„iOS 14“: kokie didžiausi pokyčiai laukia mūsų „iPhone“ po šio atnaujinimo?

Kompanija „Apple“ šią savaitę vartotojams pristatė naujausią savo operacinės sistemos „iOS 14“ versiją. Joje laukia daug reikšmingų atnaujinimų – keisis legendinis „iPhone“ pradžios ekranas, vaizdo įrašus galėsime žiūrėti fone, o rečiau naudojamų programėlių siųsti nebereikės. Plačiau apie „iOS 14“ atnaujinimą pasakoja „Bitės Profai“.
 
Susipažinkite lengviau:
  • Telefono pradžios ekranas nuo šiol bus laisviau keičiamas, o programėlės – automatiškai grupuojamos;
  • Norėdami pasinaudoti programėle vos kelis kartus, galėsime jos nebesisiųsti į telefoną;
  • Nuo šiol vaizdo įrašus galėsime žiūrėti ir naudodamiesi kitomis programėlėmis ar susirašinėdami;

O jeigu apie tai, kuo išskirtinis bus „iOS 14“ atnaujinimas norite sužinoti plačiau, tai padaryti galite tiesiog toliau skaitydami šį „Bitės Profų“ straipsnį.

„Jau dabar kalbama, kad „iOS 14“ yra vienas didžiausių ir reikšmingiausių „Apple“ operacinės sistemos atnaujinimų. Šį kartą kalbame ir apie visiškai naujas funkcijas, ir apie praplėstas skaitmeninės asistentės „Siri“ galimybes, ir apie ilgai lauktus susirašinėjimo žinutėmis patobulinimus. Džiūgauti dėl šių naujienų gali ne tik nekantriai laukiantys naujo „Apple“ telefono, bet ir turintys senesnius „iPhone“ – šis atnaujinimas veiks visuose telefonuose ar kituose įrenginiuose, kurie palaiko ir „iOS 13“ atnaujinimą“, – sako „Bitės Profė“ Agnė Adomaitytė ir dalinasi svarbiausiais „iOS 14“ pokyčiais.
 
 
1. Atnaujintas pradžios ekranas

iOS 14 | BITĖ
„Apple“ telefonų pradžios ekranas (angl. home screen), kaip teigia A. Adomaitytė, ilgą laiką nesikeitė ir buvo tapęs skiriamuoju „iPhone“ bruožu. „iOS 14“ tai žada pakeisti.
 
„Panašu, kad nuo šiol „iPhone“ telefonų pradžios ekranas taps dinamiškesnis. Šis sprendimas kompanijai yra revoliucinis, nes visiems laikams pakeis per tiek metų nusistovėjusį vaizdą. „Apple“ pristato „Programėlių bibliotekos“ sprendimą, kuris primena operacinės sistemos „Android“ programėlių stalčių, tik turi vieną naujovę. „Apple“ sprendimas pats sugrupuos mūsų turimas programėles pagal paskirtį. Pavyzdžiui, sporto programėlės viename aplanke, finansų programėlės – kitame ir pan. Taip pat nuo šiol galėsime patys išdidinti per norimą ekrano plotą skirtingus valdiklius (angl. widgets). Tai leis pagal svarbą kiekvienam vartotojui susidėti tuos valdiklius, kurie jam aktualiausi. Galiausiai, pristatyta ir nauja valdiklių kategoriją, kurie, jei to norėsime, patys įsijungs tam tikromis paros valandomis. Pavyzdžiui, ryte matysime orus, po kelių valandų kalendorių, o po darbų, tarkime, savo fizinio aktyvumo duomenis“, – teigia ekspertė.
 
