Ieškantiems balanso: kaip išnaudoti išmaniuosius sprendimus gerai savijautai?

Gera savijauta – tai daugiau nei sportas, nes sveiką gyvenseną sudaro tiek fizinis, tiek emocinis balansas. Jis prasideda nuo maisto jūsų lėkštėje, tinkamų įpročių, kokybiško miego bei gebėjimo valdyti stresą. Todėl „Bitės Profai“ likusiems namuose siūlo išbandyti programėles, padedančias įveikti nerimą, sukurti subalansuotą valgiaraštį ir pasiruošti saldžiam nakties miegui.
 
Susipažinkite lengviau:
  • Programėlės gali padėti atrasti naujus receptus, sukurti pirkinių sąrašą ir prisitaikys prie jūsų mitybos įpročių.
  • Likę namuose galite ugdyti naujus, sveikus įpročius – savo progresą galima lengvai sekti išmaniajame įrenginyje.
  • Kai aplink netrūksta nerimo šaltinių, išmanieji įrenginiai padeda palaikyti psichologinę bei emocinę pusiausvyrą.

Norite sužinoti daugiau apie gerą savijautą? Kaip tą padaryti padeda išmaniosios technologijos, skaitykite šiame „Bitės Profų“ straipsnyje.

„Likę namuose, galėsite daugiau laiko skirti sau, todėl investuokite jį į geresnę fizinę, emocinę bei psichologinę savijautą. Nesvarbu, ar nuspręsite pakeisti mitybos įpročius, ar sieksite įveikti nerimą, lengvai tai padaryti padės išmaniosios technologijos. Atsikėlę ryte, pradėti dieną galite nuo meditacijos, išbandyti naują pusryčių receptą, žaisdami ugdyti naujus įpročius, o prieš miegą rasti laiko nusiraminimui – jums visur padės išmanusis telefonas“, – pasakoja „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas ir pristato keletą sveikos gyvensenos programėlių.
 
Sveikas ir subalansuotas maistas lėkštėje

Valganti mergaitė | BITĖ


Programėlė: „Mealime“

Platforma: „Android“, „iOS“

Kaina: nemokamai, „Pro“ versija – 5,99 Eur/mėn.

Atsisiųsti: čia („Android“) ir čia („IOS“)
 
Likus namuose, teks daugiau laiko praleisti virtuvėje ir dažniau gaminti. Nesvarbu, ar mokate iškepti tik kiaušinienę, ar galite lygiuotis su pačiu Gordonu Ramsay, „Mealime“ padės atrasti naujus, lengvai paruošiamus, ir, svarbiausia, sveikus patiekalus.
 
„Programėlė atsižvelgs į jūsų mitybos įpročius – tinkamus receptus ras ir veganai, ir mėsos mėgėjai, ir netoleruojantys laktozės. Daugelis patiekalų paruošiami per pusvalandį ar greičiau ir išvaduos jus nuo galvos skausmo, ką naujo patiekti sau ar šeimos nariams. Su programėle galėsite sudaryti savo mitybos planą ir nesukti galvos visą savaitę“, – pasakoja Martynas.
 
„Mealime Pro“ versija atveria dar daugiau galimybių – platesnę receptų biblioteką, taip pat galimybę matyti ypač tikslią maistinę bei energinę patiekalų vertę.
 
Skaičiuojantiems energiją

Telefonas ir maistas | BITĖ


Programėlė: „My Fitness Pal“

Platforma: „Android“, „iOS“

Kaina: nemokamai, „Premium“ versija – nuo 9,99 Eur/mėn.

Atsisiųsti: čia („Android“) ir čia („IOS“)
 
Skanus maistas – viena, o jo suteikiama energija – kas kita. Energinę maisto vertę skaičiuoti patogu su „MyFitnessPal“ programėle. Tai ypač svarbu, kai judėjimo ir sporto galimybės – ribotos.
 
