„Deeper“ sonaras pasitarnaus tiek pradedančiajam, tiek žvejybos meistrui

Priežasčių pamilti žvejybą begalė: vieniems tai proga pabėgti nuo miesto triukšmo į gamtą, kiti vertina su kolegomis žvejais praleistą laiką, o tretiems tai hobis ar net atskira sporto šaka. Į žūklę taip pat galite susiruošti išmaniai – kiekvienam žvejui tikrai pasitarnaus funkcionalus sonaras „Deeper“, padedantis aptikti žuvis ir geriau pažinti mėgstamas žūklės vietas. Kaip išsirinkti poreikius atitinkantį įrenginį pataria „Bitės Profai“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Susiruošus į žvejybą, žvejo krepšyje šalia meškerės, masalo ir įvairių aksesuarų vis dažniau įsitaiso ir lietuvių sukurtas išmanus echolotas „Deeper“.
  • Trys skirtingos šio sonaro versijos siūlo skirtingą tikslumą ir funkcijas, tačiau visi jie padės lengviau aptikti (ir, žinoma, pagauti) laimikį.
  • Tiek „Deeper“ savininkai, tiek jo neturintys žvejai turėtų išbandyti jam skirtą programėlę, kuri padeda išmaniai planuoti žūklę.

„Dažnas lietuvis – užkietėjęs žvejys, todėl nenuostabu, kad ir šioje srityje esame išmaniųjų technologijų lyderiai. Būtent mūsų šalyje 2012 m. sukurtas mobilus ir itin patogus naudoti sonaras „Deeper“, kurio idėja gimė Suomijoje pamačius echoloto galimybes. Jau po metų pirmieji sonarai pasiekė parduotuves, o šiandien galima rinktis iš trijų skirtingų jų modelių, subalansuotų ir pradedantiesiems, ir profesionalams. Visi sonarai suderinami tiek su „Android“, tiek su „iOS“ įrenginiais, o pilnai įkrautas įrenginys tarnauja apie 6 val.“, – lietuvių išradimą pristato „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Ne mažiau žvejams pravers ir „Deeper“ programėlė, kuria naudotis gali ir neturintys sonaro. Ji kiekvienam padės geriau suplanuoti žūklę ir įvertinti aplinkos sąlygas. Kviečiame išsamiau susipažinti su skirtingais sonarų modeliais ir atrasti geriausiai atitinkantį jūsų poreikius.

„Deeper Start“ – bendriausios funkcijos patogumui

Pirmasis „Deeper“ sonarų šeimos narys – mėgėjiškai žūklei subalansuotas „Start“. Šis žuvų ieškiklis skirtas žvejybai nuo kranto ar tilto, o juo naudotis rekomenduojama šiltuoju metų laiku. Jis tinkamas ir išvykai su šeima ar vaikais, kuriems bus tikrai įdomu stebėti sonaru fiksuojamas žuvis, augalus ar dugno reljefą.

„Deeper Start“ pajėgia atskirti žuvis, kurias skiria 5 cm tarpas, ir gali fiksuoti aplinką 50 m spinduliu 40 laipsnių kampu. Pilnai įkrautas sonaras tarnauja iki 6 val., o baterijai įkrauti reikia 2,5 val. Su telefonu ar planšetiniu kompiuteriu echolotas komunikuoja „Wi-Fi“ ryšiu, todėl juo naudotis galėsite ir 50 m nuo kranto, o duomenys jūsų įrenginį pasieks itin sparčiai.

„Šis sonaras – pigiausias, pradedantiesiems arba mėgėjams subalansuotas „Deeper“ įrenginys. Juo patogu naudotis žvejojant nuo kranto ar liepto, o funkcijų užteks ne tik laimikiui aptikti, bet ir paslaptingu povandeniniu pasauliu sudominti vaikus. „Start“ modelis skirtas šiltajam metų laikui, todėl pageidaujantys matyti daugiau informacijos ar norintys mėgautis poledine žūkle, turėtų apsvarstyti profesionalesnius „Deeper“ modelius“, – apibendrina A. Archangelskis.

