Karščiausi gandai: kokie bus būsimi „iPhone 12“ serijos telefonai?

Naujųjų šių metų išmaniųjų telefonų laukimo karštinė jau įsibėgėjo. Kompanijos „Apple“ kasmet pristatomi „iPhone“ telefonai visuomet kursto smalsuolių dėmesį, todėl ne išimtis ir tradiciškai, rudenį pasirodysiantys naujieji „iPhone“ serijos telefonai. Spėjama, kad naujieji „Apple“ telefonai vadinsis „iPhone 12“, bet tai dar tebėra gandas. Nors gandų apie būsimus telefonus yra ir gerokai daugiau, „Bitės Profai“ atrinko karščiausius iš jų ir dalinasi su jumis, kiek jie realūs bei tikėtini.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame su pranešimo turiniu susipažinti lengviau:
  • Tikėtina, kad bus ne tik du skirtingi „iPhone 12“ modeliai, bet ir kiekvienas jų turės po du dydžius;
  • Spėjama, jog su naujaisiais telefonais „Apple“ paleis ir naujausius „A14 Bionic“ procesorius;
  • Anot gandų, šiemet pristatytas „Apple“ jutiklis „LiDAR“, esantis naujausiame „iPad“, bus integruotas ir „iPhone 12“ serijos telefonų kamerose.

Jeigu apie svarbiausius būsimų „iPhone 12“ serijos telefonus sužinoti daugiau, tai padaryti galite tiesiog toliau skaitydami šį „Bitės Profų“ straipsnį.

APPLE rudens naujienos

Registruokitės ir sužinokite pirmieji apie APPLE naujienas BITĖJE!

Registruotis

„Artėjant oficialiems ilgai lauktų įrenginių pristatymams, visuomet smarkiai išauga įvairiausių gandų skaičius. Nemažą dalį gandų reikėtų priimti su visa sauja druskos, nes jie būna ne tik netikslūs, bet net klaidingi. Kita vertus, nemaža dalis gandų leidžia gana tiksliai nuspėti tai, kokie bus būsimi įrenginiai. Šiuo atveju apie ilgai lauktus „Apple“ telefonus, kurie, greičiausiai, vadinsis „iPhone 12“, taip pat sklando daugybė gandų“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis, dirbantis Kauno „Akropolyje“ esančiame „Bitės“ salone.

1. Dizainas artimesnis „iPhone 5“ modeliui?

Iphone | BITĖ

Pasak „Bitės Profo“, sklando kalbos, kad naujieji „iPhone 12“ telefonai grįš prie kiek kampuotesnio dizaino. Priekinė telefonų pusė primins dabartinius „iPhone 11“ modelius, bet manoma, kad jų kraštai bus labiau kampuoti, panašiai, kaip buvo „iPhone 5“ modeliuose. Taip pat nemažai gandų sulaukė būsimi šių telefonų dydžiai. Spėjama, kad abu būsimi „iPhone 12“ modeliai turės po du dydžių pasirinkimus. Paprastas „iPhone 12“ turėtų pasirinktai 5.4 arba 6.1 colio ekraną. Tuo metu „iPhone 12 Pro“, tikėtina, turės 6.1, o „iPhone 12 Pro Max“ – net 6.7 colio ekranus. Deja, apie būsimų telefonų spalvas patikimesnių gandų nėra, bet kalbama, kad atsiras nauja papildoma „Pro“ modelių spalva – tamsiai mėlyna.

„Kiek šie gandai realūs? Gandas, kad sulauksime net 4 dydžių modelių yra kiek sunkiau tikėtinas, nes kelis metus iš eilės „Apple“ pristatydavo tik po 3 modelius. Kita vertus, paskutiniu metu konkurentai taip pat pristato daugiau skirtingų dydžių savo flagmanus, tad šis gandas gali būti tiesa. Kalbant apie papildomą tamsiai mėlyną spalvą, tai – labiau tikėtinas gandas, nes „iPhone 11“ serijoje „Pro“ telefonai turėjo naują tamsiai žalią spalvą“, – teigia „Bitės Profas“.

