„Microsoft Teams“: kaip naudotis nuotolinio mokymosi ir darbo programa?

„Microsoft Teams“ yra viena populiariausių nuotolinio darbo ir mokymosi platformų pasaulyje, o paskelbus karantiną „Microsoft“ 45 dienų periodui visiems norintiems leido ją naudotis nemokamai. „Bitės Profai“ aiškina, kaip pradėti darbą su „Microsoft Teams“, kaip prijungti visus vartotojus prie bendro kanalo ir kaip į virtualią erdvę perkelti pamokas ar užduotis.
 
Susipažinkite lengviau:
  • Dalis „Microsoft Teams“ paslaugų paprastai yra mokamos, tačiau atsižvelgdama į koronos viruso sukeltą situaciją, įmonė 45 dienas jomis leidžia naudotis už dyką;
  • Darbą su kolegomis ar mokiniais palengvina galimybė „Microsoft Teams“ programoje kurti gyvas vaizdo konferencijas, dalintis dokumentais ir deleguoti užduotis;
  • Laikinai nemokamai galite naudotis ir kitomis internete esančiomis „Microsoft“ programomis: „Word“, „Excel“, „PowerPoint“ ir kitomis.

Norite apie „Microsoft Teams“ sužinoti daugiau? Tuomet tiesiog toliau skaitykite šį „Bitės Profų“ straipsnį.

Kodėl verta naudotis „MS Teams“?

„MS Teams“ platforma atsirado iš iki šiol dar veikiančios „Skype for business“ paslaugos, sukurtos verslo konferencijoms. Darbui nuotoliniu būdu sukurta platforma paprastai veikia trimis režimais: nemokama yra tik viena iš „MS Teams“ versijų. Šiuo metu visiems prieinama ir mokama jos versija, leidžianti ne tik organizuoti darbą ar atlikti vaizdo konferencijas, bet ir įrašyti jas vėlesnėms peržiūroms bei naudotis grupei žmonių bendra duomenų baze. Nemokamos kol kas yra visos „Office 365“ paslaugos.
 
„Bitės Profas“ Andrius Archangelskis aiškina, kad didžiausias praktinis „MS Teams“ pliusas – duomenų tvarkymas ir galimybė patogiai organizuoti darbą nesiunčiant el. laiškų. Be to, nors nuotolinio darbo platformų pasiūla nemaža, reta jų turi tokį platų pasirinkimą, kokias dar programas prijungti prie konferencijų ar dalinimosi dokumentais.
 
„Galime pagalvoti apie labai paprastą pavyzdį: jei vadovas nori pateikti komandai užduotį, jis gali įkelti vieną failą ir skirtingi darbuotojai tuo pat metu galės dirbti prie skirtingų jos dalių be būtinybės jungti du failus į vieną. Ir dar jiems tebedirbant kiti komandos nariai gali stebėti procesą bei pridėti savo įžvalgas. Tai itin palengvina darbą ir mokytojams, nebeprivalantiems siųsti užduočių, tada gauti kiekvieno mokinio laiške prisegtą failą ir atgal kiekvienam jų nusiųsti pastabas“, – aiškina A. Archangelskis.

Kaip pradėti naudotis?

Norėdami nemokamai užsiregistruoti „MS Teams“ platformoje, spauskite čia. Pasirinkite „Prisiregistruokite nemokamai“, tuomet suveskite savo el. paštą ir slaptažodį ir kitame lange mokyklos ar įstaigos duomenis. Išvis platformos sukūrimas trunka daugiausiai keletą minučių.

MS TEAMS | BITĖ

MS TEAMS | BITĖ
 
„MS Teams“ galima naudotis ir internete nieko neatsisiunčiant, daugiau konferencijos kūrėjui (mokytojui, dėstytojui ar komandos vadovui) rekomenduojama atsisiųsti instaliacinį paketą, ką padaryti prisijungus platforma pasiūlys pati.

MS TEAMS | BITĖ
 

Svarbiausios funkcijos: kaip pravesti virtualų susitikimą?

- Suburkite komandą.

 Prisijungę prie „MS Teams“ kairėje pusėje esančiame tamsiame skyde matysite skirtingus pasirinkimus. Pradėti reikėtų pasirenkant „Komandas“. Rekomenduojama po naują komandą sukurti kiekvienai naujai grupei, kuriai gali reikėtų tų pačių failų ir kuriems teks bendrauti tarpusavyje. Prijungti naujus žmones galite sukurdami kiekvieną naują grupę (tai darant pati platforma pasiūlys įrašyti norimus vardus) arba jau ją sukūrus viršutiniame dešiniame komandos lange paspaudus tris taškus ir gavus kodą, kurį tuomet galite nusiųsti mokiniams ir kolegoms.

MS TEAMS | BITĖ
 
Pagrindiniame komandos lange galite kalbėtis su visais grupės nariais. Norėdami kreiptis į vieną komandos narių, prieš jo vardą padėkite „@“ simbolį, kitaip jis negaus perspėjimo apie atėjusią žinutę. Detalizuotus žingsnius kaip susikurti skirtingas komandas galite rasti čia.
 
Svarbu – reikalingų failų nesiųskite visiems komandos nariams po vieną, o įkelkite į bendrą komandos pokalbį, nes taip jas iškart gaus visi, o jūs sutaupysite laiko. Be to, taip viename faile matysite visus, kas jį pildė.
 
