Šefo patarimai mobiliajame: ką paruošti pietums, pusryčiams ar vakarienei?

Nesvarbu, siekiate sutaupyti ar nusprendėte maitintis sveikai, maisto gamyba namuose turi ne vieną privalumą. Tačiau yra vienas „bet“ – net didžiausią entuziazmą gali užgesinti paprasčiausia idėjų stoka. Jei nenorite, kad jūsų racioną sudarytų tik grikiai, išbandykite maisto gamybai skirtas išmaniąsias programėles. „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas pasakoja, kad jos ne tik padės pamiršti klausimą „kas vakarienei?“, bet ir pasiūlys subalansuotą, visavertį meniu.
 
Susipažinkite lengviau:
  • Dėl išmanių technologijų maisto gamyba netaps galvos skausmu – programėlės padeda atrasti subalansuotus receptus ir moko, kaip juos gaminti.
  • Jose taip pat galima sudaryti savo mitybos planą, sekti vartojamas kalorijas, pagal receptus suformuoti pirkinių sąrašą ir filtruoti pasiūlymus pagal mėgstamus ar netoleruojamus produktus.
  • Savo programėles kuria net žymiausi pasaulio šefai, o idėjomis žaismingai dalintis galite maistui skirtuose socialiniuose tinkluose.
  • Su šiais išmaniaisiais sprendimais jūsų pusryčių, pietų ir vakarienės stalo laukia radikalūs pokyčiai – kiekvieną kartą stebinsite vis naujais patiekalais.

Norite dėl savo kasdienio valgiaraščio nebesukti galvos? Skaitykite šį „Bitės Profų“ straipsnį ir tegul išmaniosios technologijos padeda gaminti lengviau.

Pradėkite rytą be rūpesčių

Moteris | BITĖ

 
Atsikėlę ryte pasimėgaukite puodeliu kavos, pažvelkite į šaldytuvą ir įsijunkite „Mealime“ („Android“, „iOS“). Nesvarbu, ar mokate iškepti tik kiaušinienę, ar galite lygiuotis su pačiu Gordonu Ramsay, programėlė padės atrasti naujus, lengvai paruošiamus, ir, svarbiausia, sveikus patiekalus.

„Programėlė atsižvelgs į jūsų mitybos įpročius – tinkamus receptus ras ir veganai, ir mėsos mėgėjai, ir netoleruojantys laktozės. Daugelis patiekalų paruošiami per pusvalandį ar greičiau ir išvaduos jus nuo galvos skausmo, kuo pusryčiams palepinti save ir šeimos narius. Su programėle galėsite sudaryti savo mitybos planą ir nesukti galvos visą savaitę“, – pasakoja Karolis Špiliauskas.

Programėlė turi ir mokamą „Mealime Pro“ versiją (nuo 5,99 Eur/mėn.). Ji atveria dar daugiau galimybių – platesnę receptų biblioteką, taip pat galimybę matyti ypač tikslią maistinę bei energinę patiekalų vertę.
 
Nesukite galvos dėl pietų stalo

Šeima | BITĖ

 
Atėjus pietų metui, norisi mažos pagalbos iš šalies – naujų, nematytų receptų, įkvėpimo pietums ar pasufleravimo, ką gi būtų galima valgyti šiandien. Visą tai rasite televizijos „BBC“ sukurtoje programėlėje „Good Food“ („Android“, „iOS“).

„Joje yra viskas, ko tikimės, ieškodami tokio tipo programėlių. Čia daug įvairių receptų, kuriuos galite rasti naudodami pasirinktus raktažodžius ar jau suformuotas kategorijas, pavyzdžiui, „Greita ir paprasta“, „Šeimai ir vaikams“, „Pigiems pietums“, „Sveikatai“. Receptų sąrašą sudaro tiek paprastų žmonių, tiek garsių virtuvės šefų patiekalai, todėl rasite kiekvieno skoniui tinkamo maisto. Bet to, programėlė yra tiesiog puikiai subalansuota – paprasta, neperkrauta, tačiau su visa reikalinga informacija“, – sako K. Špiliauskas.

Atsivertę pasirinktus receptus, matysite ne tik ingredientų sąrašą ar gaminimo instrukciją, bet ir patiekalo maistinę vertę – kalorijų skaičių, angliavandenių, baltymų, riebalų ir kitų medžiagų kiekį. Idėjų stoką įveikti padės ir „Yummly“ („Android“, „iOS“). Ji pateiks pagal jūsų poreikius subalansuotą receptų sąrašą ir padės priimti sprendimą, kas šiandien garuos ant jūsų pietų stalo

„Yummly“ kaip ir „Good Foods“ turi viską, ko reikia maisto gaminimo programėlei. Kuo ji kitokia? Čia automatiškai sugeneruojamas būtent jums skirtas receptų sąrašas. Jis kuriamas atsižvelgiant į tai, ką mėgstate, ką dažniausiai valgote, kokio maisto netoleruojate, kokio lygio gamintojas esate. Į šiuos klausimus turėsite galimybę atsakyti registruodamiesi programėlėje“, – sako K. Špiliauskas.
 