 
2. Programėlėmis galima naudotis jų nesisiunčiant

iOS 14 | BITĖ
 
„Geros naujienos laukia ir tų, kas nemėgdavo kaskart siųstis programėlių vien tam, kad jomis pasinaudoti vieną ar du kartus – daugiau to daryti nebereikės. Nauja paslauga, pavadinta „App Clips“, leis pasinaudoti norima programėle jos nesisiunčiant į telefoną. Jos dėka daugiau nebereikės telefone laikyti daugybės programėlių, kurių dalį naudojame tik išimtiniais atvejais ar kartą per metus. Taip pat galėsime prisijungti su savo „Apple“ paskyra ir visoms programėlėms, kurias naudosime per „App Clips“, nereikės kurtis atskiro vartotojo“, – nurodo „Bitės Profė“.
 
 
3. Susirašinėjimas žinutėmis – patogesnis

iOS 14 | BITĖ
 
Kaip teigia A. Adomaitytė, pagaliau gali džiūgauti ir tie, kas laukė atnaujinimų kalbant apie žinutes ir susirašinėjimą.
„Visi turime draugų, pažįstamų ar kolegų, su kuriais tenka bendrauti kasdien. „Apple“ į tai atsižvelgė ir dabar viršutinėje žinučių lango dalyje galime patogiai susidėti ženkliukus tų žmonių, su kuriais susirašinėjame dažniausiai. Kitas didelis patobulinimas – grupiniuose susirašinėjimuose. Nuo šiol galėsime atsakyti į konkrečią žinutę, užuot atrašinėję visiems. Tai – tikra atgaiva nenorintiems girdėti, kai didelėje grupėje kas nors parašė eilinį atsakymą. Dabar vartotojai galės išjungti įspėjamuosius pranešimus konkrečiai grupei išskyrus tuos atvejus, kai kažkas susirašinėjime kreipiasi ir pažymi jus tiesiogiai“, – sako „Bitės Profė.
 
 
4. Gerokai patobulinta „Siri“

iOS 14 | BITĖ
 
„Reikšmingų patobulinimų susilaikė ir skaitmeninė asistentė „Siri“. Nuo šiol tam, kad „Siri“ paleistų kurią nors programėlę arba, pavyzdžiui, kad parodytų orus, mums nebereikės atsidaryti atskiro jos lango, pakaks tiesiog ištarti komandą balsu. Taip pat „Apple“ tobulina ir „Siri“ vertimo ir kalbų atpažinimo galimybes. Kartu su patobulinta „Siri“ pristatyta ir nauja kalbų vertimo programėlė „Translate“, kuri leis išsiversti net atskirus susirašinėjimus iš vienos kalbos į kitą. Be to, visas šis procesas vyks pačiame telefone, todėl tokiam vertimo veiksmui nereikės interneto. Todėl greitai išsiversti reikiamą informaciją galėsime net ir tose vietose, kur neturėsime ryšio. Starto dieną, ši programėlė palaikys 11 kalbų“, – išskiria A. Adomaitytė.
 
 
5. Vaizdo įrašus galima žiūrėti fone

iOS 14 | BITĖ
 
„Nuolat didėjant telefonų ekranams, „Apple“ taip pat ryžosi atnaujinimui, kuris mums leistų vaizdo įrašus žiūrėti kol esame įsijungę kitas programėles ar susirašinėjame. Šis sprendimas vadinasi „Picture-in-picture“. Jis įdomus ir tuo, kad žiūrėdami vaizdo įrašą jį ne tik galėsime susimažinti iki mažo stačiakampio ir užsiimti kita veikla, bet ir laisvai stumdyti patį vaizdo įrašą po ekraną taip, kaip mums patogu. Patį įrašą galima paversti netgi visai vietos nebeužimančia skiltimi ir klausytis tik garso. Panašų sprendimą iš „Apple“ produktų anksčiau turėjo tik planšetiniai kompiuteriai „iPad“, bet nuo šiol turės ir telefonai“, – teigia ekspertė.
 