- Kurkite užduotis.

 Kairėje esančiame „MS Teams“ paslaugų skydelyje matysite ir „Užduočių“ skiltį. Prieš pradėdami jas pildyti būtinai turite būti surinkę visą komandą. Jei tai jau padarėte – galite paskirti mokiniams ar kolegoms darbus. Galite patikėti vieną užduotį visiems arba suskirstyti jas individualiai – pildydami užduoties kūrimo langą patys pasirenkate kam ji užduodama ir iki kada ją reikia atlikti. Tik nepamirškite, jog užduotys „MS Teams“ pasieks kitus narius tik tokiu atveju, jei juos prie užduoties prijungsite – kitaip jie jos tiesiog nepamatys.

MS TEAMS | BITĖ
 
Jei esate mokytojas, efektyviausia bus prašyti mokinių pildyti jau į sistemą įkeltus dokumentus, pavyzdžiui, jūs galite jiems įkelti pratybų klausimus, kuriuos jie turėtų užpildyti į jūsų pateiktą dokumentą. Taip, pirma, keli mokiniai gali dirbti prie vieno grupinio failo, jei to reikalauja užduotis, o antra, kol mokinys pildo vieną klausimyno dalį, jūs galite įsijungti tą patį failą ir patikrinti kitą, jo jau užpildytą dalį.

MS TEAMS | BITĖ
 
- Pradėkite vaizdo konferenciją.

 Norėdami sukurti gyvą vaizdo konferenciją, pasirinkite pačioje ekrano apačioje esantį kameros mygtuką. Taip galėsite transliuoti pamoką mokiniams arba vesti sutikimą su kitais darbuotojais. Jei dėl kažkokių priežasčių dalis narių konferencijos stebėti negali, jos įrašas ir toliau bus prieinamas visiems.

MS TEAMS | BITĖ

- Dalinkitės dokumentais.

 „MS Teams“ yra dalis „Office 365“ programų tinklo, kurį pasiekti galite „MS Teams“ lange paspaudę viršutiniame kairiame kampe esančius devynis taškus.

MS TEAMS | BITĖ
 
„Office 365“ sudaro programos, kurias, tikėtina, jau esate išbandę: „Word“, „Excel“, „PowerPoint“ ir t. t. Tačiau jei prieš tai nesinaudojote internetine jų versija, galbūt nustebsite sužinoję, kad visos jos gali veikti internete ir su „Word“ failu galite dirbti jo neatsisiųsdami arba, priešingai, atsisiųsti ir dirbti su failu, kurio originalas būtų saugomas internete ir kurio nereikėtų baigus įkėlinėti į sistemą“, – sako „Bitės Profas“.
 
Bene patogiausia tai, kad „OneDrive“ programa leidžia kompiuteryje naudojamus failus iškart, be jokių papildomų siuntimų, išsaugoti debesyje. Tai reiškia, kad visus iš namų atliekamus darbus, visus redaguojamus failus galite saugoti „OneDrive“ – grįžus į darbą įprastoje vietoje, kompiuteryje užteks prisijungti prie „Teams“ ir kiekvieną jų turėsite po ranka.

MS TEAMS | BITĖ
 
„Office 365“ lange pasirinkę „OneDrive“ sinchronizuokite jį su savo kompiuteriu ir iš naujo suveskite anksčiau susikurtus prisijungimo duomenis. Tai sukurs jūsų kompiuteryje naują „OneDrive“ bylą – joje saugomi failai užims vieną ne jūsų kompiuteryje, bet debesyje esančioje saugykloje. Juos galite pasiekti bet kokiame kompiuteryje prisijungę prie savo „Office 365“.
 
- Žymėkitės tai, kas svarbiausia.

 Bet kokią žinutę ar failą „MS Teams“ galite pažymėti kaip svarbų, kad jo nepamirštumėte ir prireikus nesunkiai vėl atrastumėte. Tai padaryti galite pastatę žymeklį ant norimos žinutės ir dešiniame jos kampe pasirinkę „Įrašyti šį pranešimą“. Funkcija ypač naudinga, jei darbo metu turite kalbėtis su kolegomis ir svarbi informacija gali pasimesti tarp žinučių gausos.

MS TEAMS | BITĖ

Pasinaudokite papildomomis funkcijomis.

„Viena priežasčių, kodėl „MS Teams“ yra, ko gero, populiariausia nuotolinio mokymosi ir darbo platforma – itin platus pasirinkimų arsenalas. Visų platformos galimybių aptarti viename tekste kone neįmanoma, tad pradėję ja naudotis ištirkite svarbiausią, kairėje pusėje esantį „MS Teams“ valdymo skydelį. Pavyzdžiui, jei „Komandos“ skiltyje galite bendrauti matant visiems, tai „Pokalbiai“ leidžia pradėti individualius arba kelių narių dialogus, kas itin naudinga, jei konsultuojate vieną grupę klausimais, kurie kitiems neaktualūs, ar diskutuojate su mokiniais dėl pažymių“, – pataria A. Archangelskis.
 
„Kalendoriuje“ galite pažymėti valandas, kai vyks virtualūs susitikimai ir kada būtina priduoti atliktus darbus. Beje, kadangi kiekvieną jame suvedamą įvykį taip pat priskiriate konkrečiam nariui, visi jie turi individualius savo kalendorius, kuriuos jūs galite stebėti ir tikrinti.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šį instrukciją parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.