Nustebinkite įmantriais vakarienės patiekalais

Patiekalas | BITĖ

 
Vakarienė – ypatingas metas, kai prie stalo susirenka visa šeima, todėl ir maistas turėtų nustebinti. Jei norite išmokti gaminti netradicinius patiekalus, būtina profesionalaus šefo pagalba – pavyzdžiui, visame pasaulyje žinomo Jamie‘o Oliver‘io. Jo vardo programėlėje „Jamie Oliver‘s Recipes“ rasite gardžiausius virtuvės meistro receptus ir kartu su juo išmoksite gaminti dar geriau.

„Programėlė turi visas svarbiausias funkcijas, kaip ir kitos – receptų galite ieškoti naudodami raktažodžius ar kategorijas, patogiai matyti patiekalų gaminimo instrukcijas, kurių kiekvienas žingsnis išsamiai aprašytas. Kuo ši programėlė skiriasi nuo kitų? Receptai čia kiek rafinuotesni. Tai nereiškia, kad juos pagaminti labai sudėtinga, tačiau jie reikalauja truputėlį daugiau įgūdžių“, – sako K. Špiliauskas.

Tiesa, nors programėlę galite atsisiųsti nemokamai, kai kurie ypatingesni receptai yra užrakinti ir juos pamatyti galėsite tik įsigiję mokamą programėlės versiją. Kad soti vakarienė netaptų našta, rūpintis suvartotomis kalorijomis padės ir speciali „MyFitnessPal“ („Android“, „iOS“) programėlė.

„Ji ne tik registruoja suvartotas kalorijas, bet ir ugdo sveikos gyvensenos įpročius bei padeda suprasti, kuris maistas vertingas. Programėlėje rasite 11 mln. skirtingų produktų energinę vertę, o įkėlę patikusius receptus, iškart matysite informaciją apie juos. Visas suvartotas kalorijas galėsite pažymėti savo dienoraštyje, kur patogiai matysite kiekvienos dienos, savaitės ir mėnesio vaizdą, be to, galėsite pažymėti ir išgerto vandens stiklines“, – sako Karolis.
 
Ieškokite ir dalinkitės idėjomis

Moteris | BITĖ

 
Įmantriausių receptų idėjos nebūtinai yra itin sudėtingos arba pateikiamos griežta forma. Idėjų semtis padeda ir žaismingi vaizdo įrašai – „Tasty“ („Android“, „iOS“) receptų vaizdo įrašus puikiai žino daugelis žmonių – platformoje „YouTube“ juos seka beveik 18 mln. vartotojų. Dabar juos dar patogesniu būdu galėsite pasiekti ir savo telefone – programėlėje „Tasty“.

„Žiūrint „Tasty“ vaizdo įrašus, noras gaminti apima net to daryti nemokančius. Galimybė juos visus pasiekti telefone, vienoje vietoje, tikrai palengvins maisto gamybą namuose. Pasirinkę receptą, galėsite peržiūrėti visą jo gaminimo instrukcijos vaizdo įrašą nuo pradžios iki pabaigos. Taip susidarysite aiškų vaizdą, ko šiame gamybos procese reikia tikėtis. O eidami gaminti, galėsite peržiūrėti kiekvieno recepto žingsnio vaizdo įrašą. Taip būsite užtikrinti, kad gamybos procese nedarote klaidų ir rezultatas išeis toks, kokio ir tikitės“, – sako „Bitės Profas“.

Rasti idėjų padeda ir socialiniai tinklai, kuriuos dabar naudojame viskam – nuotraukoms, tekstams, perskaitytoms knygoms, naujoms pažintims. Todėl nenuostabu, kad sukurtas ir receptų mylėtojų bendruomenės socialinis tinklas „Cookpad“ („Android“, „iOS“).

„Ši programėlė yra lyg maisto gamintojų „Facebook“. Čia galite dalintis savo receptais, ieškoti kitų žmonių receptų, susisiekti su jų autoriais ir pasitikslinti neaiškias detales. Ši programėlė puikiai tiks ieškantiems „slaptų šeimininkės receptų“, nes vartotojai čia dalinasi ne žurnaluose ką tik perskaitytomis instrukcijomis, bet savo mėgstamais ir išdirbtais patiekalų ruošimo būdais“, – sako K. Špiliauskas.

Naršydami programėlėje, patikusius receptus galite ne tik išsisaugoti, bet ir įsidėti į receptų planą, leidžiantį apgalvoti mitybos racioną iš anksto. Taip pat galite pasižymėti receptus, kuriuos norėsite naudoti dar kartą arba tuos, kuriuos jau išbandėte.

Jei norite daugiau sužinoti kaip išmanieji sprendimai palengvina kasdienybę apsilankykite tinklapyje https://www.bite.lt/profai. Išmaniųjų technologijų specialistai „Bitės Profai“ nemokamai konsultuoja visų operatorių klientus.