Į profesionalią žūklę – su „Deeper Pro+“

Antrasis „Deeper“ sonaras „Pro+“ – kiek tikslesnis echolotas, kurį įprastai renkasi dažniau į žūklę išsiruošiantys žvejai. Jo užmetimo atstumas siekia 100 m, o dugną jis gali skenuoti tiek plačiu skirtingo tikslumo 15 ir 55 laipsnių kampais. Jo fiksavimo spindulys siekia 80 m ir jis gali atpažinti 2,5 cm tarpo skiriamas žuvis.

Kaip su „Start“, taip ir su „Pro+“ echolotu galėsite sužinoti, koks vandens telkinio dugnas ir jį dengianti augalija. Šio sonaro baterija tarnauja 6 val., tačiau pilnai jos įkrovai užteks ir 2 val., o su išmaniuoju įrenginiu echolotas susiejamas sparčiu „Wi-Fi“ ryšiu.

„Deeper Pro+“ sonaras turi įmontuotą GPS modulį, todėl su juo ne tik galėsite tiksliau pažymėti, kur sugavote laimikį, bet ir sudarinėti išsamius batimetrinius žemėlapius. Jie ne tik padeda žymėti vandens telkinio gylį, bet ir leidžia įsiminti žuvingas vietas – išsaugoję šią informaciją žemėlapyje, kitą kartą galėsite lengvai sugrįžti ten, kur kimba.

„Šio modelio sonaras skirtas tiems, kuriems įvairaus pobūdžio žvejyba yra hobis ir gyvenimo dalis. Su „Deeper Pro+“ galima žvejoti ir po ledu, ir jūroje, ir valtyje, todėl jį galėsite pasiimti į bet kurią išvyką. Jis gali matuoti vandens temperatūrą ir sudaryti batimetrinius žemėlapius, o naudotis juo galima ir atšiauriomis sąlygomis“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Amato meistrams – „Depper Chirp+“

„Deeper“ sonarų kolekciją vainikuoja pažangusis „Chirp+“, kuris aplinką fiksuoja itin tiksliais trijų dažnių spinduliais. Su juo lengvai aptiksite norimų žuvų susibūrimo vietas, identifikuosite plėšriąsias žuvis ir gausite itin tikslius duomenis apie vandens telkinių dugną. Echoloto užmetimas siekia 100 m, toks pat ir jo veikimo spindulys. Pažangiausiame „Deeper“ modelyje taikoma „CHIRP“ technologija, kuri skleidžia impulsus su skirtingais garso dažniais – tai garantuoja itin detalią ir tikslią informaciją.

Net jei žuvis skiria 1 cm atstumas, „Deeper Chirp+“ pajėgs jas identifikuoti atskirai, o nuo garso bangų nepasislėps net plaukiojančios vos per 15 cm nuo dugno. Įrenginio fiksavimo kampai varijuoja nuo 7 iki 47 laipsnių, todėl apie dominančią vandens telkinio vietą visada galėsite gauti detalesnę informaciją. Juo taip pat galima sudarinėti batimetrinius žemėlapius. Be to įrenginys vienintelis iš „Deeper“ šeimos turi greitojo įkrovimo funkciją, su kuria baterija bus pilna per 75 min. – pilnai įkrautas, „Chirp+“ tarnauja iki 6 val.

„Šį įrenginį įvertins profesionalūs žvejai, kurių krepšyje – tik aukščiausios kokybės įranga. „Deeper Chirp+“ dugną fiksuoja pažangia impulsine technologija, todėl gauti duomenys – itin tikslūs. Kiekvienam patyrusiam žvejui įrenginys ne tik padės planuoti žūklę, bet ir taikyti įvairias žvejybos strategijas bei eksperimentuoti. Juo užtikrintai galėsite naudotis visuose vandens telkiniuose ir poledinėje žūklėje“, – tikina A. Archangelskis.

„Bitės Profas“ pasakoja, kad visus „Deeper“ įrenginius galima valdyti jiems skirta programėle („Android“, „iOS“). Ji ne tik atvaizduoja sonarų siunčiamą informaciją, bet ir padeda planuoti išvyką – stebėti orus, sekti Mėnulio kalendorių, sudaryti išvykos žemėlapį ar fiksuoti savo sugautą laimikį. Tiesa, A. Archangelskis priduria, kad jau veikia ir bandomoji naujos „Deeper“ kūrėjų aplikacijos „Fish Deeper“ („Android“, „iOS“) versija, turinti daugiau funkcijų ir naują vartotojo sąsają.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: