„Xiaomi“ prieš „Samsung“: „Mi 11“ ir „Galaxy S21+“ telefonų palyginimas

Kiek daugiau nei dešimtmetį gyvuojanti „Xiaomi“ kompanija milžinišku greičiu tapo trečia didžiausia telefonų gamintoja pasaulyje. Šiais metais Kinijos bendrovė išleido galingų parametrų flagmaną „Xiaomi Mi 11“, jog įrodytų prilygstanti patiems geriausiems. Ar jis jau gali varžytis su rinkoje ne vienerius metus pirmaujančios „Samsung“ kompanijos naujausiu išmaniuoju „Galaxy S21+“? „Bitės Profai“ ištestavo abu išmaniuosius ir įvertino jų kameros, garso, raiškos, baterijos ir kitų funkcijų privalumus bei trūkumus.
 
Taupydami Jūsų laiką, kviečiame su pranešimo turiniu susipažinti lengviau:
  • „Galaxy S21+“ kameros rėmelis sujungtas su nugarėle, todėl priešingai nei „Mi 11“ mobiliojo, kamera ne tiek daug išsikišusi iš korpuso
  • Abu įrenginiai palaiko aukštą ekrano vaizdo atkūrimo dažnį (120 Hz), tačiau dėl WQHD raiškos vaizdas „Mi 11“ ekrane vaizdas dar detalesnis
  • „Mi 11“ turi galingesnę vaizdo plokštę, bet labiau kaista už savo konkurentą žaidžiant aukštos grafikos žaidimus
  • „Xiaomi“ modelis kraunasi greičiau nei „Samsung“ įrenginys, tačiau pastarojo baterija laiko ilgiau
  • Nors „Mi 11“ pagrindinė kamera fotografuoja detaliau, „Galaxy S21+“ lenkia varžovą fotografuojant prasto apšvietimo sąlygomis

Jei norite daugiau sužinoti apie šiuos telefonų modelius, kviečiame toliau skaityti šią „Bitės Profų“ apžvalgą.

„Lyginant išmaniuosius tarsi matome jaunystės ir patirties susidūrimą. Žinoma, kad pastarąja pasižymi „Samsung“ įrenginys, kurio tam tikros technologijos, dėl ilgametės Pietų Korėjos kompanijos patirties, yra geriau išdirbtos. Visgi „Xiaomi MI 11“ modelis bando pranokti konkurentą aukštesniais parametrais ir didesniu kameros pikselių skaičiumi, nors šiandien jie nebūtinai garantuoja sklandesnį naudojimąsi ar geresnės kokybės nuotraukas”, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Dizaino ir garso ypatybės

Xiaomi-Mi-11 | BITĖ
(Xiaomi Mi 11)
 
Pirmiausia, lyginant abiejų modelių išvaizdą, matome, kad „Xiaomi Mi 11“ – kiek ilgesnis, tačiau siauresnis ir keliais gramais lengvesnis už „Samsung S21+“ įrenginį. „Mi 11“ nugarėlė pagaminta iš vientiso blizgaus stiklo – deja, ant jo labiau matosi pirštų atspaudai. „Galaxy S21+“ išmanusis pagamintas iš aukštos kokybės matinio ir ne tokio tepaus plastiko, kurį iš pirmo žvilgsnio sunku atskirti nuo stiklo.

„Samsung“ dizaineriai pasistengė, kad telefono korpusas susilietų su kameros rėmeliu ir taptų viena dalimi. „Xiaomi“ kamerų komplektas atrodo neįprastai – jis kur kas daugiau išsikišęs iš korpuso. Dėl šio sprendimo telefonas, paguldytas ant lygaus paviršiaus, juda kai juo bandoma naudotis“, – pastebi „Bitės Profas“.

Samsung-Galaxy-S21+ | BITĖ
(Samsung Galaxy S21+)

Kaip ir kiti S serijos įrenginiai, „Galaxy S21+“ pasižymi atsparumu dulkėms ir vandeniui (IP68): jis gali būti panardintas vandenyje 1,5 metro gylyje iki 30 minučių. Konkurentas „Mi 11“ negali pasigirti tokio lygio atsparumu. Su šiuo įrenginiu atsargiau elkitės šalia vandens, tačiau nebūtina nutraukti pokalbio dėl krintančio lietaus, nes gamintojas teigia, jog telefonas atsparus vandens purslams.

