Pirmieji atsiliepimai apie sugrįžusį „iPhone SE“: kaip jis atrodo šalia „Android“ konkurentų?

Iš pirmo žvilgsnio „Apple“ sprendimas išleisti atnaujintą „iPhone SE“ modelį gali pasirodyti netikėtas – lyginant su konkurentais, telefono ekranas mažesnis, o kamera turi vos vieną objektyvą. Tačiau įrenginį išbandę ekspertai negailėjo jam gražių žodžių ir vertino jį kaip rimtą iššūkį vidutinės klasės „Android“ įrenginiams. Kas taip sužavėjo kritikus ir kaip naujasis „iPhone“ atrodo šalia savo klasės konkurentų?
 
Susipažinkite lengviau:
  • Nors iš pirmo žvilgsnio „iPhone SE“ savo klasės „Android“ analogams nusileidžia ne vienu aspektu, vartotojo patirtis rodo, kad šis telefonas – puiki ir patikima alternatyva.
  • Dėl mažesnio ekrano įrenginys veikia taupiau už konkurentus, o pastarieji už panašią kainą vartotojams nesiūlo tokio solidaus aliuminio ir stiklo korpuso.
  • Toliaregiškas „Apple“ sprendimas telefone naudoti pažangiausią „A13 Bionic“ procesorių pasiteisino – „iPhone SE“ sparta lenkia net ir gerokai brangesnius „Android“ flagmanus.
  • Daugiausia priekaištų sulaukia telefono kamera – ji turi tik vieną objektyvą ir jai stinga naktinio fotografavimo režimo, todėl ją gelbsti tik HDR technologija ir laiko patikrintas „Apple“ atidumas fotografijos kokybei.

O jeigu apie „iPhone SE“ norite sužinot daugiau, tiesiog toliau skaitykite šį „Bitės Profų“ straipsnį.

Pirmą kartą žengti į pigesnių įrenginių segmentą „Apple“ ryžosi dar 2016 m., išleisdama pirmosios kartos „SE“ telefoną. „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis sako, kad toks sprendimas ir tada, ir šiandien sulaukė ne tik entuziazmo, bet ir abejonių.
 
„Ilgą laiką „iPhone“ telefonai buvo siejami su didesne kaina ir „Premium“ klase. Todėl sprendimas šiemet pakartotinai išleisti vidutinės kainos kategorijos įrenginį buvo vertinamas nevienareikšmiškai – viena vertus, buvo nuogąstaujama, kad „Apple“ dėl kainos bus priversta ieškoti kompromisų. Kita vertus, abejota, ar toks amerikiečių kūrinys bus pajėgus konkuruoti su „Android“ analogais. Vis dėlto rizika pasiteisino – kritikai vadina „iPhone SE“ rimtu iššūkiu jiems“, – sako A. Archangelskis.
 
Jis kviečia apžvelgti penkias telefono savybes ir palyginti jį su „Android“ konkurentais – ar šis telefonas išties nusipelno jam skirtų liaupsių?
 
Apsiribojo mažesniu ekranu

Iphone SE | BITE
 
„iPhone SE“ nustebins prie vis didesnių ekranų įpratusį vartotoją – lengvai delne telpantis įrenginys turi vos 4,7 colio įstrižainės ekraną, kai kiti įrenginiai puikuojasi kone 30 proc. didesne įstrižaine. „Bitės Profas“ A. Archangelskis sako, kad toks sprendimas taip pat turi savo auditoriją.
 
„Nors dideliame telefono ekrane patogiau žiūrėti vaizdo įrašus, žaisti ar dirbti, jį sunkiau valdyti viena ranka. Todėl nuolat didėjant įrenginių ekranams, kai kurie žmonės pasigedo ergonomiško, delne telpančio įrenginio – tokio, koks buvo „iPhone 8“. „iPhone SE“ konkurentai, pavyzdžiui, „Samsung Galaxy A71“ ir „Huawei Nova 5T“, turi atitinkamai 6,7 ir 6,26 colio įstrižainės ekranus, todėl „Apple“ telefono valdymas viena ranka tikrai kur kas lengvesnis“, – sako A. Archangelskis.
 
