Išsamus išmaniųjų laikrodžių „Samsung“, „Huawei“, „Fitbit“ ir „Garmin“ palyginimas

Išmanieji laikrodžiai ne tik suteikia mūsų gyvenimams daugiau patogumo, bet ir padeda stebėti savo organizmą bei išvengti galimų sveikatos problemų. Taigi, jeigu svarstote, kaip išsirinkti geriausiai jūsų individualius poreikius atitinkantį įrenginį, „Bitės Profai“ dalijasi išsamia populiariausių „Samsung“, „Huawei“, „Fitbit“ ir „Garmin“ laikrodžių apžvalga.
Taupydami jūsų laiką, kviečiame su pranešimo turiniu susipažinti lengviau:
  • Išmanieji laikrodžiai „Samsung Galaxy Watch 3 LTE“ ir „Samsung Galaxy Watch Active 2 LTE“ leidžia patogiau stebėti sveikatingumo rodiklius
  • Laikrodžio „Huawei Watch GT 2 Pro“ ekrane – virtualus varžovas, skirtas padėti geriau ir greičiau bėgti
  • „Fitbit Sense“ duoda sveikesnio gyvenimo patarimų dėl ramesnio miego, mažesnio streso ir pan.
  • Išmanusis laikrodis „Garmin Venu“ siūlo rinktis iš sudarytų ar pačiam susidaryti individualų treniruočių planą

Daugiau apie išmaniųjų laikrodžių funkcijas sužinokite toliau skaitydami šią apžvalgą.

„Šiandien išmaniųjų laikrodžių siūlomas įprastas funkcijas, tokias kaip žingsnių, miego sekimas papildo įvairios naujos galimybės: pavyzdžiui, virtualus sporto treneris, streso matavimas ar kvėpavimo, meditacijos pratimai. Išmaniųjų įrenginių pasirinkimas kaip niekad platus, tad vartotojui tampa vis sunkiau išsirinkti tinkamiausią įrenginį. Nusprendžiau pats ištestuoti ir palyginti populiariausių gamintojų laikrodžių suteikiamas svarbiausias funkcijas“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas ir kviečia susipažinti su jo rezultatais.

Išmanieji laikrodžiai „Samsung Galaxy Watch 3 LTE“ ir „Samsung Galaxy Watch Active 2 LTE“

samsung-watch-all
 
„Samsung Galaxy Watch 3 LTE“ ir „Samsung Galaxy Watch Active 2 LTE“ laikrodžiai turi sveikatos stebėsenos funkciją, kuri seka širdies ritmą ir įspėja, jei jis, palyginti su įprastu, pakyla arba nukrinta. „Bitės Profo“ teigimu, dėl nugarinėje laikrodžio dalyje išdėstytų aštuonių fotodiodų (dvigubai daugiau nei turi kiti testuoti laikrodžiai), matavimai atliekami itin greitai ir tiksliai.

„Širdies ritmą galima pamatuoti rankiniu būdu ar įjungti automatinį matavimą, tuomet laikrodis širdies ritmą pamatuos kas 10 minučių automatiškai. Visgi, žinokite, kad aktyvavus režimą, įrenginio baterija išsenka greičiau“, – akcentuoja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Tiesa, įdomu tai, kad „Samsung Health“ programėlėje yra galimybė pasitikrinti, koks širdies ritmas turėtų būti pagal jūsų amžių ir palyginti jį su kitų laikrodžių savininkais.

samsung-watch-1

Stresui mažinti – animuoti pratimai

„Samsung“ laikrodžių privalumas – automatiniai pranešimai apie pakilusį stresą ir paprasti kvėpavimo patarimai, leidžiantys greičiau nurimti.

„Laikrodžių siūlomi kvėpavimo pratimai – animuoti, todėl lengva suprasti, kaip teisingai juos atlikti. Labai patogu, kad testuoti „Samsung“ laikrodžiai leidžia peržiūrėti ne tik momentinę, bet ir ilgesnio laikotarpio streso istoriją. Taip galime sekti pokyčius ir stebėti ilgalaikes tendencijas“, – sako M. Vrubliauskas.

