Pristatyta laukiamiausia „Apple” metų naujiena: ar „iPhone 12” tikrai pranašesnis už senesnius „iPhone 11” ir „iPhone XR”?

JAV elektronikos milžinė „Apple“ kiek vėliau nei įprastai pristatė naująją „iPhone“ išmaniųjų telefonų seriją. Šiemet ją sudaro net keturi skirtingi įrenginiai. Naujausias „iPhone 12“ – savotiškas naujosios modelių gamos aukso viduriukas, siūlantis visas pagrindines šių metų „Apple“ naujoves už kiek mažesnę kainą. Ar tikrai „iPhone 12“ yra geresnis pasirinkimas nei pernykštis „iPhone 11“ ar poros metų senumo „iPhone XR“, atsako „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas.
 
Taip lengviau: greitasis skaitymas
  • „iPhone 12“ ekranas atkurs kur kas sodresnes spalvas, garantuos geresnį kontrastą ir aukštesnę vaizdo kokybę;
  • Naujojo „iPhone” procesoriaus galia prilygs kompiuteriui: tai užtikrins dar didesnį telefono ilgaamžiškumą;
  • Lyginant su „iPhone 11” ir „iPhone XR”, „iPhone 12” geriau fotografuos tamsoje ir siūlys gerokai geresnes filmavimo ir vaizdo įrašų apdorojimo galimybes.

Daugiau apie „iPhone 12“ sužinokite toliau skaitydami šį straipsnį.

„iPhone 11“ buvo populiariausias pasaulyje naujas išmanusis telefonas pirmąjį 2020 metų pusmetį, šią poziciją perėmęs iš metais senesnio „iPhone XR“. Tokio žmonių susidomėjimo jis susilaukė dėl sklandaus veikimo, ištvermingos baterijos, puikios kameros kokybės, o svarbiausia – mažesnės kainos, lyginant su kitais „Apple“ įrenginiais. Naujasis „iPhone 12“ siūlo patobulinimų visose minėtose srityse ir pristato tokias lauktas naujoves, kaip ryškesnis OLED technologijos ekranas ir 5G ryšio palaikymas“, – pagrindinius naujojo „Apple“ telefono privalumus vardina K. Špiliauskas.
 
Naujas dizainas ir dvigubai išaugusi ekrano raiška

iPhone12 | BITĖ
 
2018 metais debiutavęs „iPhone XR“ pratęsė metais senesnio „iPhone X“ dizaino tradiciją – priekinę ir galinę telefono dalis dengia įbrėžimams atsparus stiklas, o konstrukcijos tvirtumą užtikrina užapvalintas metalinis rėmas. „iPhone 11“ taip pat perėmė šią formą, tačiau pasižymėjo kvadratiniu kamerų moduliu ir naujomis spalvomis. Natūralu, kad atėjo laikas atnaujinti jau beveik trejus metus skaičiuojantį dizainą, tad „Apple“ atliko tam tikrus pakeitimus.

„iPhone 12“ metalinis rėmas tapo kampuotesnis ir primena senuosius „iPhone 5“ ar „iPhone 4“. Lyginant su „iPhone 11“ ir „iPhone XR“, jis yra lengvesnis, plonesnis ir mažesnis“, – pasakoja „Bitės Profas“. Taip pat labai lauktas naujausios kartos „Apple“ telefono patobulinimas yra OLED technologijos ekranas, pavadintas „Super Retina XDR“.

„Lyginant su „iPhone XR“ ir „iPhone 11“, naujojo modelio ekrano raiška išaugo dvigubai. OLED technologijos ekranas garantuoja sodresnes spalvas, geresnį kontrastą ir aukštesnę vaizdo kokybę. Tai įvertins telefone daug teksto skaitantys ar internete naršantys vartotojai, kadangi raidės ir kiti objektai bus dar ryškesni“, – įsitikinęs „Bitės“ išmaniųjų telefonų ekspertas.

