Naujasis „S Pen“ įvesties rašiklis: nuo patogesnio rašymo iki nuotolinio valdymo

„Samsung Galaxy Note“ serijos išmanieji įrenginiai leidžiami jau tikrai ilgai – dar nuo 2011 metų. Bėgant laikui, šios serijos populiarumas neblėso ir kiekvieno naujo modelio vartotojai nekantriai laukdavo vis labiau. Taip yra todėl, kad „Note“ telefonai turi vieną bendrą bruožą, kuris išskiria juos iš kitų flagmanų – jų komplektacijoje yra įvesties rašiklis „S Pen“. Naujojo „Samsung Galaxy Note 10” įvesties rašiklis taip pat naujesnis ir funkcionalesnis. Apie jį pasakoja „Bitės Profai“ ir dalinasi 5 ypatingomis šio prietaiso galimybėmis.
 
„Su kiekvienu nauju išmaniojo telefono modeliu tobulėjo ir „S Pen“ rašikliai. Ką tik išleistame ir tik šį mėnesį Lietuvoje atsiradusiame „Samsung Galxy Note 10“ įvesties rašiklių funkcionalumas dar didesnis – dabar iki tol įprastas rašiklio funkcijas galima naudoti greičiau ir paprasčiau, o taip pat atlikti ir iki šiol neįprastus veiksmus“, – sako „Bitės Profė“ Lina Štrafėlaitė, dirbanti Klaipėdos prekybos centro BIG „Bitės“ salone ir dalinasi 5 naujomis „S Pen“ įvesties rašiklio galimybėmis.
 
1. Rašyk bet kur ir bet kada
 
„Ankstesnis šios serijos telefonas „Note 9“ jau turėjo funkciją, leidžiančią rašyti ne tik specialioje užrašinėje, bet net ant užrakinto telefono ekrano. Tačiau naujuoju „S Pen“ rašikliu „Note 10” telefonuose tą galima daryti ne tik balta, bet kita pasirinkta spalva. Dėl šios priežasties nesunku užrašuose pasižymėti ar akcentuoti norimą vietą ar žodžius“, – sako L. Štrafėlaitė.
 
Anot jos, šie telefonai turi dar vieną neįprastą, su rašymu susijusią funkciją: „Įrenginiai gali atpažinti ranka užrašytą tekstą ir paversti jį skaitmeniniu tekstu, kurį bus patogu kopijuoti ir įkelti į norimą vietą – socialinius tinklus, prezentacijas, elektroninius laiškus ar pan.“
 
Taip pat svarbu, kad „S Pen“ įvesties rašiklis turi specialią vietą išmaniojo telefono korpuse, kai rašikliu nesinaudojama. Todėl nereikės specialiai galvoti, kur nešioti ir laikyti patį rašiklį. Taip rašiklio tikrai nepamesite ir nepamiršite namuose.
 
2. Įvesties rašiklis kaip tikras pieštukas
 
„Įvesties rašiklis „S Pen“ atpažįsta iki 4096 skirtingų spaudimo stiprumo lygių. Todėl lygiai taip pat, kaip rašant su tikru pieštuku, įvesties rašiklį paspaudus stipriau, gauname storesnę liniją, braukiant švelniau – plonesnę. Taip „S Pen“ tampa puikiu įrankiu kuriant ar piešiant“, – sako L. Štrafėlaitė.
 
Ekspertė pasakoja, kad dėl šios funkcijos sukurtas net atskiras „Note“ telefonų vartotojų socialinis tinklas „PENUP“: „Jame galima piešti ir tais piešiniais dalintis, galima rasti ir daugybę eskizų spalvinimui – tai puiki meditacijos forma norintiems pailsėti ir atgauti jėgas.“
 
3. Papildyta realybė
 
„Note 10” išmaniuosiuose įrenginiuose esanti funkcija „AR Doodle“ turbūt nėra pati praktiškiausia, bet tikrai viena įdomiausių ir interaktyviausių.
 