Be to, „Samsung Galaxy Watch 3 LTE“ ir „Samsung Watch Active 2 LTE“ detaliau parodo ilgesnio laikotarpio pokyčius nei testuoti konkurentų laikrodžiai. Visgi, „Garmin Venu“ yra geresnis pagalbininkas kovoje su stresu, nes, užuot pasiūlęs atskirus kvėpavimo pratimus, laikrodis siūlo visą programą – skaičiuoja, kiek kartų įkvėpėte ir iškvėpėte ir parodo, kaip tai padėjo sumažinti stresą.

samsung-watch-2

Nenutrūkstamas miego sekimas

Testuodamas „Samsung“ laikrodžius „Bitės Profas“ pastebėjo, kad jei miegant laikrodžiai ne visiškai priglunda prie riešo, miego duomenų fiksavimas nenutrūksta ir grafikas net ir tokiu atveju yra užpildomas. Tuo tarpu kitų testuotų laikrodžių miego grafike tokiu atveju atsiranda tarpų.

„Man labai patiko ir lengvas miego duomenų atvaizdavimas. Vos pažvelgęs galėjau matyti procentais išreikštą bendrą miego efektyvumą, todėl net neprireikė nagrinėti išsamios analizės. Taip daug greičiau galėjau suprasti, ar mano miegas buvo kokybiškas“, – paaiškina M. Vrubliauskas.

Norintiems savo miego kokybės rodiklius panagrinėti atidžiau, „Samsung“ laikrodžiai aiškiai ir detaliai pateikia jų reikšmių aprašymus. Be to, iš visų testuotų laikrodžių tik „Samsung“ ir „Fitbit Sense“ leidžia savo miego kokybę palyginti su kitų programėlės naudotojų ir suprasti, kokių pokyčių reikėtų imtis norint ją pagerinti.

Samsung-watch-3

Samsung-watch-4

Samsung-watch-5

SpO2 matavimas – tik rankiniu būdu

Priešingai nei kituose laikrodžiuose, kurie išbandyti šio testo metu, „Samsung Galaxy Watch 3 LTE“ ir „Samsung Watch Active 2 LTE“ SpO2 (deguonies įsisavinimą kraujyje) nematuoja automatiškai – šią funkciją turėsite įjungti rankiniu būdu. Be to, pasak gamintojo, geriausius rezultatus pasieksite tuomet, kai matuodami alkūnę laikysite ant stalo.

„Testuodamas, kaip šie laikrodžiai matuoja SpO2, gautus rodiklius dar palyginau su tais, kuriuos gavau SpO2 pamatavęs medicininiu prietaisu. Kadangi skirtumas tarp jų buvo 1–2 proc., galiu sakyti, kad testuoti „Samsung“ laikrodžiai pakankamai tiksliai geba nustatyti deguonies įsisavinimą kraujyje. Visgi, visuomet rekomenduočiau kliautis medicininio įrenginio rodikliais“, – sako M. Vrubliauskas.

SPo-2-samsung

Pradedantiesiems bėgikams

Išmaniuosiuose laikrodžiuose yra daugiau nei 120 treniruočių režimų, iš kurių 7 laikrodis geba atpažinti automatiškai ir iškart pradeda sekti jūsų treniruotes.

„Šie laikrodžiai bus ypač naudingi pradedantiesiems bėgikams. Aktyvavus bėgimo treniruotės režimą, juose pradeda veikti virtualus asmeninis treneris. Jis kiekviename bėgimo etape nurodo, kiek laiko reikės bėgti, pasiūlo padidinti tempą ar padaryti pertraukėlę, kad bėgiojimas nepadarytų daugiau žalos, nei naudos. Visos treniruotės metu laikrodis taip pat fiksuoja širdies ritmą ir greitį“, – sako „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

„Aktyvavus treniruočių režimus, „Samsung Galaxy Watch 3 LTE“ ir „Samsung Watch Active 2 LTE“ laikrodžiai parodo, kaip teisingai atlikti pratimus ir fiksuoja treniruočių pažangą. Tačiau priešingai nei „Garmin Venu“, jie neduoda galimybės susidaryti asmeninių treniruočių. Todėl šių laikrodžių tikslinė auditorija – sportininkai mėgėjai ar žmonės, norintys atidžiau sekti savo sveikatą.

Visus laikrodžio užfiksuotus duomenis, tokius kaip širdies ritmas, širdies ritmo zonos, ėjimo ar bėgimo tempas, galite rasti „Samsung Health“ programėlėje.