„MyFitnessPal“ ne tik registruoja suvartotas kalorijas, bet ir ugdo sveikos gyvensenos įpročius bei padeda suprasti, kuris maistas vertingas. Programėlėje rasite 11 mln. skirtingų produktų energinę vertę, o įkėlę patikusius receptus, iškart matysite informaciją apie juos“, – sako Martynas.
 
Visas suvartotas kalorijas galėsite pažymėti savo dienoraštyje. Čia patogiai matysite kiekvienos dienos, savaitės ir mėnesio vaizdą, be to, galėsite pažymėti ir išgerto vandens stiklines. Nustatę svorio mažinimo ar išlaikymo tikslus, patogiai seksite, kaip pavyksta jų laikytis.
 
Viskas prasideda nuo įpročių

Vaikai žaidžia telefonu ir valgo | BITĖ


Programėlė: „Habitica“

Platforma: „Android“, „iOS“

Kaina: nemokamai

Atsisiųsti: čia („Android“) ir čia („iOS“), „Premium“ versija – nuo 5,49 Eur/mėn.
 
Sakoma, kad įpročiui išugdyti reikia bent kelių savaičių, todėl namuose leidžiamas laikas gali būti puiki paskata. Nesvarbu, ar tai būtų įsipareigojimas daugiau medituoti, rytinė mankšta ar kasdienis dulkių siurbimas– visa tai atlikti padės „Habitica“.
 
„Išskirtinė šios programėlės savybė – sužaidybinimas. Jei visada svajojote tapti vaidmenų žaidimo (RPG) herojumi, susikurkite jį ir už kasdienius darbus gausite įvertinimą – patirties taškus, monetas, naujus šarvus ar gyvūnėlius. Galėsite kovoti su žaidimo monstrais ir varžytis su draugais, o kartu ugdysite ir kasdienius įpročius“, – žaidimą pristato Martynas.
 
Jei jaučiatės pernelyg brandus įpročius ugdyti žaisdamas, programėlė tikrai sudomins jūsų vaikus. Žinodami, kad už kasdienį knygos skaitymą ar žaislų tvarkymąsi laukia atlygis žaidime, jie tikrai nedvejodami atliks kasdienius darbus.
 
Viskas prasideda nuo įpročių

Moteris žiūri pro langą | BITĖ


Programėlė: „Eye Care Plus“

Platforma: „Android“

Kaina: nemokamai

Atsisiųsti: čia
 
Dirbdami nuotoliniu būdu dar daugiau laiko praleisite prie ekranų – ypač kai apribotos galimybės išeiti į miestą ar užsiimti veikla lauke. Kad nepavargtų akys, „Bitės profas“ siūlo išbandyti „Eye Care Plus“.
 
„Jei kasdien bent penkias minutes skirsite šios programėlės siūlomiems pratimams, akys ne tik pailsės. Jie sulėtina trumparegystės ir kitų ligų atsiradimo riziką, gerina periferinį regėjimą ir, svarbiausia, pailsina įsitempusias akis“, – pasakoja Martynas.
 
Programėlėje jūsų laukia per 50 skirtingų pratimų, suskirstytų į 10 kategorijų pagal skirtingus tikslus. Atlikę testą, galėsite nustatyti savo regos būklę, o atsakinėdami į klausimus daugiau sužinosite apie akių ligas ir kaip joms padėti.
 
Atsakas nerimui – skaidrios mintys

Vyras ilsisi | BITĖ


Programėlė: „Headspace“

Platforma: „Android“, „iOS“

Kaina: nemokamai

Atsisiųsti: čia („Android“) ir čia („iOS“), „Premium“ versija – nuo 9,99 Eur/mėn.
 
Aktorė Emma Watson pasakoja, kad su stresu bei įtampa kovoja naudodama „Headspace“ programėlę – buvusio budistų vienuolio sukurtas įrankis šiandien laikomas vienu populiariausių sąmoningumo meditacijos (angl. mindfulness) gidų.
 
