Keičiame telefoną: kaip neprarasti duomenų „iPhone“ keičiant į „Android“

Net jei esate labai užkietėjęs „Apple“ gaminių gerbėjas, tikriausiai bent trumpam tikrai esate pagalvoję, kad būtų įdomu išbandyti ir „Android“ prietaisus. O jei galiausiai iš tikrųjų apsisprendėte tai padaryti bei savo kailiu įsitikinti, ar kaimyno kieme žolė žalesnė, tikrai norėsite išsaugoti senajame telefone esančius duomenis. Tai padaryti nekeičiant operacinės sistemos būtų visiškai nesudėtinga, tačiau šiuo atveju pravers keletas patarimų. Todėl „Bitės Profai“ plačiau pasakoja apie tai, kaip keičiant telefoną išsaugoti svarbiausius duomenis.
 

Susipažinkite lengviau:
  • Keisdami „Apple“ įrenginį į „Android“ svarbius duomenis ir informaciją perkelkite specialiu laidu ar per programinę įrangą.
  • Sukurkite kontaktų atsarginę kopiją, o kalendorių sinchronizuokite su „Google“ kalendoriumi.
  • Nuotraukas ir vaizdo įrašus perkelkite naudodamiesi internetinėmis duomenų saugyklomis.

Norite apie duomenų perkėlimą iš „Apple“ įrenginių į „Android“ sužinoti daugiau? Tuomet tiesiog toliau skaitykite šį „Bitės Profų“ straipsnį.


„Išmaniųjų įrenginių gamintojai siekia ne tik parduoti įrenginius, bet ir sukurti juose veikiančią bendrą ekosistemą. Duomenys saugomi gamintojo siūlomose debesų saugyklose, o kontaktai, nustatymai ir kita informacija lengvai migruoja tik įsigijus naują to paties gamintojo įrenginį. Todėl kuo ilgiau naudojamės viena operacine sistema, tuo sudėtingesnis atrodo perėjimas į naująją. Tačiau egzistuoja priemonės, leidžiančios šį pokytį išgyventi lengviau“– sako Šiaulių „Akropolyje“ esančiame salone dirbantis „Bitės Profas“ Gintaras Gruodis ir pasakoja, kaip neprarasti duomenų keičiant išmanųjį telefoną.

Kai kurie naujausi įrenginiai nebijo konkurencijos ir gali pasiūlyti automatinį svarbiausių duomenų perkėlimą į „Android“ sistemą. Pavyzdžiui, išpakavę naująjį „Samsung Galaxy S10+“ telefoną, rasime specialų laidą-adapterį, skirtą duomenų perkėlimui iš „iPhone“. Jei išmanusis tokios galimybės neturi, analogišką procesą galima atlikti ir su programine įranga.

Kontaktai: nepraraskite ryšio

Tyrimų duomenimis, vartotojams kontaktiniai duomenys yra vieni svarbiausių. Nepaisant to, juos perkelti į naująją sistemą visiškai nesunku. „iPhone“ išmaniajame atsidarius telefono nustatymus ir pasirinkus savo vartotoją, „iCloud“ nustatymuose leidžiama aktyvuoti atsarginės kontaktų kopijos galimybę. Tuomet, atsidarę „iCloud“ tinklalapį savo kompiuteryje, pasirenkame „Kontaktų“ puslapį. Pažymėję visus kontaktus, kuriuos norime išsaugoti, apačioje rasime krumpliaračio ikonėlę. Paspaudę ją galėsime pasirinkti „Export vCard“ funkciją.

Tokiu būdu bus sukurtas naujas dokumentas, kurį galime sau išsiųsti elektroniniu paštu. Jį atsidarius „Android“ telefone, į jį bus perkelti visi dokumente esantys kontaktai. Po šio proceso kontaktų dokumentą verta išsisaugoti – jis vėliau gali pasitarnauti kaip atsarginė duomenų kopija.

Apple kontaktai | BITĖ

Kalendorius: nepraleiskite susitikimų

Daugelis kalendorių programėlių palaiko tarpusavio suderinamumo galimybę, todėl iš vieno į kitą nesunku perkelti informaciją apie artėjančius susitikimus ir renginius. Jei jau turite „Google“ paskyrą, su ja prisijunkite „iPhone“ telefone. Nustatymuose pasirinkite opciją „Vartotojai ir slaptažodžiai“, po to – „Pridėti vartotoją“. Čia pasirinkite „Google“, prisijunkite su šios paskyros duomenimis ir įgalinkite kalendorių sinchronizaciją.