Samsung-watch-7

samsung-watch-8

Samsung-watch-7

„Huawei Watch GT 2 Pro“

gt2-pro

Širdies ritmo matavimas – yra kur tobulėti

Testuodamas laikrodžius „Bitės Profas“ pastebėjo, kad „Huawei Watch GT 2 Pro“ laikrodžiams pamatuoti širdies ritmą užtrunka ilgiausiai.

„Šie laikrodžiai bus ypač naudingi pradedantiesiems bėgikams. Aktyvavus bėgimo treniruotės režimą, juose pradeda veikti virtualus asmeninis treneris. Jis kiekviename bėgimo etape nurodo, kiek laiko reikės bėgti, pasiūlo padidinti tempą ar padaryti pertraukėlę, kad bėgiojimas nepadarytų daugiau žalos, nei naudos. Visos treniruotės metu laikrodis taip pat fiksuoja širdies ritmą ir greitį“, – sako „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

„To priežastis, ko gero, yra baterijos taupymo režimas. Iš visų testuotų laikrodžių „Huawei Watch GT 2 Pro“ turi ilgiausiai laikančią bateriją, tačiau dėl energijos optimizavimo režimų įrenginys rečiau atlieka širdies ritmo matavimus treniruočių metu. Manau, kad ateityje gamintojai tikrai tai patobulins ir širdies ritmo matavimo greitis nesiskirs nuo konkurentų“, – sako M. Vrubliauskas.

hauwei-watch-1

Stresui užfiksuoti – klausimai apie savijautą

Kaip ir kiti testuoti laikrodžiai, „Huawei Watch GT 2 Pro“ širdies ritmą ir streso lygį matuoja visą parą. Prieš pradėdami naudoti šią funkciją, turėsite atsakyti į 10 klausimų apie savo emocinę savijautą – taip laikrodis vėliau galės geriau suprasti jūsų streso pokyčius.

„Kadangi laikrodžiai vienu metu matuoja fizinį ir emocinį stresą, „Huawei“ sprendimas įtraukti klausimus apie savijautą leidžia laikrodžiui geriau juos atskirti. Pavyzdžiui, laikrodis puikiai atskyrė įtampą nuo aktyvesnės veiklos – greitojo ėjimo. Visgi, testuodamas laikrodžius pastebėjau, kad „Huawei Watch GT 2 Pro“ stresą matavo rečiau nei kiti laikrodžiai “, – pasakoja „Bitės Profas“.

huawei-watch-2

Labai tikslus miego laikas

Skirtingai nei „Garmin Venu“, išmanusis laikrodis „Huawei Watch GT 2 Pro“ nefiksuoja kol, pavyzdžiui, gulite lovoje, ir miegą pradeda matuoti tik po to, kai žmogus iš tikrųjų užmiega. Be to, įrenginys itin tiksliai parodo miego laiką.

„Huawei“ laikrodis kelių minučių tikslumu man parodė, kada užmigau ir kada atsikėliau. Mano manymu, sprendimas matuoti tik miego laiką neįskaičiuojant pragulėto laiko yra puikus, nes tokiu atveju miego statistika tampa kur kas aiškesnė. Beje, programėlė pateiktas miego grafikas yra lengvai suprantamas – 100 taškų vertinimo sistema ir nuorodos leidžia pačiam aiškiai ir greitai įsivertinti miego kokybę“, – patikina M. Vrubliauskas.

huawei-watch-3

SpO2 matavimas – automatinis

Išmanusis laikrodis „Huawei Watch GT 2 Pro“ deguonies įsisavinimo kraujyje lygį automatiškai matuoja visą parą kas 30 min. arba kai matavimą aktyvuojate rankiniu būdu.

„Testuodamas laikrodžius pastebėjau, kad „Samsung“ ir „Huawei“ laikrodžių SpO2 rezultatas buvo identiškas. O kadangi „Samsung“ laikrodžių duomenis palyginau su medicininio prietaiso, galime daryti prielaidą, kad „Huawei Watch GT 2 Pro“ taip pat tiksliai matuoja kraujo įsotinimą deguonimi. Vienintelis skirtumas – „Huawei“ tai daro automatiškai, o „Samsung“ laikrodžiuose matavimą turite įjungti rankiniu būdu“, – akcentuoja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

huawei-watch -spo

Daugiau nei 100 treniruočių

Išmaniajame laikrodyje „Huawei Watch GT 2 Pro“ yra daugiau nei 100 treniruočių režimų, tokių kaip laipiojimo, bėgimo lauke, irklavimo, banglenčių sporto, teniso ir kt., iš kurių 6 laikrodis atpažįsta automatiškai.