Tačiau įstrižainės skaičiai dar ne viskas – atkuriamo vaizdo kokybę lemia ir vaizdo raiška. „iPhone SE“ (750 x 1334) atkuria HD raiškos vaizdą, kai dauguma konkurentų jau turi Full HD+ ekranus. Nors „Apple“ įrenginys nusileidžia savo konkurentams, tačiau nereikia pamiršti, jog mažesniam ekranui užtenka ir mažesnės raiškos – vaizdo detalumas nukenčia nedaug, bet tai padeda tausoti ir baterijos resursus.
 
Atsparumu lygus „Android“ flagmanams

Iphone SE | BITĖ

 
Daugelis „Apple“ produkcijos gerbėjų dažnai atkreipia dėmesį į įrenginių dizainą ir kalba apie su niekuo nesupainiojamą jų korpuso kokybę. Šias savybes rasime ir naujajame „iPhone SE“ – jo aliuminio rėmą iš abiejų pusių dengia tvirtas stiklas.
 
„Lyginant su konkurentais, šis telefonas itin kompaktiškas – jis trimis centimetrais žemesnis ir centimetru siauresnis už „Samsung Galaxy A71“, todėl kur kas lengviau telpa kišenėje. Nepaisant to, jam suteiktas ir IP67 sertifikatas, liudijantis atsparumą dulkėms ir vandeniui. „Samsung“ jį skiria tik ypač tvirtiems „XCover“ serijos telefonams arba flagmanams, tačiau pirmieji kur kas didesni už „iPhone SE“, o antrieji – brangesni“, – pasakoja A. Archangelskis.
 
Jis sako, kad dėl aliuminio korpuso, tvirto stiklo ir kruopščios gamybos procedūros „iPhone SE“ atsparesnis. Tai reiškia, kad telefonas jus džiugins ilgiau.
 
Didžiuojasi flagmano „smegenimis“

Iphone SE | BITĖ

 
Paskelbus apie naujojo „iPhone SE“ pasirodymą didžiausia sensacija tapo žinia apie jame pritaikytą pažangiausią rinkoje „A13 Bionic“ procesorių, pirmą kartą pristatytą „iPhone 11“ serijos flagmanuose.
 
„Tai, kad šis lustas naudojamas už „Android“ flagmanus pigesniame įrenginyje – užtikrintas „Apple“ ėjimas žirgu. Vieno branduolio teste „iPhone SE“ pasirodo maždaug 51 proc. greičiau už „Samsung S20“, kelių branduolių testuose „Samsung“ flagmanai jam nusileidžia 21 proc.“, – pasakoja A. Archangelskis.
 
Paprastam vartotojui tai reiškia, jog telefonas ilgai tarnaus be trikdžių. Juolab, kad „Apple“ produktų ciklas ilgesnis. „Android“ flagmanai programinės įrangos atnaujinimus įprastai gauna du metus, o pigesnės klasės telefonai – dar trumpiau. Ką tik pasirodžiusius „iPhone“ telefonus atnaujinimai dažniausiai pasiekia dar penkerius metus, tad ir po kelių metų jie išlieka perspektyviu pirkiniu.
 
Baterija – ne tik skaičiai

Iphone SE | BITĖ

 
Naujasis „A13 Bionic“ procesorius buvo giriamas ne tik dėl savo greičio, bet ir dėl efektyvumo – jis itin tiksliai paskirsto telefono baterijos išteklius, todėl net mažesnė akumuliatoriaus talpa nesutrumpina įrenginio tarnavimo laiko. Tą liudija ir „iPhone SE“.
 
„Žiūrint tik į formalią baterijos talpą, naujasis „Apple“ telefonas gali nuvilti, nes jo akumuliatorius ne toks talpus kaip, pavyzdžiui, „Samsung Galaxy A71“ (4500 mAh) ar „Huawei Nova 5T“ (3750 mAh). Tačiau tai – tik viena medalio pusė. „A13 Bionic“ lustas pagamintas taikant energijos sąnaudas mažinančią 7 nm technologiją, o ją taupyti padeda ir mažesnis ekranas“, – sako „Bitės Profas“.
 