Ši funkcija ypač pravers tuo atveju, jei kartu su „Android“ telefonu naudositės kitais „Apple“ įrenginiais. Pavyzdžiui, planšetiniame kompiuteryje „iPad“ sukurti kalendoriaus įrašai automatiškai bus rodomi abiejų platformų įrenginiuose.

Apple Kalendorius | BITĖ

Bendroji telefono aplinka: jauskitės kaip namie

„Apple“ turi tikrai gerai sustyguotą ekosistemą – „iPhone“, „iPad“ ir „Mac“ įrenginiai sudaro vieningą aplinką, kurioje visi asmeniniai duomenys bet kada pasiekiami iš bet kurio įrenginio. Tokiu būdu naujajame savo „iPhone“ rasite viską, ką turėjote senajame. Tačiau dėmesio vertu funkcionalumu pasižymi ir „Google“ sistema, naudojama „Android“ telefonuose.

Prisijungę prie vienos „Google“ paskyros, iškart pasieksite tekstines žinutes, kalendorių, kontaktus, „Chrome“ naršyklėje išsaugotą informaciją su svarbiausia naršymo istorija, „Google Drive“ diską ir jame saugomą informaciją, nuotraukų, sporto, priminimų ir kitas programėles.

Apple aplinka | BITĖ

Nuotraukos ir vaizdo įrašai: išsaugokite akimirkas

Nuolat tobulėjant išmaniųjų telefonų kameroms, kiekviename įrenginyje nešiojame tūkstančius užfiksuotų akimirkų. Iš pirmo žvilgsnio, paprasčiausias būdas jų neprarasti – duomenų kopijos kompiuteryje sukūrimas. Vėliau iš jos nesunku perkelti nuotraukas bei vaizdo įrašus į „Android“ telefoną. Vis dėlto, šis „laidinis“ perkėlimo būdas – atgyvenęs.

Tuo metu internetinės duomenų saugyklos siūlo ne vieną patrauklų, automatinį nuotraukų saugojimo sprendimą. Kadangi daugelis „Android“ telefonų turi „Google Photos“ programėlę, parsisiųskite ją į savo senąjį „iPhone“ ir nustatykite automatinį sinchronizavimą. Kai programėlę atsidarysite bet kuriame įrenginyje, visas nuotraukas rasite programėlėje. Panašias funkcijas atlieka ir „Microsoft OneDrive“ ar „DropBox“.

Šis duomenų perkėlimo būdas šiek tiek lėtesnis, tačiau patikimesnis. Jis sukuria kopiją ne jūsų kompiuteryje, bet internetinėje duomenų saugykloje. Tai reiškia, kad ne tik turėsite garantuotą kopiją, bet ir paprastai pasieksite ją iš bet kurio įrenginio.

Google photos | BITĖ

Programėlės: daug informacijos išsisaugos automatiškai

Tam tikra informacija jūsų „Android“ telefoną pasieks įdiegus anksčiau naudotas programėles, jei jos palaiko abi operacines sistemas. Pavyzdžiui, jei naudojotės „Google“ žemėlapiais ar „Google Drive“ savo „Apple“ telefone, visi duomenys be jokių papildomų pastangų bus pasiekiami vos prie jų prisijungus naujajame įrenginyje.

Daugelis kasdienių programėlių reikalauja susikurti atskiras paskyras, kuriose saugomi jūsų duomenys. Todėl naujame įrenginyje pakanka tik įsirašyti šias programėles ir taip visiškai nesunkiai pasieksite „Spotify“ grojaraščius, „Youtube“ pamėgtus vaizdo įrašus ar kitų socialinių tinklų informaciją.

Deja, keičiant telefonus, automatiškai nepersikelia skirtingų operacinių sistemų užrašų programėlės informacija. Tokioje situacijoje gali pagelbėti „Google Keep“. Ši programėlė veikia tiek „Android“, tiek „iOS“ operacinėse sistemose. Prisijungus prie savo „Google“ paskyros, visus užrašus pasieksite bet kokiame įrenginyje.

Kokios programėlės geriausiai padeda perkelti turinį iš vienos operacinės sistemos į kitą, sužinokite čia.

Google drive | BITĖ

Jei apie skirtingų operacinių sistemų įrenginius norite sužinoti daugiau ar norite patarimų, kaip perkelti duomenis iš vienos operacinės sistemos į kitą, pagalbos visada galite kreiptis „Bitės“ tinklalapyje arba į didžiuosiuose Lietuvos miestuose įsikūrusius „Bitės Profus“, kurie bet kada patars bei atsakys į jums rūpimus klausimus. Be to, „Bitės Profai“ nemokamai aptarnauja visus klientus, nepriklausomai nuo jų naudojamo tinklo.