„Šis laikrodis puikiai veikia kaip asmeninis bėgimo treneris. Jis turi 10 skirtingų bėgimo treniruočių, skirtų tiek ištvermei, tiek kalorijų deginimui. Visas šias treniruotes padeda atlikti virtualus asmeninis treneris, treniruotės metu teikiantis nuolatines rekomendacijas. Be to, bėgant laikrodžio ekrane visąlaik matomas animuotas žmogeliukas – virtualus varžovas ir idealus bėgimo pavyzdys, skirtas parodyti, kokiu tempu žmogus turėtų bėgti“, – sako „Bitės Profas“.

Kitas laikrodžio išskirtinumas – atpažinęs ėjimo treniruotę lauke, laikrodis automatiškai aktyvuoja GPS sekimo funkciją ir fiksuoja nueitą atstumą. Tuo metu užfiksavęs ėjimo treniruotę sporto salėje ar kitoje uždaroje patalpoje, laikrodis GPS sekimo funkcijos neaktyvuoja.

Laikrodžius testavęs M. Vrubliauskas sako, kad jam pasirodė labai naudinga, kad laikrodis po treniruotės parodo ne tik treniruočių laiką, bet ir laiko tarpą, per kurį organizmas visiškai atsigaus.

huawi-watch-5

Išmanusis laikrodis „Fitbit Sense“

fitbit-sense

Širdies ritmo matavimas – mažiau sklandus

Testuojant širdies ritmo matavimą paaiškėjo, kad išmanusis laikrodis „Fitbit Sense“ ramybės būsenoje jį matuoja gana sklandžiai, tuo tarpu aktyvios treniruotės metu – prasčiau.

Testuojant širdies ritmo matavimą paaiškėjo, kad išmanusis laikrodis „Fitbit Sense“ ramybės būsenoje jį matuoja gana sklandžiai, tuo tarpu aktyvios treniruotės metu – prasčiau.

fitbit-sense-1

Stresas – pagal prakaitavimą

Išmanusis laikrodis „Fitbit Sense“ turi „EDA Scan“ funkciją, kuri pagal prakaitavimą gali nustatyti žmogaus streso lygį skalėje nuo 1 iki 5 (laikrodyje) ir nuo 1 iki 100 (programėlėje). Didesnis skaičius indikuoja didesnį patiriamą stresą. Visgi norint pamatyti detalesnę streso analizę, būtina įsigyti „Premium“ narystę.

„Norint įvertinti patiriamo streso lygį, tereikia uždėti delną ant laikrodžio ekrano. Programa aptiks nedidelius odos prakaito lygio pokyčius ir pateiks atsakymą. O kol bus matuojamas jūsų streso lygis, laikrodis pasiūlys atlikti kvėpavimo pratimą, kuris padės atsipalaiduoti“, – pasakoja M. Vrubliauskas. Tuo metu kiti testuoti laikrodžiai stresą matuoja automatiškai.

Laikrodžius testavusiam „Bitės Profui“ pasirodė įdomu ir naudinga, kad išaugus streso lygiui, laikrodis parekomendavo į kalendorių įtraukti susitikimą su draugais ar surengti pikniką gamtoje su antrąją puse. „Fitbit“ teigimu, dienotvarkėje matomas malonus susitikimas turėtų padėti sumažinti stresą. Tiesa, patarimų, kaip suvaldyti stresą, „Fitbit“ programėlėje rasite ir daugiau.

„Norint gauti dar daugiau patarimų, kaip valdyti stresą, kursų ir detalesnę streso rodiklių analizę, „Fitbit“ siūlo įsigyti paslaugos prenumeratą. Kad įvertintumėte, ar jums šis pasiūlymas naudingas ir už papildomas galimybes esate pasiruošęs mokėti, pirmiausia siūlau išbandyti nemokamą 6 mėnesių prenumeratą“, – sako „Bitės Profas“.

fitbit-sense-2

SpO2 – tik miego metu

Priešingai nei kituose testuotuose laikrodžiuose, „Fitbit Sense“ kraujo įsotinimą deguonimi (SpO2) matuoja tik miegant. Visgi dalis vartotojų šios funkcijos gali net nerasti – prieš tai būtina parsisiųsti šią funkciją palaikantį ekrano ciferblatą.