„Filmuojant, ji leidžia „S Pen“ rašikliu papildyti ekrane matomą vaizdą. Pavyzdžiui, filmuodami žmogų, galite jam nupiešti kepurę ar ūsus, piešiniais papildyti aplinką. Tačiau įdomiausia, kad išmanusis įrenginys atpažins, kurioje vietoje nupiešėte naują objektą ir net keičiantis vaizdui jis liks ten, kur jūs ir norėjote. Kitaip tariant, nupiešus kepurę žmogui, net ir jam judant, kepurė liks ant jo galvos“, – „AR Doodle“ funkcijos veikimo principus aiškina L. Štrafėlaitė.
 
„Bitės Profė“ priduria: „Taip pat galima nupiešti netgi erdvinę figūrą ir ją apžiūrėti iš visų pusių. Tokie ir panašūs vaizdo įrašai be jokios abejonės išsiskirs socialinių tinklų erdvėje ir susilauks daugiau dėmesio.“
 
4. Dar daugiau funkcijų
 
Anot L. Štrafėlaitės, „Note“ serijos išmaniuosius telefonus yra pamėgę tie žmonės, kuriems telefonas yra skirtas ne tik skambinimui ar naršymui socialiniuose tinkluose, bet yra ir kaip darbo įrankis:
 
„Rašiklis „S Pen“ turi daugybę funkcijų, kurios leidžia atlikti užduotis paprasčiau. Pavyzdžiui, galite tiesiog rašikliu apvesti ekrano vaizdo dalį, kurią norėtumėte išsisaugoti kaip ekrano vaizdo kopiją. Arba naršant internete, per atstumą užvedus rašiklį virš nuorodos, iššokančiame lange pamatysite, koks turinys laukia nuspaudus nuorodą, užvedus rašiklį virš užsienio kalba parašyto teksto – iššoks vertimas į pasirinktą kalbą.“
 
Tai tik dalis inovatyvių ir interaktyvių rašiklio funkcijų, kurios padeda patogiau, sklandžiau ir lengviau valdyti išmanųjį įrenginį. Jų rašiklis turi ir daugiau, todėl kiekvienas vartotojas ras jam tinkamiausias ir patogiausias, kurios užduotis padės atlikti produktyviau.
 
5. Rašiklis kaip nuotolinis valdymo pultelis
 
Didžiausias rašiklio „S Pen“ atnaujinimas – nuotolinis veikimas. Rašiklis veikia net 40 metrų atstumu nuo telefono – visai kaip nuotolinis valdymo pultelis, kuriuo išmanųjį galima valdyti ne tik mygtuko paspaudimu, bet netgi gestais. Tai vienareikšmiškai viena didžiausių inovacijų rinkoje, kuri telefono funkcionalumą ir vartotojų požiūrį į įrenginio valdymą perkelia į gerokai aukštesnį lygį.
 
„Pavyzdžiui, nuspaudus mygtuką ant rašiklio, įsijungs kamera. Mostelėjus juo į viršų – kamera persijungs iš pagrindinės į priekinę. Pabraukus į šoną – persijungs į norimą režimą. O pasukus ratu – priartins arba patolins matomą vaizdą. Taip pat valdyti gestais galima ir kitas programėles. Ypač naudinga atrodo galimybė telefoną prijungti prie projektoriaus ir iš jo rodant skaidres jas perjunginėti tiesiog „S Pen“ rašiklio pagalba“, – pasakoja L. Štrafėlaitė.
 
Nors kiekvienas „Samsung Galaxy Note“ serijos telefonas pasižymi tuo metu geriausiais parametrais išmaniųjų telefonų rinkoje, didžiausia šių įrenginių galia – „S Pen“ rašikliai.
 
Jei apie „Samsung Galaxy Note“ serijos telefonus ar jų įvesties rašiklius norėsite sužinoti daugiau, pagalbos visada galite kreiptis į didžiuosiuose Lietuvos miestuose įsikūrusius „Bitės Profus“, kurie bet kada patars bei atsakys į jums rūpimus klausimus.