Naudojanti tamsųjį režimą (angl. „Dark mode“), dėl naujosios OLED technologijos telefonas, lyginant su ankstesniais modeliais, sunaudos mažiau energijos. Tai leis dar labiau prailginti įrenginio veikimo laiką.

 
Nesudaužomas telefonas?

iPhone12 | BITĖ
 
Vidutiniškai per savaitę išmanųjį telefoną netyčia numetame apie 4 kartus, rodo tarptautinių apklausų duomenys. Išmanusis telefonas yra neatsiejama mūsų kasdienybės dalis, todėl normalu, kad dažnai kyla rizika jį sudaužyti, išmesti iš kišenės ir t.t.

„Apple“ teigia gerokai padidinusi naujojo „iPhone“ atsparumą: „iPhone 11“ kartoje jau patobulintas stiklas „iPhone 12“ modelyje gavo „keraminio skydo“ apsaugą, dar labiau apsaugančią nuo smūgių ar atsitiktinio skilimo. Taip išmanusis turėtų tapti net 4 kartus atsparesnis smūgiams, o patobulinta apsauga nuo vandens leidžia jį panardinti net 6 metrų gylyje.

„Tokio telefono tvirtumo negali pasiūlyti dauguma atsparių aplinkos veiksmams telefonų. „Apple” sugebėjo sukurti tikrai patvarų telefoną net ir be apsaugų, kurios įrenginį paverstų storesniu ir sunkesniu. Naujos technologijos telefono apsauga naująjį „iPhone“ paverčia tikrai patvariu, ilgaamžiu išmaniuoju telefonu“, – paaiškina K. Špiliauskas.

 
Kompiuteriui prilygstanti galia

iPhone12 | BITĖ
 
Naujesnių „iPhone“ išmaniųjų savininkų praktiškai niekada neišgirsime besiskundžiančių nesklandžiu ar lėtu telefono veikimu. „Apple“ kiekvienais metais puikiai optimizuoja „iOS“ programinę įrangą, o svarbiausia – savo įrenginiuose montuoja itin pažangius procesorius.

„Apple“ kurtas „A13 Bionic“ lustas, įdiegtas „iPhone 11“, jau yra maždaug 20 proc. galingesnis už „iPhone XR“ randamą „A12 Bionic“. Visgi „iPhone 12“ įtaisytas naujasis 5 nanometrų technologijos „A14 Bionic“ lustas sugeba atotrūkį dar labiau padidinti. Kompanijos teigimu naujasis procesorius yra dar 50% greitesnis ir geriau grafiką apdorojantis negu bet kuris kitas konkurentų telefonas. Lyginant su ankstesne karta, jis leidžia naujajam „iPhone“ pajėgumu prilygti vidutiniam nešiojamajam kompiuteriui“, – pasakoja K. Špiliauskas.

 
Pažangesnis energijos taupymas ir patogesnis krovimas

iPhone12 | BITĖ
 
Taip pat naujasis „iPhone 12“ dėl pažangesnio lusto pasižymės didesniu energetiniu efektyvumu, todėl telefono akumuliatorių reikės įkrauti rečiau nei pirmtakų.

Viena įdomiausių naujovių tai gale esanti magnetų sistema, pavadinta „Mag Safe" ir skirta bevieliams įkrovikliams ir tokiems aksesuarams, kaip kortelių dėklas ar automobilinis laikiklis. Šis funkcija užtikrins efektyvesnį baterijos įkrovimą bevieliu būdu ir tikslią įkrovimo poziciją.

Į kitą didelę „iPhone 12“ naujovę – 5G tinklo palaikymą – „Apple“ vėlgi žiūri per mažesnių energijos sąnaudų prizmę. Naujos kartos mobilusis ryšys ne tik užtikrins didesnę interneto spartą, bet ir įsijungs tik tada, kai tai bus reikalinga. Pavyzdžiui, jei telefonas atlieka tik automatinius operacinės sistemos atnaujinimus, 5G automatiškai persijungia į 4G LTE tinklą taip taupydama telefono bateriją.