„Toks „Fitbit“ sprendimas šiek tiek apsunkina arterinio kraujo įsotinimo deguonimi sekimą. Be to, miego metu užfiksuotas SpO2 įtrauktas į bendrą miego statistiką, todėl tampa gerokai sunkiau interpretuoti duomenis“, – pasakoja „Bitės Profas“.

fitbit-sense-3

Daugiau dėmesio miegui

Nors dėl laikrodžio širdies ritmo matuoklio, arterinio kraujo įsotinimo deguonimi (SpO2) jutiklio, kūno temperatūros ir judesių daviklių, „Fitbit Sense“ yra tikrai geras miego kokybės stebėjimo įrankis, norint funkcionaliai jį išnaudoti, rekomenduojama atsiųsti ciferblatą.

„Pirmuosius ir pagrindinius miego rodiklius galėsite sužinoti jau po pirmos nakties, tačiau papildomus rodiklius, tokius kaip temperatūra ar SpO2 – matysite tik po trijų naktų laikrodžio dėvėjimo“, – atskleidžia M. Vrubliauskas. Visgi, jei laikrodį nakties metu segėsite per laisvai, ryte programėlėje matysite tik miego laiką ir fazes.

Laikrodžius testavusiam „Bitės Profui“ patiko, kad laikrodis ne tik rodo miego statistiką, bet ir pateikia patarimų, kaip pagerinti miego kokybę. Pavyzdžiui, kad greičiau užmigtumėte, „Fitbit Sense“ pasiūlo kelis kartus giliai įkvėpti ir iškvėpti, pasiklausyti ramios muzikos ir pan. O norintiems geriau išsimiegoti – susidaryti konkretų miego grafiką.

Lyginant su kitais testuotais laikrodžiais, „Fitbit Sense“ miego informaciją pateikia detaliausiai. Taip pat duoda išsamiausių patarimų miego kokybei pagerinti, kurie bus tikrai naudingi savo sveikata besirūpinantiems žmonėms.

fitbit-sense-6

fitbit-sense-4

Širdies ritmo zonos – pagalba sportuojant

Nors „Fitbit Sense“ neturi dirbtinio intelekto algoritmais valdomo asmeninio trenerio, kokį turi testuoti „Samsung“ laikrodžiai ir „Huawei Watch GT 2 Pro“, čia vis tiek rasite daugiau nei 20 treniruočių režimų, tokių kaip važiavimas dviračiu, bėgimas, plaukimas, tenisas, intervalinės treniruotės ir kt. Automatiškai treniruočių laikrodis neatpažįsta.

Viena įdomesnių galimybių, kurias siūlo šis išmanusis laikrodis – širdies ritmo intensyvumo zonų stebėjimas. „Matydami, kokioje zonoje yra jūsų širdies ritmas, treniruotės metu galėsite nuspręsti, ar turėtumėte daugiau pasistengti, ar sulėtinti tempą. Vėliau išsamią analizę galėsite peržiūrėti programėlėje. Dėl integruoto GPS matysite nubėgtą ar dviračiu nuvažiuotą atstumą ir greitį, o treniruotės metu – laiką ir sudegintas kalorijas“, – pasakoja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Svarbu paminėti, kad „Fitbit Sense“ gerai seka sporto režimus, tačiau, lyginant su kitais testuotais laikrodžiais, širdies ritmą parodo ne visai sklandžiai. Visgi laikrodis, pasak „Bitės Profo“ duoda tikrai naudingų patarimų, padėsiančių jaustis geriau, todėl jis turėtų patikti savo sveikata besirūpinantiems žmonėms, kuriems patinka retkarčiais lengvai pasportuoti.

Išmanusis laikrodis „Garmin Venu“

garmin-venu

Širdies ritmo stebėjimas – visą parą

„Garmin Venu“ širdies ritmą ir stresą matuoja automatiškai visą parą. Priešingai nei kituose testuotuose laikrodžiuose, norint sužinoti tos akimirkos stresą ar širdies ritmą, užtenka spustelti ekraną: laikrodis juos iškart parodo matavimus, be jokio uždelsimo.