„Priešingai nei „Galaxy S21+“, „Mi 11“ erdviniam garsui naudoja korpuso apačioje ir viršuje esančius garsiakalbius, kurie sukurti bendradarbiaujant su garsia garso elektronikos kompanija „Harman Kardon“. „Samsung“ mobilusis erdvinį garsą išgauna skambučio ir apatiniu garsiakalbiais, kuriuos papildanti „Dolby Atmos“ funkcija išgauna ausiai malonesnį garsą. Abiejuose išmaniuosiuose garsas kokybiškas, tačiau „Samsung“ savo konkurentą kiek lenkia dėl švaresnio garso bei aiškiau pateikiamų žemų dažnių“, – tvirtina ekspertas.

Laikant išmaniuosius rankoje matosi, kad jie turi skirtingų privalumų – subtiliai užapvalinti kraštai leidžia kiek tvirčiau suimti „Xiaomi“ įrenginį, o „Samsung“ nugarėlė yra mažiau slidi, tad ne taip baisu naudoti telefoną be apsauginio dėklo.

Kuris ekranas ryškesnis?

Xiaomi-Mi-11 | BITĖ
(Xiaomi Mi 11)
 
Abiejų modelių ekranus saugo vienas atspariausių subraižymams ir sudaužymams grūdintas stiklas „Gorilla Glass Victus“. Ekranai skiriasi savo formomis: 6,81 colio (17,3 cm) „Mi 11“ pasižymi lenktais kraštais, o „Galaxy S21+“ ekranas (6,7 colio arba 17,02 cm) yra plokščias. Kitas kiek brangesnis „Samsung“ flagmanas „Galaxy S21 Ultra“ turi identišką „Mi 11“ užlenktų kraštų sprendimą. Anksčiau lenkti kraštai kaip tik buvo „Samsung“ flagmanų išskirtinis bruožas, bet šiuose lyginamuose modeliuose yra priešingai.

Samsung-Galaxy-S21+ | BITĖ
(Samsung Galaxy S21+)

„Nors „Dynamic 2X Amoled“ technologija išskiria „Galaxy S21+“ ekraną kaip ryškų ir pasižymintį dideliu dinaminiu diapazonu (HDR), „Mi 11“ ekranas perteikia ryškesnį vaizdą su dar aukštesne WQHD raiška. Abu įrenginiai palaiko didesnį vaizdo atkūrimo dažnį (120 Hz), tačiau dėl WQHD raiškos žaidimai ir bendras vaizdas „Xiaomi“ ekrane atrodo malonesnis akiai. Be to, „Mi 11“ turi 480 Hz ekrano lietimo jautrumą, dėl kurio greičiau reaguoja į pirštų prisilietimus. Tai taip pat turėtų įvertinti žaidimų išmaniajame mėgėjai“, ­– pabrėžia M. Vrubliauskas.

Lyginant telefonų ekranų kokybę, „Samsung“ sunkiai pralenkiami visoje rinkoje, tačiau šį kartą „Mi 11“ pranašesnis už konkurentą.

Veido atpažinimas ir pirštų atspaudų skaitytuvai

Samsung-Galaxy-S21+ | BITĖ
(Samsung Galaxy S21+)
 
Po abiejų mobiliųjų ekranais įmontuoti pirštų atspaudų skaitytuvai, taip pat abiejuose išmaniuosiuose integruotos veido atpažinimo technologijos. Tiesa, testuojant „Bitės Profas“ pastebėjo, kad „Galaxy S21+“ greičiau nuskaito piršto antspaudą, o „Mi 11“ sparčiau atpažįsta veidą.

„Samsung“ nuskaito pirštą ultragarsu, sukuriančiu 3D piršto atspaudo modelį, o „Xiaomi“ naudoja optinį nuskaitymą. Bandymų metu pastebėjau, jog visada reikia kiek stipriau paspausti pirštą prie „Mi 11“ ekrano, kad atsirakintų iš pirmo karto. Kita vertus, „Samsung“ modelis atsirakina greitai ir iš pirmo bandymo net, jei prie jutiklio pridedamos drėgnos rankos. Tiesa, „Xiaomi“ veido atpažinimas veikia sparčiau“, – teigia išmaniųjų įrenginių specialistas.

