Po elektronikos parodos „IFA 2019“ Berlyne: ko tikėtis technologijų entuziastams?

Didysis metų „Apple“ renginys – ne vienintelis technologijų entuziastų dėmesį kaustęs renginys šią savaitę. Rugsėjo 6–11 dienomis Berlyne vyko ir tarptautinė elektronikos paroda „IFA 2019“ („Internationale Funkausstellung Berlin“), kurioje stambiausi pasaulio technikos gigantai pristato naujausius produktus. Jie paprastai pelno potencialių vartotojų dėmesį artėjant žiemos švenčių ir dovanų sezonui. Parodos dėmesio centre atsiduria ne tik išmanieji telefonai, bet ir gausybė kitų įrenginių – nuo ausinių iki buitinės technikos prietaisų. „Bitės Profai“ pasakoja, kokių naujienų galime tikėtis po šių metų IFA parodos.
 
„Ši paroda – vienas svarbiausių technologijų renginių metuose. Joje sužinome naujienas tiesiai iš didžiausių elektronikos gamintojų lupų, galime matyti rinkos tendencijas, galiausiai, pradėti rinkti arba rinktis dovanas artėjančios žiemos šventėms“, – teigia Alytaus „Bitės“ salone dirbantis „Bitės Profas” Andrius Archangelskis ir plačiau aptaria elektronikos parodoje IFA pristatytas naujienas.
 
1. „Samsung“ ruošiasi 5G ryšio plėtrai
 
5G ryšio technologija nėra naujiena „Samsung“ išmaniuosiuose įrenginiuose – ją palaikė kai kurie šiais metais pristatyti kompanijos flagmanai. Parodoje „IFA 2019“ pristatytas „Galaxy A90“ rodo, kad ilgainiui sparčiausiu mobiliuoju ryšiu galės mėgautis ir vidutinės kategorijos „Samsung“ įrenginių naudotojai.
 
„Šis išmanusis telefonas taip pat gali pasigirti trijų objektyvų kamera, pirštų atspaudų skaitytuvu ekrane, o talpesnė – 4500 mAh – baterija užtikrins, kad įrenginys veiks ilgiau net naudojantis 5G ryšiu. Kol kas sunku pasakyti, ar šis įrenginys kažkada pasirodys Lietuvoje, bet tai aiškiai rodo gamintojo norą plėsti 5G technologijos naudojimą ir pritaikyti ją kuo didesniam vartotojų ratui“, – sako A. Archangelskis.
 
Su 5G technologija glaudžiai susijęs ir naujasis 8 nm „Samsung“ procesorius „Exynos 980“. Šešių branduolių lustas užtikrins sklandų mobiliojo ryšio veikimą, padės sklandžiau veikti įvairioms dirbtinio intelekto funkcijoms ir filmuoti 4K raiška.
 
2. „Sony“ pristatė „Xperia 1“ įpėdinį
 
Didžiausią dėmesį parodoje vykusioje spaudos konferencijoje Japonijos technikos gigantas skyrė savo naujajam flagmanui „Xperia 5“. „Tris skaičius peršokęs „Xperia 1“ įpėdinis bus kiek mažesnis, tačiau išlaiko aukštą pažangumo kartelę. Nors pavadinime ir yra skaičius 5, šis įrenginys neturi nieko bendro su 5G ryšiu, tačiau kitais parametrais išties žavės savo vartotojus. Įrenginį įsigiję pirkėjai galės džiaugtis 6,1 colio įstrižainės „OLED“ ekranu, kuris atkuria „Full HD+“ raišką. „Xperia 5“ turės ir „Sony“ įrenginiuose pasiteisinusį 21:9 kraštinių santykį, kuris atvaizduoja itin platų vaizdą. Be to, šis flagmanas gali pasigirti puikiai fotografuojančia ir filmuojančia kamera. Ji galės filmuoti net 21:9 formato vaizdo įrašus“, – pasakoja A. Archangelskis.
 