2. Ar nustebins naujieji telefonų ekranai?

Telefonas | BITĖ

Dar ankstesni gandai skelbė, kad kompanija „Apple“ jau kurį laiką testuoja 120 Hz kadrų atnaujinimo dažnį savo telefonų ekranams. Būtent tokį savo „S20“ serijos telefonuose naudoja „Samsung“. Kita vertus, remiantis naujausiais gandais, panašu, kad „Apple“ pavyko ištobulinti 120 Hz dažnį ir jis gali būti paruoštas jau „iPhone 12“ serijos telefonų startui. Tai šiuo metu yra didžiausia intriga, kalbant apie šių būsimų telefonų ekranus. Kiti ekranų aspektai, panašu, išliks nepakitę – įprastas „iPhone 12“ ekranas naudos LCD, o „iPhone 12 Pro“ – OLED technologiją.

„Kiek tikėtina, kad „Apple“ pavyks jau rudenį startuosiančiuose telefonuose naudoti 120 Hz kadrų atsinaujinimo dažnį? Tai lemia ir kiti telefonų gamintojai – kadangi dauguma jų yra išleidę įrenginius su tokiu dideliu kadrų atnaujinimo dažnių, o „Apple“, remiantis gandais, tokią galimybę taip pat testuoja jau senokai, rudenį galime tikėtis gerų žinių“, – išskiria A. Archangelskis.

3. Kiek galingesni bus naujieji „iPhone“?

Procesorius | BITĖ

 
„Šiuo metu tikimasi, kad „iPhone 12“ telefonų seriją kompanija „Apple“ paleis jau su naujausiais 5 nm technologijos „A14 Bionic“ procesoriais. Jeigu taip nutiktų, šie procesoriai žada būti juntamai taupesni bei greitesni. Taip pat manoma, kad naujuose „Apple“ telefonuose padidės ir darbinės atminties RAM kiekis: dabartinių „iPhone“ modelių maksimali atmintis yra 4 GB RAM, o „iPhone 12“ telefonai, tikima, turės iki 6GB RAM. Iki šiol „Apple“ įrenginiai pasirodymo dieną savo greičiu stipriai pranokdavo „Android“ konkurentus, tad jei šie gandai pasitvirtins, atotrūkis turėtų būti dar didesnis. Kalbama, kad šiuose būsimuose telefonuose jau gali būti naudojamos 5G ryšio antenos bei naujesnis „Wi-Fi“ tinklo standartas. Šie pakitimai atrodo tikėtini, nes šiemet ir kitų gamintojų, pavyzdžiui, „Samsung“ pasirodę flagmanai turi tokius patobulinimus. Deja, liūdnos žinios laukia visų, kas tikėjosi USB-C tipo jungčių naujuose „iPhone“ telefonuose – tikėtina, kad „Apple“ ir toliau naudos savo „Lightning“ jungtį“, – nurodo ekspertas.

4. Būsimų „iPhone“ kamerų galimybės

Kamera | BITĖ

 
„Telefonų kameros yra labai svarbus aspektas pirkėjams, todėl gandų šia tema taip pat daug. Jeigu jais tikėtume, tuomet panašu, kad būsimi „iPhone“ telefonai pasižymės naujuoju „LiDAR“ jutikliu, kurį „Apple“ pristatė šiemet kartu su naująja savo planšete „iPad Pro 2020“. Galima teigti, kad šis jutiklis yra lyg atsakas „Android“ telefonų gamintojų naudojamam „ToF“ (Time of Flight) sensoriui ir jis padės tiksliau nustatyti įvairių fotografuojamų objektų dydį ir atstumą iki jo. Taip pat su „LiDAR“ jutikliu geriau veiks papildytos realybės (AR) programėlės. Ar šis gandas tikėtinas? Turint omenyje, kad „Apple“ šią technologiją ne tik pristatė, bet ir išbandė jau pasirodžiusioje savo planšetėje, tikrai realu, kad „LiDAR“ jutiklį rasime ir būsimuose telefonuose“, – teigia „Bitės Profas“.
 