Galios testas atskleidžia, kuris labiau kaista

Xiaomi-Mi-11 | BITĖ
(Xiaomi Mi 11)
 
Iš pirmo žvilgsnio išmaniųjų „smegenų“ parametrai atrodo panašiai – abu turi 5 nanometrų ir 8 branduolių procesorius. „Mi 11“ modelyje įdiegtas vienas našiausių procesorių pasaulyje „Qualcomm Snapdragon 888“, kuris „AnTuTu“ teste surinko 715235 galingumo taškus ir pralenkė „Galaxy S21+“ įmontuotą „Exynos 2100“ procesorių su 696304 testavimo taškais.

„Testuojant atkreipiau dėmesį, kad žaidžiant aukštos grafikos žaidimus labai nežymiai geriau pasirodė „Xiaomi“ modelis. Tai nenuostabu, nes jis turi galingesnę „Adreno 660“ vaizdo plokštę, kuri „AnTuTu“ teste su 308099 taškais lenkia „Samsung ARM Mali-G78“ vaizdo plokštę (273687 taškai)“, – paaiškina M. Vrubliauskas.

„Bitės Profas“ pasakoja, kad atliekant streso testą, kuris skirtas išsiaiškinti maksimalias įrenginio galimybes ir ribas, geriau pasirodė „Galaxy S21+“ išmanusis. „Mi 11“ nė neįpusėjus testavimui sustojo dėl per didelės temperatūros, viršijančios 45 laipsnius. „Samsung“ temperatūra nepakilo aukščiau 43 laipsnių net ir pabaigus testą. Tai reiškia efektyvesnį „Galaxy S21+“ aušinimą.

Samsung-Galaxy-S21+ | BITĖ
(Samsung Galaxy S21+)

Tiek „Samsung“, tiek „Xiaomi“ turi po 8 GB darbinės atminties ir siūlo modelius su 128 GB arba 256 GB vidine atmintimi. Nė vienas telefonas nepalaiko atminties kortelių, todėl išmaniuosiuose gali pritrūkti vietos daug filmuojantiems 4K arba 8K raiškomis.

„Visgi juose įdiegta 5G ryšio technologija ateityje leis dar sparčiau nei dabar perkelti visą informaciją į debesų saugyklas“, – priduria „Bitės Profas“.

Lyginant interneto greitį prisijungus prie belaidžio tinklo (Wi-Fi), paaiškėjo, kad „Xiaomi“ išmanusis kiek spartesnis, tačiau skirtumas labai nedidelis.

Xiaomi-Mi-11 | BITĖ
(Xiaomi Mi 11)

Nors „Galaxy S21+“ turi talpesnę bateriją (4800 mAh), tačiau „Mi 11“ akumuliatorius (4600 mAh) įsikrauna daug greičiau.

„Su „Xiaomi“ 55 vatų krovikliu „Mi 11“ modelis nuo 0 iki 100 proc. įsikrauna vos per 48 minutes. Įrenginys palaiko 50 vatų greitąjį belaidį krovimą, kuris pilnai įkrauna išmanųjį per 53 minutes“, – sako „Bitės Profas“.

Atsižvelgiant į gamintojų nurodomus skaičius, „Xiaomi“ belaidis krovimas netgi greitesnis už „Galaxy S21+“ krovimą laidu. Pastarasis įrenginys su 25 vatų krovikliu iki 100 proc. įsikrauna per 71 minutę, o jo bevielis krovimas palaiko 15 vatų galią.

Abejuose telefonuose galima naudoti ir atvirkštinį belaidį krovimą, kai telefono energija galite dalintis su išmaniaisiais laikrodžiais ar kitais mobiliaisiais. „Mi 11“ atvirkštinio krovimo galia siekia 10 vatų, kai „Samsung“ perpus mažiau – 4,5 vatų.

„Bitės Profas“ pastebėjo, kad įprastai naudojant telefonus, kiek ilgiau laiko „Samsung“ baterija. Tai galima paaiškinti tuo, kad „Xiaomi“ baterijos talpa kiek mažesnė ir jo ekranas suvartoja šiek tiek daugiau energijos dėl jau minėtos aukštesnės raiškos.

Kodėl „Galaxy S21+“ valdymas patogesnis?

Samsung-Galaxy-S21+ | BITĖ
(Samsung Galaxy S21+)
 
Abu modeliai naudoja operacinę sistemą „Android 11“, tačiau vartotojo sąsajos „Samsung“ ir „Xiaomi“ mobiliuosiuose skiriasi.

