
Kaip „Samsung“ valdyti viena ranka ir kiti „One UI“ atnaujinimai
Daugelis išmaniųjų telefonų gamintojų leidžia įrenginius su „Android“ operacine sistema. Tačiau visų šių gamintojų įrenginių meniu išvaizda ir funkcionalumas šiek tiek skiriasi. Taip yra todėl, kad dauguma gamintojų telefonuose įdiegia savo kurtą vartotojo sąsają (angl. user interface, UI), kuri ir kiek pakeičia meniu išvaizdą ir prideda keletą gamintojo kurtų funkcijų. Naujausi „Samsung“ gaminiai turi „One UI“ vartotojo sąsają, tad „Bitės Profai“ palengvina bereikalingas informacijos paieškas ir dalinasi šios „One UI“ išskirtinumais bei galimybėmis.
„Pati populiariausia operacinė sistema pasaulyje yra „Android“. Jei visi gamintojai įrenginiuose įdiegtų visiškai nemodifikuotą jos versiją, visi šie įrenginiai turėtų vienodas funkcijas. Tačiau telefonų gamintojai siekia įrenginių išskirtinumo, todėl kuria vartotojų sąsajas, kurios telefonams suteikia papildomo funkcionalumo. Taip vartotojai gauna didžiausią naudą, nes gali pasirinkti labiausiai jiems tinkantį įrenginį“, – teigia Vilniaus „Akropolyje“ esančiame „Bitės“ salone dirbantis „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas ir dalinasi penkiomis išskirtinėmis „One UI“ vartotojo sąsajos savybėmis.
1. Meniu dabar išvaizdesnis ir paprastesnis
„Iki „One UI“ vartotojo sąsajos atsiradimo „Samsung“ įrenginiai garsėdavo savo funkcionalumu. Tačiau dėl didelio kiekio įdiegtų funkcijų ar programėlių meniu tapdavo pakankamai ilgas ir dėl to ne toks patogus. Su naująja vartotojo sąsaja meniu dabar daug paprastesnis – punktų daug mažiau, o jie pergrupuoti taip, kad reikiamą informaciją telefone rasti būtų paprasta“, – pasakoja M. Vrubliauskas.
Be to, buvo pakeistos visos ikonos – dabar jos ryškesnių spalvų, dėl ko programėles ar funkcijas daug lengviau atpažinti vos užmetus akį į ekraną.


2. Telefonas pritaikytas valdyti viena ranka
„Meniu, nustatymų skiltis ir „Samsung“ gamyklinių programėlių vaizdas yra padalintas maždaug pusiau – į „Peržiūros sritį“ ir „Sąveikos sritį“. Tai reiškia, kad viršutinėje dalyje rodoma aktuali informacija, o visi mygtukai ir kiti valdymo elementai yra perkelti į apatinę ekrano pusę“, – pasakoja M. Vrubliauskas.
Anot eksperto, toks ekrano valdymas daug patogesnis nei anksčiau: „Nesvarbu, kokio dydžio ekraną turi jūsų išmanusis telefonas, visus veiksmus nesunkiai galėsite atlikti viena ranka. Tai ypač naudinga, kai telefonu naudotis turime kažką veikdami – nešdami pirkinių maišą ar gerdami kavą.“
3. Naktinis režimas – taupesnis bei mažiau vargina akis
„One UI“ išskirtinis ir tuo, kad turi naktinio režimo funkciją. Ją aktyvavus, visas fonas nustatymuose, meniu, bei gamyklinėse programėlėse (tokiose kaip skaičiuotuvas, laikrodis ir pan.) bus ne baltas, o juodas.
„Ši funkcija naudinga dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, tamsus fonas mažiau vargina akis, o naudojantis išmaniuoju prieš miegą skleidžia mažiau mėlynos šviesos, dėl kurios įprastai užmigti būna sunkiau. Antra, dauguma „Samsung“ įrenginių turi „Super Amoled“ technologijos ekraną, kuris turi ryškesnes spalvas ir daugiau kontrasto, o juodai spalvai atvaizduoti naudoja ypač mažai energijos. Todėl su naktiniu režimu baterija neišsikraus gerokai ilgiau“, – naktinio režimo privalumus vardina M. Vrubliauskas.
Naktinį režimą aktyvuosite nuėję į telefono nustatymus ir pasirinkę meniu punktą „Ekranas“, vėliau – „Nakties režimas“. Šios funkcijos veikimą galima net automatizuoti ir pasirinkti, kad jis veiktų jūsų norimu laiku.


4. Saugus aplankas – tai, kas priklauso tik jums
Saugų aplanką turėjo ir ankstesni „Samsung“ įrenginiai, tačiau su „One UI“ vartotojo sąsaja šios funkcijos naudojimas tapo dar paprastesnis. Dabar aplanką galima rasti tiesiog valdymo skydelyje.
„Šio aplanko paskirtis – papildomai apsaugoti jo viduje esančią informaciją. Norint į jį patekti, būtina suvesti papildomą slaptažodį arba atrakinti naudojant visiškai kitą piršo antspaudą nei įprastai. Todėl jame galite saugoti itin jautrią asmeninę informaciją ir galite būti ramūs, kad niekas be jūsų į šį aplanką nepateks. Jame galite saugoti ir programėles, ir su jomis susijusią informaciją, šeimos nuotraukas, svarbius dokumentus ir kitą jums svarbią informaciją“, – teigia M. Vrubliauskas.
5. „Bixby“ – jūsų asmeninis asistentas
Dauguma telefonų turi skaitmeninį asistentą, kurį galima valdyti balsinėmis komandomis. Tiesa, visi jie nepalaiko balso užklausų lietuvių kalba, todėl Lietuvoje nėra tokie naudingi ir plačiai naudojami. Tačiau, anot M. Vrubliausko, „Bixby“ turi ne vieną funkciją, kuri gali būti puikiai išnaudota ir Lietuvoje: „Pavyzdžiui, pradžios ekrano kairėje galima rasti „Bixby Home“ funkciją, kur vienoje vietoje matysite svarbiausių programėlių informaciją, dažniausiai naudojamas programėles ar pasiūlymus, kaip optimizuoti telefono naudojimą.“
„Kita smagi „Bixby“ funkcija – „Bixby Vision“, kurią rasime įsijungę telefono kamerą. Jums tereikia pažvelgti per telefono ekraną į norimą vaizdą ir išmanusis telefonas atpažins, kas tai yra. Tokiu būdu parodys, koks tai produktas ir pasiūlys, kur jį galima įsigyti, išvers užsienio kalba parašytą tekstą“, – pasakoja M. Vrubliauskas.



Šį straipsnį parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.