 
6. Automobilio rakteliai telefone

iOS 14 | BITĖ
 
„Dar vienas ambicingas „Apple“ žingsnis su naujuoju atnaujinimu – pakeisti fizinius automobilio raktelius. Nuo šiol piniginės (angl. Wallet) programėlė leis vienu bakstelėjimu atrakinti automobilį, o kai kuriuose modeliuose ir jį užvesti, kai įstatysime „iPhone“ į specialią krovimosi zoną. „Apple“ teigia, kad jų automobilių raktelių funkcija yra kur kas saugesnė už fizinius raktelius, o virtualiais rakteliais bus galima saugiai pasidalinti ir su kitais „iPhone“ telefonų savininkais. Kol kas automobilių, palaikančių šią funkciją, prekyboje nėra, bet „Apple“ šiuo metu dirba su keliais gamintojais, o pirmuoju šią funkcija palaikančiu automobiliu taps „BMW 5 Series“ modelis“, – nurodo A. Adomaitytė.
 
 
7. Dar daugiau saugumo

iOS 14 | BITĖ
 
„Pristatydami savo „iOS 14“ atnaujinimą, „Apple“ kilstelėjo kartelę aukštyn ir saugumo reikalavimams. Nuo šiol visos programėlės privalės gauti vartotojo leidimą sekti jo duomenis ar stebėti jo veiklą. „Apple“ teigia, kad nuo šiol bus galima paprasčiau pamatyti programėlių kūrėjų, talpinančių turinį parduotuvėje „App Store“, saugumo priemones, kurių jie ėmėsi ir palaiko programėlėje. Galiausiai, galėsime vietoje savo buvimo vietos, kai to prašys programėlės, nurodyti tik apytikrę vietą“, – sako A. Adomaitytė.
 
 
8. Geresnis miegas su „Apple“


 
„Nemažai dėmesio šį kartą „Apple“ skyrė ir programėlei „Health“. Po „iOS 14“ atnaujinimo mūsų laukia naujos miego stebėjimo galimybės. Programėlėje galėsime įvesti savo miego tikslus, o programėlė mums pati rekomenduos, kokiu laiku geriausia yra eiti miegoti ar kiek laiko mums geriausia skirti miegui skirtingomis savaitės dienomis. Taip pat po atnaujinimo ši programėlė galės nustatyti, kaip garsumas, kuriuo mėgstame klausytis muzikos ar įrašų, bėgant laikui gali pakenkti mūsų klausai“, – išskiria „Bitės Profė“.
 
 
Kada naujovės mus pasieks?

iOS 14 | BITĖ
 
Bitės Profai“ pateikia ir pilną sąrašą „Apple“ įrenginių, su kuriais veiks naujasis operacinės sistemos atnaujinimas: 11 serijos, X, Xs ir Xr serijos, taip pat senesni 8, 7 ir 6s serijų „iPhone“ bei abiejų kartų „iPhone SE“.

Tiksli šio atnaujinimo išleidimo data kol kas neskelbiama, bet jo pasirodymo galime tikėtis jau šį rudenį. Labiausiai nekantraujantys vartotojai naujausią „Apple“ operacinės sistemos atnaujinimą „iOS 14“ galės išbandyti anksčiau, bet jis bus prieinamas tik bandomojoje versijoje, todėl čia gali pasitaikyti klaidų ar ne viskas veikti taip, kaip numatyta. Norintys išbandyti bandomąją versiją galite registruotis čia.
 
 
Jei apie „Apple“ įrenginius ar jų atnaujinimus norite sužinoti daugiau, pagalbos visada galite kreiptis į didžiuosiuose Lietuvos miestuose įsikūrusius „Bitės Profus“. Nepriklausomai nuo jūsų naudojamo tinklo, jie bet kada patars, atsakys į rūpimus klausimus ir padės išmaniosiomis technologijomis naudotis lengviau. Daugiau naudingų patarimų ir įdomių naujienų ieškokite „Bitės Profų“ puslapyje https://www.bite.lt/profai.