„Stresas, nerimas, miego sutrikimai lydi dažną šiuolaikinį žmogų, o informacijos srautas ir izoliacija juos tik paaštrina. „Headspace“ kviečia kasdien kelias minutes skirti ramybei ir susikaupimui – moksliniais tyrimais įrodyta, kad meditacija padeda stiprinti fizinę bei psichologinę sveikatą“, – pataria „Bitės Profas“ Martynas.
 
Programėlėje pateikiami kvėpavimo pratimai subalansuoti kiekvienam, net jei neturite ankstesnės meditavimo patirties. Ji žingsnis po žingsnio padės prisijaukinti šį įprotį – nesvarbu, sprendžiant įtampos, nemigos ar kitas problemas.
 
Jei užklupo sunkumas...

Vyras su telefonu ir užrašine| BITĖ


Programėlė: „Mind Shift“

Platforma: „Android“, „iOS“

Kaina: nemokamai

Atsisiųsti: čia („Android“) ir čia („IOS“)
 
Jei kamuoja nerimas ar slogios mintys, „Mind Shift“ sukurta imtis šios problemos čia ir dabar. Ji padeda nusiraminti, susikaupti ir ugdyti pozityvaus mąstymo įpročius. Tai padeda įveikti paniką, jaudulį, baimę ir kitas kliūtis, trukdančias būti savimi.
 
„Programėlė siūlo „greitąją pagalbą“ patekus į nerimą keliančią situaciją, tačiau joje galėsite sekti ir ilgalaikį savo progresą. Pasižymėkite mintis dienoraštyje, atlikite minčių eksperimentus, stebėkite savo nuotaiką bei savijautą ir medituokite“, – sako Martynas.
 
„Mind Shift“ sukurta remiantis naujausiais kognityvinės elgesio terapijos tyrimais, todėl padeda efektyviai ugdyti sveikus įpročius ir atsisakyti blogųjų. Kartu su jais – ir daugybės nerimo bei įtampos šaltinių.
 
Miegas lyg ant debesies

Mergina su ausinėmis miega | BITĖ


Programėlė: „Sleep as Android“

Platforma: „Android“

Kaina: nemokamai

Atsisiųsti: čia
 
Su baime laukiate, kada reikės eiti miegoti, nes vėl bergždžiai skaičiuosite avis? Su „Sleep as Android“ programėle galėsite sekti savo miego režimą, prisijaukinti savo miego ritmą ir klausytis raminančių gamtos garsų prieš užmigdami.
 
„Programėlė nemokamai leis dvi savaites sekti savo miego režimą naudojant vien telefono jutiklius. Ją galima integruoti į kitas sveikatingumo programėles ir ji padeda sekti įvairius miego parametrus – knarkimą, efektyvumą, gilaus miego trukmę ir kitus“, – pasakoja Martynas.
 
„Sleep as Android“ užtikrins, kad kiekvieną rytą pabustumėte laiku. Kaip žadintuvo toną pasirinkite mėgstamą melodiją iš „Spotify“ arba nustatykite jo išjungimo galvosūkį. Sprendžiant jį, tikrai išlakstys visi miegai.
 
Jei įsigyta „Android“ programėlė nepateisino jūsų lūkesčių, „Bitės Profas“ primena, kad per dvi valandas galite atgauti visą sumokėtą sumą be jokių papildomų sąlygų. Jei pavėlavote, per 48 valandas galite pateikti prašymą su priežastimi „Google“ – tada programėlės kūrėjas nuspręs, ar grąžinti jums pinigus. Norėdami atgauti pinigus per dvi valandas po įsigijimo, atidarykite „Play Store“ programėlę, pasirinkite meniu ir ieškokite „Užsakymų istorijos“. Pasirinkite norimą grąžinti programėlę, spauskite „Pranešti apie problemą“ ir pasirinkite jums tinkamą priežastį.
 

BITĖ | PROFAI salonuose

Šį straipsnį parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.