Xperia | BITĖ
 
„Sony“ taip pat kviečia vartotojus išbandyti neeilinę funkciją – norėdami pagerinti telefono atkuriamą garsą, galėsite nufotografuoti savo ausis ir išsiųsti nuotrauką apdorojimui „debesyje“. Pagal gautus rezultatus, bus optimizuoti jūsų įrenginio garso atkūrimo parametrai.
 
3. Naujos ir išskirtinės „Huawei P30” spalvos
 
Nors Kinijos gigantas „Huawei” jau pranešė, kad turės atskirą renginį savo naujienoms rugsėjo 19 dieną, tačiau naujienų pateikė ir „IFA 2019“. Viena jų – naujos ir išskirtinės „Huawei P30” ir „P30 Pro“ modelių spalvos. „Tiek „Misty Lavender“, tiek „Mystic Blue“ nugarėlėje matome aiškiai atskirtą liniją – apatinė įrenginio dalis bus matinė, viršutinė – švelniai blizgi. Todėl šių spalvų išmanieji pakankamai stipriai skiriasi nuo anksčiau pristatytų spalvų. Labai tikėtina, kad šių spalvų įrenginius galėsime išvysti ir Lietuvoje“, – sako A. Archangelskis.
 
Kaip išskiria ekspertas, „Huawei” taip pat pristatė ir atnaujintą procesorių „Kirin 990“: „Dėl šio procesoriaus geriau apdorojama grafika, našesnis dirbtinis intelektas bei jame integruotas 5G modemas, kuris sumažina energijos vartojimą tinklui persijungiant tarp 4G ir 5G ryšio. Neabejojama, kad šį pažangų procesorių turės ir kiti gamintojo flagmanai. Tikriausiai net „Huawei Mate 30”, kuris bus pristatytas jau rugsėjo 19 dieną“.
 
Huawei | BITĖ
 
4. Naujienos ištikimiems „Nokia“ gerbėjams
 
Kuriam laikui į antrą planą pasitraukęs suomių gamintojas sugrįžta ir siūlo itin konkurencingus ekonominės ir vidutinės klasės įrenginius. „Pasiteisinusi „Nokia“ sėkmės formulė – programa „Android One“, kuri vartotojams leidžia nuolat džiaugtis naujausia bei saugiausia operacinės sistemos versija. O kur dar nepriekaištingas įrenginių dizainas, kuriuo pasižymi ir parodoje „IFA 2019“ pristatyti „Nokia 6.2“ bei „Nokia 7.2“. Nors jų korpuso šonas pagamintas iš ypač tvirto plastiko, specialus kelių sluoksnių apdorojimas kuria metalo įspūdį. Galinę nugarėlę dengia „Gorilla Glass 3“ stiklas“, – pasakoja A. Archangelskis.
 
Nokia | BITĖ
 
Abu įrenginiai gali pasigirti 6.3 colio „Full HD+“ ekranu, „USB Type-C“ ir 3,5 mm ausinių jungtimis, trigubomis kameromis bei 3500 mAh talpos baterijomis. Pagrindinis abiejų įrenginių skirtumas – technologiniai bei kamerų parametrai. „Naujajame „Nokia 6.2“ randame „Snapdragon 636“ procesorių, o pagrindinis objektyvas triguboje kameroje turi 16 MP. Tuo tarpu „Nokia 7.2“ telefone yra galingesnis „Snapdragon 660“ procesorius, o jo trigubos kameros raiška siekia net 48 MP. Svarbu paminėti, kad šio įrenginio kamera kurta kartu su bendrove „ZEISS“, todėl turėtų ypač patikti fotografijos mylėtojams“, – sako A. Archangelskis.
 
Labai tikėtina, kad abu šiuos įrenginius jau visai netrukus bus galima išvysti ir Lietuvoje.
 
5. „LG“ dviejų ekranų išmanusis: ėjimas žirgu ar užprogramuota nesėkmė?
 
„Samsung“ dar kartą mėgins prekiauti „Galaxy Fold“ įrenginiais, kinų gigantas „Huawei“ savojo „Mate X“ pasirodymo datą apskritai nutyli, todėl tuščioje sulankstomų išmaniųjų rinkoje įsitvirtinti mėgina ir „LG“.
 
