Naujasis „Xperia 5 II“ – geriausias visų laikų „Sony“ telefonas?

Dažniausiai „Sony“ flagmanai dažnai sulaukdavo daug šiltų žodžių iš savo ištikimų gerbėjų. Bet vos pasirodžius telefonui „Xperia 5 II“, technologijų ekspertai įvardino jį kaip galimą rinkos superžvaigždę. Ir net pasigirdo nuomonių, kad tai geriausias visų laikų „Sony“ telefonas. Kiek šie žodžiai pagrįsti, aiškinasi „Bitės Profas“ Andrius.
 
Taip lengviau: greitasis skaitymas
  • Iš konkurentų „Xperia 5 II“ išskiria bene galingiausias „Android“ telefonų naudojamas procesorius;
  • Naujojo „Sony“ įrenginio kameros tokios pažangios, kad atitinka profesionaliems fotoaparatams taikomus standartus;
  • Telefonas itin parankus filmų, muzikos ir žaidimų gerbėjams: jis turi ausinių lizdą, stereo garsiakalbius, itin jautrų prisilietimams ir su dideliu vaizdo atnaujinimo dažniu ekraną.

Jei norite sužinoti, ar „Xperia 5 II“ nusipelnė tokių pagyrų bei ar vertėtų jį įsigyti – skaitykite šį tekstą toliau.

„Tokią intrigą „Xperia 5 II“ sukėlė todėl, jog siūlo tai, kas, regis, sunkiai įmanoma viename įrenginyje – jautresnį ir sklandžiau vaizdą perteikianti ekraną, pažangias kameras, galingą procesorių bei bateriją ir dar ausinių lizdą su garsiakalbiais, nors pats išmanusis net kiek mažesnis už pirmtaką. O toks ilgas privalumų sąrašas skamba išties ambicingai“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

 
1.Plonesnis, lengvesnis ir... su talpesne baterija?

Xperia | BITĖ
 
Viena priežasčių, kodėl „Xperia 5 II“ krenta į akis – išlaikė iš minios pirmos kartos „Xperia 5“ išsiskiriančias įrenginio proporcijas. Jis taip pat pailgesnis už daugelį konkurentų. Iš kitos pusės, 1 ir 2 kartos „Xperia 5“ modeliai ne kažin kiek tesiskiria – antroji versija yra tokio paties aukščio ir ilgio, 0.2mm plonesnė bei minimaliai lengvesnė. Korpusas taip pat iš tokių pačių aukščiausios kokybės medžiagų – aliuminio rėmelis bei priekis ir nugarėlė iš „Gorilla Glass 6“ atsparaus susibraižymams stiklo. Bet jei išvaizda beveik nepatiko, tai viduje laukia šūsnis staigmenų.

„Ankstesnis „Xperia 5“ turėjo 3160mAh bateriją. Naujasis modelis gali pasigirti kur kas talpesne, net 4000mAh baterija. Tai puiki naujiena tiems, kuriuos nepaisant visų išmaniųjų telefonų privalumų vis tiek erzina būtinybė jį nuolat laikyti „pririšus“ prie laido – „Xperia 5 II“ yra vienas ilgiausiai krovimo neprašančių „Sony“ telefonų. Be to, „Sony“ „Xperia Adaptive Charging“ technologija išmoksta unikalius vartotojo krovimo įpročius ir taip padeda išlaikyti gerą baterijos veikimą ilgiau nei tik pirmuosius naudojimo metus“, – pastebi A. Archangelskis.

 
2.Ekranas, kokių reta

Ekranas| BITĖ
 
Su galinga baterija naujojo „Sony“ flagmano dovanos tik prasideda. Nors ekrano dydis išliko nepakitęs (6,1 colio įstrižainė), net keliais aspektais jis pralenkia pirmtaką ir didžiąją dalį konkurentų.

„Išlaikomas nuostabus FHD+ OLED technologijos ekranas, bet šiame modelyje jo atsinaujinimo dažnis yra net 120hz. Išmaniųjų telefonų rinkoje nėra daug 120hz ekranų. Ši technologija užtikrina itin sklandų vaizdų pasikeitimą. Įspūdingiausia tai, kad ekrano lietimo dažnis yra net 240hz – tiek kartų per sekundę telefonas nuskaito jūsų prisilietimą. O tai palengvina visą telefono naudojimo patirtį nuo žaidimų iki paprasčiausio naršymo“, – „Sony“ darbą giria „Bitės Profas“.

Ir ekranas – ne tik techniškai galingas, bet ir pritaikytas šiuolaikinėms kino bei žaidimų tendencijoms.

„Kaip ir visi pastarųjų metų „Sony“ telefonai, šis išlaiko 21:9 santykio ekraną – įrenginys ilgesnis, bet siauresnis. Dėl šios priežasties jį lengviau išlaikyti delne, o tuo pačiu metu nesudėtingai galima naudotis keliomis skirtingomis programėlėmis. Be to, kadangi 21:9 yra naujasis ekrano išmatavimo standartas, tai visi naujausi filmai sukurti būtent jam ir ekrane žiūrėsite nei kiek neapkarpytą vaizdą ir be jokių juodų paraščių“, – aiškina A. Archangelskis.

