Nešiojamasis kompiuteris „Lenovo IDEAPAD 330S 14-IKB“: mokslui, darbui ir pramogoms

Pasibaigus vasarai ir prasidėjus mokslų bei darbų sezonui, dažnas žmogus susimąsto apie naujo nešiojamojo kompiuterio įsigijimą. Tai – patogus įrankis tiek darbui, tiek mokslams, tiek atsipalaidavimui. Modelių gausybėje tinkamą kompiuterį išsirinkti gali būti sudėtinga, todėl „Bitės Profai“ šiandien apžvelgia vieną tų, kuris tiks ir patiks visiems – „Lenovo IDEAPAD 330S 14-IKB“.
 
„Šis kompiuteris yra puikus pasirinkimas tiems žmonėms, kuriems dažnai kompiuterį reikia nešiotis ir turėti su savimi. Įrenginys yra lengvas ir patogus, todėl jis visada bus po ranka, o 8-os kartos „Intel“ procesorius užtikrins, kad kompiuterį naudosite be jokių trikdžių“, – sako Alytaus „Bitės“ salone dirbantis „Bitės Profas” Andrius Archangelskis ir dalinasi nešiojamojo kompiuterio „Lenovo IDEAPAD 330S 14-IKB“ apžvalga.
 
1. Ir stilingas, ir naudingas.
 
Kompiuterio korpusas pagamintas iš aliuminio ir plastiko, tačiau šios medžiagos panaudotos taip, kad kompiuteris atrodo itin stilingai. 14 colių ekranas turi labai siaurus rėmelius, todėl visas įrenginys yra mažesnis ir kompaktiškesnis nei kiti panašaus dydžio ekrano kompiuteriai. Jį lengva nešiotis, nes jo svoris yra mažesnis nei 2 kilogramai.
 
„Kompiuteris turi daug įvairių jungčių. Dešinėje pusėje atminties kortelės skaitytuvas, USB lizdas bei „Kensington Lock“ prirakinimo lizdas. Kairėje – pakrovėjo lizdas, HDMI jungtis, dar viena USB jungtis, USB Type-C jungtis bei 3.5 mm ausinių/mikrofono jungtis“, – sako A. Archangelskis.
 
Anot eksperto, kompiuteryje esanti USB Type-C jungtis yra itin naudinga: „Yra daugybė priedų ir perėjimų iš šios jungties į kitas, todėl per ją kompiuterį galima sujungti beveik su bet kuo – monitoriumi, pelyte, klaviatūra ir daug kitų įrenginių. USB Type-C tai naujas USB standartas, kurį taikyti stengiasi visi gamintojai, nes tai itin universali jungtis. Ji patvaresnė ir patogesnė, nes laidą į lizdą galima kišti bet kuria puse. Kaip dauguma naujų telefonų yra gaminami su Type-C lizdais, taip ir naujuose kompiuteriuose vis dažniau matome šią jungtį. Verta paminėti, kad šis „Lenovo“ kompiuteris neturi LAN jungties, todėl norint naudotis laidiniu internetu, reikės naudoti USB adapterį iš USB Type-C į tokią jungtį“.

Lenovo | BITĖ
 
2. Aukštos raiškos ekranas, matomas iš įvairių kampų
 
„Šio kompiuterio ekranas yra „LED IPS“. Su juo galite pamiršti situacijas, kai draugui rodote nuotraukas arba vaizdo įrašus, o šis prašo palenkti ekraną, nes nieko nemato arba vaizdo spalvos yra pernelyg iškreiptos. Dėl šios technologijos ekranas nepraranda spalvų žiūrint į jį iki 175 laipsnių kampu“, – sako A. Archangelskis.
 
Ekranas yra FULL HD (1920x1080 taškų) rezoliucijos. Tai reiškia, kad visas tekstas ekrane bus ryškus ir nevargins akių bei leis kokybiškai atkurti aukštos kokybės vaizdo įrašus. Šis ekranas turi 950:1 kontrasto santykį. Todėl filmų žiūrėjimas ar pramogavimas šiame kompiuteryje yra vienas malonumas.
 
„Patogu ir tai, kad ekranas gali atsidaryti 180 laipsnių kampu, todėl kiekvienoje situacijoje nesunku susireguliuoti jo padėtį pagal savo poreikius. Dažnas gamintojas, kurio gaminamų kompiuterių ekranai taip pat turi siaurus rėmelius aplink ekraną, perkelia vaizdo skambučių kamerą į apačią. Tuo metu šio „Lenovo“ kamera įrengta įprastoje vietoje virš ekrano ir yra vos pastebima“ “, – sako „Bitės Profas“.

Lenovo | BITĖ
 
3. „Dolby audio“ stereogarsas
 
Šis kompiuteris turi 2 garsiakalbius, todėl geba atkurti stereogarsą. Klausant garso įrašų per tokią sistemą, jie skamba aiškiai, ryškiai ir kokybiškai.
 
