Naujasis „Xiaomi Mi Mix Alpha“: net 90 procentų telefono sudaro ekranas

Išmaniųjų telefonų gamintojo „Xiaomi“ kuriami „Mi Mix“ telefonai visada pasižymėjo inovatyvumu. Pirmasis serijos telefonas „Xiaomi Mi Mix“ vartotojus nustebino visą įrenginio priekį užimančiu ekranu. Vėliau tai tapo rinkos standartu. Dabar kompanija pristatė telefoną „Mi Mix Alpha“ su visą korpusą apjuosiančiu ekranu. Nors šiandien tai atrodo kaip neįtikėtinas sprendimas, turint omenyje šios serijos istoriją, po kelių metų telefonai gali atrodyti būtent taip. Plačiau apie šį modelį pasakoja Alytaus „Bitės“ salone dirbantis „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.
 
Ekranas ir yra telefonas
 
„Mi Mix Alpha“ vientisas ekranas užima ne tik visą priekį, bet ir kraštelius bei didžiąją dalį nugarėlės. Be ekrano palikta tik nedidelė juostelė pagrindinei kamerai. Kompanijos teigimu, ekranas užima 180 proc. priekinės korpuso dalies arba kitaip tariant – net 90 procentų telefono. Kol kas tai vienintelis toks telefonas pasaulyje.
 
Andriaus Archangelskio teigimu, toks „Mix Alpha“ dizainas leido vartotojams pasiūlyti ir dar keletą labai įdomių sprendimų: „Pranešimų juostoje paprastai esantys baterijos įkrovos lygio ir signalo stiprumo indikatoriai yra perkelti į telefono šonus, o vietoje įprastų garso reguliavimo mygtukų garsą valdyti galima spaudimo stiprumui jautriais virtualiais mygtukais.“

Xiaomi Mi Mix Alpha | BITĖ
 
Inovatyvi ir kamera
 
„Mix Alpha“ gali nustebinti ir savo kamera – tai yra pirmasis telefonas, naudojantis naująjį „Samsung“ ir „Xiaomi“ kartu sukurtą 108 megapikselių jutiklį. Gamintojų teigimu, fotografuojant 4 jutiklio pikseliai susijungia į vieną, todėl gausite ypač ryškias ir detalias 27 megapikselių nuotraukas prie bet kokio apšvietimo.
 
„Naujasis „Samsung“  ir „Xiaomi“  sukurtas jutiklis yra ypač aukštos raiškos. Be to, jis neįprastai didelis, todėl galės padėti fiksuoti puikius kadrus naktį ar priartinti vaizdą kelis kartus beveik neprarandant kokybės. Taip pat galėsite pasigirti geriausiomis asmenukėmis, nes joms naudojama ta pati pagrindinė kamera – tereikia apversti savo telefoną ir pasinaudoti galine ekrano dalimi. Visas asmenukių darymo procesas vyks kaip su įprastu telefonu, tačiau kokybė bus daug geresnė. O jeigu norėsite fotografuotis kartu su draugais, galėsite pasinaudoti ypač plataus kampo 20MP kamera“, – sako A. Archangelskis.

Xiaomi Mi Mix Alpha | BITĖ
 
Už ypatingą telefoną – ypatinga kaina
 
Kitos „Xiaomi Mi Mix Alpha“ charakteristikos taip pat atrodo puikiai: jis turi „Snapdragon 855+“ procesorių, palaiko 5G ryšį, turi 12GB operatyviosios atminties, net 512GB vidinės atminties ir 4050mAh talpos bateriją su ypač sparčiu krovimu.
 
Anot A. Archangelskio, telefonas kainuos daugiau nei 2500 eurų, nebus skirtas masinei prekybai ir Lietuvoje greičiausiai net nepasirodys: „Tas pats buvo ir su pirmuoju „Mi Mix“ telefonu. Tačiau jau kitais metais pasirodęs „Mi Mix 2“ turėjo tokius pat sprendimus, bet buvo skirtas masinei prekybai ir kainavo daug mažiau. Todėl jeigu susižavėjote inovatyviais „Xiaomi Mi Mix Alpha“ dizaino sprendimais, tikriausiai reikėtų šiek tiek palaukti, kol bus išleista naujesnė „Mix Alpha“ versija.“
 
Šie metai suteikė tikrai daug gyvybės išmaniųjų telefonų rinkai: jau kitais metais galime tikėtis daug didesnei vartotojų daliai prieinamų sulenkiamų telefonų, įrenginių su visą korpusą apjuosiančiais ekranais ar kitokių sprendimų, kuriuos dar visai neseniai galėjome pamatyti tik fantastiniuose filmuose.

Xiaomi Mi Mix Alpha | BITĖ
 

BITĖ | PROFAI salonuose

Šį straipsnį parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.