasirodė dar 1997 metais ir buvo skirtas pirmai „PlayStation“ konsolei. Dabar, 2022 metais, turime „Gran Turismo 7“, skirtą „PlayStation 5“ konsolei, o žaidimas kaip ir anksčiau ‒ itin populiarus ir vertas dėmesio.

„Serija sugrįžta todėl, nes buvo nemaža pertrauka – paskutinė numeruota žaidimo dalis išėjo dar 2013 metais ir buvo skirta „PlayStation 3“ konsolei. Tada, 2017 metais, išvydome „Gran Turismo Sport“, tačiau jo turinys nebuvo toks, kokio buvo tikimasi. Pagaliau turime „Gran Turismo 7“ ‒ daugiau nei lenktynių žaidimą. Taip sakau dėl to, nes jis skirtas ne tik tiems, kurie mėgsta lenktyniauti, bet ir automobilių kultūros mėgėjams. Jame sužinosime daug istorijų apie įvairius automobilius ir jų gamintojus“, ‒ pastebi ekspertas.

Pažiūrėję į žaidimo automobilių modelius galime suprasti, kiek daug meilės kūrėjai skyrė kiekvienam iš jų. Automobilio išorėje vaizduojamos net menkiausios detalės, o jo žibintuose galime matyti atskiras lemputes. Tuo metu automobilių viduje matysime veikiančius spidometrus ir kitus rodiklius bei nuostabius interjerus. Naujoje konsolėje viskas pasikrauna itin greit – pasirenkame lenktynes ir už keleto sekundžių jau važiuojame.

Jei norite šiuos žaidimus pamatyti aukščiausia kokybe, rekomenduojame perskaityti „Bitės Profų“ parengtą straipsnį, kuriame pristatomi TOP 5 geriausi televizoriai. Jums taip pat turėtų būti naudinga sužinoti daugiau apie HDMI ir HDMI 2.1 jungtis.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią apžvalgą parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.