„Xiaomi“ meniu atrodo malonesnis akiai: šiame telefone rasite nemažą pasirinkimą ypač gražiai atrodančių judančių ekrano fonų. Tiesa, pirmą kartą rankose laikant „Mi 11“ gali būti kiek sunku priprasti prie valdymo arba meniu išdėstymo“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Anot M. Vrubliausko, „Samsung“ galima pagirti už paprastą ir lengvai suprantamą „ONE UI“ sąsajos dizainą. Telefono ekranas yra erdvus, todėl vartotojo sąsajos dizainas sukurtas taip, kad telefoną būtų patogu valdyti viena ranka, o tai praktiškas sprendimas.

Kameros – vienos geriausių rinkoje

Abu telefonai savo nugarėlėse turi trigubas kameras. „Samsung“ modelyje šalia pagrindinės 12 megapikselių kameros taip pat yra itin plataus kampo kamera ir teleobjektyvas vaizdo priartinimui. „Xiaomi“ įrenginyje randame didelės raiškos 108 MP pagrindinę kamerą, itin plataus kampo ir makro objektyvus. Gero apšvietimo sąlygomis abu telefonai fotografuoja puikiai ir beveik be trūkumų.

„Dėl didesnio kameros jutiklio pagrindinė „Xiaomi“ kamera fiksuoja detalesnes nuotraukas su natūralesnėmis spalvomis, taip pat greičiau fokusuoja. Kita vertus, fotografijos, užfiksuotos „Samsung“ kamera, pasižymi didesniu kontrastu ir aštresnėmis spalvomis“, – lygina ekspertas.

Xiaomi-Mi-11 | BITĖ
(Xiaomi Mi 11)

Samsung-Galaxy-S21+ | BITĖ
(Samsung Galaxy S21+)

„Bitės Profas“ pastebi, kad kartais priartinus vaizdą „Mi 11“ kamera kiek išblukina spalvas, pavyzdžiui, dangaus žydra spalva gali atrodyti pilka. „Samsung“ kokybiškiau fotografuoja priartinant, nes turi tam specialų 64 MP teleobjektyvą. Pastarasis priartinti vaizdą neprarandant nuotraukos kokybės gali iki trijų kartų.

Samsung-Galaxy-S21+ | BITĖ
(Samsung Galaxy S21+)

Nufotografuoti puikių vaizdų, kuriuos kartais sunku pastebėti plika akimi, galima „Xiaomi“ makro objektyvu, galinčiu iš arti fiksuoti itin smulkius objektus. Kadro viduryje objektas atrodo tiksliai sufokusuotas, ryškūs ir detalus, o fonas suliejamas, nors ir ne visada tolygiai.

Xiaomi-Mi-11 | BITĖ
(Xiaomi Mi 11)

„Mi 11“ itin plataus kampo kamera įamžina detalesnes nuotraukas. Smulkesni objektai, kurie užfiksuojami su šia kamera, matosi aiškiau, spalvos yra natūralesnės. „Samsung“ itin plataus kampo kamera įtalpina daugiau vaizdo į nuotraukas už „Xiaomi“, o spalvos labiau kontrastingos ir šiltesnės“, – lygina „Bitės Profas“. Jis taip pat atkreipė dėmesį, jog „Galaxy S21+“ nuotraukų kraštuose esantys vaizdai kiek mažiau iškreipti.

Xiaomi-Mi-11 | BITĖ
(Xiaomi Mi 11)

Samsung-Galaxy-S21+ | BITĖ
(Samsung Galaxy S21+)

„Tamsiuoju paros metu užfiksuotos „Xiaomi“ nuotraukos kiek šviesesnės. Vis dėlto naktinė fotografija kur kas sklandesnė „Samsung“ įrenginyje – prasto apšvietimo sąlygomis įamžintos nuotraukos ryškesnės ir detalesnės. „Galaxy S21+“ pagrindinė kamera turi dvigubų pikselių technologiją, tad geriau susitvarko su ne vienodu apšvietimu ir judančiais objektais“, – vertina „Bitės Profas“.

Xiaomi-Mi-11 | BITĖ
(Xiaomi Mi 11)

Samsung-Galaxy-S21+ | BITĖ
(Samsung Galaxy S21+)

Išmanusis „Mi 11“ lenkia savo konkurentą filmuojant: su 8K raiška jis filmuoja 30 kadrų per sekundę, kai „Galaxy S21+“ naudoja filmų kūrėjų standartą – 8K raišką su 24 kadrais per sekundę. Kol kas ši raiška nepalaiko optinio stabilizavimo, tad filmuojant su šiais įrenginiais geriausia rinktis 4K raišką ar kitą žemesnę raišką.