„Tiesa, korėjiečių gamintojas sumanė pergudrauti sistemą. Skirtingai nei kitų gamintojų sulenkiami telefonai, „LG G8X ThinQ“ neturės vieno lenkiamo ekrano, bet yra sudarytas iš dviejų atskirų dalių, sudėtų į specialų dėklą. Antrasis ekranas atlieka pagalbinę funkciją – jame galima valdyti žaidimus, skirtinguose ekranuose atidaryti skirtingas programas. Norint, abu ekranai galės veikti lyg vienas“, – aiškina A. Archangelskis.
 
Nėra aišku, ar toks „LG“ sprendimas pasiteisins. Juo labiau, kad ekranus skirianti riba nėra pati ploniausia, todėl sunku įrenginį vertinti kaip vieną, o ne du atskirus telefonus. Nepaisant to, „G8X ThinQ“ turi gana spartų 8 GB RAM „Snapdragon 855“ procesorių, 256 GB vidinę atmintį ir 4000 mAh bateriją.
 
6. „Garmin“ kviečia atnaujinti savo laikrodžių kolekciją
 
Panašu, kad šiemet parodoje IFA karaliauja ne tik išmanieji telefonai, bet ir kiti įrenginiai – savo laikrodžius pristato „Asus“, „Alcatel“ ir „Garmin“. Pastaroji kompanija kasmet, parodos Berlyne metu, pristato naujus įrenginius, tačiau šiemet rudeninis laikrodžių „derlius“ kaip niekad gausus.
 
„Išmanaus laikrodžio statusą labiausiai pateisina „Garmin Venu“ – 1,2 colio skersmens įrenginys turi ryškesnį „AMOLED“ ekraną, palaiko „Garmin Pay“ bekontakčio mokėjimo galimybę ir leidžia klausytis muzikos per programėlę „Spotify“ tiesiai iš laikrodžio. O kur dar integruotas GPS imtuvas ir pulso matuoklis, gebantis matuoti deguonies kiekį kraujyje? Sportuojantys netruks įvertinti visas šias galimybes“, – sako A. Archangelskis.
 
„Garmin“ taip pat pristatė „Vivoactive 4“ ir „4S“ įrenginius, kurie nuo „Venu“ skirsis tuo, kad turi kiek paprastesnės technologijos ekranus. „Legacy Hero“ laikrodžių serija skirta komiksų gerbėjams – jų dizainą įkvėpė „Marvel“ herojai. Atnaujintas hibridinis „Vivomove 2019“ turės daugiau funkcijų, lyginant su savo pirmtaku ir išlaikydamas klasikinio laikrodžio dizainą leis mėgautis išmaniojo laikrodžio galimybėmis.
 
Garmin | BITĖ
 
7. Naujoji „JBL“ garso kolonėlė – puikus garsas, išskirtinė išvaizda
 
Įvairūs išmaniųjų įrenginių aksesuarai padeda išplėsti jų galimybes. Pavyzdžiui, nešiojamos bevielės kolonėlės atkuria kur kas švaresnį ir kokybiškesnį garsą nei telefonų garsiakalbiai. Šių metų parodoje amerikiečių garso įrangos gamintojas „JBL“ pristatė ne vieną naują jų modelį, tačiau tarp jų neabejotinai išsiskiria „Pulse 4“. Ši kolonėlė ne tik atkurs platų dažnių diapazoną, bet ir taps išskirtine interjero puošmena.
 
„Kolonėlė „JBL Pulse 4“ tęsia „Pulse“ serijos tradicijas – ji atkuria erdvinį 360 laipsnių garsą, veikia iki dvylikos valandų net itin aktyviai naudojama ir šviečia ryškiomis vaivorykštės spalvomis. Jas keisti ir reguliuoti jų intensyvumą bus galima specialioje „JBL Connect“ programėlėje. Be to, galėsite vakarėlį surengti bet kur, net ir prie baseino, nes ji atspari vandeniui ir drėgmei“, – sako A. Archangelskis.
 

BITĖ | PROFAI salonuose

Šį straipsnį parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.