 
Naujos kamerų galimybės

iPhone12 | BITĖ
 
Vienas iš svarbiausių išmanaus telefono atributų – aukštos kokybės kamera. Ar „iPhone 12“ kamera pranašesnė nei ankstesnės kartos telefonų?

„iPhone XR“, turėdamas vos vieną 12 megapikselių kamerą, gebėjo fiksuoti puikius portretus. Tuo metu „iPhone 11“ jau turi 12 megapikselių kamerą ir itin plataus kampo objektyvą. Taip pat šis modelis iš vartotojų nuolat sulaukdavo pagyrų dėl puikaus naktinės fotografijos režimo. „iPhone 12“, deja, nebuvo aprūpintas dar vienu objektyvu ir siūlo tą patį dviejų 12 megapikselių kamerų komplektą. Visgi tai nereiškia, kad fotografijos ar filmavimo srityje nebuvo žengtas žingsnis į priekį“, – pasakoja „Bitės Profas“.

iPhone12 | BITĖ

Šviesai jautresnė diafragma ir patobulintas naktinis režimas padės tamsiu paros metu įamžinti dar šviesesnes ir ryškesnes nuotraukas. Patobulinta ir „Deep Fusion“ technologija, užfiksuojanti daugybę kadrų ir sujungianti juos į vieną puikią nuotrauką. Automatiškai veikiantis „Smart HDR“ sprendimas padės padaryti puikias nuotraukas kontrastingose situacijose. O pirmą kart „iPhone“ telefonuose debiutuojanti „Dolby Vision HDR“ technologija įgalins vartotoją filmuoti kino teatruose matomo vaizdo kokybei prilygstančius įrašus.

 
„iPhone 12“ – didelis žingsnis į priekį


iPhone12 | BITĖ
 
„iPhone XR“, o ypač „iPhone 11“, vis dar išlieka puikiu pasirinkimu ieškantiems pigesnio „Apple“ telefono. Bene svarbiausias veiksnys – juose veikianti „iOS 14“ operacinė sistema puikiai optimizuoja įrenginių veikimą ir yra itin patogi naudoti. Antra, gana ištvermingos baterijos leidžia jaustis komfortiškai be kroviklio, o naujojo telefono kameros vis dar gali puikiais kadrais įamžinti svarbiausias mūsų gyvenimo akimirkas.

Vis dėlto, K. Špiliausko manymu, lyginant su „iPhone XR“ ar „iPhone 11“, naujasis „iPhone 12“ neabejotinai yra pažangiausias ir suteikiantis daugiausia galimybių.

„Lyginant su „iPhone 11”, naujasis „iPhone 12“ itin smarkiai patobulėjo visose vartotojams svarbiausiose srityse. Išmaniojo ekranas yra dvigubai aukštesnės raiškos, o „Super Retina XDR“ technologija suteikia puikų vaizdų kontrastą. Pažangiausias kokį tik telefone galime rasti procesorius užtikrina greitesnį veikimą, mažesnes baterijos sąnaudas ir suteikia galimybę naudotis 5G ryšiu. Iš pagrindų atnaujinta kamera pagerina filmavimo ir fotografavimo galimybes, ypač esant prastam apšvietimui. Be to, jo ekranas net 4 kartus atsparesnis smūgiams, o patobulinta apsauga nuo vandens leidžia jį panardinti net iki 6 metrų gylyje. Visa tai praktiškai pajus kiekvienas „iPhone 12“ pirkėjas, tad renkantis naują telefoną vertėtų įvertinti šio įrenginio pranašumus “, – pasakoja „Bitės Profas“.

 

BITĖ | PROFAI salonuose

Šį straipsnį parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.