 
3.Greitasis procesorius bei 5G

Xperia | BITĖ
 
Xperia 5 II“ „smegenys“ – „Snapdragon 865“ (7 nm+) procesorius. Pagal garsiausią išmaniųjų reitingavimo platformą pasaulyje „Antutu“ „Snapdragon 865“ yra tarp penkių galingiausių „Android“ telefonų naudojamų procesorių.

„Naujasis „Sony“ išmanusis yra visomis prasmėmis greitas telefonas – jis apdoros ir pateiks informaciją sparčiau nei jo tiesioginiai konkurentai, tokie kaip „Samsung Galaxy S20“, Europoje parduodami su ne tokiais galingais „Exynos“ procesoriais. Kiekvienas išmanusis telefonas yra kišenėje telpantis kompiuteris, bet su „Xperia 5 II“ toks posakis įgauna dar daugiau svorio“, – vertina A. Archangelskis.

Kartu su greitesniu procesoriumi naudotojų laukia ir 5G palaikymas – dar vienas papildymas, kurį pavyko įdiegti nepadidinant paties telefono modelio. Belieka Lietuvoje sulaukti 5G mobilaus ryšio.

 
4.Profesionaliam fotoaparatui prilygstanti kamera

Kamera | BITĖ
 
Išmaniųjų gamintojai visuomet mėgo girtis, kad jų kameros prilygsta profesionaliems fotoaparatams, tačiau tai dažniausiai būna tik dalinė tiesa, o net jei vieni parametrai išties veikia aukščiausiu lygiu, to dažnu atveju negalima pasakyti apie visumą. Šįkart pagyros visgi būtų visiškai pelnytos. Telefonas turi itin plataus kampo, pagrindinę ir 3x priartinimo kameras. Telefone įdiegtos specialiai „Sony“ flagmanams kurtos programėlės „Cinema Pro“ ir „Photo Pro“, kurios leidžia filmuoti ar fotografuoti nustatymus keičiant visiškai kaip su profesionalia įranga.

„Xperia 5 II“ turi „ZESS T“ optiką įvertinimą su raudona T. Tai yra paties aukščiausio fotografijos standarto simbolis, reiškiantis, kad pasiekiama ne tik „gera“ kokybė, bet pačios aukščiausios fotografavimo galimybės. Kad kamerų galimybės nenuvils mėgėjų nereikia nė sakyti – įdomiau tai, kad dėl įdiegtų programėlių „Cinema Pro“ ir „Photo Pro“ pasitikėti jomis drąsiai galės ir tie, kurie puikiai išmano tokius terminus kaip ISO, FPS ir t.t.“, – neabejoja išmaniųjų technologijų ekspertas.

 
5.Išsaugota ausinių jungtis – ir galingi garsiakalbiai

Jungtis | BITĖ
 
Šis punktas parodo, kad gamintojas tikrai stengėsi nustebinti – „Xperia 5 II“ išlaiko savo ausinių jungtį, nors aplink beveik visų garsiausių gamintojų flagmanai jo masiškai atsisako paprasčiausiai neberasdami tam vietos.

„Kai kurie „Xperia 5 II“ pokyčiai įspūdingiau atrodo juos sugretinus vieną su kitu. Matome modelį, kuris paima savo ir taip jau puikų pirmtaką, jį suplonina, įdeda galingesnį procesorių bei didesnę bateriją, jautresnį ir sklandžiau vaizdą perteikianti ekraną – ir be viso to prideda ausinių jungtį!“, – džiaugiasi „Bitės Profas“.

Be to, „Xperia 5 II“ turi ir įmontuotus įrenginio priekyje stereogarsiakalbius. O tai reiškia, jog kaip telefoną belaikytum, iš jo visuomet sklinda kokybiškas garsas. Tai, kartu su „Dynamic vibration“ sistema, kuri vibruoja pagal skleidžiamą garsą ir taip sustiprina filmų ir kito turinio įtraukimo pojūtį, gauname pilnai pritaikytą pramogoms įrenginį.

 
Verdiktas:
 
„Švaistytis tokiomis etiketėmis kaip „geriausias“ negalime, nes vieno „visiems geriausio“ įrenginio pasaulyje nėra ir negali būti. Šie įvertinimai priklauso nuo kiekvieno vartotojo individualių poreikių. Vis dėlto naujasis „Xperia 5 II“ neabejotinai pelnys ypatingą vietą ne tik „Sony“ istorijoje, bet ir visoje išmaniųjų telefonų rinkoje. Ir ne be reikalo – tai išmanusis, kuris klientams svarbiausias funkcijas siūlo profesionaliu lygiu“, – aiškina A. Archangelskis.

 

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią apžvalgą parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.