Netikėta: „Microsoft Surface Duo“ – telefonas su 2 ekranais ir operacine sistema „Android“

Šią savaitę Niujorke „Microsoft“ pristatė net 6 naujus savo įrenginius. Tarp jų – atnaujinto dizaino kompiuteriai, ausinės ir net išmanusis telefonas. Pastarasis vartotojus nustebino labiausiai, nes turi net du ekranus, o valdomas – visiškai netikėtos operacinės sistemos. Plačiau apie tai pasakoja „Bitės Profai“.
 
„Surface Laptop 3“ yra atnaujinto dizaino aukščiausios klasės nešiojamas „Microsoft“ kompiuteris, „Surface Pro 7“ ir „Surface Pro X“ – atnaujinti kompanijos planšetiniai kompiuteriai, o „Surface Neo“ – nešiojamas kompiuteris su dviem ekranais ir naująja „Windows 10X“ operacine sistema. „Surface Earbuds“ yra belaidės „Microsoft“ ausinės, o „Microsoft Surface Duo“ – pirmasis kompanijos išmanusis telefonas su „Android“ operacine sistema ir dvejais ekranais. Būtent pastarasis įrenginys daugelį vartotojų nustebino labiausiai, nes gandai apie „Microsoft“ grįžimą į telefonų pasaulį sklido jau gana seniai, tačiau tikėtasi, jog tai įvyks šiek tiek kitaip“, – sako „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas ir apie karštai pristatytus įrenginius pasakoja plačiau.

„Microsoft Surface Duo“ – kompanijos bandymas grįžti prie telefonų
 
Paskutiniai „Microsoft“ išleisti telefonai – „Lumia 950“ ir „950 XL“ – naudojo „Windows 10 Mobile“ operacinę sistemą ir nesusilaukė didelės sėkmės. Dabar kompanija bando grįžti į rinką su tokiu telefonu, kokio niekas nesitikėjo – jis turi vieno pagrindinių kompanijos konkurentų „Google“ sukurtą operacinę sistemą „Android“. Tai atrodo ypač keistai, kai žinome, jog „Microsoft“, pirmiausia, yra programinės įrangos kūrėjas. Bet tai ne vienintelis stebinantis šio įrenginio aspektas.
 
„Savo išvaizda įrenginys primena mažesnę kompiuterio „Surface Neo“ versiją. Jis turi du 5,6 colių įstrižainės ekranus, kuriuos jungia 360 laipsnių vyris. Nors „Surface Duo“ neturi lankstomo ekrano kaip „Samsung Galaxy Fold“ ar „Huawei Mate X“, tačiau iš pirmo žvilgsnio labai primena juos. Džiugu, kad „Microsoft“ vartotojams neteks susidurti su visais nepatogumais, kuriuos sukelia lankstomi ekranai. Pasklido kalbos, kad elgiantis neapdairiai „Galaxy Fold“ ekranas gali sugesti jau po pirmos naudojimosi dienos. Tuo metu naujasis „Surface Duo“ yra itin plonas, o jo ekranai yra pagaminti iš stiklo, todėl jis turėtų būti ir patogesnis, ir tvirtesnis už rinkoje esančius lankstomus telefonus“, – sako K. Špiliauskas.
 
Įdomu ir tai, kad 360 laipsnių vyris leis naudoti telefono ekranus atskirai, o kai įrenginio nenaudosite, jį galėsite sulenkti kaip nešiojamą kompiuterį, kad abu ekranai liktų viduje ir būtų apsaugoti nuo išorinių pažeidimų.  

Microsoft telefonas | BITĖ
 
Kol kas – tik koncepcija
 
Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad naujasis „Microsoft Surface Duo“ bus išleistas tik 2020 metų žiemą ir kol kas tai tėra prototipas, todėl daug kas gali pasikeisti.
 
„Labiausiai tikimasi, kad „Microsoft“ panaudos naujesnį procesorių nei šiuo metu telefone naudojamas „Qualcomm Snapdragon 855“. Taip, kol kas šis procesorius vis dar yra laikomas vienu galingiausių, bet iki telefono išleidimo datos dar daug kas pasikeis“, – situaciją aiškina K. Špiliauskas.
 
Anot eksperto, tiek ilgai „Microsoft“ užtruks ne tik todėl, kad „Surface Duo“ yra visiškai naujas technologinis sprendimas, kurį dar reikia tobulinti, bet ir dėl programinės įrangos: „Šiuo metu telefonas turi pilną prieigą prie „Google Play Store“ ir naudoja specialią vartotojo sąsają, panašią į „Windows 10X“, pritaikytą dviejų ekranų naudojimui. Tačiau kompanijos atstovų teigimu, „Microsoft“ ir toliau dirbs su „Google“, kad „Android“ operacinė sistema būtų geriau pritaikyta dviejų ekranų naudojimui.“

Microsoft surface duo | BITĖ
 
„Microsoft“ stengiasi diktuoti madas
 
„Niekam nėra paslaptis, kad „Microsoft“ su „Windows Phone 7“ operacine sistema pavėlavo į augančios išmaniųjų telefonų rinkos traukinį. Noras pasivyti konkurentus kainavo išties daug, bet tikslo pasiekti taip ir nepavyko. Tačiau dabar atrodo, kad kompanija stengiasi nekartoti savo klaidų ir į rinką nori žengti su gerai veikiančiu produktu“, – sako K. Špiliauskas.
 
Kol paaiškės, ką iš tikrųjų geba naujasis „Surface Duo“, praeis dar nemažai laiko. Bet dabar tai atrodo kaip didelį potencialą turintis prototipas, kuris yra ir neabejotinai daugiausiai dėmesio susilaukęs „Microsoft“ produktas dar nuo „Lumia“ telefonų laikų.

Microsoft surface duo | BITĖ
 

BITĖ | PROFAI salonuose

Šį straipsnį parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.