„Kompiuteris taip pat turi sistemą „Dolby Audio“, kuri leidžia vartotojui pačiam pasikeisti garso nustatymus pagal savo poreikius. Stereogarsiakalbiai čia pakankamai garsūs, tad mėgstamų garso takelių aiškiai galėsite klausytis net ir pasidėję kompiuterį virtuvėje, kur yra daug triukšmą skleidžiančių prietaisų“, – sako A. Archangelskis.

Lenovo | BITĖ
 
4. Graži ne tik išorė
 
„Lenovo 330S“ širdis – aštuntosios kartos procesorius „Intel Core I5-8250U“, kuris naudoja nedaug energijos, taip prailgindamas baterijos veikimo laiką. Esant poreikiui, šis procesorius gali pagreitėti naudodamas „Intel turbo boost“ technologiją. Kompiuteris turi 8 GB darbinę atmintį, kuri užtikrina sklandų darbą ar multimedijos naudojimą.
 
„Kompiuteris naudoja naujos kartos vidinės atminties tipą – SSD (angl. solid state drive). Nors šio vidinio disko talpa nėra pati didžiausia – 256 GB – tai yra itin sparti atmintis, kuri leidžia šiam kompiuteriui pilnai įsijungti per 15 sekundžių. Pavyzdžiui, HDD naudojantis kompiuteris įsijungia per ilgiau nei vieną minutę. Taip pat nebus jokio laukimo atidarinėjant dokumentus arba šiaip naršant kompiuteryje. Perkraunant jį, nebereikės eiti pasidaryti kavos, nes nespėsite atsikelti nuo kėdės, o kompiuteris jau bus persikrovęs ir pasiruošęs darbui“, – pastebi A. Archangelskis.
 
Šį kompiuterį maitina 30Wh baterija, kuri leidžia aktyviai naudotis įrenginiu iki 6 valandų. Baterija turi greito įkrovimo funkciją, todėl 15 minučių krovę šį kompiuterį, juo naudotis galėsite iki 2 valandų.
 
Bevielis 11ac protokolas leidžia šiam kompiuteriui prisijungti prie šiuolaikinių 5 GHz Wi-Fi tinkų. 5 GHz Wi-Fi tinklai yra dvigubai greitesni nei 2.4 GHz tinklai. Taip pat „Lenovo 330S“ turi Bluetooth 4.1, tad galėsite naudoti belaides ausines ir kitus šiuo ryšiu veikiančius įrenginius su šiuo kompiuteriu be jokio vargo.

Lenovo | BITĖ
 
5. Rašymo malonumas
 
„Vienas mano mėgstamiausių dalykų visuose „Lenovo“ kompiuteriuose yra klaviatūra. Ji – viena patogiausių rinkoje. Mygtukai yra lengvai apčiuopiami, todėl prie klaviatūros priprasti ir ja naudotis yra itin lengva“, – pasakoja A. Archangelskis.
 
Kita vertus, kaip ir daugelis kitų gamintojų, „Lenovo“ nusprendė nedėti atskiros skaičių klaviatūros į 14 colių kompiuterį. Tad renkantis patogų nešiotis kompiuterį, svarbu neužmiršti įvertinti ir šios įrenginio savybės.
 
„Lietimui jautrus kilimėlis šiame kompiuteryje yra patogus ir tiksliai veikiantis. Pagirtina, kad jis didesnis už daugelio konkurentų, todėl valdyti pelę patogu. Tik įsijungus kompiuterį, neįrašant jokių papildomų programų, veikia tokie dviejų pirštų gestai kaip vaizdo stūmimas į apačią arba priartinimas“, – paaiškina A. Archangelskis.
 
Šiame kompiuteryje jau yra įrašyta „Windows 10 Home“ operacinė sistema. Deja, pasirūpinti „Microsoft Office“ paketu – „Word“, „Excel“, „PowerPoint“ ir kitomis programomis teks patiems.
 
„Kompiuteryje taip pat surašytos visos gamintojo numatytos įrenginių tvarkyklės, o tai užtikrina tinkamą ir sklandų kompiuterio veikimą. Kadangi tai – „Windows 10“ kompiuteris, jame yra „OneDrive“ saugykla – paprastas aplankas, į kurį įdėję failą, iš karto galėsite jį pasiekti savo telefone arba atvirkščiai“, – teigia A. Archangelskis.

Lenovo | BITĖ
 
Jei apie nešiojamuosius kompiuterius norite sužinoti daugiau, pagalbos visada galite kreiptis į didžiuosiuose Lietuvos miestuose įsikūrusius „Bitės Profus“, kurie bet kada patars bei atsakys į jums rūpimus klausimus.