„Eurovizija“ prasideda jau rytoj: išmaniosios programėlės, būtinos kiekvienam konkurso fanui

Jau rytoj Roterdame prasideda „Eurovizijos“ dainų konkursas, kuriame pirmieji pasirodys ir Lietuvos atstovai – grupė „The Roop“. Šįmet stebėti konkursą bus dar įdomiau – ekspertai žada, jog pagaliau išaušo ir Lietuvos šlovės valanda. Nepraleisti svarbių naujienų ir sužinoti daugiau apie konkursą gali padėti ir išmaniosios programėlės. Kurias jų išbandyti turėtų kiekvienas konkurso fanas, pasakoja „Bitės Profai“.
 
Taip lengviau: greitasis skaitymas
  • Jau rytoj prasideda „Eurovizija“, o ją stebėti dar įdomiau gali padėti išmaniosios programėlės
  • „My Eurovision Scoreboard“ programėlėje kartu su draugais ar bendraminčiais visame pasaulyje galėsite rinkti savo konkurso nugalėtoją
  • Šios mobiliosios aplikacijos sudarytame reitinge Lietuva šiuo metu užima 8 vietą
  • Viktorinos programėlėse galite konkuruoti su draugais, kuris daugiausia žino apie konkurso istoriją
  • „Eurovizijos“ tinklalaidėse ne tik aptariami dalyviai ir jų kūriniai, bet ir pasakojamos negirdėtos istorijos

Daugiau apie tai, kokios „Eurovizijos“ išmaniosios programėlės, būtinos kiekvienam fanui, sužinokite toliau skaitydami šį straipsnį.

„Programėlių dėka galite išvysti įprastai nematomus konkurso užkulisius, sužinoti įdomių faktų. Kartu su bendraminčiais galite ne tik spėlioti, kas laimės, bet ir dalyvauti viktorinose apie konkurso istoriją, domėtis, ką ankstesnių metų dalyviai veikia dabar. Remiantis neoficialaus balsavimo, kuriame dalyvauja kiekvienas įsidiegęs programėlę „My Eurovision Scoreboard“, rezultatais, prognozuojama, kad Lietuvos atstovai šįmet gali pagerinti ankstesnį „LT United“ rekordą“, – sako „Bitės Profė“ Lina Štrafėlaitė.

Reitinguokite savo favoritus

reitinguokite-savo-favoritus
 
Konkurso fanams tikrai patiks nemokama dainų vertinimo programėlė – „My Eurovision Scoreboard“ („Android“ ir „iOS“). Čia konkurso fanai reitinguoja visus dalyvius, o pagal tai galima nuspėti kaip susiklostys konkurso rezultatai. Pavyzdžiui, šiuo metu Lietuva su daugiau nei 81 tūkst. balsų rikiuojasi aštuntoje vietoje, o pirmojoje – daugiau nei 143 tūkst. balsų surinkusi Šveicarija.

„Programėlėje galite sukurti savo draugų arba kolegų grupę, kur nariai balsuos už valstybes ir taip visi išrinksite savo „Eurovizijos“ nugalėtoją. Be to, galėsite prisijungti prie pažįstamų, kolegų ar draugų ir peržiūrėti kaip kiekvienas jų balsavo atskirai“, – pažymi išmaniųjų įrenginių ekspertė.

Dainų konkursą įdomiau seksite ir įsidiegę oficialią programėlę „Eurovision Song Contest“ („Android“ ir „iOS“). Dar iki renginio pradžios galėsite geriau susipažinsite su visų šalių atstovais, skaityti naujienas, peržiūrėti naujausius vaizdo įrašus ir išgirsti šių metų dainas.

„Naudojantis šia programėle būtinai išmėginkite kamerą su „Eurovizijos“ simbolikos filtrais. Jie leis pridėti nuotraukose įvairius su konkursu susijusius užrašus, palaikomos šalies vėliavą. Šias nuotraukas galėsite įsikelti į socialinius tinklus ir taip išreikšti palaikymą savo mėgstamiems atlikėjams“, – tvirtina „Bitės Profė“.

Pasitikrinkite žinias apie „Euroviziją“

Pasitikrinkite-žinias
 
Dainų konkurso istorija jau rašoma 65-erius metus, todėl „Eurovision Quiz“ („Android“ ir „iOS“) programėlės kūrėjai sugalvojo daugiau nei 800 klausimų ir devynis viktorinos žaidimų variantus. Su draugais ar šeimos nariais galite konkuruoti, kuris žinote daugiausia apie trečiąja Lietuvos religija tituluojamą konkursą.

„Žaidimas integruotas su interneto enciklopedija – „Vikipedija“, todėl skatina ne tik pasivaržyti, bet ir įgyti naujų žinių. Į sudėtingiausius klausimus atsakys tikri „Eurovizijos“ mylėtojai, o lengvesnius išgliaudys ir ne taip aktyviai sekantys konkursą“, – įsitikinusi L. Štrafėlaitė.

Vienoje naujausių programėlių „Eurovision GP“ („Android“ ir „iOS“) galėsite patikrinti kiekvienos šalies istoriją dar nuo pirmojo konkurso 1956 m. Mobiliojoje aplikacijoje rasite visus kada nors pasirodžiusius atlikėjus arba grupes, prisiminsite kelintą vietą jie užėmė, kiek surinko taškų, galėsite peržiūrėti senus konkurso dainų įrašus. Programėlėje taip pat nurodytos nuorodos į daugumos dalyvių socialinių tinklų profilius – galėsite patikrinti kaip jie atrodo šiandien.

Įdomiausios įžvalgos – tinklalaidėse

idomiausios-izvalgos
 
Muzikos gerbėjai mėgsta diskutuoti apie „Euroviziją“, todėl kuria ne tik programėles, bet ir tinklalaides. Lietuvių kalba „Eurovizijos“ aktualijos linksmai aptarinėjamos „Dūzė Pua“ („Spotify“ ir „Apple Podcasts“) tinklalaidėje, kurios epizoduose kalbama apie įdomias konkurso istorijas, kitų šalių dainas ir nacionalines atrankas.

„Anglų kalba kiekvieną savaitę po vieną epizodą išleidžia tinklalaidės „Eurovision Show“ („Spotify“ ir „Apple Podcasts“) ir „Douze Points” („Spotify ir „Apple Podcasts“). Pastaroji rengia apžvalgas, o du naujausius epizodus sukūrė apie Lietuvos pasirodymus „Eurovizijoje“ 1994-2009 m. ir 2010-2019 m. laikotarpiais“, – pastebi „Bitės Profė“.

Šiais metais Lietuvoje „Eurovizijos“ gerbėjai būriuojasi socialinio tinklo „Facebook“ grupėje – „Eurovizija 2021“. Tautiečiai daugiausia dėmesio skiria Amsterdame pasirodysiantiems mūsų atstovams „The Roop“, tačiau dalinasi įdomia informacija ir apie kitų valstybių dainininkus.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šį straipsnį parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.