Pats amerikiečių gamintojas teigia, kad „iPhone SE“ vaizdo įrašų atkūrimo trukmė įsiterpia tarp „iPhone X“ ir „iPhone 11“ rezultatų. Kita vertus, realiuose testuose „iPhone SE“ nusileidžia „Samsung Galaxy A71“ – jei pirmojo baterijos užtenka 9 val. vaizdo įrašų peržiūrai, antrasis ištveria 18 val. Vis dėlto tikėtina, kad budėjimo režimu ar naudojantis įrenginiais įprastai, abejų įrenginių rezultatai būtų apylygiai – tą lemia efektyviai resursus naudojantis „A13 Bionic“ procesorius.
 
Kompaktišką „iPhone SE“ įkrauti bus paprasčiau nei jo „Android“ kainos konkurentus. Daugelis jų nepalaiko belaidžio krovimo galimybės, kuri jau tapo standartu tiek brangesniuose, tiek pigesniuose „Apple“ telefonų modeliuose – ją rasime ir šiame įrenginyje.
 
Dviprasmiškas kameros vertinimas

Iphone SE | BITĖ

 
Viena taikliausių kritikos strėlių smigo į vieno objektyvo „iPhone SE“ kamerą – kai net konkurentų vidutiniokų objektyvams suskaičiuoti tuoj neužteks vienos rankos pirštų, „Apple“ viengubos kameros sprendimas gali nustebinti. Vis dėlto šiuolaikinė telefono kamera – ne tik aparatinė įranga.
 
„Nors naujojo „iPhone SE“ kamera panaši į ankstesnės kartos gamintojo telefonų, čia taikomi kur kas pažangesni vaizdo apdorojimo sprendimai. Vienas iš jų – aukšto dinaminio diapazono (HDR) technologija, analogiška „iPhone 11“ serijos flagmanams. Jos privalumai atsiskleidžia fiksuojant prieš saulę esančius objektus ar kontrastingo apšvietimo situacijose – kamera išsaugo vaizdo detalumą visame kadre. Net ir stipriai apšviestame antrame plane“, – sako A. Archangelskis.
 
„iPhone SE“ Achilo kulnas – fotografavimas prasto apšvietimo sąlygomis ir plataus kampo bei priartinimo objektyvų stygius. Čia jį lenkia ir „Huawei“ bei „Samsung“ konkurentai su keliais objektyvais ar specialiais naktiniais režimais. Vis dėlto tiek dėl HDR technologijos, tiek dėl pažangaus portretinio režimo, gero apšvietimo sąlygomis su „iPhone SE“ galima išgauti itin patrauklius kadrus.
 
„Naujasis „iPhone SE“ lenkia konkurentus fiksuojant vaizdo įrašus, kurių raiška telefone sieks 4K, o filmavimo dažnis – 60 kadrų per sekundę. Optinio vaizdo stabilizavimo galimybės neturi beveik visi „Android“ kainos konkurentai, o kaip ir „iPhone 11“ flagmanai, jis turi kinematografinio vaizdo stabilizavimo funkciją. Dėl šių dviejų sprendimų ir itin aukštos raiškos, fiksuojamų įrašų nesugadins sudrebėjusi ranka“, – sako „Bitės Profas“.
 
„Šis įrenginys rodo, kur „Apple“ linkusi daryti kompromisus mažinant įrenginio kainą – atsisakoma dalyvauti ekranų įstrižainės varžytuvėse ir pasitenkinama viena, tačiau pažangia kamera. Vis dėlto gamintojas išsaugo vizitine kortele tapusį metalo ir aliuminio korpusą bei taiko pažangiausius technologinius sprendimus. Dėl jų efektyvumo, „iPhone SE“ pakanka mažesnės baterijos, o stulbinama naudojimosi dera su ilgaamžiskumu“, – apibendrina A. Archangelskis.
 

BITĖ | PROFAI salonuose

Šį straipsnį parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.