„Mėgstantiems fotografuoti socialiniams tinklams patiks „Xiaomi Vlogging“ filmavimo funkcija. Ji sujungia keturis trumpus vaizdo įrašus ir juos papildo pasirenkamais vaizdo efektais bei garso takeliais. Tai leidžia sukurti profesionaliai atrodantį vaizdo įrašą“, – pastebi „Bitės Profas“.

Lyginant priekines kameras, nepaisant to, kad „Mi 11“ turi daugiau megapikselių, „Galaxy S21+“ priekinė kamera fotografuoja detaliau ir perteikia spalvas natūraliau. Be to, „Xiaomi“ priekinė kamera įmontuota ekrano kairėje pusėje, todėl fotografuojant veidas atrodo kiek pasuktas.

Nepaisant nedidelių trūkumų, abi kameros turi skirtingų privalumų, dėl kurių šiuo metu tai vieni iš geriausiai fotografuojančių telefonų pasaulyje.

Kuo dar stebina šie išmanieji?

Xiaomi-Mi-11 | BITĖ
(Xiaomi Mi 11)
 
Širdies ritmo matuoklis – išskirtinė funkcija, kurios prieš kelerius metus nebeliko „Samsung“ telefonuose, o dabar atsirado „Xiaomi Mi 11“ modelyje. Širdies ritmo matavimui naudojamas piršto atspaudo jutiklis, kurio paklaida, lyginant su „Samsung Galaxy Watch 3“ laikrodžiu, labai nedidelė – vos keli balai.

Samsung-Galaxy-S21+ | BITĖ
(Samsung Galaxy S21+)

„Galaxy S21+“ išsiskiria „Samsung Dex“ režimu – išmanusis prisijungia prie monitoriaus ar televizoriaus su laidu arba belaidžiu būdu ir gali atstoti kompiuterį, paprastai naudojamą rašyti el. laiškams, peržiūrėti nuotraukas ir dirbti su „Microsoft Office“ programomis.

„Tai puiki alternatyva nešiojamam kompiuteriui, kadangi galima sutaupyti nemažai vietos kelioniniame krepšyje. Be to, „Samsung Dex“ leidžia per didelį ekraną žaisti mobiliajam skirtus žaidimus, o kai kuriuose net turėti pranašumą naudojant pelę ir klaviatūrą“, – tvirtina M. Vrubliauskas.

Telefonai – skirtingiems poreikiams

Xiaomi-Mi-11 | BITĖ
(Xiaomi Mi 11)
 
Nors „Xiaomi“ modelis turi kiek galingesnius parametrus „ant popieriaus“, tačiau testai parodo, kad „Galaxy S21+“ veikia šiek tiek sklandžiau. Pavyzdžiui, „Mi 11“ kiek labiau kaista, o tai neigiamai atsiliepia išmaniojo veikimo našumui ir baterijos tarnavimo laikui.

Apibendrinant telefonų išvaizdą, M. Vrubliausko manymu, „Galaxy S21+“ dizainas atrodo solidžiau – tai labiau klasikinis modelis. Kita vertus, „Mi 11“ išsiskiria savo modernumu, todėl turėtų patikti ieškantiems dailaus išmaniojo.

Samsung-Galaxy-S21+ | BITĖ
(Samsung Galaxy S21+)

„Mano nuomone, didžiausias „Galaxy S21+“ pranašumas – „ONE UI“ vartotojo sąsaja. Ji lengvai perprantama, leidžia telefoną lengvai valdyti viena ranka. „Xiaomi“ vartotojo sąsaja savo funkcijų išbaigtumu ir valdymo paprastumu dar nusileidžia „Samsung“, – tvirtina M. Vrubliauskas.

Anot „Bitės Profo“, „Galaxy S21+“ labiausiai tinka norintiems geresnio bendro kamerų komplekto, su kuriuo galėtų fiksuoti akimirkas įvairiais atvejais. Jis taip pat tiks ieškantiems elegantiško dizaino ir greitai perprantamos vartotojo sąsajos. Kita vertus, pageidaujantiems didesnės raiškos ekrano ir pagrindinės kameros, tinkamesnis pasirinkimas yra „Mi 11“ modelis. Be to, šiuo metu jo vienas galingiausių procesorių rinkoje tikrai nenuvils žaidžiant aukščiausios grafikos žaidimus ir atliekant kitas didelio našumo reikalaujančias užduotis“, – apibendrina „Bitės Profas“.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią apžvalgą parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.