„Man pasirodė įdomu, kad kai neįjungęs sporto treniruotės režimo užsiėmiau aktyvesne fizine veikla, laikrodis iškart parodė išaugusį širdies ritmą ir pasiūlė pailsėti ir atlikti kvėpavimo pratimų. Kai vienu metu ant rankos segėjau „Garmin Venu“ ir kitus testuojamus įrenginius pastebėjau, kad kol buvo neįjungtas sporto treniruotės režimas, „Garmin Venu“ ne taip jautriai reagavo į širdies ritmo pokyčius“, – aiškina M. Vrubliauskas.

garmin-1

Streso matavimas – reikalauja atidumo

M. Vrubliauskas pastebėjo, kad „Garmin Venu“ streso matavimas ir atvaizdavimas diagramoje skiriasi nuo kitų testuotų laikrodžių. Tačiau atlikdamas matavimus laikrodis kur kas labiau atsižvelgia į skirtingus kūno faktorius ir todėl tiksliausiai pamatuoja fizinį stresą.

„Laikrodyje taip pat integruota „Body batery“ energijos stebėsenos funkcija, kuri leidžia bet kuriuo metu pasižiūrėti kūno energijos lygį, o tai gali padėti planuoti treniruotes, poilsį ir miegą. Pasak M. Vrubliausko, ši funkcija turėtų patikti sportininkams, kadangi kūno atsigavimas po treniruotės yra būtinas siekiant aukščiausių rezultatų“, – sako „Bitės Profas“.

garmin-watch-4

Miego stebėjimas – dar prieš užmiegant

Testuodamas laikrodžius „Bitės Profas“ pastebėjo, kad „Garmin Venu“ laikrodis automatiškai aktyvuoja miego režimą dar prieš jums iš tikrųjų užmiegant. Tai reiškia, kad jei prieš miegą valandą ramiai žiūrėsite televizorių ar gulėsite lovoje negalėdami užmigti, šis laikas bus įtrauktas į miego statistiką, kaip „Pabudimo laikas“.

„Tikslų savo miego laiką galite atsekti pagal laiko skalėje rodomą miego laiką. Išplėstinėje analizėje taip pat matysite gilaus ir neramaus miego fazes, sužinosite, ar pasiekėte nustatytą miego valandų tikslą ir kt. Miegant, laikrodis matuoja ir deguonies kiekį kraujyje bei įkvėpimų skaičių per minutę viso miego metu. O to daugiau nedaro nė vienas iš testuotų laikrodžių“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Kvėpavimo dažnį rasite laiko skalėje prie kitų miego rezultatų. Šis rodiklis gali padėti nustatyti miego metu atsirandančius kvėpavimo sutrikimus, kurie itin svarbūs sergantiems astma, apnėja ir kitomis kvėpavimą sunkinančiomis ligomis.

garmin-venu-4

Unikalios kvėpavimo treniruotės

Vienas didžiausių „Garmin Venu“ išskirtinumų – kvėpavimo treniruotės, kurias laikrodis pasiūlo automatiškai, kai pastebi, kad esate per daug susijaudinęs ar patiriate stresą.

„Tai – specialūs pratimų rinkiniai, kurie atliekami pasitelkiant skirtingas kvėpavimo technikas. Atliekant pratimus laikrodis atidžiai skaičiuoja, kiek kartų žmogus įkvėpė ar iškvėpė, sulaikė kvėpavimą ir pan. Jei kvėpavimą sulaikysite per ilgai, „Garmin Venu“ atkreips dėmesį, kad greičiausiai turite su kvėpavimu susijusių problemų ar esate per daug susijaudinęs“, – aiškina „Bitės Profas“.

Atlikus kvėpavimo treniruotę, laikrodis parodo širdies ritmą ir bendrą pokytį – kaip jautėtės treniruotės pradžioje ir kaip treniruotė padėjo nusiraminti.

garmin-venu-4

Asmeninis treneris ant riešo

Animuotos treniruotės, mokančios taisyklingai atlikti pratimus, yra dar vienas dalykas, dėl kurio „Garmin Venu“ išsiskiria. Nors testuotuose „Samsung“ laikrodžiuose jų taip pat yra, „Garmin“ jų turi daugiau ir daug detalesnių. Taigi šis laikrodis – tarsi asmeninis treneris ant riešo.