5. Gandas, kuriuo labai nesinori tikėti

Ausinės | BITĖ
 
Anot eksperto, ne visi gandai yra džiuginantys ar maloniai stebinantys. Vienas tokių neseniai pasirodė ir kalbant apie būsimus „iPhone“. Pasak šio gando, „Apple“ gali priimti sprendimą nedėti į būsimų telefonų komplektaciją nei ausinių, nei krovimo blokelio – komplektuotų tik su laidu. Tai reikštų, kad atsidarę naujai įsigyto telefono dėžutę jame šių būtiniausių priedų tiesiog nerastume. Kita vertus, ši žinia nėra patvirtinta ir belieka tikėtis, kad taip tikrai nenutiks. „Ar tai gali būti tiesa? „Apple“ pasaulį jau kartą nustebino atsisakydami standartinio ausinių kištuko lizdo, tad ir šį kartą gali pasielgti nenuspėjamai. Kita vertus, sprendimas standartinėje telefono komplektacijoje nepridėti ausinių nėra išskirtinis – būtent taip pasielgti pasirinko ir kai kurių „Android“ telefonų gamintojai, ausinių nededantys į pigesnių savo modelių komplektacijas. Analizuojant „Apple“ sprendimus įrenginių įkrovimo srityje, nestebina ir galimybė komplektacijoje atsisakyti krovimo blokelio. „Apple“ telefonai palaiko belaidžio krovimo funkciją, be to, kompanija gamina greitojo įkrovimo blokelius, tad standartinio kroviklio išėmimas yra lyg dar vienas tendencingas žingsnis, vedantis link kitokių telefono krovimo įpročių“, – sako A. Archangelskis.
 
6. Būsimi telefonai pigesni nei „Android“?

Telefonai | BITĖ

 
Būsimų telefonų kainos, kaip teigia „Bitės Profas“, ir su jomis susiję gandai taip pat populiarūs. Vienas tokių, kalbant apie naujuosius „iPhone“ yra tai, kad jie gali būti pigesni nei naujieji „Android“ telefonai. Šie gandai grindžiami tuo, kad „Apple“ bando įsiklausyti į vartotojų kalbas, jog su šios kompanijos telefonais viskas yra labai gerai, tik kainos plačiajam vartotojų ratui dažnai būna kiek per didelės.

„Kiek tiesos yra gande apie būsimų „iPhone“ kainas? Tenka pripažinti, kad šis gandas sunkiai tikėtinas ir tam yra bent kelios priežastys. Pirmiausiai, visai neseniai kompanija pristatė naująjį „iPhone SE“ telefono modelį, kuris kainuoja gerokai pigiau nei įprasti gamintojo telefonai – apie 500 eurų. Panašu, kad taip kompanija užsitvirtino stiprias pozicijas vidutinės įrenginių kainos segmente, tad flagmanų parduoti pigiau neturėtų. Tendencijos taip pat rodo, kad „Apple“ siekia vartotojus stebinti didesnėmis telefono galimybėmis, bet ne mažesne kaina. Kalbant apskritai, bendros rinkos tendencijos rodo, kad kompanijų flagmanai tikrai neturėtų pigti“, – apibendrina A. Archangelskis.

Panašiu metu, kaip ir „iPhone 12“ serijos telefonai, sulauksime ir gerokai atsinaujinusios „Apple“ operacinės sistemos „iOS 14“. Kuo ji ypatinga, ant kurių „iPhone“ įrenginių veiks bei kokie atnaujinimai joje svarbiausi, skaitykite šiame „Bitės Profų“ straipsnyje.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šį straipsnį parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.