„Animuotos treniruotės puikiai tinka sportuojantiems namuose, nes žingsnis po žingsnio parodo, kaip atlikti vieną ar kitą pratimą. Be to, atidžiai sekant animuotą žmogeliuką ekrane, daug lengviau išvengti traumų“, – sako „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Taip pat „Garmin Venu“ siūlo atsiųsti sudarytą ar pagal savo asmeninius poreikius pačiam susidaryti individualų treniruočių planą. Tai šį laikrodį neabejotinai išskiria iš konkurentų, nes tokios galimybės daugiau nesiūlo nė vienas iš testuotų įrenginių.

garmin-venu-6

Išvada

Visi testuoti laikrodžiai turi ir daugiau svarbių savybių, tokių kaip baterijos laikymas, suderinamumas, ekrano ryškumas ir kt., tačiau šioje apžvalgoje dėmesį skyrėme ir vertinome tik svarbiausiais sportui ir sveikatingumui skirtas funkcijas.


smartžwatch-review
 
Apibendrinant, iš visų testuotų laikrodžių „Samsung Galaxy Watch Active 2 LTE“ ir „Samsung Galaxy Watch 3 LTE“ labiausiai tiks sportuoti pradedančiam žmogui, kuriam svarbu sekti pagrindinius fizinės veiklos ir kūno rodiklius.

Dėl bėgimo treniruočių metu ekrane matomo virtualaus varžovo ir bėgimo treniruočių gausos „Huawei Watch GT2 Pro“ bus itin naudingas bėgikams, ypač pradedantiesiems ir mėgėjams.

Tuo metu „Fitbit Sense“ yra orientuotas į žmones, pradedančius sveikesnį gyvenimo būdą ir tuos, kuriems reikia daug ir išsamių patarimų, kaip žengti pirmuosius žingsnius. Na, o „Garmin Venu“ laikrodžio tikslinis vartotojas – patyręs sporto entuziastas, kuris tikrai įvertins galimybę susidaryti individualų treniruočių planą ir galimybę stebėti įvairius sveikatingumo parametrus.

Iš visų šio testo laikrodžių, „Samsung“ įrenginiai vieninteliai palaiko eSIM technologiją, dėl kurios tampa savarankiškais mobiliaisiais įrenginiais ir veikia visur, kur yra mobilusis ryšys. Naudodamiesi „Samsung Galaxy Watch 3 LTE“ ar „Samsung Galaxy Watch Active 2 LTE“ galėsite skambinti, atsiliepti, rašyti ir gauti SMS žinutes, matyti socialinių tinklų naujienas ar tiesiog klausytis muzikos internetu, net jei išmaniojo telefono nebus šalia.

Šiandien išmaniųjų laikrodžių pasirinkimas nuolat auga – įrenginius dabar siūlo ne tik technologijų bendrovės, bet ir didžiausios mados prekių kompanijos. Visgi nepriklausomai nuo to, kurio gamintojo modelį nuspręsite įsigyti, jame bus įdiegta eSIM ir „Bluetooth“ arba tik „Bluetooth“ technologija. Kuo jos skiriasi ir kuris variantas geriausiai atitiks jūsų asmeninius poreikius, pasakoja „Bitės Profai“.

Kasdien susiduriame su užduotimis, kurias būtina atlikti. Tobulėjančių technologijų pagalba dabar tai padaryti galime greitai ir lengvai. Šiuolaikiniai išmanieji laikrodžiai taip pat tampa patogiais įrankiais, padedančiais atlikti kasdienes užduotis. „Bitės Profai“ dalijasi 5 išmaniųjų laikrodžių funkcijomis, kurios palengvins jūsų gyvenimą.

Nuo įvairiausių programėlių naudojimo iki skambinimo ir SMS žinučių siuntimo – išmaniųjų laikrodžių pasirinkimas stebina praktiškomis galimybėmis. Dalis įrenginių yra visiškai savarankiški įrenginiai, kuriems nereikia susijungti su telefonu, todėl gali praversti net ir kebliausiose situacijose. „Bitės Profai“ apžvelgė visus laikrodžius ir išrinko penkis geriausius tam, kad išsirinkti labiausiai atitinkantį poreikius būtų lengviau.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią apžvalgą parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.